Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Napi 100GB-tal "akár 5 év"... Hiába a professzionális felhasználás, oda kell rájuk figyelni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2) banhammer válasza macilaci78 (#1) üzenetére


banhammer
veterán

Szerintem egy adatárolóra akár vállalati, akár magán környezetben működik mindig figyelni kell.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) Amacs


Amacs
aktív tag

Ötletes a hátlapi takarólemez kialakítás.

Hogy is volt eredetileg? Voltak a hűtés nélküli grafikus kártyák, majd ahogy elkezdtek több hőt termelni, került rájuk egy kis borda rásegítésképp. Azután a kis bordára is rá kellett már segíteni, így tettek rá ventilátort, hogy könnyebben leadja a hőt. Most pedig ott tartunk, hogy nagyobb a hűtés egy grafikus kártyán, mint maga a kártya. Ugyan meddig fog elmenni ilyen téren a pci-e ssd?

(#4) jocek91 válasza Amacs (#3) üzenetére


jocek91
aktív tag

Reméljük hogy csak a borda mérete fog nőni és a ventilátorokat kihagyják most a bizniszből. :U

(#5) Amacs válasza jocek91 (#4) üzenetére


Amacs
aktív tag

A növekedés már megfigyelhető: [link]
Tudom, ilyennel egyszerű halandó életében nem találkozik, de akkor is.

(#6) macilaci78 válasza banhammer (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, de az SSD kényesebb jószág a HDD-nél.
Egy HDD-t öt év alatt jószerével tetszőleges alkalommal tudsz újraírni, csak győzd kivárni. Elég a hőmérsékletre, páratartalomra és a fizikai sérülések elkerülésére odafigyelni, na meg a minőségi tápra.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#7) tajcsi


tajcsi
senior tag

Nem kimelik a penztarcat? Ez enyhe kifejezes....foleg amennyit a legnagyobbert kell majd tejelni

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#8) Kendek válasza macilaci78 (#6) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Viszont öt évnél nem nagyon élnek tovább azok sem 24 órás üzemben.

<-ƘƘ->

(#9) bteebi


bteebi
veterán

Szerintem a 100 GB/nap írás azért annyira nem kevés 5 éven keresztül. SLC-vel azért jóval jobb lett volna ez is, de gondolom, akkor legalább 2-3-szor annyiba kerülne, mint amennyibe így fog, már pedig a legnagyobb, 960 GB-os modell se igen lesz sokkal olcsóbb 1 MHUF-nál... :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#10) #65675776 válasza Kendek (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

De legalább a teljes kapacitásukat tudod használni végig írásra és olvasásra is.

(#11) vinibali válasza Amacs (#5) üzenetére


vinibali
őstag

épp írtam volna hogy a kis arm procikra nem kell izomból nagy borda :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.