Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanya


Sanya
nagyúr

Ez az az arcfelismerés lesz tiltott az EU-ban legalább 5 évre?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2) €uro


€uro
őstag

Annyira szánalmas, hogy mindenki mesterséges intelligenciát emleget. Oké, hogy divatos és jobban el lehet vele adni valamit, de valójában nem több, mint parasztvakítás. Mesterséges intelligencia ugyanis még nem létezik. Attól még, hogy egy program fejlettebb, nem fog mesterséges intelligenciával rendelkezni.

(#3) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Pont egy nasba intel? :C

Nyitott széfbe kéne tartani a pénzt mert úgyse lopja el senki......
Arm-amd lenne benne azt mondom oké de így :W

Venni nem venném meg, de amíg nem olvastam mit tartalmaz ránézésre tetszett.

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#4) Dr. Akula válasza Lacika112 (#3) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igen, pont oda. Torrentre pl. csak az ajánlott, a Realtek vackokat a hajadra kenheted nagyobb mennyiségnél.

---

Akkor a Qnap is utolérte hardveresen az Asustort, már csak a Synologynak kéne frissítenie prevgenről.

(#5) martonx


martonx
veterán

Már csak egy működő DLNA szerver kellene a QNAP-okba :D
Épp hétvégén voltam kénytelen a Twonky licenszet megvenni, mert megelégeltem a gyári média szerver szarakodását a formátumokkal.

Én kérek elnézést!

(#6) kszabika728


kszabika728
újonc

Remélhetőleg ezek már megbízhatóak, mert tavaly fél év alatt 3-szor ment tönkre a TS-251+, úgy, hogy mind 3-szor cserélni kellett, javíthatatlan lett. 3-szorra már a pénzt kértem vissza. Soha többet ezt a gyártót, visszamentem a Synologyra.

(#7) Huntszy


Huntszy
tag

Ez az MI-s arcfelismeréses cucc tavaly nyáron is hír volt, akkor most mikor is jön végre?

https://pcworld.hu/computex2019/qnap-qumagie-qsirch-computex-2019-263991.html

(#1) Sanya
Most akkor az EU meg fogja tiltani, hogy a saját portámon lévő kamerákon fog futni-e arcfelismerés vagy nem? Ez azt jelenti, hogy nem tolhatom más arcába az arcfelismerős telefonom mert jönnek a kékek? :DD
Csak azért mert itt ugye leginkább arról van szó, hogy otthon a saját házadban a bejáratra néző kamerára kötöd ezt rá, nem pedig arról, hogy körbekamerázod vele a fél települést.

(#8) zetor2000 válasza Dr. Akula (#4) üzenetére


zetor2000
senior tag

Volt a Qnapnak is rendes hardvere, csak nem azt akarod megvenni :)
Mellesleg szerintem az Asustor kéne, hogy befogja a 2 nagyot, mert nem sok más alternatíva van, ami ennyi egyszerűen kezelhető szolgáltatást nyújt oob. Ami nincs alapból rajta, de kéne, azt meg letöltöd az alkalmazásboltjukból.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#9) citkar válasza kszabika728 (#6) üzenetére


citkar
addikt

Hát nem volt szerencséd. A topikjában előfordul, hogy garanciáztatást említenek, de nem sűrűn. Az én QNAP-om azt se tudom hány éves, jó néhány éve vettem használtam, de működik.

(#10) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Egy NAS-nál miért feature a memória bővíthetősége? Céleszköz, ahol ismertek az igények. Attól hogy a tárhelyet egyszer a duplájára bővítem, nem fog kelleni több memória.

(#11) citkar válasza MeszesKPT (#10) üzenetére


citkar
addikt

Felhasználói szokásoktól függ, hogy mennyi memóriára van szükséged, idővel változhatnak ezek a szokások, vagy valakinek alapból több kell, mint amivel elérhető. Vagy valaki, akinek elég volt 2 GB RAM eladja használtan és ha az új vevőnek több kell, akkor semmi gond, bővíti.
A legtöbb NAS bővíthető, de egy fontos információ, akárhogy is nézzük.

