Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xedos


xedos
addikt

SAMSUNG notikról kevés az infó...
Itthon talán nem is forgalmaznak hivatalossan -milyen lehet a mínősége?
Amúgy ez a cég mindent gyárt a harckocsitól kezdve...

(#2) venember83


venember83
nagyúr

Árban nem rossz. Csak az kilógó akksi hátul ne lenne, ronda s nem praktikus. Mondjuk azzal elhiszem, hogy 5 óráig bírja. Az AMD chipset - intel proci páros érdekes, nem tudom mennyire bizalomgerjesztő.

(#3) xedos válasza venember83 (#2) üzenetére


xedos
addikt

Zavaró a kilógó aksi, de hasznos.
Mondjuk a SONY-nál úgy van megcsinálva, hogy megemeli a notit
+ könnyebb megfogni a notit :-)

(#4) .mf válasza xedos (#3) üzenetére


.mf
veterán

Akkor már egy fület is tehettek volna az akksiba :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) Myers


Myers
senior tag

Samsung notebook? Na ez már túlzás.

Intel proci AMD chipsettel? :Y Mióta gyárt az AMD az intel alá chipszetet?

http://www.muszaj.hu/

(#6) Grigorisz válasza Myers (#5) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

Miért ne gyártana??? intel megveszi ő legyártja (ati-t nem amd-t azért szerintem csakhát ati-amd egyet jelent...)... ezen az elven érdekesebb, hogy az intel chipes lapok crossfire-t inkább támogatják mint az sli-t pedig az az ellenség technológiája.
Valószínű amúgy, hogy egyszerű a válasz: hamarabb kezdték az atis chipeket tenni a lapokra minthogy az amd megvette.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#7) xedos válasza Myers (#5) üzenetére


xedos
addikt

Az AMD itt ügye ATI...

(#8) nesa


nesa
veterán

Legalabb mindenkinek jut 1 kis haszon:))

(#9) shteer válasza venember83 (#2) üzenetére


shteer
titán

nem értem miért lehet zavaró a kinyúló akksi... nyomja a térdet, vagy miért?

gépelési hiba: a kommunikációt Fast Ethernet interfész

..szerintem jónak tűnik

(#10) Integra válasza venember83 (#2) üzenetére


Integra
titán

kinek hogy.. szerintem nem zavaró
nézd meg a dell notikat (pl d620), azokon a bővített akksi elől figyel hasonló formában:)
szoktam olyat néha használni és nem zavart egyáltalán.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Az akku az én Acer TravelMate 3012WTMi gépemen is pont ilyen kiugró. (Mármint a nagyobb, mivel kettő járt hozzá gyárilag.) Az, aki nem fogott ilyen gépet, lehetőleg ne nyilatkozzon, hogy zavaró, ugyanis egyáltalán nem az. Észre sem veszed.

Viszont úgy látom, átszámítva 260 ezer HUF ez a kis gép, mégis elég elmaradott. 10/100 LAN, B/G WLAN, 120GB SATA HDD.
A Penryn proci az kellett bele, gyakorlatilag nem is fogyaszt. Viszont inkább lett volna valami kisebb, csak ULV változat. Hiszen a cikk hangsúlyozza, hogy üzleti gép. Akkor elsősorban a különféle dokumentumok, prezentációk, stb. kell elsősorban. Ennek tükrében egy üzletember inkább plusz egy óra akkuidőnek örül, mint egy észrevehetetlenül gyorsabb gépnek. Szerintem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12) nesa válasza 04ahgy (#11) üzenetére


nesa
veterán

Az embereknek soha semmi nem jo ,ami meg neked felelne meg az masnak nem lenne jo.

(#13) strike-force válasza 04ahgy (#11) üzenetére


strike-force
őstag

csatlakozom az előttem szólóhoz, ugyanekkora méretű kiugró akksijú notim van (asus f9dc-a1) és semmilyen helyzetben nem zavaró a kiugró akksi.
(off)annál inkább zavaró az alig kétórás üzemidő tl-56-al és 6 cellás 4400-as akksival... :( (/off)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#14) laci666


laci666
senior tag

Ha minőségre olyanok mint a samsung digikamerák hát akkor nem valami bizalom gerjesztő ez a samu laptop.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#15) Hebry


Hebry
senior tag

Még mindig nem tudok nagyon bízni a Samsungban.
Az aksi meg ha kilóg egyáltalán nem zavaró.

