Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

Tényleg csak a szokásos.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) #96302336


#96302336
törölt tag

Ezek játékok, nem biztonsági kamerák. Azok nem itt kezdődnek. Továbbá user error százból 99, mert képtelenek egy erős jelszót plusz másik portot használni, mint a gyári.
Normális biztonsági kamera nem is tartalmaz bt modult. Ennyit a nagy névről. Játékkamera.

[ Szerkesztve ]

(#3) DithenS válasza #96302336 (#2) üzenetére


DithenS
senior tag

Igazad van.Egy nevesebb gyártó 20.000Ft-ért kezdi árulni a biztonsági kameráit.De azért ez se a legjobb vétel.Hikvisiont kb 30.000Ft-tól kapsz.
Ezzel a címmel meg az írással az a baj hogy beültetik az emberbe hogy az IP kamera nem biztonságos meg hasonlók.Kb ez olyan mint ha én egy 15.000Ft-os okostelefonnal leszaroznám az okostelefonokat,mondogatnám hogy lassú meg semmi másra nem való csak telefonálni,androidja elavult és sorolhatnám,persze a 200e Ftos telóról nem mondhatnám el de lehúznám vele az egész piacot egy 15k-s olcsó kis vacakkal.Itt is egy olcsó kis játék amit biztonsági kamerának neveznek szar,pedig nem is biztonsági kamera igazából de az marad meg mindenkiben hogy IP kamera = Veszélyforrás

[ Szerkesztve ]

(#4) #96302336 válasza DithenS (#3) üzenetére


#96302336
törölt tag

A harmincezres hik kamera is csak belépő szint az IP biztonsági kamerák világába. De már azon van normális védelem. A falnak tudnék menni, ha ilyen lidl-ben és egyéb üzletláncban kapható hobbi célra szánt cuccokra azt mondják, hogy biztonsági kamera. Nem az. Soha nem is volt. A Hikvision balhé óta, ott is magas szintű biztonság lett megkövetelve, már a legelső indításkor is. Ez pedig jó pár éve volt, és az is csak azért szólt ekkorát, mert az egyik legnagyobb kameragyártók egyike. De ott is user error volt, mert az esetek döntő hányadában alapon volt a jelszó, vagy a szokásos banális jelszavakra voltak állítva. Persze, hogy egy jobb képességű programozó tud botnetet csinálni egy kiszolgáltatott rendszerből.
BT kapcsolat egy kamerán... Olyan, mintha kiakasztanám a kulcsot a ház mellé egy szögre.

(#5) #06658560 válasza #96302336 (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hogy is volt a múltkori eset? A neves gyártók kamerája is elesett, mert csak a matrica volt más?

(#6) #96302336 válasza #06658560 (#5) üzenetére


#96302336
törölt tag

Emberi hülyeségre sosem lesz orvosság. Ha valaki olyan ostoba, hogy gyárin hagyja a jelszót, akkor ne csodálkozzon, ha botnet és bitcoin bánya lesz az ip cuccaiból. Routerekkel is megesett már.

(#7) kopidoo válasza #96302336 (#2) üzenetére


kopidoo
senior tag

Ha jól értem akkor itt csak annyit kell tenni, hogy csatlakozásnál a jelszó mezőbe egy bitang hosszú bármit kell írni és letérdel a kamera? Ilyen létezik?

(#8) gabor7th


gabor7th
addikt

Legalább valami kihívást jelentenének ezek a cuccok, de épp ellenkezőleg rendkívül gyengék biztonság szempontjából.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

Az első kettő kegyetlen, végülis ha egy script állandóan újraindítja, nem 90 sec lyuk lesz, hanem amennyit akarsz.

(#10) Madwe válasza #96302336 (#6) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azt nem értem, h miért nem követelik meg a pw változtatást setupnál? min 9 karakter spéci kis nagy szám stb. Annyira nem ördöngősség, mégis a mezei userek 90% ezt kihagyja, miközben elég egyszerű rávenni őket :D Mintha nem is lenne igényük arra, h biztonságos legyen a termékük... Egy termék biztonságossá tételének legelső lépése, miszerint a user hülye, s a hibákat próbáljuk kizárni amiket elkövet azzal, h rákényszerítünk dolgokat. Minden más csak ezután kezdődik :D

(#11) gabor7th válasza Madwe (#10) üzenetére


gabor7th
addikt

Sok user tényleg tudatlan, hiszen sokan most kötik be magukhoz az internetet. Fogalmuk sincs mi hogy van. Ezt éppenséggel a techcégek keményen ki is használják.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#12) #96302336 válasza Madwe (#10) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az egész ott van elb...va, hogy bárki, ismétlem: bárki beszerezhet és összerakhat magának egy ip rendszert. De fogalma sincs az alap biztonságtechnikai előírásokról. Aki pedig ilyen munkakörben dolgozik, annak eszébe sem jut, hogy defaulton hagyjon bármilyen internetre csatlakozó eszközt. Ha mégis, akkor kontár. Kezdjük azzal a dologgal, hogy a legrosszabb jelszavakat használja a userek nagy része: [link] Ez azért mutat valamit.
A helyzetet tovább bonyolítja, hogy egyes országok eltérő direktívákat követelnek meg egy vagyonvédelmi kamera telepítéséről. Nálunk a nonszenszhez van közel, ha minden előírást be akarunk tartani. Hivatkozván a személyiségi jogok sérülésére...Áááá mindegy, hosszú, aki benn dolgozik az tisztában van vele.

