Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanya


Sanya
nagyúr

Rendszer követelmény: Windows 98/ME/2000/XP, 64MB RAM, 25 MB HDD hely, USB port, Pentium processzor

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2) soctavia válasza Sanya (#1) üzenetére


soctavia
tag

Nyomtató!
Jöhet a következő 10.000-ért

bocs

(#3) Sanya válasza soctavia (#2) üzenetére


Sanya
nagyúr

???

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) soctavia válasza Sanya (#3) üzenetére


soctavia
tag

hülye vagyok...

(#5) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Szeretném, ha megengedhetném magamnak, de sajna nagyon sok kép elkészítése után hozná be az árát, és mivel csak fényképek nyomtatására alkalmas, ezért nekem még luxus kategória. Talán majd egyszer. :)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#6) twollah


twollah
nagyúr

Oh egy kellemes kis cikkecske.

(#7) Parci válasza Satan-Claus (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Tény, hogy célhardver, de egész egyszerűen nem lehet egy (n/l)apon emlegetni a tintás cuccokkal. Tényleg iszonyú pöccös képeket csinál, mi meg lettünk győzve. Persze, amíg csak 1-2 képet nyomtatna ki az ember, addig egyszerűbb elküldeni mailben valahová, de ha már albumozol, akkor tuti alternatíva.

És, azért annak is van bája, hogy az orrod előtt csinálja meg, nem kell elmenni sehova, stb. Amúgy pedig tényleg közel 100.000 Ft bármilyen más márkájú szublimációs printer, és nem csinál jobb képeket.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) Mejci


Mejci
csendes tag

Biztos jó de mennyibe kerül a speciális papír és festékszalag ? :)

C2D 4300@3Ghz,CNPS9500LED; GA-965DS3 r3.3,2x1GB DDR2-800@835; ATIX800GTO2; TTShark Ház, SB A4 stb ... egér 220V tápkábel ...

(#9) Cane válasza Mejci (#8) üzenetére


Cane
őstag

vagy patron, de jó kérdés? mennyi?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#10) Parci válasza Mejci (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Durván 100 Ft-ból van meg egy kép... egyelőre (kb 5000 Ft egy 50 képes fólia).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) freya válasza Parci (#10) üzenetére


freya
aktív tag

Tudom hogy mindig ezt mondom, de ez kinek eri meg?

Szoval, ha ar/teljesitmeny viszonylatban gondolkodtok...
kiirod a kepeket CDre, elviszed egy laborba ahogy ~20 millas gepekkel 15-30 Ft/fenykep aron levilagitjak neked.

Nem 100 Ft/kep, nem hibazik, ha megis nem a te gondod, minosegben meg a 400x-os arkulonbseg sokat szamit :)

(#12) rudi válasza Parci (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Kétségtelen hogy ez a nyomtató egy fotoszakkörnek kötelező darab! Végre megint előjön a saját képcsinálás fílingje a jó öreg feketefehér előhívásról :D Egyetlen bajom vele az hogy csak 10×15. Nincs valami ami nagyobb képet tud?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) twollah válasza rudi (#12) üzenetére


twollah
nagyúr

Biztos van, de az már megfizethetetlenül drága.

(#14) twollah


twollah
nagyúr

Ahogy elnéztem a képet amit a nyomtató készített, akár nyomdai proof előállítására is alkalmas a készülék.

Egyetlen kérdés az, hogy mennyire színhelyesek a színek amiket kinyomtat.
Úgy megnézném egy denzitométerrel.

(#15) reefeer válasza freya (#11) üzenetére


reefeer
tag

és elmondanád hogy hol csinálnak képet 15ft? :DDD :DDD :DDD
Engem elgondolkodtatot... Viszont azt is jó volna tudni hogy ehez a géphez késöbb több év múlva (3-5) is lesz e vajon termék támogatás? Magyarán tudok e majd papírt meg festéket veni hozzá mert süthetem ha nem lesz. ráadásul ebbe meg tejese speciális papir való ugye? Vagy szabadon behelyetesíthető más gyártó 10*15 hő szublimácíos papírjával?