(#16) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Én sehogy nem értem ezt az integrált 1250-es dolgot. Ez azt jelenti, hogy amd 690-es chipset van alatta. Ezt ki, és hogy hozta össze? :F
Ha ez folytatódik lehetne 780as chipset is 3200al. ;]

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#17) Ste


Ste
addikt

árban tényleg nem rossz, de a agy kkuval mehetne többet is

lassan már az msi-samsung notikat is lehet típusszámról keverni

(#18) Foxi válasza LALA_kiraly (#16) üzenetére


Foxi
senior tag

A Dell is így hozta ki a Latitude XT-t. Lehet fogyasztásban jobb megoldást jelent, mint az Intel megoldása, vagy csak szimplán olcsóbb ;]

(#19) venember83 válasza 04ahgy (#11) üzenetére


venember83
nagyúr

Lehet, hogy az ATi chipset kevesebbet fogyaszt inteles társainál és ezért inkább kispórolták a jobb ár érdekében az ULV procit. Penrynből ULV-t még nem láttam laptopokban.

(#20) 04ahgy válasza nesa (#12) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Itt nem arról van szó, hogy kinek mi tetszik.

venember83 írta, #2: "Csak az kilógó akksi hátul ne lenne, ronda s nem praktikus."

Az, hogy ronda, az az ő szuverén véleménye, ezt elfogadom. Az előttem / utánam hozzászóló többség valószínűleg - saját magam pedig egyértelműen - azt kifogásoltuk, hogy megkérdőjelezi a praktikusságát.

Egyrészt kinyitott gépnél csak oldalról venni észre, és egyáltalán nem érvényesül a 90°-nál jobban felnyitott fedél miatt. Szemből nem észrevehető, felőled meg ugyebár nem is látszik.. Becsukott gépnél látszik alul / felülnézetből, és oldalnézetből, de becsukott laptopot meg ki nézeget?

Praktikusság: vegyük már figyelembe, hogy ez 12" méretű gép! Hol a fenébe férjen el benne 6 cellás akku máshol, mint kitüremkedve?
Másrészt, mint pont ilyen méretű és megoldású akkuval rendelkező notebookot használó egyén, kifejezetten praktikusnak találom: egy kézzel is megmarkolható azon a részen a gép, lévén, az akku tömege miatt közel van a gép tömegközéppontja is. Egyébként ugyebár egy kézzel nem igazán jó a gépet megfogni, hogy nem legyenek benne feszítő erőhatások.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#21) 04ahgy válasza LALA_kiraly (#16) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Furcsa, az egyszer biztos, de az intel alá tervezett nV nForce 680i SLI és 780i SLI déli hídja is egy az egyben egy nForce 570 SLI chip. Az északi híd ugyebár memvezérlős.

AMD690 nem lehet alatta, mert abban nincs memóriakontroller.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#22) parandroid válasza Myers (#5) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Samsung notebook? Na ez már túlzás."

Attól, hogy te nem hallottál róla, a Samsung már jó ideje kínál notikat. Alapvetően nem is rosszakat. A hír értékén az ront, hogy nálunk, Magyarországon a Samsung nem forgalmazza ezt a termékcsoportot, és sem supportot, sem garanciát nem biztosít hozzá. Egy EU-tagállammal nyugatabbra ez sem jelent gondot.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23) Godefroy


Godefroy
senior tag

ATI200 is volt már Intel proci alá.
Olyan volt amilyen, de volt.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#24) LALA_kiraly válasza Godefroy (#23) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

De az még ATI volt, ez meg már AMD.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#25) Xpod


Xpod
addikt

Nekem tetszik. Az egyedüli, amit kicsit fura számomra, az az kitüremkedő mikrofon és fülhallgató csati. Ezt nem lehetett voln az oldalára tenni, vagy az oldalsíkba süllyeszteni?

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#26) Godefroy válasza LALA_kiraly (#24) üzenetére


Godefroy
senior tag

Ja az tényleg más! ;)
Mint amikor megvette a GM a Daewoot rögtön Chevrolet lett belőle... mennyivel más lett. :U

Xpod: Ez épp így a jó.Legtöbbször szembe ül az ember a notebokkal.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#27) LALA_kiraly válasza Godefroy (#26) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Az ATI különálló cégként még csinált kompatibilis chippeket. Miután megvette az AMD, nem hinném, h továbbra is folytatták volna az intel kompatibilis technológia fejlesztését. A mostani X1250-em is az AMD 690-es chipjébe van.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#28) AMD Power


AMD Power
titán

Nem tudom. Én valahogy nem mernék Samsung notit venni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29) LALA_kiraly válasza AMD Power (#28) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Vannak így páran :K

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.