[ Szerkesztve ]

(#12) martonx válasza MeszesKPT (#10) üzenetére


martonx
veterán

Manapság a NAS már nem csak tárhely, és média szerver, hanem egyre inkább otthoni házi szerver funkciót tölt be. Amihez kellhet a sok memória, már ha valaki elég hülye / maradi / boomer :D , hogy a mai felhős világban tényleg szüksége legyen házi gyenguc szerverre.
Szóval a kérdés abszolút jogos, de van egy réteg, aki erre élvez.

Én kérek elnézést!

(#13) Sanya válasza Huntszy (#7) üzenetére


Sanya
nagyúr

Igen, meg. Kb mint telefonon a hívásrögzítést.

AZ arcfelismerés nem az, hogy felismeri a képről, hogy maga az arc hol van, hanem az lesz tilttva, hogy profilozza, hogy kié az az arc. Na ez lesz tiltva.
Jelenleg a munkahelyeden készült fényképeket sem szabad ember szerint mappába pakolni GDPR szerint.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14) martonx válasza Sanya (#13) üzenetére


martonx
veterán

"Jelenleg a munkahelyeden készült fényképeket sem szabad ember szerint mappába pakolni GDPR szerint." - miért ne szabadna, amíg ennek tényét rögzíted a megfelelő szerződésekben, mindenki által átláthatóan, és ezt mindenki tudomásul is vette.

Rengetegen félreértik a GDRP-t, és valami brutál mumusnak tartják. Miközben a GDPR-nek két lényege van:
1. átláthatóság, azaz ha bármilyen személyes adatot (ami lehet akár csak egy fénykép is) rögzítesz, arról tudjon az érintett, hogy mit rögzítettél, és csak a hozzájárulásával teheted azt meg.
2. visszavonhatóság, azaz ha rájött az érintett, hogy mégsem akarja, hogy őrizd a róla rögzített adatokat, akkor azokat jegyzőkönyvezetten ki tudd törölni a rendszeredből.

Na most, ezt a két pontot minden cég úgy oldja meg, ahogy neki tetszik. Sokan inkább el se kezdenek rögzíteni azt mondva, hogy mert a GDPR így meg úgy nem engedi, miközben csak egyszerűbb nekik nem rögzíteni, mint a GDPR fenti két elvének megfelelni.

Én kérek elnézést!

(#15) Dr. Akula válasza zetor2000 (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az Asustor már Gemini Lake-en van (2017-es technológia), a Synology még mindig Apollo Lake-nél tart (2016-os technológia), nehéz az mondani hogy nem volt idejük meglépni. Csak nem akarták, elkényelmesedtek, jó lesz falura az is... Elhiszem hogy több a sw Synora, de egy ilyenre elég 2 (torrent + médiapléjer), a többi csak dísz.

(#16) Dr. Akula válasza MeszesKPT (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Amiko 1-2-300 torrentet futtatsz, megtudod. :)

(#17) Sanya válasza MeszesKPT (#10) üzenetére


Sanya
nagyúr

max akkor, ha tudod, hogy sok kellene, de árulja a cég kevéssel, és sokkal, de a sok memóriás ára indokolatlanul magas.
Pl a 916+ annak idején 2GB rammal kb 25.000 forinttal volt olcsóbb, de kb 8.000-ért vettem bele 8Gb ramot.
Amikor játszottam a mailplus szerverrel, akkor kellett. Már nincs, felesleges a 8 giga _most_ .

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#18) Sanya válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


Sanya
nagyúr

akkora feature különbség nincs a két technológia közt. h265 enkódolást dekódolást tud az apolló lake is.

""Apollo Lake" (14 nm)[edit]All models support:
MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, Enhanced Intel SpeedStep Technology (EIST), Intel 64, XD bit (an NX bit implementation), Intel VT-x, Intel VT-d, AES-NI.GPU and memory controller are integrated onto the processor dieGPU is based on Skylake Intel HD Graphics, with 12 execution units, and supports DirectX 12, OpenGL 4.5, OpenGL ES 3.0 and OpenCL 2.0 (on Windows).Package size: 24 mm × 31 mm"

vs

""Gemini Lake" (14 nm)[edit]All models support: MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, Enhanced Intel SpeedStep Technology (EIST), Intel 64, XD bit (an NX bit implementation), Intel SGX, Intel VT-x, Intel VT-d, AES-NI.GPU and memory controller are integrated onto the processor dieGPU is based on Kaby Lake Intel HD Graphics, with 12 execution units, and supports DirectX 12, OpenGL 4.5, OpenGL ES 3.0 and OpenCL 2.0 (on Windows).Package size: 25 mm × 24 mm"

