Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeltaPower


DeltaPower
őstag

nekem 331-es elite van, az új is hozza a szokásos formát. a kártyák rögzítése az enyémen még elég gyenge konstrukció, örömmel látom, hogy módosítottak rajta azóta.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

letisztult, vannak elöl kivezetések, oldalra berakható egy 80as és behaxolható egy második venti, elfér az összes létező procihűtő (a TR óriásai 163-164örül mozognak), van sok hely és aktiv szellőzés vinyóknak, elöl porszűrés... mondjulk a hátsó kártyarögzítés szabálytalan magasságú kártyáknál probléma lehet (hasonló rögzítésű Chiefteceknél voltak bajok), mindemellet relatíve kompakt. egyedül a felülre rakott táp nem tetszik, de amíg nem a tápba megy egyedül a forró levegő a prociból, addig ez annyira nem baj. 5.25ös helyre meg mégegy 12es behaxolható, szóval általában szinte mindenkinek elégnek kell lennie egy ilyen háznak, akinek nincsenek speciális igényei (brutális szellőzés, HTPC méret, erőteljes zajszigetelés)

ára sem vészes, főleg a forint/euro váltási arányt figyelembe véve. lehet le is cserélem hugom codegenjét egy ilyenre, lehet hőfokoknak meg a belső légáramlásnak jót tenne (mert jelenleg kb úgy néz ki, mintha színes tésztából csinált volna spagettit valaki, azt beleömlesztette volna egy gépházba:DDD).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#3) Hulk24


Hulk24
aktív tag

nagyon király, grat.:C apám gépének tuti egy ilyet veszek...meg havernak is építek és neki is az Elite sorozaton gondolkodok...
tetszenek ezek a kicsi házak!!

[ Szerkesztve ]

(#4) total90


total90
veterán

Tetszik a házikó, az Elite-k közül szerintem ez a legszebb.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5) audi100td


audi100td
nagyúr

10k-ért egész jó házikó. :)

(#6) yorka


yorka
tag

Cooler Master, Cooler Master, Cooler Master, Cooler Master, Chieftec, Cooler Master, Cooler Master, Cooler Master, Cooler Master.
Ezek visszafelé sorrendben a legutóbbi ház tesztek. Jók ezek a tesztek, de többet segítene, ha a konkurens termékekről is lehetne olvasni.
És ez nem csak a házaknál van így...

(#7) adorjant válasza DeltaPower (#1) üzenetére


adorjant
senior tag

331 tulajként én is a 335öst tartom a legjobbnak,az elite szériából,de csak az ilyen apró (de mindenképpen hasznos) fejlesztések miatt nem fogok házat cserélni.
dícséretes,hogy az ár nem emelkedett ezek miatt.

(#8) Foxconn


Foxconn
csendes tag

Pont tegnap raktam össze egy konfigot, ilyen házzal. Hozza a szokásos CM színvonalat, bár személy szerint attól a hátsó rögzítőkallantyútól mindig égnek áll a hajam az ilyen házaknál. Jó, hogy van lehetőség a hagyományos csavaros megoldásra is.

[ Szerkesztve ]

(#9) efegyke


efegyke
tag

Jók ezek a házak,nekem is CM van de az iTower 930

[link]

Tudom hogy annak idején drágának tartották a tesztelők,de ma már 15ezer forintért megkapható és szerintem jobb az ár/teljesítmény aránya mint az Elite-nek. A gyorsan cserélhető HDD-k nek nagyon nagy hasznát veszem amikor ismerősökhöz viszem a rengeteg filmet. Nehéz VGA-kat nagyon jól támasztja a hozá adott műanyag rúd. És a 4 USB is nagyon hasznos, mert ha mondjuk az iPodomat töltöm meg rá van dugva az USB winyó akkor nem kell lehúzni egyiket sem hogy rádughassak még cuccokat. És szerintem szép is...

