Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

RX 550-nek vagy 560-nak lenne ez a megfelelője?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) Komplikato válasza snecy20 (#1) üzenetére


Komplikato
veterán

Inkább valahol 2GB-os GTX 1050 meg a 4GB-os rx 470/570 között valahol. Csóri 560-nál talán még egy őskövületi HD7850 is jobb.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#3) Z10N


Z10N
veterán

Nesze semmi fogd meg jol...

"tápcsatlakozó szempontjából az AMD egy 8 tűset épít a VGA-ra"
225W, de minek :D Mar 6pin is sok lenne. Bezzeg a gyari 480 6pines volt.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4) Lacok válasza snecy20 (#1) üzenetére


Lacok
őstag

A GTX 1650-es szintje felett van egy picivel az AMD mérései szerint.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#5) Z10N válasza snecy20 (#1) üzenetére


Z10N
veterán

Az rx560 (normal 16CU) utodja lenne, ha lehetne kapni.
Az rx550 ipari hulladek annyiert, azt inkabb felejtsuk el.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#6) Petykemano


Petykemano
veterán

EZ AZ RDNA2? A Bignavi?
;) ;]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7) Z10N válasza Komplikato (#2) üzenetére


Z10N
veterán

"Csóri 560-nál talán még egy őskövületi HD7850 is jobb."
Ez mondjuk hulyeseg. A normal 560 (16CU), mar eleve azonos CU-szammal, mint a 7850/265 magasabb orajelen gyorsabb es akkor meg gcn1 vs gcn4. Meg ha 7870/270X-t mondtal volna akkor ok lett volna.

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-rx-560.c2940

Amugy GTX 1650 es a 1650 Super koze lottek be. Bar ezekbol van mar minden fele verzio. Viszont a 3GB-t mar keves lesz. Meg ugye nemreg volt hir, hogy az AMD nem ad ki 4GB-nal kisebb kartyat. Erre meg is :D

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#8) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Én a 3GB ramot keveslem rajta. Majd az 5300 XT 4GB rammal, remélhetőleg elérhető áron jön.

(#9) Z10N válasza Permet Elek (#8) üzenetére


Z10N
veterán

Igen, azt hivjak 5500-nak. Szoval azt varhatod :D Eleve elolvastad a cikket?! Csak OEM.

3GB kartyaert mar nem adnek $100-nal tobbet, sot inkabb $79-89. Viszont mivel a GTX1650/Super az ellenfel ($149-159) oda is arazzak meg az OEM-eknek is. Szoval ez sose lesz jo aron. 470/480 jobb vetel.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#10) Duree


Duree
veterán

Igazából ennek sok értelme nincsen, fölösleges termék.

duree54

(#11) K0vasz


K0vasz
aktív tag

na, a kuka aljáról kikotorták a maradékot. szerintem amúgy ezen is ugyanúgy 4 db memóriamodul van, csak ezek annyira sittes kártyák, hogy a 4-ből csak 3 működik rajtuk

(#12) Z10N válasza Duree (#10) üzenetére


Z10N
veterán

Ez nem igaz. Az rx550 volt felesleges. Ez $100 alatt, amennyiert valoszinuleg az OEM-ek kapjak egesz turheto. Persze ez olyan szegmensbe erkezik ahol az ar nagyon is szamit. Ezert a hasznalt 470/480 sokkal jobb vetel. Ez is majd hasznaltan 10-15k-ert lesz jo.
Bar addigra a Polaris is ennyi lesz. 1080p eSport gamingre meg eleg.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#13) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Összekaphatná már magát az AMD. Remélem szeptemberben villantanak valamit mostmár.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#14) .mf válasza Duree (#10) üzenetére


.mf
veterán

Van értelme, csak nem nekünk:
- RX5xx széria még 14 nm-en készül, ez 7 nm, kisebb lapka
- RX5xx-t már nem gyártják, lassan elfogy a készlet
- RX5500 alatt eddig nem volt kurrens dGPU kínálatuk, márpedig a forgalom jelentős része az alatt az árszint alatt zajlik
- ide el lehet sütni azokat a chipeket, amik RX5500-nak nem feleltek meg

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15) Z10N válasza K0vasz (#11) üzenetére


Z10N
veterán

"szerintem amúgy ezen is ugyanúgy 4 db memóriamodul van, csak ezek annyira sittes kártyák, hogy a 4-ből csak 3 működik rajtuk"
Ez meg oltari nagy hulyeseg. Szerinted a memoria gyartasnal mit csinalnak a selejttel. Hasznalhatatlan. Eleve nem rakjak kartyara.

