Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gabesz84


Gabesz84
őstag

errm,

A bluestacks az eléggé retek. Tableten ahova volna értelme pont használhatatlan a nagyon gyenge emuláció miatt. (Lenovo Miix 2 8-on próbáltam)
Plants vs Zombies 2 már beakadt rajta ha több karakter volt a pályán. 3D ugyan elindul, de teljesen esélytelen. Videolejátszás nem megy, youtube appal próbálva pl. Szóval minek? A gagyi fingóappokat tudja futtatni, halleluja.
Najó, talán néhány olyan alkalmazás ami hasznos, mondjuk valami BKV menetrend, ami talán nincs Modern UI-ra, az hasznos lehet. De arra meg ott a böngésző.
Emellett meg ha nem fut folyamatosan a háttérben, akkor rohadt lassan indul, ha meg fut, akkor eszi az akksit.

Desktopon meg minek kellenének androidos csökevény appok? Itt ugyanez vonatkozik a Metros appokra is.

[ Szerkesztve ]

(#2) saiyajin válasza Gabesz84 (#1) üzenetére


saiyajin
senior tag

Én is kb. ezen a véleményen vagyok. Meglátjuk.

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#3) sunyijanika


sunyijanika
tag

Ennek semmi értelmét nem látom..

(#4) VaniliásRönk válasza Gabesz84 (#1) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

"Desktopon meg minek kellenének androidos csökevény appok? Itt ugyanez vonatkozik a Metros appokra is."

Vagy minek pl. touch desktopra/notebookra? Valami marhasággal mindig hülyíteni kell a tömeget.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#5) ityam


ityam
senior tag

Nekem pl van sok olyan androidos játék aminek örülnék ha az asztali gépemen is menne. szal jó lenne egy rendes felület. nagyon régen próbáltam én is valami windowsos emulációt de pont a játékok nem akartak menni így felejtős volt. Ha azok is menni fognak akkor viszont még akár én egy USBs kütyüt is szívesen vennék ha 5-6K körül hozzá lehetne jutni.

(#6) Sinesol


Sinesol
veterán

Az intel elképzelése jobban tetszik, az szinte semmi extra kiadast nem jelentene viszont ha az amd elképzelése terjedne el akk nemsoka jöhetnek a szokasos borsos feláras chippelt deszkák.... :W

Mainstream asztali cpuban böven van erö az emulalasra akk meg minek akarnak +chipet..ja persze a hardvergyartoknak kell az extra profit...

[ Szerkesztve ]

(#7) Dilikutya válasza Gabesz84 (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Konkrétan egy x86-on emulált androidos Youtube app-nak nem sok értelme van. Meg semmiféle lejátszónak.
A legtöbb hasznos programnak van Windows/Linux alternatívája, nem ritkán maga a program is elérhető ezeken a platformokon. A GPS-es edzőprogamoknak (futós, bringázós km/kalóriaszámlálós) pedig semmi haszna se asztali gépen, se laptopon, se x86-os tableten, egyikkel sem jársz futni.
Elvileg az exkluzív játékok miatt lehetne értelme, de én még jóformán olyannal nem találkoztam, ami hiányozna PC-ről. Gameloft, EA androidos játékai hulladékok, egyedül az első két klasszikus Prince of Persia felújított változata az, ami tetszene nagyobb méretben is. Az első el is érhető, igaz csak Xbox360-ra valamelyik újabb epizódhoz mellékelt extraként. Gyakorlatilag bármelyik játéknak van nagyságrendekkel jobb alternatívája. Fingós app, az tényleg nem nagyon van Windows-on (Androidon bezzeg mindent visz a Play szerint, meg a beszélő kutya/macska). Érdekességnek megteszi, de gyakorlati hasznát én nem látom.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Ez öngól lenne a google-nek. Win 8.1-es tabelttel lehetne androidos programokat/játékokat futtatni. Mire lenne jó ez nekik?

(#9) MongolZ válasza Gabesz84 (#1) üzenetére


MongolZ
addikt

Én is ezen a véleményen vagyok. Mi a francra x86-ra Android???

Talán ha lennének x86-os tabletek...

(#10) vittorio7


vittorio7
őstag

Inkább az x86-osnak kéne energia hatékonyabbnak lennie. Meg kicsit sok helyet foglal a win8.

(#11) MongolZ válasza vittorio7 (#10) üzenetére


MongolZ
addikt

Nincs sok különbség, sőt. Egyforma teljesítmény mellett ~ugyanannyit fogyasztanak. Csak az x86 jóval erősebb, mint az ARM.