Intel SGX-ben van különbség, meg a turbó kb 200mhz-cel van magasabban. Az Intel SGX vég a bios hákolások ellen, szóval tényleg kell, mint egy falat kenyér.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#19) Dr. Akula válasza Sanya (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"akkora feature különbség nincs a két technológia közt"

- 2x akkora L2 cache (4 MB vs 2),
- tud 10 bites színmélységet kezelni, ezáltal itt már van HDR (az Apollonál nincs),
- natív HDMI 2.0,
- DDR4 vs DDR3L (nagyobb átviteli sebesség, és ugye innen kapja az IGP is a VRAM-ot).

A tegnapi kenyeret is meg lehet enni, csak nem olyan finom, és főleg nem ér ugyanannyit mint a friss. :)

(#20) Sanya válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


Sanya
nagyúr

A synology termékeken nincs hdmi kimenet, mert az egy NAS, nem bohóckodásra van. Így a hdr és a hdmi 2.0 essen ki egy nas esetén.

4mb L2 cache: kimérted, sokat segít egy 10 wattos cpu esetén?

Ddr4 vs ddr3l: kimérted a bika teljesítménykülönbséget amit a ddr4 ad valamivel is?

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21) Dr. Akula válasza Sanya (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az elég nagy hiányosság, az Asustoron meg pl. van. Ami jól is jön ha médialejátszóként használod. Szóval ne essen ki. Az hogy neked nincs rá igényed, egy dolog. Virtuális gépek futtatására sincs a többségnek igénye, mégis tudják (már a jobbak).

"kimérted, sokat segít egy 10 wattos cpu esetén?"
"Ddr4 vs ddr3l: kimérted"

Számodra mi számít? Azon kívül hogy Synology matrica legyen rajta. Láthatóan semmi.

(#22) Sanya válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


Sanya
nagyúr

Eléggé érdekesen gondolkodsz. Írod:

"a Synology még mindig Apollo Lake-nél tart (2016-os technológia), nehéz az mondani hogy nem volt idejük meglépni."

Mivel a Synology-n nincs HDMI, essen már ki, hiszen Synology termékről beszélünk. Ne legyen már hibája a synology terméknek kérlek, hogy csak azért nem lépett fentebb egy CPU generációval, mert abban van jobb HDMI támogatás, meg 10 bites HDR támogatás megjelenítőn, ami eleve nincs egyiknek sem.
Legyen az a hibája, hogy nincs rajta HDMI ( bár aki NAS-ról akar filmet nézni a szobájában, vagy a hálószobában, az is egy elvetemült állat lehet, hiszen a nasnak alapvetően van hangja, éjjelente meg emiatt ki kellene kapcsolni, ami meg nem jó a NAS merevlemezeinek. Meg nem azért NAS, hogy médialejátszó legyen. ( meg ha így van, akkor kadenciahelyes lejátszás?, 4K dual monitor, DTS hang support, lehet fokozni a medialejátszó fogalmát, hogy az mi, de akkor oda jutunk, hogy a NAS csak legyen NAS? a medialejátszó meg médialejátszó. :) )

A NAS-ok döntően alacsony teljesítményűek, így nem fogsz profitálni gyakorlatilag semmit a gyorsabb ramból, nagyobb cache-ből. Mindezt azért úgy, hogy a NAS-ok többségének az adatoutputja maximum 1 Gigabit/sec. Nem védem a Synology-t, csak az érvelésed, meglátásod hibás.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#23) Dr. Akula válasza Sanya (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha egy autón nincsen kerék, akkor nem az a megoldás hogy lehúzzuk a követelménylistáról, hanem hogy felírjuk hibának. :)

A Synologyra mindenki csak a nagyobb szoftverválasztékot tudta felhozni előnynek, de őszintén szólva ki az akinek torrent kliensen és médialejátszón kívül bármi más is kell? Még a virtualizálást se értem, mert oké hogy technikailag lehetséges, de ilyen Atom szintű procikon max kvarcórát lehet értékelhető teljesítménnyel futtatni. Erre Xeonokkal telepakolt szervereket használnak, nem véletlenül. A többi meg... még az Asustor kínálatából, ami a legkisebb az összes közül, se találtam 1 olyat amire szükségem lenne. Pláne egy NAS-on.

