Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cs.Orsolya


Cs.Orsolya
aktív tag

Nem akartam Címlapra tenni, mert bár beszélgettünk erről a témáról, és sokakat érdekelhet, valahogy nem éreztem odaillőnek. Remélem, akit érdekel, rá fog találni! :B

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#2) Wolverine válasza Cs.Orsolya (#1) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha abban az időben nem hulla lennék rendszeresen, elmennék :( (de vagy az vagyok, vagy nem végeztem még a melóval... :((()

szerk: ááá... ha előbb tudom, még fel is vettem volna :W

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#3) bbazsy válasza Cs.Orsolya (#1) üzenetére


bbazsy
őstag

6ig van órám az ELTEn, lehet benézek, legalább megtudom ki van az avatar mögött:)

..

(#4) Cs.Orsolya válasza Wolverine (#2) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Szólhattam volna hamarabb is. De nem volt bátorságom. :B Sajnálom!

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#5) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Ilyenkor sírom vissza a gimis és a főiskolás éveket... :O

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#6) Cs.Orsolya válasza Gh0sT (#5) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Nem egyetemisták is bejöhetnek! Mindenki számára meghallgatható. Sőt, minden egyetemi előadás az lenne eredetileg, csak diplomát nem szerezhetsz. Viszont a tudás szabad préda. Az teljesen ellentmond az Alma Mater szellemiségének egyébként, ha egy egyetem területére csak a hallgatókat engedik be... Ha előtte az előadóval konzultálsz, hogy szívesen meghallgatnád, és megengedi, felnőttként is bejárhastz bármely egyetem bármely előadására. :K Hivatkozzatok rám név szerint, hogy a vendégeim vagytok. ;)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#7) Gh0sT válasza Cs.Orsolya (#6) üzenetére


Gh0sT
addikt

Én annyira frankón benéztem az időpontokat, hogy az valami hihetetlen. ;) Igazából nem is a korral lenne a gond, hanem a szabadidővel. Nem tudom miért, de nekem az jött le, hogy ez valami több hétvégés egész napos program. :B

Észben tartom az időpontokat, köszönöm! ;)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#8) QuippeR


QuippeR
tag

Valami kivonatot vagy esetleg hangfelvételt feltehetnél majd utána, mert engem érdekel a dolog, de ezért nem tudok a fővárosba utazni.

(#9) Cs.Orsolya válasza QuippeR (#8) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Lesz fent valami anyag: órajegyzet, és a vetítés anyagát is odaadom. Tervezték, hogy felvegyék a hangot is, de nem mentem bele. Nem tudok úgy szabadon beszélni, ha közben egy mikrofonnal a kezemben ugrálok, mint valami elfuserált tátika-sztár. :U Két éve úgyis bekrepált a rendszer, érzékenyek rám az elektromos műszerek. :B

Ghost: eszközöltem némi változtatást a benézés elkerülése érdekében. ;)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#10) Wolverine válasza Cs.Orsolya (#9) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem tudhatod, hányan fognak diktafonnal bemenni órára :D (mondjuk nekem nem szokásom)
Igyekszem ott lenni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#11) Cs.Orsolya válasza Wolverine (#10) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

A diktafon nem zavar. De egy mikrofonnal a szám előtt, fél kezemmel lefoglaltan nem igen tudok rendesen kibontakozni... :U

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#12) bambano válasza Cs.Orsolya (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Pedig milyen jó is az, ha az egyetem területére csak a hallgatókat engedik be, a tanárokat nem :))

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hmm, szívesen elmennék, de anyagiak ide, anyagiak oda, sajnos esélytelen, hogy iskola után én 18.00-ra már beérjek Budára. (Nem sokkal előbb érek haza, és onnan még másfél óra az út, nem számolva a várakozásokat. MÁV rulz.) Huhh, és még a többi előadás is érdekes volna, főleg számomra... Nem semmi, hogy ezt éppen idén kell, és nem jövőre! :DDD

(#14) bbazsy válasza Crystalheart (#13) üzenetére


bbazsy
őstag

minden évben van ilyen kurzusunk (és vegyes érzelmekkel nyilatkoztak róla)

Orsi(?) kérdés:
kb milyen tematikád lesz, miről fogsz beszélni? (8-18ig bent vagyok, numerikus anallal kezdek, zhval végzek. szal tényleg cska akkor mennék be, ha számomra érdekes)

[ Szerkesztve ]

..