(#12) Dilikutya válasza BazsiBazsi (#8) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez nem Google-projekt. A nyílt forrás miatt nagyon bele sem tudnak szólni. Bár azt szerintem ott is tudják, hogy ez nem veszélyezteti a piacukat. Ugyanazok a programok vagy alternatíváik minden platformon ott vannak. Nem utolsó sorban, bármily egyszerű is legyen az emulátor kezelése, valószínűleg nagyon sokan visszarettennek majd tőle. Eddig sem izzottak a letöltőszerverek sem a Bluestacks, sem az AMD emulátora alatt (utóbbi is Bluestacks amúgy, csak direkt AMD-re optimalizálva). Annak idején pl. PSX emulátorral is csak egy szűk réteg játszott, pedig az is elég egykattintós program volt, és még csak durva PC-t sem igényelt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13) cairojack


cairojack
aktív tag

Ezek hülyék, én már alig várom, hogy az MS csináljon már végre egy normális OS-t a Win 8 helyett, és tablet fronton is menekülök a lagdroid elől, nem hogy még a jól működő, szeretett PC-met is tönkrevágjam ezzel az ótvarra... Jaj istenem, mennyire nem értik ezek az embereket...

Szerk: hardkocore keményen gonodolkozom rajta, hogy ha el tudnám adni a Nexus 7 3g-met jó áron, simán lecserélném egy Lenovo Miix 2-re. Napi 2 szem nyugtatóval talán még a Win 8-at is el tudnám viselni. Talán.

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#14) vittorio7 válasza MongolZ (#11) üzenetére


vittorio7
őstag

Csak a legtöbb x86-osnak kell még az aktív hűtés, vagy nem?

(#15) cairojack válasza vittorio7 (#14) üzenetére


cairojack
aktív tag

Atomoknak nem, és azok már nem olyan használhatatlan vackok, mint mondjuk akár csak egy éve is voltak.

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#16) vittorio7 válasza cairojack (#15) üzenetére


vittorio7
őstag

Az én fülemnek nem csengett jól az Atom név. Az újról még sokat nem tudok, de a régit a kutyának sem ajánlanám.

(#17) cairojack válasza vittorio7 (#16) üzenetére


cairojack
aktív tag

Ismerem a régi Atomot, az tényleg ipari hulladék, viszont az újak elég jók. 3-4-szer akkora a teljesítményük. Diablo 3 elmegy rajtuk. Az már nem rossz szerintem.

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#18) Retekegér válasza vittorio7 (#16) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Azért a Bay Trail nem sikerült olyan rosszul...

<< Heimdal >>

(#19) vittorio7 válasza cairojack (#17) üzenetére


vittorio7
őstag

Akkor már csak a Win8-a gyenge pont? Akkor meg minek arra Android?

(#20) Dilikutya válasza Retekegér (#18) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ott nem a driverekkel volt gond, talán pont Windows-on? Konkrétan, hogy az Intel igen hamar leállt a támogatással, és amíg volt, addig sem készült 64 bites driver.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) cairojack válasza vittorio7 (#19) üzenetére


cairojack
aktív tag

A W8 egy átgondolatlan, átláthatatlan, idegesítő vacak. De még így is jobb, mint az android, szerintem. A rá elérhető programok minőségéről már nem is beszélve.

Dilikutya
Nem értem a kommented. A Bay Trail nem volt, hanem annyira új SoC, hogy Mo-ra most kezd beszivárogni. Vagy mire gondoltál?

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#22) Retekegér válasza Dilikutya (#20) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Most fog csak igazán megindulni a szekér:

Az Android előtérbe helyezése persze nem jelenti azt, hogy nem lesz windowsos tablet az új Atomra, viszont fontos, hogy első körben a platform csak 32 bites operációs rendszert támogat, így a 64 bites Windows 8.1-et futtató Atom tabletekre a következő év első negyedévéig várni kell.

[link]

<< Heimdal >>

(#23) cairojack válasza Dilikutya (#20) üzenetére


cairojack
aktív tag

Vagy lehet, hogy te a Clover Trail-lel kevered? Na az egy hulladék volt a javából. De mondom, a Bay T ennek a 4-szeresét tudja teljesítményben.

És Driver is van hozzá, ami kihajtja. Az Intel sem hülye. Ha lassan is, de felfogta, hogy jelenleg az ultramobil procik mennek a piacon, így tavaly megemelte a kényelmes hátsóját, és amit évek óta hanyagolt Atom fronton, azt most bepótolta.
Végre csináltak egy teljesen korrekt, passzívan hűtött procit.
Ennyi.

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#24) MongolZ válasza vittorio7 (#14) üzenetére


MongolZ
addikt

A legtöbbnek persze, hogy kell, de a teljesítményük is más liga.
Viszont rengeteg olyan x86 van, amihez eddig sem kellett. Lásd Brazos, Atom, stb.

"Ismerem a régi Atomot, az tényleg ipari hulladék, viszont az újak elég jók. 3-4-szer akkora a teljesítményük. Diablo 3 elmegy rajtuk. Az már nem rossz szerintem."

