Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Atlantis válasza rudi (#200) üzenetére


Atlantis
veterán

Ki fogom. Az egész komolyabb gépfejlesztést halasztottam. Most csak egy kis vérfrissítés lesz neki.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#202) PAraNOia21


PAraNOia21
tag

fLeSs gratula a cikkhez, überf@sza :C

(#203) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Mi a helyzet a 8500 teszt upgrade-del? ;]

(#204) spot


spot
csendes tag

Gratulálok, ez tényleg jó cikk!!!


Annyit hiányoltam belőle, hogy már a 9600-as radeon után már nincs túl sok jobb, szerintem már bele lehetett volna tenni az újabb és jobb kártyákat. De ennek ellenére gratula, személyszerint néztem egy nagyot ezen az adatokon, nem gondoltam volna hogy ennyit jelentenek ezek a dolgok...

(#205) kozslazs


kozslazs
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy tudtok-e Bpesten olyan boltot, ahol lehet Sapphire Radeon 9600Pro Ult. Ed-et (Passzív hűtős) vásárolni?

Köszi.

Ne feledd! Noé bárkáját amatőrök építették, míg a Titanicot profik!

(#206) rudi válasza kozslazs (#205) üzenetére


rudi
nagyúr

próbálkozz a magicompban, ők régóta Sapphiresek, hátha tudnak rendelni...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#207) b@ndi


b@ndi
tag

Üdv. Elsőnek én is leszögezném, hogy kitettetek a cikkért és tényleg jól sikerült a különböző középkategóriás kártyák összehasonlítása, és az nvidia-t fogom védeni. Mint számítástechnikához\gépekhez értő emberek miért tettétek bele az antidetect-es teszteket. Ez kb. olyan mintha összehasonlítanád a proci teljesítményét standard beállításon és bios reset után. Mint ti is mondtátok az nvidia csapat tapasztaltabb programozókat tömörít, nem lehet, hogy ők a teljesítményt a jó programozással hozzák ki és nem csak a kártya architektúrájával? Míg az ATI nagyon jó kártyákat tud gyártani, de a programozók még mindig nem tudnak hozzátenni a teljesítményhez. Tisztában vagyok azzal, hogy az nvidia ''túloptimalizálta'' a kártyáit, de a tesztekből a fenti megállpítás is kitűnhet.

(#208) zsoltee10 válasza zsoltee10 (#203) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nos? ;]

(#209) Perjel


Perjel
tag

Érdemes egy ilyet megvenni?

http://www.connect3d.com/products/products_radeon_9600.htm

A 9600PRO kb. 50%-kal drágább ugyanis, ez meg 31kFt-ért kapható a depo.hu-n. Mennyire lehet overclockolni egy ilyet?

Ugye ez 325/400 MHz, a Pro pedig 400/600 MHz... tényleg ennyivel gyorsabb is?

(#210) Keitaro válasza Perjel (#209) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát valószínűleg a magot fel tudod húzni a magot lazán 400-ra (ha nem passzív a hűtés), de a memóriát valószínűleg max 500-ra.

Az 50%-al gyorsabb memó azért nagyon kedvez a Pronak

(#211) Perjel


Perjel
tag

Vagy jobb vétel lenne egy Gf4Ti4200? Kb. 30 rugó (bruttó) amit hajlandó vagyok kiadni egy videokártyára... Csak azt nem tudom HL2-höz pl. használható lesz-e egy 9600... vagy Max Payne 2-höz, Doom 3-hoz (OK, ne álmodjak:))

(#212) Keitaro válasza Perjel (#211) üzenetére


Keitaro
addikt

Szerintem a bruttó 30-as kategóriában vegyél egy Ti4200-at. Nem DX9-el de elvileg szépen menni fog a HL2

(#213) HiperG


HiperG
addikt

:C :C :C

(#214) Perjel válasza Keitaro (#212) üzenetére


Perjel
tag

Persze, csak 9600 is van 31 bruttóért (lásd fentebbi link), meg állítóleg 33 bruttóért van 9500 is... most ezek között ingadozom:)
Persze az is lehet, hogy elhalasztom a videokártya vételt február környékére...

(#215) Alvin_ti4200 válasza Perjel (#211) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát én Ti4200 tulaj vagyok (ki nem találtad volna:t), és a Max Payne 2 1024x768x32xfullxmax anizo simán megy 25-60 fps-sel, ami jól játszható nálam. HL2-től sem kell rettegni, szerintem ha nincs pénzed 9600Pro-ra, akkor inkább Ti4200-at vegyél, sima 9600 elég gyengus.

(#216) Alvin_ti4200 válasza Perjel (#211) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én csak a Doom III alfáról tudok nyilatkozni:DDD

(#217) Zsiba válasza Perjel (#209) üzenetére


Zsiba
senior tag

Nos, ha teljesítményre vágysz, akkor nem érdemes ezt venni, jobban jársz egy pro-val. Én most vettem c3d sima9600-at, de én kifejezetten azért, mert passzív hűtésű. A memóriákat nem igen lehet húzni. 200-ról, 230-ra sikerült, e felett már hibázik. A magot nem is próbáltam, de nem is nagyon érdekel... Azért leteszteltem és ugyanabban a rendszerben ez a 9600-as 3Dmark2001-ben ugyamazt a teljesítményt produkálta, mint a 275/250-en járatott 8500LE-m! 03-ban 2500 pontot ért el. Itt persze verte a 8500-at :) Ami a képét illeti: a 8500-hoz nem kellett nyúlnom, tökéletes képet adott! A 9600-nál a 3d-s alkalmazások esetén (játékok) a gammát állítani kell egy cseppet, mert kicsit sötét a kép :) Egyébként én elégedett vagyok vele, mert mint írtam a passzív hűtés volt a lényeg, hogy kiváltsak egy hangos ventit :)

''One Ring to rule them all...''

(#218) laxius_


laxius_
tag

Szoval olvasok olvasok es sehol a megateszt. Ennek mi ertelme van? De funny :))

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#219) Zsiba válasza laxius_ (#218) üzenetére


Zsiba
senior tag

Jajj... Kattints a hozzászólások felett az Eredeti cikk feliratra!!!!

''One Ring to rule them all...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.