Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hoffman_ válasza psyho85 (#50) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Kitöltöttek egy garancialevelet, a cipő egyedi azonosítójával, lepecsételték, aláírták?

:K

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#52) psyho85 válasza hoffman_ (#51) üzenetére


psyho85
aktív tag

Ez esetben anyjuk csipáját. Vásároltam már ott, akkor még ilyesmi nem volt divatban. :R

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#53) Kobe válasza psyho85 (#52) üzenetére


Kobe
veterán

van egy 2 oldalas kis füzet használati útmutatóval, a cipő termékszámával illetve a szavatosságról egy leírás (2 év rendeltetésszerű használat esetén).

Na de ácsi. A dolog etikai oldalát meg még mindig kvára nem értem, szerintem nem is kéne belekeverni :) van egy jog, amögött egy törvény, ami kimondja, hogy X időn belül cserére, javításra vagy jogosult. Az más kérdés, hogy a gyártó/eladó nem fog fenntartani raktárkészletet 4-5 ezer forintos panasz miatt, hidd el, egyszerűbb neki is cseréltetni / levásároltatni a terméket. Én szerintem nem csinálok semmi extrát, mint élek ezzel a joggal. Szerintem egyikünk sem fizet magasabb árat a boltban a parizerért, mert ő annyira szereti és akkora élvezeti értéke van, én sem. A cipővel ugyanez a helyzet. Miért fizessek sokszor X ezer forintot, ha a gyártó magától úgy gondolja hogy X+1-2 ezer forintért is megéri neki a biznisz, és még fel is ajánlja ?

(#54) psyho85 válasza Kobe (#53) üzenetére


psyho85
aktív tag

Etikai rész kicsit félreérthető lett, inkább a DeFranco által írtakra reflektáltam vele. Meg azt is, hogy egyetértek veled, bár közöm semmi. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#55) DeFranco válasza Kobe (#49) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azért, mert egyszerűen ez nem erre van kitalálva. Törvényes amit csinálsz, még talán-talán jogos is, de nem etikus, és főleg nem visz jóra. Ezen elfilózhatunk itt 100-200 hsz-t, nem hiszem, hogy kielégítő eredményre jutnánk, mert abban is van igazság amit mondasz, csak a megközelítés sántít számomra.

Mi a garancia célja? Az, ha rossz, hibás cipőt vagy bármi mást veszel, akkor biztos lehess benne, hogy bizonyos ideig az ebből eredő károdat kompenzálni fogják valahogy. pénz visszaadással, cserével, javítással. Nem az a célja, hogy egyszer vegyél egy cipőt, majd egy cipő árán belépj az "örök cipő klubba" azzal, hogy félévente cserélteted.

Te magad írtad, hogy tudod, mire számíts a cipőtől, és előre belekalkulálod, hogy cseréltetni fogod a garancia vége felé. Tulajdonképpen ért kár téged? Nem ért kár. Tudtad, hogy ennyit fog bírni? Jogos a kártalanításod? A szó nem jogi értelmében nem. Hogy működik ez boldogabb helyeken?

a) megveszik a jót, használják sokáig, ha tönkre megy, csere, a régi megy kertet ásni a telekre
b) megveszik az olcsót, használják ameddig bírja, pont ki is megy a divatból, kuka, csere

Kitérő:
Az már egy másik dolog, hogy a nyugati ruhagyártók nagyon ráálltak arra, hogy olcsón árulnak gyenge minőségű ruházatot (lásd még: zara), éppen azért, hogy pörögjön. Ez egy teljesen nyilvános és beismert üzleti modell. Volt is erről egy ars poetica cikk az indexen valamelyik márka bejövetelekor. A fiatal egyszerre nem fizet sokat, mindig új, divatos cucca van, nem is várja el, hogy évekig kitartson. Pont elég, ha addig bírja, amíg kimegy a divatból. De nem is viszi vissza, hogy kinyúlt, szakadt, cseréljék ki, tudja, hogy ez ennyit tud, nem többet. Kimész Ausztriába, bemész a random ruhaboltba, két pulóver lesz egymás mellett, az egyik 50 EUR a másik 15. Egymás mellett, egy polcon. A különbség látható, érezhető, el lehet dönteni. Arról nem a ruhagyárosok tehetnek, hogy itt a szar is drága.