(#15) Cs.Orsolya válasza bbazsy (#14) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Még nem szűrtem az anyagot. valószínűleg spontán fogok választani a nagyon sok területből...
Mi érdekelne?

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#16) bbazsy válasza Cs.Orsolya (#15) üzenetére


bbazsy
őstag

igazából erre nehéz válaszolnom, mert nem játszok szerepjátékot. de ettől függetlenül tuti van olyan területe, amire felfigyelnék, de ez majd csak ott derül ki:)

..

(#17) bbazsy válasza Cs.Orsolya (#15) üzenetére


bbazsy
őstag

igazából erre nehéz válaszolnom, mert nem játszok szerepjátékot. de ettől függetlenül tuti van olyan területe, amire felfigyelnék, de ez majd csak ott derül ki:)

..

(#18) Jucus87


Jucus87
csendes tag

Hello! Nem olyan rég volt az ETR-ben egy olyan tantárgy, hogy Szerepjáték és fantasy. Nem tudjátok, hogy azzal mi lett? Mert ebben a félévben nem találtam meg. Lehet, hogy keresztfélévben nincs? Köszi :)

(#19) Wolverine válasza Jucus87 (#18) üzenetére


Wolverine
félisten

Valsz. csak ősszel hirdetik meg.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#20) Cs.Orsolya


Cs.Orsolya
aktív tag

Szerepjáték és pszichológia tematika:

A tudományos háttér
Mit adhat a szerepjáték
Veszélyek?!
A játék fejlődése. A szerepjáték funkciói
A játék motivációja, játék-értelmezések
Az én- és személyiségfejlődés
A tudati tapasztalás törvényszerűségei
Beleélés, jelentés és az ÉN
Szimbólumok, archetípusok
Szerepek
Hősök – kalandorok, mesehősök, mítoszhősök

Ha marad idő:
Csoport és játék
Kognitív és erkölcsi fejlődés

Aztán majd a pillanat eldönti, mi valósul meg. ;)

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#21) Cs.Orsolya válasza bbazsy (#17) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Én sem játszom szerepjátékot, alig értek hozzá. Úgy kellett megtanulnom pár alapfogalmat, hogy értsem, miről beszélnek a többiek. :D

Majd megkérem Elchyt, hogy tartson egy bevezető gyorstalpalót a témából. Bár, így sem lesz időnk szinte semmire... :U

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#22) Wolverine válasza Cs.Orsolya (#20) üzenetére


Wolverine
félisten

:( Lázas vagyok, itthon kell maradnom...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#23) Cs.Orsolya válasza Wolverine (#22) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Sajnálom! Bár ez megint gyenge ürügy ahhoz, hogy kivond magadat a személyes találkozás alól! :P

Gyógyulj meg mihamarabb!

Nah, megkaptam a szervezőktől, hogy így nagyon tömény lett az anyag. Mondtam nekik, hogy naná, mert ezt fel lehet használni órai jegyzet gyanánt is. Leírtam minden fontosat, hogy csak figyelni kelljen. :D Tudom, hogy a végén meg leszek lincselve! Érzem... ;] :DDD

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#24) Cs.Orsolya


Cs.Orsolya
aktív tag

Vélemények?

Készült diktafonos felvétel. Kíváncsi leszek rá.

Olyan fáradt voltam, hogy néha egy-egy mondat végére elfelejtettem, mit is akartam kihozni belőle...
S persze, a tizedéről sem tudtam beszélni annak, amit akartam.

Még nem működik a honlap, ahova az anyagok kerülnek. A ppt file-ok mellé kerül fel irodalomjegyzék, és az egyetemistáknak dolgozati téma is. Talán írok pár jegyzetet pluszban is a nem vetített slide-okhoz, meglátjuk, megéri-e.

Számomra jobb volt ez a kistermes előadás, mint 2 éve a nagy aréna közepén állni. Igaz, reménykedtem egy nagyobb kivetítőben... :B De egy jó harcos improvizál. ;)

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#25) 7 válasza Cs.Orsolya (#24) üzenetére


7
addikt

Érdekelt volna, sajnálom, hogy nem tudtam elmenni rá :)

No de majd egyszer közös teázás alkalmával elmondod. :D

[ Szerkesztve ]

(#26) Viktor77 válasza Cs.Orsolya (#20) üzenetére


Viktor77
titán

"Veszélyek?!"