(#10) DeltaPower válasza adorjant (#7) üzenetére


DeltaPower
őstag

valószínűleg én sem cserélem le, hiszen az enyémen már megtörténtek az apróbb moddingok (porszűrők stb.). viszont a követező géphez, ami összerakok magamnak vagy szívességből másnak, valszeg 335-ös házat fogok venni.

most ahogy így eszembe jutott, egyetlen egy problémám van ezzel a házzal: a hátsó venti helyénél nem elég mély a ház, így olyan alaplapnál, aminek a hátlapi panelnél van magasra lógó alkatrésze (pl. ilyen a dfi nf4 ultra-d hangkártya csatlakozó modulja), nem lehet 12-es ventit használni hátra, mert nem fér el a lap alkatrészeitől. kb 1 centivel kellene megnyújtani a házat és ez a probléma is el lenne felejtve.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#11) adorjant válasza DeltaPower (#10) üzenetére


adorjant
senior tag

engem a 331en két dolog zavar igazán:
az egyik,hogy a front audió és usb csatik valamennyire kitakarják az első 12es venti rácsát,de hogy ez miért jó??? így a szerelés is bonyolultabb...
a másik,ami sajnos általános dolog,hogy a bővítőkártyák takarólemezeit miért kell mindig kitördelni? annyira drága a kivehető takarólemez?

(#12) Kevinmaster válasza DeltaPower (#1) üzenetére


Kevinmaster
tag

Nekem is, nekem is :C Én is nagyon szeretem, ez az első normális, márkás házam. Korábban nem nagyon érdekelt maga a PC-s világ sem, pont lesz@rtam, hogy milyen a ház. Aztán lett a CM 331-es, és beláttam, hogy a ház sem mindegy :)

(#13) Male


Male
nagyúr

Ezt a hosszú VGA is simán elfér a vinyótól dolgot a képen valahogy nem így látom... azért nincs gond, mert nem egy vonalban van most. Ha több vinyó kerül a gépbe, akkor már lesz a VGA síkjában is ami a kábeltől pont nem fér el.

A porszűrő viszont az elejében dícséretes dolog.

(#14) P00By


P00By
nagyúr

10k-ért teljesen korrekt! :)

(#15) JanR


JanR
addikt

Csúnya az az első "izé". :U

(#16) ddekany


ddekany
veterán

Olcsó hátul-12cm-es házaknál azzal szoktak szórakozni, hogy bénán lyuggatják ki a házat a ventilátor mögött. No, hát ez is elég távol van még az optimálistól, de 10e-ért cserébe elég nagyok azok a lyukak, szóval hurrá. Meg persze az ügyesebbek felx-vel kivágják és felcsavaroznak egy rácsot...

(#17) Mappa


Mappa
addikt

jól néz ki....nekem a letisztult formavilágú házak jönnek be nem bírom az ilyen csicsa házakat

nem kötelező megadni

(#18) Ste válasza Male (#13) üzenetére


Ste
addikt

Egyetértek, ráadásul még nem is egy nagyon hosszú vga volt a rendszerben. Igaz, aki 10k-ért választ házat, valszeg 9600/9800 vagy 4670/4830at fog belerakni, ami kb ilyen hosszú.
Mindenesetre egy síkba nem lehetne őket pakolni

(#19) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jól néz ki, jobban bejön mint a 331-sem, mert ennek legalább nem szélesedik szét az eleje. Mondjuk remélem az illesztési hézagokon is csökkentettek, mert a 331 ilyen szempontból gagyi.

Amúgy a csavarmentességet meg hagyjuk már... Mindent csavaroztam a 331-ben, mert a csavarmentes rögzítésekkel azt hittem szétesik.

De a porszűrőért megéri!!!!

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) spln


spln
tag

Haver egy Elite 331-est vett és 4870et, azzal már nem fért el egy vonalban a vinyo a kát plusz tápcsati miatt.

A tesztben egy Coolink U8-92 hűtő szerepel, de a képen nem egy CM Hyper TX2 van? :U

"Danger! Avoid death!"