(#16) reefeer


reefeer
tag

jah és még valami utánna néztem a neten és van olyan hely ahol 44 bruttóért adják a gépet!! A címet nem írom le mivel meglátásom szerint a szponzor nem örülne neki ha az ő által adott gép teszt alapján máshol vennék a mépek a cumot...
Ha pedig elírás a netto bruttó akart leni akkor tessék javítani :))

(#17) marso


marso
tag

méret:10*15 min:600*800 max:1181*1771 ár:55(bruttó) Ft papir:fényes/matt
fotomarket.hu

es biztos hogy letezik olcsobb megoldas is...
szoval semmi ertelmet nem latom ha tenyleg 100ft/képre jön ki 1 fotó.

(#18) elmo


elmo
aktív tag

Ha már a hátrányainál tartunk: nyáron ezt nem nagyon lehet használni. :(
Azért jó kis darab, szerintem ha másnak is nyomtatsz vele, akkor behozza az árát...

(#19) (An)Dante


(An)Dante
őstag

Asszem a nyomtató tényleg barátságos ára után rátérhetnénk a ''speciális papir'' és a ''hőszublimációs fóliák'' már nem annyira barátságos árára is..
A Canonhoz CD-300-hoz pl. a 36 darabos papír+fólia (14.1x10cm) készlet 9800Ft!!!!!! Ami, ha jól számolok 272Ft/kép árat jelent és több, mint egy óra nyomtatást.
Az Olympus kínálatában 60 lap+fólia 23000Ft!!! Ez meg már 383 Ft/kép!!!!!
Asszem ez az ''abszolút nem éri meg'' kategória díjnyertese.. Kb. 60-70Ft/kép áron előhivathatók a digitális képek szinte bárhol hagyományos papirképre, ami ennek csak a töredéke..
A szines lézeres nyomatok lapköltsége sokkal alacsonyabb még ezeknél is, talán a tizede, persze a nyomtató és a toner is iszonyatosan drága.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#20) Parci válasza (An)Dante (#19) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Olvastad a cikket? Ha igen, akkor ne beszélj már hülyeségeket, ha nem, olvasd el!

(röviden: EHHEZ a készülékhez már most 100 Ft-ból megvan a 15x10 cm-es kép, ráadásul maga a gép is legkevesebb fele annyi, mint az említett Canon)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21) Parci válasza elmo (#18) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Miért ne lehetne használni? :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22) Parci válasza reefeer (#16) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Erről nem tudok, de ha így van, hát majd ők is csökkentik az árat :P... vagy nem lesz kelendő a cuccos...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23) Gee-Bee válasza Parci (#10) üzenetére


Gee-Bee
tag

Te Parci, hogy jön ki az a 100 forint?
Én a Digital Worldnél néztem, ők 6800+áfáért adják az 50-es tekercset+papírt. Ez kereken 170. A HiTi lapján meg ők vannak megadva, mint forgalmazó. Már ehez is van utántöltő???

Másrészt volt szerencsém a múlt héten nekem is a 630-hoz és azért a színvisszaadásáról megírhattátok volna az igazat. Így egy kicsit PR-cikkes lett a dolog. (Lehet hogy tényleg az :-)) Szóval sajnos azért nem csak az az 50 ezer a különbség közte meg a többi szublis között...

�%-12345X

(#24) reefeer válasza Parci (#20) üzenetére


reefeer
tag

A kérdés adott hol lehet papirt +festék kazettát 100ft venni?