Meg miert raknanak ra hibas memoriat ami emeli a koltsegeket (pcb, forrasztas, memoria, vrm). Ezek nem hibas 5500 kartyak, hanem eleve igy adjak ki direkt a fillerb@szo OEM gyartoknak, akik amikor csak lehet faragjak lefele a koltsegeket.

"a kuka aljáról kikotorták a maradékot"
Ebben egyet ertunk. Ezek a gyengebben teljesito 5500XT chipek. Az 5500XT mar eleve csonkitott. Ezzel nincs is gond, ha megfelelo aron adjak. De nem fogjak, mert csak laptopba, Apple-nek csinaltak es most a desktop OEM-eknek kikotorjak a maradekot.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#16) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Kicsit HD5830 utóíze van. :U
Igaz, az jött DIY piacra is.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#17) Synthwave válasza Z10N (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"1080p eSport gamingre meg eleg."

Pár címhez igen, párhoz nagyon nem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) BiTye válasza Z10N (#5) üzenetére


BiTye
csendes tag

Érdekes mert a 1650 jobb mint az 5500

(#19) snecy20 válasza Synthwave (#17) üzenetére


snecy20
veterán

Ultra Low-hoz sem? :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#20) Z10N válasza Synthwave (#17) üzenetére


Z10N
veterán

Akkor ertsd ugy, hogy budget szinten.
1080p low 2GB, medium 3GB, high 4GB.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#21) Z10N válasza BiTye (#18) üzenetére


Z10N
veterán

Az AMD meresei alapjan. Korabban mar linkeltek a kepet.

Tovabi infok.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#22) Piftuka válasza Permet Elek (#8) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem a 96 bit-es sávszélességű memóriabusz a "szűk keresztmetszet"? :F

Nekem ez a kártya a "régi idők", gyakran a 128 és 256 bit-es "nagy testvérhez" képest még csak hűtőventillátort sem tartalmazó, lebutított, olcsó, 64 bit-es "OEM" kártyáit idézi...

Vagy tévednék a pozicionálásával kapcsolatban?

"Aquila non captat muscas."

(#23) tibaimp válasza Z10N (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én is pont itt néztem, és a cikkben szereplő 5300-as is benne van: [link]

A GTX970-el van egy szinten.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) Gyuri27 válasza Z10N (#15) üzenetére


Gyuri27
félisten

Raktak volna rá 4-6 gddr5-t oszt csók.

Amd - Radeon - Ryzen

(#25) Pécsi gyerek válasza tibaimp (#23) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Majdnem olyan erős mint a gtx 1060-am :Y
Azért nem cserélek :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#26) tibaimp válasza Pécsi gyerek (#25) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jaj, dehogy cserélsz! Attól függ persze mire használod, de jó kis cucc még az a 1060 :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) Z10N válasza Gyuri27 (#24) üzenetére


Z10N
veterán

"Raktak volna rá 4-6 gddr5-t oszt csók."
Ad1) 96 bitre hogyan raksz 4GB-t?!
Ad2) Nincs a lapkaban gddr5 vezerlo.
Ad3) Direkt olcsositani akartak es lehagytak 1 db-t. Erre 6GB-ozol.
Ad4) Meg eleve akkor mar 5500-nak hivjak, az meg mar van.

Gondolkozzal mar mielott ennyi hulyeseget irsz egy mondatban.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#28) Komplikato válasza TeeBee73 (#16) üzenetére


Komplikato
veterán

Inkább HD4730 ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#29) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nekem elég lenne, mert nem igazán játszom, viszont DVGA párti vagyok (Talán csak az asztali Renoir megjelenéséig.). Ugyanakkor ez egy eléggé felemás kártya. A memóriabusz és a mennyiség visszavágása nyilván lassítja a kártyát, de ha ezt leszámítva megegyezik az 5500-al, akkor ennek mi értelme? Ráadásul minek rá a 8 pines tápcsati? Akármennyire tuningolják majd a gyártók, a memóriabusz visszafogja és csak a fogyasztás fog érdemben növekedni.

(#27) Z10N
Azon nem lepődnék meg, ha előhozakodna néhány gyártó 6 GB-os változattal és az olcsósítás ott az alacsonyabb órajelű memória lenne. Volt már erre példa korábban is.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#30) Gyuri27 válasza Z10N (#27) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egy: használj ékezeteket. Ha nem megy ne írj. Ez egy magyar fórum és nem valami dzsunka halandzsa fórum. Aminek a nyelve magyar és nem ábeleszkóbelesz.
Kettő: arcból sürgősen vegyél vissza
Ha nem megy, majd lesz aki segít neked.