(#13) cadeyrn válasza #96302336 (#12) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Tény, hogy a user sokszor hibás, de ezeknek a szaroknak a döntő többsége akkor is védhetetlen, ha a user megtesz mindent: upnp portokat nyit a routeren, egy tetemes részüknek van nyitott telnetje, ami sokszor _teljesen_ nyitott, régi kernel van rajtuk, bármikor megütöd őket shellshock-kal, ésatöbbi.

Ezekért nem a user felel.

(#14) #06658560 válasza #96302336 (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hogy is van a mostani eset? Bárhogy állítod be te a jelszót, elhasaltatható, mert egy még biztonságosabbal próbálnak belépni. Vagyis hogy tudna védekezni a felhasználó? A múltkori pedig: szidtad az olcsó no name megoldásokat- a drága neves ugyanaz, más matricával. Akkor miben jobb, többet kifizetve érte?

(#15) #96302336 válasza #06658560 (#14) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ez egy játékszer, ahogy már írtam. Továbbra is tartom véleményem, hogy ilyen hulladékot nem vagyok hajlandó sem beállítani, sem ajánlani senkinek, Csak normális gyártók termékeit. Itthon ebbe jelenleg csak kettő márka tartozik, a Geovision, és a Hikvision. Illetve egyes helyeken a Sony Ipela, belső hálózaton internetes elérés nélkül. A többi instant kuka. Az "átmatricázott" termék az sosem volt hik, geo stb, szimplán csak a szokásos kínai copy paste dolgok. Meg sem közelítik ez eredeti minőségét, és biztonságát. Pár éve volt a Hikvison balhé, amit példás gyorsasággal, egy héten belül orvosolt a gyártó, és MINDEGYIK partnerének eljuttatta az instrukciókat, és az új FW-t. Ezeknél a büdös életben nem fogsz semmilyen supportot kapni. Eleve szűri a gyártó is a hamis termékeket, ha ilyent akarsz regisztálni náluk, szépen el is hajtanak. Ez az óriási különbség egy megbízható gyártó, és egy kamu hamisítvány között. A teljes körű support és a gyártói garancia mindenre.
De ha akarsz, csak szerelj óccó kis kínai gyári backdoor-os kamerát, és csodálkozz, ha pár hónap múlva nem megy, lezabálja a netet, és a reset sem segít. Mert már bitcoin bánya az egész.

(#16) cadeyrn válasza #96302336 (#15) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

> Itthon ebbe jelenleg csak kettő márka tartozik, a Geovision, és a Hikvision.

De ember, ezekkel is ugyanezek a bajok vannak :C
http://lmgtfy.com/?q=hikvision+vulnerability

Ha legalább valami tényleg profit emlegetnél.

> Ez az óriási különbség egy megbízható gyártó, és egy kamu hamisítvány között. A teljes körű support és a gyártói garancia mindenre.

Értem. Ha van support, akkor profi. :U
Az mindegy, hogy ugyanolyan sebezhető, mint a többi.

Egyébként annak, aki meg akarja kerülni az egészet, ajánlok egy raspberry pi-t egy piNoIR kamerával megy egy MotionEyeOS oprendszerrel, a különbség annyi, hogy ezt IKEA módra össze kell rakni.

[ Szerkesztve ]

(#17) #96302336 válasza cadeyrn (#16) üzenetére


#96302336
törölt tag

Mint már írtam RÉG javították. És nem is tagadtam, hogy volt. Ott kezdődött az egész. És szépen terjed gyártóról gyártóra. Csak valaki javítja, valaki szarik rá.
De lehet, hogy jobban tudod, mert én gyenge kezdő vagyok csak néhány száz IP kamera után, amit építettünk és karbantartunk...
Részemről téma lezárva, bejött a cikkíró clkikbait vágyálma és a látogatottság.

(#18) Merula Alba válasza cadeyrn (#16) üzenetére


Merula Alba
tag

Ez a Raspberry-s dolog már régóta mozgatja a fantáziám. Szerinted 4-5 kamerás rendszerhez alkalmas lehet az általad említett kombó? A MotionEyeOS rendszerről most hallottam először, mennyire ismered?

syn7h37ic:Van az általad említett hibák elkerülésére valamiféle "tízparancsolat"? Nem kerestem igazából még rá, de hamarosan 4-5 kamerás rendszert szeretnék összerakni. Jó lenne csökkenteni az "User error" effektet.... :U Van valahol erre közérthető anyag, lehetőség szerint egy helyen?