"meg 10 bites HDR támogatás megjelenítőn, ami eleve nincs egyiknek sem."

Már hogy egyik Synologynak se? Az lehet, de pl. az Asustor, QNAP tudja ezt is.

"aki NAS-ról akar filmet nézni a szobájában, vagy a hálószobában, az is egy elvetemült állat lehet, hiszen a nasnak alapvetően van hangja"

Általában a filmnek is, amit nézel. :)

"éjjelente meg emiatt ki kellene kapcsolni, ami meg nem jó a NAS merevlemezeinek"

Feltéve hogy rossz voltál és kirakott a feleséged a hálószobából, mert amúgy meg miért jutna eszedbe a nappaliban aludni a hálószoba helyett? :D

A gyorsabb ramból profitál pl. az IGP, ami abból csippenti le magának a VRAM-ot.

"Mindezt azért úgy, hogy a NAS-ok többségének az adatoutputja maximum 1 Gigabit/sec"

Ez volt az egyik ok amiért nem Synologyt vettem végül, mert ezen már (2x) 2.5 Gbites LAN van, ami aggregálható. Látod, ezért kéne a Synonak is frissítenie már a termékpalettáját, utolsónak a nagyok közül. :)

(#24) Sanya válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


Sanya
nagyúr

Igen, szóval akkor:
Ds video: plex szerű, ingyenes, több platformot támogató mediakönyvtár
Mediaserver: dlna
Drive: google drive szerű tárhely powerpoint, word, excel szerű támogatással
Ds audio: zenetár
Ds fotó: fotó és videótár
Download station: letöltő, de nem csak torrentet, akár wrbes fileok, youtube videok, stb
Docker: fut benne pacs szerver, pdf megjelenítő, dokumentum megjelenítő, speedtest, adblo k, ubuntu, firefox, stb
Java, python, mariadb,
Hyperbackup: biztonsági mentés
Hyperbackup vault: bizzonsági mentés helye
Webdav
Meg még vagy 20 program, ami fut a nasomon!!!!!

Tényleg csak torrentre és filmnézésre kell egy nas. Meg a hdmi 2.0 supportos cpu kell bele akkor is ha nincs rá hdmi port. Értem én, érted?

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25) Dr. Akula válasza Sanya (#24) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezek olyanok mint a Documents and Settings könyvtár a Windowsban: van, de minek? Ilyenek a többi gyártó kínálatában is vannak dögivel, még Asustorra is, pedig az a legújabb belépő, a legkevesebb (felesleges) szoftverrel.

"Docker: fut benne pacs szerver, pdf megjelenítő, dokumentum megjelenítő, speedtest, adblo k, ubuntu, firefox, stb"

Értem hogy képes rá, de minek? Eszébe jutott már valakinek NAS-ról netezni? Mikor ott a pc mellette amiről egyáltalán vezérled az egészet. Böngészőből. Minek egyik böngészőből átlépni egy másikba? Nem életszerű. Ugyanakkor a HDMI meg nem kell neked, holott a torrent mellett a másik felhasználási területe egy ilyennek a filmlejátszás. Persze lehet DLNA-val a hálózatot terhelni vele, de ennyi erővel a kocsiba is be lehet mászni a csomagtartón keresztül is, minek rá az ajtó... :D

(#26) Sanya válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


Sanya
nagyúr

Jesszusom, kész, legyen itt vége. :Y :Y :Y :W :W :W :W

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27) martonx válasza Sanya (#24) üzenetére


martonx
veterán

Erre a felhő való. Nekem van qnap nas-om, csak média szervernek (abból se a gyári full szart, hanem kénytelen voltam twonky-t meg venni) és torrent szervernek használom. Minden másra ott az igazi felhő, szervereim is ott futnak, backup tárhely is fillérekért végtelen.

Én kérek elnézést!

(#28) Dr. Akula válasza Sanya (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Szerintem is.

(#29) kasamaki


kasamaki
csendes tag

Sziasztok, nas csere előtt állok. Zyxel nsa 325v2-t cserélnék le. Ki melyiket ajánlja? Qnap ts 230 vagy synology ds 118 vagy 220j?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.