(#25) reefeer válasza Parci (#21) üzenetére


reefeer
tag

én is pint ez akartam kérdezni :))

(#26) reefeer válasza Gee-Bee (#23) üzenetére


reefeer
tag

Gee-bee: kifejtnéd egy kicsit bövebben a másodikrészt?
Többiek: Mennyire igaz az amit gee-bee kicsivel följebb leírt?
Amugy mintha ''valaki'' ígért volna valami müszeres mérést...
Máskülömben a cikkben volt egy ilyen mondat:''Figyelem, a papírokat nem ajánlatos a csomag kibontása után sokáig tárolni, fel kell használni!''
kifejtenétek ezt bövebben? kérlek.
Oxidálodik vagy mifene? És az nem segyt ha folia hegesztő géppel becsomagolok
5 párokat? Bocs ha hülyéket kérdezek de még soha nem volt hő szublimációs nyomtatóm...
Válaszokat mindenkinek köszi

(#27) Parci válasza Gee-Bee (#23) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

A színeket be kell állítani, ami egy hosszú és izzadságos folyamat. Mi a legtöbb tesztképet erre lőttük el végül. Ráadásul a használt képszerkesztő program sem mindegy, stb.

Alapból egyébként tényleg túl sok volt a kék. De, pl a Photo Hallban csináltatott képek egyszerűen rosszabbak lettek, igaz, a színei defaultból jobbak voltak. Viszont, a színeket úgy állítod, ahogy akarod.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Olcsó szalagért nyúzzátok az Origami System's -t :).
[L]http://www.origamisystems.hu[/L]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29) Parci válasza reefeer (#16) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Azt csiripelik a verebek, hogy az a bizonyos cég pár darabbal rendelkezett csak, és azokat veszteséggel adták el...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30) reefeer válasza Parci (#27) üzenetére


reefeer
tag

és az hogy történik pontosan?

(#31) reefeer


reefeer
tag

és minden egyes szallagnál ujra kell?

(#32) reefeer válasza Parci (#29) üzenetére


reefeer
tag

Mért tennénk ilyet? Nem mellesleg én két ilyen helyről is tudok az egyik a ''keleti kompjuter'' a másik a régi szabványú pécétápenység (nem atx) hanem **comp

(#33) Parci válasza reefeer (#30) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Driverből (illetve ők 9 opciót előre beállítanak, de nem elegendő ezek közül választani, legalábbis nekünk egyik sem tetszett...).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34) Parci válasza reefeer (#32) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Igen, ezen cégekről (konkrétan az egyikről) beszéltem én is. Mind1, ha van, meg kell venni, a bruttó 44k nagyon jó ár. Ha viszont ''már elfogyott'', akkor nem kell csodálkozni, hogy miért...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35) morzsa


morzsa
aktív tag

Parci! Elképzelhető, hogy egyszer egy átlagos földi halandók által is megtekinthető árlistájú céget reklámozzatok? A nagy többség (ide sorolom magam is) nem tud nagykerből vásárolni! Vagy legalább egy (X)-et tehetnétek a bal alsó sarokba :)

https://linktr.ee/wbteam21

(#37) GeG


GeG
tag

Sziasztok !

A tesztben szereplo Hiti nyomtatot mi importaljuk es mi adtunk el belole az ATCOMP-nak is. A nyomtato ara netto 44000,- forint ezert barki megveheti nalunk.
Mindenkinek szive- joga hogy ezek utan mennyiert adja el es miert.....
Tobb nyomtatojuk nem lesz , az ar pedig nem fog valtozni.
A weboldalunk alapvetoen viszonteladoknak keszult, de keres eseten BARKINEK kuldunk nagyon szivesen vegfelhasznaloi arlistat !
A nyomtatot egyebkent bemutatotermunkben MUKODES kozben is ki lehet probalni, GYERTEK BE NYUGODTAN !
Kellekanyagot FOLYAMATOSAN biztositunk raktarrol , egyebkent megprobaljuk csokkenteni a festek es hopapir arakat. Sajnos ez nem csak rajtunk mulik hanem pl a vamon is mivel 12% vam terheli a kellekanyagokat es ez nem keves....
Udv mindenkinek :
Gesztesi Gabor
Origami System's Kft.
06-1-431-3450

