Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) cadeyrn válasza Merula Alba (#18) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

https://github.com/ccrisan/motioneyeos/wiki
A motion nevű programhoz ad egy webes kezelőfelületet és kiegészítő funkciókat, úgy mint google drive mentés, mail/külső program/webhook hívás, ha mozgást észlel, stb. Jó dolog, ráadásul okos is.

Screenshotok:
https://github.com/ccrisan/motioneyeos/wiki/Screenshots

Az egyetlen gond az, hogy a raspberry-nek egy kamera csatlakozója van - tehát egy 5 kamerás rendszerhez 5 raspberry+kamera kell, elvileg. USB-vel ugyan tovább bővíthető, de az annyi áramot eszik, amennyit a rasberry nem feltétlenül képes kitornázni magából, viszont külső tápos usb hubbal megoldható, de az egy kicsit taknyolás, szerintem.

5 külön készüléknek előnye és hátránya is van, viszont mindegyiknek elérhető a stream-je, amit pl. egy vlc is meg tud enni a hálózatról, szóval hiába az 5 eszköz, nézni lehet mindet egyszerre, ha ez szempont. Ráadásul maga a motioneye is be tudja kötni a többi, hálózaton elérhető kamerát, tehát mindegyik láthatja mindet, és akkor nincs single point of failure (mármint kamera szempontból, ha elmegy a hálózat, az nyilván nem jó, de mindegyik ment a saját kis sd kártyájára is, nem csak a netre.)

A NoIR kamera azért jó, mert odatesz mellé az ember egy infralámpát, és minden látszik töksötétben is.

Szóval szerintem simán, és előbb bízok meg ebben, mint a random gyártó random cuccában, mert ha gond van, én magam is tudom frissíteni.

Külön extra, hogy mivel egy komplett rpi van alatta, rá lehet tenni még szenzorokat is - PIR, hőmérséklet, fény, stb. -, bár azokat trükkös a kameravezérléshez kapcsolni, de nem lehetetlen.

Ami fontos: a raspberry pinek szánt tápon nem szabad spórolni, és bőven főlé kell lőni, szóval érdemes valami nevesebb, működő, 2.4A-es 5V-os tápot nézni, különben nem boldog. Javaslom vagy az új Zero-t vagy az Rpi3-mat alapnak, mert akkor bele van építve a wifi, és kevesebbet eszik, mint egy usb-s wifi, ráadásul stabilabb is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.