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#19) Snoop-y válasza #96302336 (#15) üzenetére


Snoop-y
veterán

Meg az Axis...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#20) cadeyrn válasza Merula Alba (#18) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

https://github.com/ccrisan/motioneyeos/wiki
A motion nevű programhoz ad egy webes kezelőfelületet és kiegészítő funkciókat, úgy mint google drive mentés, mail/külső program/webhook hívás, ha mozgást észlel, stb. Jó dolog, ráadásul okos is.

Screenshotok:
https://github.com/ccrisan/motioneyeos/wiki/Screenshots

Az egyetlen gond az, hogy a raspberry-nek egy kamera csatlakozója van - tehát egy 5 kamerás rendszerhez 5 raspberry+kamera kell, elvileg. USB-vel ugyan tovább bővíthető, de az annyi áramot eszik, amennyit a rasberry nem feltétlenül képes kitornázni magából, viszont külső tápos usb hubbal megoldható, de az egy kicsit taknyolás, szerintem.

5 külön készüléknek előnye és hátránya is van, viszont mindegyiknek elérhető a stream-je, amit pl. egy vlc is meg tud enni a hálózatról, szóval hiába az 5 eszköz, nézni lehet mindet egyszerre, ha ez szempont. Ráadásul maga a motioneye is be tudja kötni a többi, hálózaton elérhető kamerát, tehát mindegyik láthatja mindet, és akkor nincs single point of failure (mármint kamera szempontból, ha elmegy a hálózat, az nyilván nem jó, de mindegyik ment a saját kis sd kártyájára is, nem csak a netre.)

A NoIR kamera azért jó, mert odatesz mellé az ember egy infralámpát, és minden látszik töksötétben is.

Szóval szerintem simán, és előbb bízok meg ebben, mint a random gyártó random cuccában, mert ha gond van, én magam is tudom frissíteni.

Külön extra, hogy mivel egy komplett rpi van alatta, rá lehet tenni még szenzorokat is - PIR, hőmérséklet, fény, stb. -, bár azokat trükkös a kameravezérléshez kapcsolni, de nem lehetetlen.

Ami fontos: a raspberry pinek szánt tápon nem szabad spórolni, és bőven főlé kell lőni, szóval érdemes valami nevesebb, működő, 2.4A-es 5V-os tápot nézni, különben nem boldog. Javaslom vagy az új Zero-t vagy az Rpi3-mat alapnak, mert akkor bele van építve a wifi, és kevesebbet eszik, mint egy usb-s wifi, ráadásul stabilabb is.

(#21) Merula Alba válasza cadeyrn (#20) üzenetére


Merula Alba
tag

Az igen... van anyaga rendesen. :)) Kár hogy erre nincs elegendő (sőtt, szinte semmilyen) Magyar fórum.
Lehet hogy kicsit utánanézve indítani kellene itt egy ilyet?
Azt mondod hogy az USB-s módon lehetne bővíteni a kamerát, de sokat fogyasztana!? Én szerintem ha egy Rapsberry-re 2 kamera lenne kötve akkor az nekem 2 rendszerrel meg is lenne oldva a minimum négy kamerás rendszer. De milyen fogyasztása lenne annak az USB-s kamerának, ennyire nagy? :Y

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#22) cadeyrn válasza Merula Alba (#21) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Egy ideje tervezek összerakni egy howto-t a témából, igazából megírhatom magyarul is, logoutra úgysem küldtem még be soha semmit. Csak időm nincs összerakni :/

Megpróbálom majd, hogy viselkedik az enyém, ha ráteszek egy Microsoft webkamerát, valahol van egy elfekvőben.

(#23) Merula Alba válasza cadeyrn (#22) üzenetére


Merula Alba
tag

Egy lelkes olvasó biztosan lenne. :))
Nem feltétlenül kell "step by step", nagy vonalakban elég sok dolgot érinteni. Aki ilyen munkába kezd bele annak szerintem megvannak azok az alapismeretek amik miatt nem kell szájbarágni mindent.
Mindenesetre én nem tudok ilyet készíteni, én csak várhatok ilyenre az ehhez szegényes angol nyelvi tudásommal.
Ha egyszer elindulok egy ilyen vonalon akkor már van mire építkezni, de ehhez nem árt anyanyelven olvasni a kritikus részeket.
Ha úgy döntesz akkor várom az írásod. :DD :R

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#24) Jocohun


Jocohun
tag

Sziasztok!
Esteleg tud valaki itt segíteni ,hogy mi lehet a probléma?? Olyan gondom van ,hogy az éjszakai felvételen az 1 és a 2 kamera felvételei rögzülnek felvételre. Az éjszakai felvételnél a 2-es kamera rögzített felvétele nagyon rossz minőségű ( Pixelhibásnak tűnik olyan mákos, zavaros a kép) de viszont a kamera kép tiszta. Csak a felvétel rossz. Mi lehet a gond??? Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.