A WoW hányszor hangzott el? :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#27) Cs.Orsolya válasza 7 (#25) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Húha, az hosszú teázás lesz akkor!;o))

Én azt élveztem a legjobban, hogy tudtunk beszélgetni. A hallgatóság nagyon kommunikatív volt, és ebből több olyen dolgot lehetett megragadni, mintha elmondtam volna szárazon, amit terveztem. Azt hiszem, ez még egy borgnak is megártott volna. :DDD

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#28) Cs.Orsolya válasza Viktor77 (#26) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Én egyszer említettem. Egyébként a függőségről beszélgettünk, elég sokat. Pontosabban, kérdezgettem őket a függőségeikről, hogy mi alaktíhatja ki, élték-e már át, mit gondolnak róla, ilyesmik...

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#29) Wolverine válasza Viktor77 (#26) üzenetére


Wolverine
félisten

WoW és a függőség? Ugyan már... Én se függésből indítottam tegnap egy draenei palát meg egy tauren huntert az eddigi 21 karim mellé :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#30) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nagyon kíváncsi vagyok erre az előadásra, de sajna elmenni nem tudok... :(
Régebben mi is játszottunk "igazi" szerepjátékokat (általában MÁGUS-t) és nagyon jók voltak az ilyen partyk :K

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#31) Wolverine válasza Dr. Romano (#30) üzenetére


Wolverine
félisten

Tegnap megvolt az előadás :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#32) [CaveMaN] válasza Cs.Orsolya (#28) üzenetére


[CaveMaN]
tag

Kíváncsi lennék azért az anyagra, pláne, hogy csak utólag vettem észre ezt az írást. Eddig ebben a témában sok értelmes irománnyal nem találkoztam, annál több arcpirító csúsztatással és nevetséges hozzáállással.

(#33) Dr. Romano válasza Wolverine (#31) üzenetére


Dr. Romano
veterán

lol, akkor ezt elnéztem :DDD (de azért elmentem volna :) )

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#34) Cs.Orsolya válasza [CaveMaN] (#32) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Mik voltak azok az arcpirító csúsztatások, és nevetséges hozzáállások?

Én így szinte semmi tudományosat nem találtam a témához, magyarul pláne nem. Ezzel indítottam az egész előadást is.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#35) [CaveMaN] válasza Cs.Orsolya (#34) üzenetére


[CaveMaN]
tag

Példákat nem tudnék hozni, mert az utóbbi 2-3 évben már nem követtem nyomon a témát. Előtte 10 évig szerepjátszottam, akkor kötelességből mozdultunk minden a szerepjátékkal kapcsolatos előadásra, hírre, publikációra, még bulvárra is. Egyébként alapvetően nehezen tudom elképzelni, hogy a szerepjátékos szubkultúrát milyen módon lehetne tudományosan vizsgálni. Ezen felül soha nem tűnt értelmesnek, hogy a "szülő" halmazokból teljesen kiszakítva szeretné mindenki elemezni (játék, játékszenvedély), mintha azokhoz semmi köze nem lenne. Legalábbis ez volt - még pár évvel ezelőtt is - a "trend". Ezért vagyok kíváncsi az előadásodra, mert érdekel, hogy napjainkban mi a helyzet.

(#36) Cs.Orsolya válasza [CaveMaN] (#35) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Alapvetúően lehetne tudományos vizsgálni a szerepjátékos kultúrát, de annyi változója van ennek e dolognak, hogy évekig tartanának a keresztmetszeti és longitudinális vizsgálatok, mire ebből bármi szignifikánsat ki lehetne hozni. Ebből fakadóan nagyon sok szakember és pénz kellene hozzá. Annyira meg nem horderejű téma, hogy ténylegesen jelentőséget tulajdonítsunk neki. A problémák - saját megítélésem szerint - nem a játékból, hanem a játékosból fakadnak. A játékosok egyéni kiszakítása a helyzetből pedig teljesen új aspektusokat kívánna.
Ha valaki függő, és pont a szerepjátéktól, annak komoly okai vannak, és az a személyiségében rejlik, a függősége pedig tünet. Lehetne pl. a sci-fi filmek nézésétől is függő... Mégsem csinálnánk belőle problémát. A társadalom megközelítése általában az: az a probléma, ami szem előtt van és az utunkba áll. Ha a szőnyeg alá tudjuk söpörni, tegyük meg, mert így gazdaságos.
Meg is teszik... :U