(#21) zsirfecske


zsirfecske
addikt

bezzeg 20k-ért a cm-690-emen nincs porszűrő..
vagy van? hehe :)

(#22) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Miért nem kapott különösen ajánlott plecsit? :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#23) luw2win válasza zsirfecske (#21) üzenetére


luw2win
őstag

Kb fél éve vettem 15k-ért :P
És szerintem van benne pórszűrő előről

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#24) Solten


Solten
addikt

CM megmutatja hogyan kell "olcson" jot... :)

Saor Alba

(#25) fereg


fereg
tag

Egy az egyben Gigabyte GZ-X2, mintha a saját házamat látnám.. :DDD :DD

;)

(#26) forgonati


forgonati
őstag

Ennyi pénzért nem rossz.
Mondjuk azt nem értem, hogy miért ilyen felemás a rögzités. Ha csavarmentes, akkor legyen csavarmentes teljesen. De itt egyik oldalról vannak ezek a müanyag cuccok, a másikról meg csavarozni kell. Tehát igyis-ugyis kell hozzá szerszám, nem? :U
A HDD-nél meg, ha pl. 2 hellyel feljebb rakom, akkor már nem valószinű hogy elférne a grafikától. Bár, ez csak kötözködés.

Keelah Se'lai!

(#27) dudika10 válasza spln (#20) üzenetére


dudika10
veterán

De bizony, az ott egy Hyper TX2-es szerintem is. :K
Vagy elírták vagy időközben kicserélték. :)

forgonati: nem kell feltétlen szerszám, elég csak az egyik oldalról rögzíteni a műanyag vackokkal. Bár tapasztalatból mondom, hogy nem túl jó megoldás. A csavar sokkal masszívabb.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#28) tytyty


tytyty
tag

331es tulaj voltam pár honapig amig szét nem esett. Codegen házrol váltottam és megbántam. Elsőre jónak tünt,de hihetetlenül silány anyagbol van. Aki szállitaja a gépet annak használhatatlan. A pórszűrő vicc benne, max fél évet bir. Csavarmentesség csak hiba forrás, és semmire nem jó. Az eleje a legkisebb behatásra leszakad,ami azért jó ,mert ha asztalon van akor viszi a kábeleket is.A sok lyuk mindenhol csak arra jó,hogy még instabilabb legyen és még hangosabb(minden zaj kijön és még rezonál). A legrémesebb a ház anyaga.Ezekböl kisporoltak mindent amit lehetet. Végül lecserléltem egy casetek házra ami 16ba volt és szinetekkel jobb minőség. Nem a gagyi szivacs porszürő van hanem fémháló, a ház 1mm-es acél és nem ugy mozog mint egy kártyavár. Igaz,hogy üresen 17kb kb a ház,de valami valamiért. Arra jó,hogy az asztalon álljon,ha az embert nem zavarja a zaj ,meg a 2 hetente eltömödő porszürő amit ha 5x kiszedsz akor tönkremegy......

(#29) forgonati válasza dudika10 (#27) üzenetére


forgonati
őstag

Nekem mondod? Ettöl b@sz az ideg az én házamnál is. Rátolom ezeket a müanyag szarokat, elvileg rögzitve van, és annyit ér mint halottnak a pofon. A meghajtóim rezonálnak mint állat. :W Már azon gondolkodok hogy nekiesek és átalakitom csavarosra. Nem is értem mire jó ez. Ki az aki mondjuk hetente ki-be rakosgatja a dvd iróját? :U De most ez a divat, a "Tool Less" ház, nincs mit tenni.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#30) ambrus14


ambrus14
tag

Nem hiszem, hogy ennyire rossz lenne a csavarmentesség, de kétségtelenül szerintem a csavaros-müanyag rőgzítős lehet a legmegfelelőbb! A dvd írókat, vincsiket csavaral rőgzíteni egy keretbe és keret műanyag felfőgatóval becsúszik a helyére! Sokkal egyszerübb az asztalon belerakni egy keretbe és csak becsúsztatni mint a csavarokkal jáccani egy aprónyi kis helyen, ahova semmi nem fér és nehezebben kap is bele a menetbe!