(#38) Gee-Bee válasza reefeer (#26) üzenetére


Gee-Bee
tag

Nos, semmilyen komoly mérés nem történt, mindössze a kézikönyvben előírt kalibráció után készült egy tesztkép nyomtatás (színátmenetek, szürkeárnyalat, stb,). Az átmenetek darabosak lettek, látványos ugrásokkal, és a szürkék sem az igaziak.
Persze senki sem nyomtat verlaufokat, és a fényképek tényleg szépek.
A fájdalmasabb dolog az, hogy ahogy Parci is írta a kalibrálás minden csak nem zárt rendszerű, és a szalag csere után legalábbis nekünk újra kellett... (mármint kalibrálni :-) 170 FT/kalibrációs lépésért...
A papírjáról tényleg azt írják, hogy felbontás után nem szabad sokáig tárolni, de ez még a 80 grammos nyomtatópapírra is igaz. A weblapon (http://www.hi-ti.com/english/faq_detail.asp?lid=510&FaqId=168) azt is javasolják, hogy a szalagot is vegyük ki ha nem használjuk egy ideig...

�%-12345X

(#39) Gee-Bee válasza GeG (#37) üzenetére


Gee-Bee
tag

Mit jelent, hogy nem lesz több nyomtatójuk?
-nem fejlesztik, vagy nem a HiTi-re, hanem a ATCOMP-ra vonatkozik?

�%-12345X

(#40) GeG válasza Gee-Bee (#39) üzenetére


GeG
tag

Ilyen aron nem lesz tobb az ATCOMP-nal.
Meg van naluk 1-2 db , ennyiert megvenni, de a jovoben csak nalunk lesz netto 44000,- forintert.
Udv
Gesztesi Gabor
www.origamisystems.hu

(#41) reefeer válasza Parci (#33) üzenetére


reefeer
tag

Na de azt hogy döntöd el hogy melyik a jó és melyik nem? Össze hasonlítod azzal amilyen kép a monitoron van vagy hogy? ( a monitor szinhűségével is lehet probléma) És mitől másak egy jó kép zinei meg a rosz szinek?

(#42) reefeer válasza Gee-Bee (#38) üzenetére


reefeer
tag

ne hargudj de nem tudom :DD :DD :DD (nem melre szívni ott a szmájli)

(#43) JulWCZar válasza Sanya (#1) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Ezen en is kiakadtam. Pofatlansag annyi szent. Nemtom, kaptak az I-tol tamogatast a nyomtato kifejlesztesehez?

(#44) Gee-Bee válasza reefeer (#42) üzenetére


Gee-Bee
tag

Zárt rendszerű kalibrálás (kissé csúnya magyar fordítás), azaz closed loop calibration az, amikor a nyomtató saját maga olvassa vissza a kalibrációs lapot, és nem a színvak szemünk :-) által a lámpafénynél látott illúzión múlik, hogy milyen minőségű lesz a kép.
Egyébként ez nem elszállt igény, a színes lézer, sőt egyes 50 ezer forint alatti tintás nyomtatók is használják, ha nem is véresen komolyan.

De azt nem ítram, hogy ''ennyire rossz'', igenis jó, egy pédával élve (autósoktól elnézést) mondjuk a Daewoo Tico islehet jó autó, de nem biztos, hogy 5-ös BMW vagy ne adj Isten Ferrari típusokkal kell összemérni.

A szerzőt meg én is védeném, jó dolog, ha a cikk írója leírja (vállalja) a saját, esetleg szubjektívebb véleményét és nem copy pasteolja az adatlapot. (Bár jó nagy zöldséget írt a lézer és tintás technológiákról :O )

�%-12345X

(#45) marcee


marcee
addikt

KIcsit meglepet az cikk ELSŐ sora: tesztgyőztes

hátakkó nem olvastam el..., de biztos jó

\m/

(#46) Parci válasza Gee-Bee (#44) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Mi a zöldség pontosan, konkrétan, kifejtve?