TeeBee73: az 5830 nem volt rossz kártya.

Komplikato: a 4730 viszont igen.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#31) Z10N válasza Gyuri27 (#30) üzenetére


Z10N
veterán

"használj ékezeteket."
Mi kozod hozza? Angol billentyuzetem van.

"Ha nem megy ne írj."
Merthogy, tan ezt te dontod el? Ki vagy te?

"Ez egy magyar fórum és nem valami dzsunka halandzsa fórum."
Nem tudsz olvasni? Ne egesd mar magad.

"Aminek a nyelve magyar és nem ábeleszkóbelesz."
Csak nevetni tudok ezen. Mast nem tudtal kitalalni? Nagyon gyenge probalkozas.

"arcból sürgősen vegyél vissza"
Mondja ezt az, aki szemelyeskedik, meg fenyeget. Pont, hogy neked kene visszavenni. Gondolkozzal mar "surgosen".

"Ha nem megy, majd lesz aki segít neked."
Most megint mit fenyegetsz? Meg mire fel?

Egyetlen egy szakmai cafolatot vagy ellenervet nem tudtal felhozni, de azert szemelyeskedni, meg fenyegetni tudsz. Raadasul ha jo emlekszem korabban azt mondtad nem szolsz hozzam, szoval meg hazudsz is.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#32) Z10N válasza Geri Bátyó (#29) üzenetére


Z10N
veterán

Nem fognak, mert nem tudjak annyiert eladni (5500 lapka + 6gb gddr6 dragabb, mint 5500 + 4gb gddr6, az utobbi pedig $169, a 8gb $199). $179-189-ert ez draga lenne nagyon 96 biteskent. Ugye a lapka ugyanaz, csak a gyengebbek. Illetve az 5500 4GB nyakara maszna. Ezenkivul allandoan szajkozzak, hogy milyen draga a memoria. Raadasul ezeket is csak az OEM-eknek adtak: 2019 OKT - 5300XT, 5500 (sima, bar az XT se xt valojaban), 2019 DEC - 5600 (sima). Ezeket is direkt nem adtak ki.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#33) Synthwave válasza snecy20 (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ahhoz sem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34) Synthwave válasza Z10N (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az "eSport" kategória stabil, három számjegyű frame rate-et feltételez. Meg ugye a frame time konzisztenciája sem mindegy.

Ha azt mondod, hogy casual játszogatni butítva, az megint más tészta.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#35) Viktor77


Viktor77
titán

GDDR6, 96bit, 3GB, 100W, tápcsatlakozó.

Látszik, hogy beindult a szekér, fene nagy lett a jólét, már telik tudatmódosító szerekre.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#36) Geri Bátyó válasza Z10N (#32) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Igaz. OEM ezt nem fogja meglépni. Én inkább abban gondolkodtam, hogy ez talán kijön a DIY piacra is, mert lenne értelme.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#37) Gyuri27 válasza Z10N (#31) üzenetére


Gyuri27
félisten

A személyeskedést te kezdted ha jól olvasom.
Nem fenyegettelek.
Egyébként egy it, tech fórumon arra hivatkozni, hogy azért írsz ákombákomokat mert angol a billentyűzet vicces, de inkább szánalmas.
Van rá megoldás, de majd utána olvasol. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#38) tibaimp válasza Geri Bátyó (#36) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Abban igazad van, szerintem is lenne piaca, és volt már rá példa, most hirtelen nem is tudom melyiknél, hogy az OEM-re szánt VGA simán kijött normál piacra is, igaz Kínában volt kapható csak, ha jól emlékszem.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#39) Geri Bátyó válasza tibaimp (#38) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Most inkább az a baj, hogy teljesen piacképes kártyákat kizárólag az OEM piacra adnak ki.
Az asztali Renoir nem fogja elérni ezt a teljesítményt, úgyhogy bőven elférne a boltokban is.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#40) Z10N válasza Gyuri27 (#37) üzenetére


Z10N
veterán

"A személyeskedést te kezdted ha jól olvasom."
Hol? Beszoltal egy hulyeseget es valaszoltam.

"Nem fenyegettelek."
Aha, persze. Olvassal mar vissza.