Egyébként, magánvéleményem szerint, pont a játék és a fantázia természete miatt tud gyorsan függővé tenni. Ezek az emberi psziché sokkal természetesebb működési formái, mint pl. a logikus és analitikus gondolkodás. Abban könnyű tartózkodnia a tudatnak, ami természetesebb a számára... Ráadásul materiális síkon való tapasztalatszerzésekkel szemben könnyebb megoldás is a tudat számára. Testben létezni marhára fárasztó dolog. Rengeteg energiát kíván. Karakterben létezni tízed annyit sem kíván...
De ez egy elég komplex dolog, nagyon sok mindent lehetne ide mondani...

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#37) Wolverine válasza Cs.Orsolya (#34) üzenetére


Wolverine
félisten

Tudományos munka szerintem nem foglalkozik ilyesmivel... én is csak ilyeneket találtam: 1, 2, 3. (ja, és ha hozzájutsz, nézd meg a Frei-Dosszié megfelelő epizódját; hirtelen nem emlékszem, mikor volt...)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38) Viktor77 válasza Wolverine (#37) üzenetére


Viktor77
titán

Erre gondolsz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#39) Crystalheart válasza Viktor77 (#38) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ezen mennyit röhögtem... :DDD

(#40) Cs.Orsolya válasza Wolverine (#37) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Az öcsém Wow-ozik. 27 éves. nem tudom, meddig tart majd neki. Néha aggódom érte... :U

A cikkeket illetően: ja. Kb. ennyi az elmondható. A kamaszok a leginkább instabilak, és bármi okozhat veszélyes mértéket, vagy túlzásbavitelt náluk. S a szülő felelőssége, ha így alakul...

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#41) Wolverine válasza Cs.Orsolya (#40) üzenetére


Wolverine
félisten

Én 28 és ismerek magamnál idősebbeket is :P

szerk: perpill. nem igénylek aggodalmat, de azért thx :D (mondjuk a wow.hu fórumadminja vagyok ideiglenesen egy éve :B és moderátor több, mint két éve...)

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#42) Cs.Orsolya válasza Wolverine (#41) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Érted is aggódjam? :P

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#43) Wolverine válasza Cs.Orsolya (#42) üzenetére


Wolverine
félisten

Friss írás: [link] (ebből kéne több... :()

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#44) Cs.Orsolya válasza Wolverine (#43) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Vannak fenntartásaim, de így korrekt az adott körön belül. Nagyobb merítőkanállal, több kérdés nyitva maradt bennem...

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#45) Wolverine válasza Cs.Orsolya (#44) üzenetére


Wolverine
félisten

Majd megbeszéljük, egyszer valamikor :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#46) Cs.Orsolya


Cs.Orsolya
aktív tag

Van a Debreceni Egyetemen egy volt évfolyamtársam. Tegnap együtt tartottunk előadást egy konferencián.
Van egy kérdőíve a számítógépes játékokról, azok élmény hatásáról. Ha van kedvetek segíteni Neki, itt megtaláljátok az online verzióját.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#47) Cs.Orsolya


Cs.Orsolya
aktív tag

Beillesztettem a bejegyzés szövegébe, hogy maguk az előadás anyagok mely link alatt érhetők el.
Az én anyagom egyelőre egy gyér, hallgatói készített jegyzet, mivel a hangfelvétel nem sikerült (szerencsére :) ). Majd igyekszem dolgozni rajta, hogy korrektebb legyen. Elküldtem nekik egy pps-t, remélhetőleg hamarosan azt is feltöltik, és olvasható lesz, de leginkább csak vázlatnak jó. Lesz benne olyan anyag is, amiről nem beszéltem, de talán ad némi segítséget azoknak, akik kicsit mélyebbre ásnának.

Jó olvasgatást!

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.