Melyik "régi" Atomot? Van egy jó pár fajta... (nem modellekre gondolok, abból még több...)

[ Szerkesztve ]

(#25) leviske válasza BazsiBazsi (#8) üzenetére


leviske
veterán

Mire lenne jó nekik? Hát arra, hogy egyre inkább Androidra fejlesztenének már azok a fejlesztők is, akik eddig Windows-on belül mozogtak.

Én ezt egyáltalán nem tartom jó ötletnek. Bőven elég, hogy mobilokon elérhető egy rakat szemét, nem kell még a Windows-ra is ráerőltetni... Inkább akkor jöjjenek a W8.x-es Modern appok, azoknak még van is jövője valamelyest desktopon.

(#26) cairojack válasza leviske (#25) üzenetére


cairojack
aktív tag

+1 :R

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#27) cairojack


cairojack
aktív tag

No, pont most olvasom a T100 tesztben, hogy mit tud ez a proci, a való életben. Idézem:

"ez a kicsi, passzívan hűthető lapka nagyjából olyan teljesítménnyel bír, mint egy 2-2,5 GHz-es Core 2 Duo, tehát elég combos az általános feladatok ellátására, mint az internetezés, multimédiás tartalmak lejátszása, egyszerűbb irodai feladatok elvégzése, amelyek bizony elődjét még gyakran megakasztották. Bár sokat fejlődött (különösen driver szinten), az új IGP még kevés lesz a PC-s játékok futtatásához, bár a Far Cry 2 és a Star Craft 2 visszavett grafikával 24 fps körüli átlagsebességet produkált, és ne feledjük, hogy... egy passzívan hűthető megoldásról beszélünk."

Szerintem elég jó. Nekem megfelel. Azt se feledjük, hogy ez a Z3740-es, még nem is a legerősebb Bay-T. A z3770 a csúcs atom, az még ennél is jóval durvább.

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#28) Dilikutya válasza cairojack (#23) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igen, arra. Arra gondoltam, hogy nem maga az Atom processzor volt a rossz, hanem az Intel támogatása.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#29) zeg


zeg
senior tag

Tetszik az elgondolás, a túlbonyolított feleslegesen drága windózos programok helyett a legálisan, gyakran akcióban pár száz forintokért megvásárolt szögegyszerű, de 'célirányos' applikációikat is tudnám használni akár a laptopon is. Nem kellene mindenféle shareware pécés szeméttel elcseszni az időm és a hozzájuk tartozó reklámszemetet az arcomba kapni, vagy esetleg torrent után kutatnom. Az intel atomos telefonomnak nem okoz gondot a droidos cuccok futtatása, nehezen hiszem el hogy ugyanannak az intelnek meghaladná a képességét az x86-droid kombináció.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#30) Tidus


Tidus
addikt

..."Az Intel és az AMD is az androidos applikációk Windowson való futtatásában látja a jövőt."...
Azért van amiben egyet értenek.
De a Microsoft-ot tájékoztatták már az ötletről?

(#31) mallory303


mallory303
csendes tag

A microsoft meg eszi a kefét, és Ballmer bácsit köpködi, amiért ilyen szinten elcseszte az ms mobil platformra lépését.

Hogy rossz lesz a guglinak? Miért? Az android egyetlen célból készült: minnél többet internetezz. Ha nem vagy otthon, akkor a telefonodon. Később meg már a tableteden.
Nekik egy fillér bevételük nincs abból, ha valaki androidot használ, nekik abból van bevételük, ha youtube-ot néz az illető, a guglin keres, stb. A gugli az internetes reklámokból él. Nem véletlen, hogy a szolgáltatásainak a 90%-a ingyenes.

[ Szerkesztve ]

A digitális adat örökké megmarad. Vagy legalábbis 5 évig. Ahogy épp sikerül.

(#32) VaniliásRönk válasza zeg (#29) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az Atomos telefonodon miden bizonnyal csak a natív x86-ra fordított programok elérhetőek, ezek a megoldások pedig az ARM Windowsnon való emulálásáról szólnak.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#33) letepem válasza mallory303 (#31) üzenetére


letepem
aktív tag

Mint már rengetegszer le volt írva mobil fronton a windows 8 sokkal jobb gépház tekintetében! Szerintme nem egy elcseszett dolog meg kell szokni!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#34) VaniliásRönk válasza letepem (#33) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Tableten is ugyanolyan erőszakos a rendszer, mint desktopon. Az egyetlen különbség, hogy legalább nem egérrel kell bohóckodni. Teljesen egyértelmű, hogy egyszerűen le akartak tolni egy touch UI-t az emberek torkán, ha törik, ha szakad, mert most az a trendi. Sem arra nem koncentráltak, hogy kényelmes, jól használható legyen, sem arra, hogy megfelelően marketingeljék a rendszert. (valószínűleg mivel eleve alkalmatlan volt még arra is) Az, hogy az egész bagázs ki lett rúgva a főgolyhóval az élen tökéletesen igazolja, hogy mekkora bukás az egész.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#35) Gabesz84 válasza VaniliásRönk (#34) üzenetére