Egyébként szerintem a szublimációs és a tintás nyomtatók (egyelőre csak a kommersz darabokról beszéljünk) közti különbség óriási, így a hiti lehet a daewoo a szublimációs kategórián belül (bár a külföldi tesztek alapján ez sem igaz), de mondjuk az 50e ft-os kategóriát nézve nincs bmw a tintás fronton...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47) Parci válasza reefeer (#41) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Szubjektíven... meg lefényképezed a dolgot ''analóg'' géppel is, stb, stb, stb. De, ha mondjuk a kedvenc zöld színű pulcsid használod alanynak, akkor nagyjából tudod, hogy milyen zöld az a zöld... nos, ezt vagy visszaadja jól, vagy nem...

profibb tesztet mi nem végeztünk, a szemünket használtuk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48) Gee-Bee válasza Parci (#46) üzenetére


Gee-Bee
tag

Bocs, lehet, hogy hosszú lesz, csak néhány részlet
1.) Lézer:
''Lézersugár hatására azzal arányos elektromos töltés generálódik a nyomószalag vagy nyomódob pontjaiban'' - A nyomtatószalag vagy a nyomtatódob OPC felszínén (optical photoconductor) a corona wire vagy a charging roller generál töltést, a lézer fény mindössze gerjeszti a félvezető felszínt, mire az vezetővé válik és a töltés a dob fém belsején keresztül eltávozhat.
2.) Tinta:
''Ugyanis ezekre a pontokra az alapszínek mindegyikéből vagy lövünk, vagy nem lövünk egy cseppet (egyenlő mennyiségű) festéket, így azokon összesen csak nyolc szín alakulhat ki''
A vagy lövünk vagy nem lövünk a pontokba nem igaz, a Piezo technológiát alkalmazó Epson a nagyobb csepp méretet le tudja csökkenteni, a TIJ-t használó HP és Canon pedig eleve apróbb (akár 40) cseppből rak össze egy pontot. Régen tényleg úgy működött a dolog (ti. konkrét pontokból álló féltónuscellák) de ma már nem így van. Továbbá a pontok számát nem a dpi határozza meg, valamint sokan meglepődnének, ha tudnák hogy az utóbbi két gyártó sem dolgozik 300 dpi-nél nagyobb felbontással fotó módban...
3.) A Feketéről: fotó nyomtatáskor ritka az a (daewoo kategóriájú:-)) tintás nyomtató aki használja a fekete tintát, pláne, hogy sokszor más, a fotópapírokkal nem kompatibilis vegyianyagból készül.
4.) Szublimáció:
''sokat elárul a technológia felsőbbrendűségéről, hogy nincs szüksége fekete festékre, amit magának kikever az ''gazdag'' fekete.'' -hát a pólóm is fekete :-) szóval az a fekete nem jobb fekete, mint amit a tintások vagy a lézerek tudnak, sőt! Az tény hogy nem látszanak a pontok a képen, de ez biztos azt jelenti, hogy részletgazdagabb? Vajon egy, a TV-nél lényegesen nagyobb felbontású LCD monitoron nem látszanak a számítógépes kép pontjai?-de! Nem lehet, hogy a fényes bevonat és a színes foltok ápolnak és eltakarnak? Való igaz, hogy fényképszerű, de biztos hogy jó, ha valami fényképszerű, nem inkább szépnek, színhűnek és részletgazdagnak kellene lennie? (OFF: Jajj csak nehogy a CD- bakelit háború legyen ebből is FFO)
5.) Szóval a HiTi továbbra is jó, de meg van a helye, és az a hely nem az első ;] és ez csak egy szavazat...

�%-12345X

(#49) Parci válasza Gee-Bee (#48) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Konkretizáld: ilyen árban mivel lehet jobb képeket nyomtatni?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#50) reefeer


reefeer
tag

Részemről köszönök minden segitséget/építő jellegű hozzá szolást. Gee-bee parci s' a többiek THX. Ugy gondolom hogy a lényeges információk már mind el lettek mondva, inentől kezdve mindenki menyen el nézzem meg és döntsön maga. A vájt szeműek mint gebe hanyagolják ezt a tipust mi földi halandok (értsd a többség) pénztácánk és prefereciánk szerint vegyük ezt vagy más hasonló gépet.
uff én beszéltem
Amugy meg **Peace**!! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.