Mi lenne a helyes magatartás? Vagy keresel egy jó márkát, elfogadod, hogy kétszer annyiba kerül, mint a random másik, vigyázol rá, de hordod sokáig, elégedett vagy. A másik út az olcsó deichmann cipő, de akkor tudd, hogy az nem bír annyit, amennyit elvárnál. Az, hogy a drága márka is szar, az nem érv, amíg szar van, veréb is van.

Miért zavar ez engem? Mert vagy bele fogják kalkulálni a cipőm árába a te 3 cserédet, vagy szólnak Cseng főnökének, hogy a MEO osztályt meg lehet felezni, mert jó ezeknek a szar is, legalább kevesebb a selejt, úgy is jönek cserélni, ha kell ha nem.

Mit kellene tenned szerintem? Keresni, kérdezni egy jó márkát, ami tényleg tartós, és kibírja neked a 3 évet. Ha erre teremtesz (-tek -tünk -tetek) keresletet, akkor az csak felhúzza a most szart áruló márkákat is, ahelyett, ami most van, hogy inkább lefelé tendál minden.

Az meg megint egy külön téma, hogy minden multi tudja, hogy K-európa marhára árérzékeny, nem néznek az emberek semmit, csak olcsó legyen, és itt minden szart el lehet adni, ha rá van írva hogy -45%, és relatíve legolcsóbb a soron. Ha háromszor veszi meg a paraszt, akkor is.

szerk:

még egyszer, nem az a baj, hogy garanciáztatsz, én is azt tenném. Az a baj, hogy sportszerűen űzöd, és amikor megveszed, már előre tudod, hogy ez csere lesz csere lesz csere lesz.

[ Szerkesztve ]

(#56) Kobe válasza DeFranco (#55) üzenetére


Kobe
veterán

na ácsi, gondolom te sem dobod ki pl a videókártyádat 1 év után, ha van még rá mondjuk 2 év garancia, csak azért mert "elavult" és így etikus, mert szegény milliárdos ati különbenis csak a te 200 dolcsiddal tudja elkerülni a csődöt, hanem elpasszolod neten és így visszajön valamennyi az árából, amiből újat veszel.

Amúgy ki mondta h mindegyik cipőt cseréltetem ? A hibásakat naná hogy visszaviszem, és az empirikus tapasztalat azt mutatja hogy az utóbbi 4-5 darabom mind hibás volt.

Nyílván én sem olyan ürüggyel viszem vissza fél év után, hogy fakul a színe, kopik a talpa, hanem a tényleges szavatossági problémákkal. Pl az, hogy fél év után eltörik a talp, beázik a téli bakancs, vagy egész egyszerűen szétesik a ragasztás mentén ilyen probléma, és elárulom neked, márkától függetlenül az összessel ilyen problémám volt, amit nem hagytam szó nélkül. Főleg mivel a legtöbb 20K átlagáron mozgott. Volt olyan amit nem vittem vissza, de egész egyszerűen az elmúlt időszakban 5 csukából 4 igen komolyan defektes volt, ami igenis cserére javításra jogosít.

De hála a márkaboltoknak, van kb 75 ezer forint értékű edzőcipőm 3-4 db, és kicsit erre elégeltem rá.
Az más kérdés, hogy pl van olyan nadrágom (Nike Jordan) és pólóm ami 12 éves, és semmi baja, és ez mellett van sima nadrágom 1 évről (szintén nike), és mégis úgy néz ki, mint a mosott szar. Hiába, ez a ruhaipar átka, egyszerűen nem gyártanak már hosszú távra. Szerintem aki egy egyszerű ruhadarabnál nem kalkulálja bele, hogy fél éven belül bármikor tönkremehet, az bolond.

[ Szerkesztve ]

(#57) k. válasza Brianiac (#5) üzenetére


k.
őstag

Vásároltál te az utóbbi időkben?
5-6 hónap intenzívebb használat alatt simán elkophat egy cipő. A 30-50ks nem, a többi egen.

(#58) DeFranco válasza Kobe (#56) üzenetére


DeFranco
nagyúr

"Azota azt jatszom, hogy oclson veszek egy cipot, tudom mire szamitsak (max fel ev, vagy 1 szezon), visszaviszem, es levasarolhatom az arat legtobbszor....max a kulonbozetet fizetem. Igy kb 1 cipo arabol evekre bebiztositottam magamnak a legujabb divat szerinti tipust az adott evre."

A kettő között van különbség, írtam is, egyértelműsítettem is nem egyszer, ne forgasd ki. Amúgy végül is nem akarlak meggyőzni, a véleményemet osztottam meg. Tulajdonképp azt csinálsz amit akarsz.