Meg kell találni a leghasználhatóbb rendszert erre és azt kell alkalmazni, de sok esetben már túlzásba mennek vele! Az viszont főleg nem pálya, hogy ha már műanyag nagyobb terhelést kell elbírjon papír vékony anyagból legyártják és eladják, hogy ez majd jó lesz neked! :((( Akkor ha már súlyos pénzeket otthagyok érte, akkor legyen az a műanyag olyan, hogy tényleg használni lehesen rendesen és ne hulljon szét, fáradjon ki az anyaga hamar! :O

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#31) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon jó kis házikó, szép, tetszetős, könnyen szerelhető. :)

(#32) 14adam


14adam
addikt

Ennyi pénzért lehet beruházok egybe :)

(#33) Solten válasza hcl (#19) üzenetére


Solten
addikt

Csavar tartja ossze... :D

Amugy meg senki ne varjon csodat 10 ropiert, ennyiert szvsz boven jo.

Saor Alba

(#34) dudika10 válasza forgonati (#29) üzenetére


dudika10
veterán

Én is bedőltem ennek a vacaknak hogy "csavar nélküli" meg "milyen könnyen szerelhető". :W
Még szerencse hogy nekem a mellé a sz@r mellé lehet csavarokat is rakni nálam. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#35) forgonati válasza dudika10 (#34) üzenetére


forgonati
őstag

Én nem dőltem be neki, mert mielőtt kiadtam volna érte 24 rugót, utánaolvastam hogy mik a vélemények ezekről a csavarmentes házakról. A probléma csak az, hogy az a 2-3 ház ami tetszett, meg használhatónak tűnt, na meg árban is belefért még, mind ilyen csavarmentes volt :W Sajnos ma már nehezen találni olyat ami nem csavarmentes. Nekem sajna csavarok nem mennek bele, de az legyen a legkevesebb, majd fúrok neki lyukat :DDD Csak előbb likvidálnom kell ezeket a műanyag szarokat. Sajnálom széjjel barmolni, de igy meg rettentően idegesit :O

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#36) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Kár, hogy nem jött ki 3 hónapja akkor ezt vettem volna :D

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#37) Ricco_hun válasza tytyty (#28) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Miért te mégis mit művelsz egy számítógépházzal? Rugdosod csakúgy random vagy mi?
Ha tudod, hogy sokat szállítod a házat eleve nem Elite 331-est kellett volna venned. Érdekes nekem tökéletesen működik a csavarmentesség (szintén 331-es elite). A másik oldalon nekem sem volt ilyen műanyag vacok, de mivel csak egy mobilrack meg egy író van a házban ezért a maradék két rögzítőt átraktam a másik oldalra. Nem rezonál a ház, stabilan tartja.
Az meg hogy nem fér el a vinyótól a hosszú vga, háát. Ha tudod, hogy az összes 3,5"-os helyet ki fogod használni, akkor megint csak nem 10k HUF alatti házban kell gondolkodni. Egyébként a mai 1-2 terás vinyók korában nem tudom minek több hdd. Nekem egy darab 320 gigás van bent. Úgyhogy ha netalántán jönne egy überhosszú vga a házba, akkor csak elpakolom az útjából a vinyót, mondjuk leteszem a legalsó helyre és kész.
Egy dologgal viszont egyetértek, hogy nagyon vékony lemezből van. De ha csak nem ülsz rá ( :F ), akkor nem fog összedőlni mint egy kártyavár.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#38) dudika10 válasza forgonati (#35) üzenetére


dudika10
veterán

Nekem eszembe se jutott akkor amikor a házat vettem, hogy azon kívül hogy nem fér el benne valami lehet még más bajom is egy házzal, nem olvastam utána ezeknek. :W

Az a baj, hogy mostanában alig lehet olyan házat kapni ami nem csavarmentes. Adjanak hozzá ugyan olyan kézzel oldható csavart mint amivel az oldallapokat szokták rögzíteni és meg van oldva a "probléma". :U

Aztán sok szerencsét a lyukakhoz. :D

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#39) Napfénysüti

Na egy ilyenre szívesen lecserélném a Centurion házamat(bár elégedett vagyok vele :) ). Baráti ára van és egész jó. Még kinézetre is bejön.

Més que un club!

