Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Három GeForce FX 5600 gyorstesztje (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Király :)

(#2) Fr4G


Fr4G
aktív tag

Nagyon tetszenek az ilyen tesztek :)

(#3) Keitaro


Keitaro
addikt

Gratulálok, nagyon szép teszt :C

(#4) Polesz


Polesz
addikt

Na már ki is néztem a következő kártyámat!

ATi Radeon 9600

Köszönöm a tesztet :C:C:C

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#5) Gaius


Gaius
tag

Király, így így. És ha eszembe jut, hogy van szerencsém egy sima 9700-et birtokolni, még királyabb... Még egy évig nem kell új zsuga.... :))))

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#6) Snowman21 válasza Gaius (#5) üzenetére


Snowman21
tag

Bion öreg, nem kell annál jobb egy darabig....:(

PEdig fáj a fogam egy erősebb radirra ;]

Van vkinek ötlete hogy mire is álljak át ez után? 9500re gondoltam, és kb ilyen árban gondolkozom mint ez mozog...


(#9) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

9700-zzá alakítható 9500-ast keress. Infóért lásd a Cikkek menüpontot, jó sok R9500-as cikket írtunk...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) Snowman21 válasza Parci (#9) üzenetére


Snowman21
tag

Ja igen ezen én is gondolkodtam, de azt láttam asszem itt pont, hogy nem mindegyik megy ám 9700 ként. Mondjuk szerencsés ember vagyok mert tüzközelben élek, aza számtech boltban dolgozom:) wheheh
Szal esetleg tudok probálgatni, Igaz kolléga??;]

(#12) telcom


telcom
tag

Én nem követem annyira a kártyák fejlődését mostanában mert minden hónapban kihoznak valami újat. De valaki meg tudná mondani, hogy miért ér el több pontot az Ati kártya?

telcom

(#13) Elrood válasza Polesz (#4) üzenetére


Elrood
őstag

Siess, mert pletykák szerint augusztusra komoly hiány várható RV350-s VPU/GPU-ból. TSMC megint hozza a formáját. Nem hiába fogja az nVidia az IBM-mel legyártatni a 0.13-s GPU/VPU-it.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#14) nap válasza telcom (#12) üzenetére


nap
addikt

Azert er el tobb pontot az ati kartya, mert az pro, mig a tobbi csak mezei 5600-as. Ezt a cikk vegen is emlitik. :P

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#15) Keitaro válasza nap (#14) üzenetére


Keitaro
addikt

Azért az a ''sima'' 5600-as kb annyiba kerül, mint a Pro 9600-as.
FX 5600 alapórajel ugye 325/275
9600 Pro 400/300
De ugye ott az Albatron aminek 325/300-as órajele volt amit ugyancsak eltángált.
Nah mindegy, hogy ne csavarjam tovább :
[L]http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=1812[/L]
Ha megnézed a Quake-s engineken kívül nem nagyon tud villogni az Ultra pedig még nagyobb memósávszélessége is van mint a 9600 Pronak.
Azóta egyébként emelték az Ultrak órajelét, de hát meghúzod a 9600-at és még mindig gyorsabb. Ultraból meg a legolcsóbb kerül annyiba, mint a legdrágább 9600 Pro.
Dehát remélhetőleg majd lesz helyi teszt is, és akkor dejó lesz ^_^
Én speciel jobban szeretem az ilyenfajtát ahol nem 20 oldal Unreal grafikon van és 1 oldal : hát ez itt a kártya.
Á este van, kibeszéltem magam...
:))

(#16) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Szerintem várd meg, amíg lemegy az FX5900-ak ára, amíg ez bekövetkezik, addig jól(?) el lehet lenni azzal a 9000Pro-val.

(#17) Zenty


Zenty
őstag

gerforce 5900 ulltra 256 MB /Asus
MSI
leadtek


Ati readon 9800 pro 256 MB /Hercules
Sapphire
Gigabyte

következőleg ezt a teszt sorozatot kérjük :DD

Guild Wars - Zenty a survivor

(#18) Zenty


Zenty
őstag

jaj sorry kihagytam az fx-et :((

Guild Wars - Zenty a survivor

(#20) twollah


twollah
nagyúr

harci-kakasokat ---> harcikakasokat
''lélegzet elállító ****bőség'' nálam ez úgy 120cm körül kezdődik, de ez már csak kötözködés a részemről.


''Az XFX csupa ''x''-es nevéhez illően X-alakú dobozba csomagolta FX5600-as kártyáját. Szép, csak a kicsomagolás gyorsasága szenvedett alatta.''
Már nem csak a kártya sebességét méritek hanem a kicsomagolásra fordított időt is?
Szólni kéne a szponzoroknak, hogy a hozzátok érkező teszt hardwareeket elég csak egy papírzacskóba rakni.

''itt már a RAM modulok is megkapták a nekik kijáró radiátorokat''
Jó melegük is lehetet szegény RAMoknak ha nem hűtőbordákkal hűtik azonkat hanem radiátorral melegítik őket.