Gabesz84
őstag

errrm, te most windows 8-ról beszélsz kizárólag tableten? Ha desktop PC-ről beszélsz egyetértek veled, egyébként nem.
Mert ebben az esetben hatalmas tévedésben vagy, a rendszer sokkal használhatóbb, intuitívabb, és gyorsabb is mint ugyanaz androidban, ráadásul az x86-os tabletek esetében ha valamiért kell, akkor a desktop alkalmazásaidat is tudod használni (bár ez azért elég nyögvenyelős, pláne amíg meg nem találja az ember a teljes értékű virtuális billentyűzetet...). WinRT-t szerintem hagyjuk, az új atomok fényében szerintem az egy halott rendszer.

Tények: androidon már rengeteg alkalmazás elérhető, Metro UI-ra kb ezek tizede. Hasznos alkalmazások terén is, mert sajnos ide is özönlik a híg fostenger.
X86-os tableten ott a fullos desktop böngésző, amit jelenleg egy másik platform sem tud, ha akarod silverlight-al minden jóval és rosszal együtt. Korlátozottan bár, de egy új Bay Trail platformos gép régebbi PC-s játékokat is elfuttat, Az említett starcraft2, diablo3 meg ilyesmikkel, amiknél már gondoltak arra hogy esetleg akad néhány marha aki tapicskolva játszana annak menjen, mert támogatott.
Médialejátszásban verhetetlen a rendszer, felteszel egy MPC-HC-t azt szevasz, nincs amit ne bírna lejátszani, akár nyers izomerőből is.

Nyilván, vannak hátrányok is, mondjuk a gyatrább akkuidő, néha lefagy. Hát ez van. Szerintem akkor is jobban használható, mint bármilyen iOS, vagy androidos eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#36) DMG válasza sunyijanika (#3) üzenetére


DMG
senior tag

Fejlesztőknek elég sok értelme van, mivel az emulatorral semmire nem megy az ember hardveresen talán nagyobb esély van a számos HW rengetegben megfelelően kitesztelni, több felbontásra, es tobb SoC-ra, bár utóbbi nyílván akkor kivitelezhető, ha több ilyen USB-s ARM-es "procit" vesz az ember. Szóval szerintem itt van létjogosultsága, de lehet máshol is.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#37) aizen92 válasza letepem (#33) üzenetére


aizen92
addikt

az lehet. de ha csak minden 10. szoftver jön csak WP-ra az elég gáz. szoftvertámogatottság nem az igazi.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#38) randras


randras
veterán

TD300-ról itt még nincs is cikk?

(#39) dgabor80


dgabor80
tag

Azért a két irány elég érdekes lesz a jövőben nem?

AMD - integrál

INTEL - virtuálisan futtat/emulál....

Az AMD iránya egészen messzire mutat...persze nem egyszerű, de egészen komoly lehetőségeket rejt ha más tulajdonságú rendszereket rakunk egymásba...

Mondjuk mivel a konzolok is PC alapúak...pár generáció, és konzolként is működik...PC-ként is indítható (steam masina) és Androidot is natívan futtat...talán párhuzamosan is...esetleg szét is oszhetóak a feladatok a több hardver között....és mint IOS-nél...lesz egy "fiókunk" ami bármilyen ezközön hozzáférhető...vagy több féle fiókat (android, win, live fiókok) egyszerre kezel a kis mixelt masina..

Főleg ha esetleg az ARM proci is cserélhető lesz a gépekben... :)

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#40) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Az elképzelés nem rossz szerintem, csak a megvalósítás problémás. Legalábbis gondolom, mert ehhez a részéhez hülye vagyok.

(#41) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Az a baj, hogy megragadtok a játékok fogalomnál. Talán ha sikerül valamiféle áttörést elérni az alkalmazások futtatásában, akkor megvalósíthatóak lennének olyan alkalmazások amik tipikusan akkor hasznosak ha a mobilon és PC-n (tableten, notin stb) is ugyanúgy futtathatjuk őket. Például egy határidőnapló vagy telefonkönyv stb...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#42) Dilikutya válasza Dyingsoul (#41) üzenetére


Dilikutya
félisten

Értelmetlen ugyanazt a határidőprogramot futtatni telefonon és PC-n, ma már az értelmes szoftverek elég szépen tudnak egymással szinkronizálni, emiatt én nem tennék a gépemre egy virtuális gépet, ami egy másik virtuális gépet futtat. Telefonkönyv, levelezés miatt szintén értelmetlen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.