(#40) tibz03 válasza zsirfecske (#21) üzenetére


tibz03
őstag

Van, és még csak nem is 20k. :U Ezek az Elite házak elég gagyik. Amikor gépet vettem, igen szűkös keretek között kellett összeállítanom, és Elite házakat néztem, de aztán mégiscsak rászántam azt a plusz 6-7k-t egy 690-re, és marhára nem bántam meg. :)

(#38) dudika10: Ezt a csavarmentességet nem értem, miért olyan fontos. :F Nem hinném, hogy bárki is belegebed, ha pár csavart ki majd be kell csavarnia.

[ Szerkesztve ]

(#41) DroneZ


DroneZ
aktív tag

na ha ez hamarabb jön akkor havernak enyhén jobb háza lett volna :) most már mindegy :DDD

amúgy király kis kégli, szerintem is jah és korrekt áron, ami sokszor nem utolsó szempont.

(#42) zsúrficsúr


zsúrficsúr
tag

Az öcsémnek is 331-esbe építettem a gépét három hónapja, és azzal a hátsó panellel én is szívtam. Egy slotos, könnyű VGA-t sem tart meg a tool less cucc, erre gondoltam, akkor marad a csavar - na ja, de így nem lehet rendesen rázárni a kis kaput, mert két-három mm-el el van csúszva a csavarnak a hely. Nem okos.

Amúgy nekem tetszik, és valóban nagyon hosszúnak kell lennie annak a VGA-nak, ami nem fér be a merevlemez miatt. Nagyon halk a hátsó venti, és jól is teszi a dolgát, kár, hogy előre nem került még egy, plusz 2e-t rá kellett még költeni.

Azoktól kérdem, akiknek bármi rezonál, mit raknak bele, 2,5"-es winchit? Egy olcsóbb WD merevlemez került bele, és még rögzítés nélkül is stabilan áll, annyira szoros a helye, le is karcolta az oldalát a szerelés, a dvd-íróval sem volt gond. Amúgy tényleg túl egyszerű volt a megoldás, át kell rakni a másik oldalra az egyik rögzítőt (pontosabban kettőt - hdd és dvd)

(#43) PIG[ii]


PIG[ii]
csendes tag

Szép diszkrét letisztult forma nekem tetszik..

"Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban."

(#44) D1Rect


D1Rect
félisten

Miért nem lehet alulra rakni a táp helyét? :O
Pont házat keresek....

(#45) tibz03 válasza D1Rect (#44) üzenetére


tibz03
őstag

CM 690. Szerintem bőven megéri azt a pár ezer Ft pluszt. :B

(#46) hcl válasza Solten (#24) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja szal, a 335 is kézzel hajtogatható anyagból van mint a 331? Mert az kritikán aluli minőségű valami...

@Zsúrficsúr : A kártyákat nem szokás 5 percenként kikapkodni a gépből... Én kidobtam belőle a lefogatót, és csavarral rögzül a 4 kártya a gépben.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) Solten válasza hcl (#46) üzenetére


Solten
addikt

Szerintem tul eros lehetsz.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#48) Teaway válasza ddekany (#16) üzenetére


Teaway
veterán

Úgy van!

Ezek a lyukasztott lemezek a venti előtt/mögött nem jók. Egy nagy lyuk, aztán mehet neki a rács.

Nincs itthon csokid??

(#49) vince


vince
őstag

Majd' két éve vagyok CM331 tulaj, és ennek a cikknek az elolvasása után tűnt fel, hogy az enyémen is változtatható a procihűtőhöz vezető oldalsó cső hossza :B

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#50) zsúrficsúr válasza hcl (#46) üzenetére


zsúrficsúr
tag

Igazából a userek 95%-ának semmit nem szokás 5 percenként kikapodni a gépből belülről, legalábbis szerintem. Egyszerűen csak gondoltam, kipróbálom, hátha nem csak viccből rakták oda, de ez még sajna így annak is rossz lenne:)

De ennyiért szerintem nincs jobb ház.

Amúgy kíváncsi lennék most már egy zajszűrős, komoly ház tesztjére, mondjuk egy ilyennel összehasonlításban (méréssel, nem csak szóban/írásban), mit ér pl. a Sileo-n a zajszigetelés, vagy egy komolyabb Lian Lin.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.