(#22) Goose-T válasza Keitaro (#15) üzenetére


Goose-T
veterán

Inkább a sima 9600-zal van egy árban. A 9600 pro jó 10 rugóval drágább, most néztem meg.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#23) MrSummer válasza twollah (#20) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Ha nem vagy tisztában a radiátor fogalmával akko lécci ne fikázz senkit

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#25) twollah válasza MrSummer (#23) üzenetére


twollah
nagyúr

Lehet, hogy fogalom zavarban szenvedek de számomra a radiátor egy olyan valami ami általában egy üreges tárgy amiben valamilyen folyadék kering amit felmelegítenek valamivel, és azt a hőt a radiátor (megint ez a csúnya szó) a környezetébe kisugározza.

(#26) Goose-T válasza twollah (#25) üzenetére


Goose-T
veterán

Angol nylevlecke: radiate = sugározni
radiator = sugárzó
Amit sugároz, az lehet bármi. De nem foglaltatik benne, hogy van benne valami, ami kering.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#27) twollah válasza Goose-T (#26) üzenetére


twollah
nagyúr

Akkor miért keverik meg a szegény tudatlan ph olvasót azzal, hogy egy olyan szót használnak hűtőborda helyett szinonímaszónak ami a magyar nyelvbe máshogy épült be?

(#29) Goose-T válasza twollah (#27) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem ez a keverés, hanem hogy annak idején a fütôtest helyett terjedt el a radiátor szó helytelenül. Egyébként szvsz a legtisztább lett volna hütôbordát írni. Az legalább magyarul van. De ne offoljunk ennyit.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#30) Andrew Boy


Andrew Boy
csendes tag

:C naggyon jó ez a cikk, csak így tovább PH!

You can live without Windows, but it doesn't help.

(#31) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Jó kártya lenne ez az FX5600, mondjuk 35Kért.

Viszont a Radeon így is hidegebb...

(#38) Yutani


Yutani
nagyúr

Gratula a cikkhez Laca, szeretjük az ilyen lényegretörő teszteket. Nem kellenek az átláthatatlan táblázatok!

Üdv, Yutani

#tarcsad

(#40) Gaius válasza Alvin_ti4200 (#16) üzenetére


Gaius
tag

Szerintem meg ne várd meg, nem érdemes Geforce kártyákat venni. Sem akkor, ha lemegy az ára, sem semikor. A másik meg az, hogy ha le is megy az 5900-es FX ára, akkor is gyengébb lesz egy 9800 PRO-nál. Aki egy kicsit is jót akar magának, az Radeont vesz.

Tanács: nem érdemes már 9500-öst venni. Azok, amelyeket lehetett húzni, elfogytak. Kis hazánkban nem is lehet 9500 PRO-t kapni. Két alternatíva van: veszel egy 9600-ost, vagy PRO-t, vagy simát. A másik lehetőség egy sima 9700. Higyjétek el, brutál. Most meg már megfizethető kategóriában van.

:))

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#41) kymco


kymco
veterán

A cikk is jó és az ATI Radeon is.

www.refujvaros.hu

(#43) Protoss


Protoss
senior tag

Jó a cikk. Főleg az egyértelmű tábla tetszik a végén. :C

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#44) Protoss


Protoss
senior tag

Off:
Hagyd, most boot cdt csinál, majd szétveti az ideg! :D

Nem kötözködés végett.
Radiátorról csak annyit, hogy alapban hőcserélőt (pl.: kocsi vízhűtő rendszerében is van radiátor, hőt ad le így hűt; a lakásnál a kazántól viszed el a hőt :D) jelent.
Napjainkban már terjed az úgy nevezett hűtő/fűtő radiátor a 7köznapi szóhasználatban is pl.: a központi klímával szerelt épületekben.

On

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#47) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Egyrészt nem hinném, hogy Laca keverné a magyar és az idegenből átvett szavakat... próbálunk némi színt vinni a cikkekbe, játszunk a szavakkal. Tény, hogy ez nem mindig szemet gyönyörködtető, máskor viszont kifejezetten mulatságos.

A radiátor pl hősugárzó. Ha egy tűzforró memóriachipre bordát szerelsz, radiátorként fog működni, ez a lényege az egésznek :). Fogd meg, rögtön bólintani fogsz...

Nyilván nem úgy gondolta Laca, hogy fűtőtestet teszünk a RAM-okra, de szerintem értelmes embernek ;] ez eszébe sem jutott.

Nah, peace, inkább a szakmai részéről diskuráljunk ebben a topikban, offolni van bőven más is a fórumon.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48) goshawk


goshawk
tag

Király volt a teszt.

Rendesen elverte az ATI a többieket.
Ez már lassan szégyen. :)

Hiába. Az Ati az Ati.

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#49) Goose-T válasza Parci (#47) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem is király volt a cikk, engem speciel nem zavarnak az állítólagosan nem egyértelmü kifejezések (ellentétben twollah-hal), a cikkeket tényleg színezni kell ilyenekkel. Legközelebb akár a konvektor szót is lehetne használni... :DD :DD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#50) MrSummer


MrSummer
aktív tag

Nem minden radátor fűtőtset de minden fűtőtest radiátor!!!:C

Anulu Öhö-ö-ö-ö

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Három GeForce FX 5600 gyorstesztje (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.