(#59) Brianiac válasza k. (#57) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Igen, vásároltam és az egy dolog h elkophat, de akkor sem okés h egy 15k-s cipő 5 hónap alatt sz.rrá kopik. Egyébként az előző puma cipőm kb. 7e ft volt és az egy év alatt sem kopott sokat, csak meglátszott már rajta az idő, de attól teljesen használható még ma is...

Lumia 520

(#60) Huma válasza k. (#57) üzenetére


Huma
addikt

Azért ne túlozz. 10-15-ért már kapsz olyan cipőt ami nem kopik el két év alatt sem.

Persze attól függ mit értesz intenzívebb használat alatt.

szerk: Sok embernek amúgy azért kopik el a cipője mert kacska a járása és minden egyes lépésnél ugyanazon a helyen éri a cipő talpát a legnagyobb terhelés. Pl van aki úgy jár hogy a sarka ér le először, rézsútosan és még csusszan is egyet.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#61) cantus


cantus
tag

Pontosan ugyanígy jártam, amit a cikkíró fogalmaz. Azóta be se teszem abba az üzletbe a lábam. Mást sajnos nem nagyon tehetek ellenük.

(#62) csaka 78 válasza DeFranco (#9) üzenetére


csaka 78
újonc

A kermi,mint bevizsgáló szerv már rég nem létezik,úgyhogy oda csak ne küldjék a cipőt bevizsgáltatni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#63) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Én is így jártam.
Egy cipőt vettem 3x cserélték, és most 4x-e nem akarják kicserélni.
Mert hogy a legelső "esetnél" vissza kellett volna vinnem.
És a felső oldalsó része elég szépen ki van szakadva.
A nő annyit mondott hogy ezt így nem lehet kicserélni.
De az ez előtti cipőm ugyan ilyen volt és az 4 helyen volt elszakadva.
Azt elsőre kicserélték!
Akkor hol az igazság???
Én vissza viszem mégegyszer, engem nem érdekel.
De most utána járok ennek a pontos menetének hogy miért lehet cserélni és miért nem.
Gyakorlatilag nem fog érdekelni hogy mit mond, akkor is ki cseréli!
Ne már hogy 5 hónapot nem bír ki, röhej!
Ja, azért a 14.000Ft-os bukás jó érzés ilyenkor!!!

(#64) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Sziasztok.
Sajnos egyszer hagytam magam rávenni, hogy vegyek méregdrága cipőket és ne használtat vagy ne kínait. Oké, az biztos jó lesz.
Kinéztem 10.000ft-ért egy Fila cipellőt. Hát természetesen semmire való anyagokból, de nem baj. Felpróbáltam, akkor látom, hogy kb. 2 centis ragasztó folt van az oldalán, az oldala nem akart megállni és így oldhatták meg. De jutott a ragasztóból máshova is. Megkérdeztük, hogy a másik Debreceni üzletben van-e ez a cipő. Igen van. Átmentünk, majd kiderült, hogy az összes készleten lévő darab egy selejtes hulladék, ragasztóhibás volt mind. Elkezdtem nézegetni a 6-10 ezres kategóriában. Már a végén ott tartottam, hogy lesz*rom, hogy néz ki csak ne legyen hibás. Nem találtam ilyen cipőt. Mind egytől egyik hibás volt. Ragasztó hiba, szakadás, elszabás, de volt amelyiknek az egyik fele teljesen félre állt. Mérgemben megragadtam egyet majd pár perc városi séta után kiderült, hogy a belseje rosszul van eldolgozva így széthorzsolta a lábamat. Cserélték egy sima egyszerű, fűző nélküli cipőt hoztam helyette hátha ez bírja.
Így néz ki: átlag felhasználás mellett(séta, üldögélés), pár hónap után:

Mert szeretjük a cipőket. Kínaiban vettem 1200ft-ért egy cipőt ezután, azóta sincs semmi baja.
Persze lehet mondani, hogy 30-40 ezerért lehet venni normális cipőt de én úgy gondolom, hogy egy cipőért horribilis ár. 6-7 ezerért nem igaz, hogy nem lehet csinálni egy olyan cipőt, amiben menni is lehet és nem csak eladásra van csinálni.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#65) cantus válasza Adonimus (#64) üzenetére


cantus
tag

Szia!
Minden mondatoddal egyetértek. Eszméletlen milyen pénzeket elkérnek, mennyire sz@r cipőkért. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a lábnak mi is lenne az egészséges kialakítás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.