"Egyébként egy it, tech fórumon arra hivatkozni, hogy azért írsz ákombákomokat mert angol a billentyűzet vicces, de inkább szánalmas."
Nem tudsz meg mindig olvasni? Mi a vicces? Mar unalmas, hogy ezen csamcsogsz, mert nem tudsz mast kitalalni. Erdekes a tobbiek el tudjak olvasni. Mas ostobasag van meg? Mert az a szanalmas, hogy ebbe belekotol (masba nem tudsz szakmailag), egy it/tech forumon. Ezt azok csinaljak akik elvesztettek egy vitat es meg kapaloznak. Bezzeg a szakmai kerdesre meg egyre se valaszoltal. De azert egessed magad tovabbra is.

"Van rá megoldás, de majd utána olvasol."
Mire? Meg minek? Az ertelmesebbje el tudja olvasni, a tobbi nem erdekel. Neked kene utana olvasnod par dolognak, mert lovesed sincs.

A tobbiek legalabb ervelnek ertelmesen es el tudjak olvasni amit irok.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#41) Z10N válasza Synthwave (#34) üzenetére


Z10N
veterán

Ez nyilvan a budget szegmensnek szol. Akik LOL, Minecraft, Valiant, CSGO, Fortnite, stb. tolnak (ezeknel meg van 100fps+). Nalam ez az esport (casual, mint ahogy az AMD az rx460/560-t is annak ajanlotta). Aki hivatasosan tolja az eleve lowon jatszik, ha jol tudom, az alacsony LOD es az emlitett frametime miatt. Vagy nagyobb kartya vesz QC-hez.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#42) Gyuri27 válasza Z10N (#40) üzenetére


Gyuri27
félisten

Majd ha megtanulsz írni folytatjuk.
Még mindig nem fenyegettelek. Ígérni szoktam.
Az meg nem te döntöd el mi a hülyeség és mi nem. Főként ilyen stílusban.
De folytathatod ezt. Aztán ha meg sírás lesz a vége így jártál.

Amd - Radeon - Ryzen

(#43) Z10N válasza Geri Bátyó (#36) üzenetére


Z10N
veterán

Talan valamelyik kinai piacra gyarto ceg csinal majd Kinanak (amibol ugye mi sosem fogunk latni semmit). De ok is ezres tetelben adjak csak.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#44) Z10N válasza Gyuri27 (#42) üzenetére


Z10N
veterán

"Majd ha megtanulsz írni folytatjuk."
Ok, majd gyere vissza, ha tudsz olvasni. Masoknak ezzel nincs problemaja. Kizarasos alapon akkor nalad van a gond.

"Még mindig nem fenyegettelek. Ígérni szoktam."
Az ugyanaz. Akarhogy bujtatod, meg utalgatsz.

"Az meg nem te döntöd el mi a hülyeség és mi nem."
LOL. Hanem?! Ez teny. Nah, jo latom itt hatalmas gondok vannak.

"De folytathatod ezt. Aztán ha meg sírás lesz a vége így jártál."
Te jaratod le magad, mert meg mindig nem valaszoltal szakmailag. Es akkor nem fenyegetsz?! Eddig semmi mast nem csinaltal csak offoltal.

Valami ertelmeset is kitalahatnal, mert eddig NULLA a szakmai ertek.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#45) HavocS válasza Synthwave (#34) üzenetére


HavocS
senior tag

Ha valamire azt mondják, hogy "esport kategóriás" azt arra értik, hogy a tipikus esport játékok stabilan játszhatóak vele, márpedig egy 1060-nal én még nem nagyon láttam olyan játékot, ahol az FPS fogott volna vissza, nem a skillem :DDD ráadásul az ilyen címeket jellemzően nem ultrán játssza senki, még erős hardverrel se, pl. egy Overwatchban sokkal többet ér +50 FPS mint az ambient occlusion, meg ilyenek.
Nyilván van az a kategória, hogy NVENC-en menjen az 1080p stream, meg a 4k felvétel, és a játék is tartsa a 144 FPS-t, de ahhoz meg még egy LoL-ban is 2080 kell.

(#46) nexplo


nexplo
őstag

Így kell eladni a maradék polcon maradt cumókat. Kb semmi értelme szegénynek. Még 4 giga memóval és jól felpiszkálva az órajelét sem lenne sok létjogosultsága... de így :U

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#47) Kansas válasza nexplo (#46) üzenetére


Kansas
addikt

Ezért is nem DIY piacra adták ki, hanem OEM-re, nem játékra van...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#48) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Totál nem érdekel a kártya, de mindig öröm látni hogy mások a semmiért is ölre mennek egymással ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#49) nexplo válasza Kansas (#47) üzenetére


nexplo
őstag

Értem én de attól még kb semmire sem használható szegény kártya kb..

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.