Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Itt is Google... :) Mindenütt! (első) :)

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

du. meg is nézem :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) Szmeby


Szmeby
tag

Na és a személyiségi jogok? A Holdlakókat vajon megkérdezték, hogy közterületen fényképezhetik-e őket? Így a saját krátereikbe is beláthatunk. Felháboító! Gátlástalan Google.
(A Marssal jobban jött volna ki: :/)

(#4) Penge_4


Penge_4
veterán

Akkor ez most aktuális. :DDD

(#5) Mr.Csizmás válasza Penge_4 (#4) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen, valahogy erre a válaszra számítottunk tőled ;] :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6) Konflikt


Konflikt
addikt

zsirul hangzik, este megnezem: )
mennyire reszletgazdagok a kepek, aki mar nezte?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#7) luw2win


luw2win
őstag

utcakép lesz? :DDD

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#8) NoLF válasza atike (#1) üzenetére


NoLF
addikt

az elsőzéssel hamarosan utolsó leszel.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9) Mr.Csizmás válasza luw2win (#7) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a személyiségi jogok balhé az vonatkozik a Google Moon Street View-re is? :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) marcias válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


marcias
őstag

Itt nem utcák vannak, hanem kráterek.Tehát: Google Crater View. 3D-ben megnézheted!
Amúgy most hallottam, hogy a Google szerverparkja is a holdra költözik, kevesebbe kerül a hűtés. :DDD

Steam: marcias88

(#11) copin válasza marcias (#10) üzenetére


copin
őstag

Ha a nap felé fordul a Hold, akkor ha minden igaz, jóval nagyobb a hőmérséklet, mint a Földön nappal, mivel nincs légkör.
Azt hittem hogy a Mars térképe előtt megcsinálták a Holdat. Mondjuk sok látnivaló nincs a Holdon.

[ Szerkesztve ]

(#12) Mr.Csizmás válasza marcias (#10) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

és a holdlakók feje ki lesz homályosítva? :DDD

szerverpark? google? hold?

akkor lesz jó, ha a napos oldalával fordul :DDD

(ui. légkör nélkül hogy fogsz hűteni? a vákumba elég nehéz eldisszipálni a hőt)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) leeate


leeate
senior tag

Nem volt holdraszállás.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#14) marcias


marcias
őstag

Na jó, ennyire nem gondoltam bele, de biztos meg lehetne oldani, hogy mindig a hideg oldalon legyen. :DDD

leeate: sztem semmit nem befolyásol, amíg elhisszük. ;)

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#15) copin válasza Mr.Csizmás (#12) üzenetére


copin
őstag

Valahogy mégis lehűl a Hold (több mint 10 napos éjszakáknál nem csoda).

(#16) Mr.Csizmás válasza copin (#15) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:) az igaz.

Habár egy fizikus meg tudná mondani, és csak hozzávetőlegesen sejtek.

De akkoris, ha lehűl a hold sötét oldala, akkor a gépben termelődő hőt hova vezeted el? egy naaagggy fémtömböt kellene a procira applikálni, ami szépen lehűl, és a nagy tömeg, nagy hőtehetetlenség elv alapján hidegen tartja a procit -elméletileg.

Más: a google égboltnál hogy tudom beállítani, hogy egy adott helyről látható dolgokat lássam? (értsd nem a déli félteke égboltja, hanem bp. mondjuk)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) Killing


Killing
addikt

moonman hol van? :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#18) Mr.Csizmás válasza Killing (#17) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Ott. :DDD ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) Killing válasza Mr.Csizmás (#18) üzenetére


Killing
addikt

Ez Armstrong vagy Aldrin lehet.De ők a moonmanek,tehát valamelyik moonman. :DDD
De hívjuk ide. ;]

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#20) Franklin válasza copin (#11) üzenetére


Franklin
addikt

Ha jól emlékszem, akkor nappal +120 fok, éjszaka -150 fok is lehet...

(#21) Killing válasza Franklin (#20) üzenetére


Killing
addikt

Ezek wikipédiás adatok,Kelvinről váltottam át őket:

Minimum:-233 Celsius
Átlag:-23 Celsius
Maximum:127 Celsius

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#22) tsii_H


tsii_H
tag

hat ez nagyon hasznos..pont mint a mars ... mivan mar nem fer el tobb penz? ha ennyire szabadulni akarnak tole sztem sokan segitenenek a gondjukon....
de most komolyan, egy darab ertelmes indokot mondjatok hogy ez most mire jo...

(#23) Viktor77 válasza tsii_H (#22) üzenetére


Viktor77
titán

Nagyon-nagyon egyszerű. Tételezzük fel, hogy 2238-at írunk. Valaki megkérdezi, emberek, ha már így kirajzottunk az űrbe, van valakinek virtuális képe a Holdról? Erre valaki megjegyzi, hogy nincs, mert semmi értelme. Ugye milyen hülyén venné ki magát? Na, a Google ennek megy elébe.

De most komolyan. Mi az, hogy mi értelme? Az az értelme, hogy ez egy erre (is) specializálódott program. Olyan helyeket nézhetsz meg vele (egyre nagyobb részletességben), ahová amúgy lehet soha nem jutnál el.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#24) Voyage válasza leeate (#13) üzenetére


Voyage
aktív tag

Aki hülye, haljon meg, erre nem tudok mást mondani... :N

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#25) tsii_H válasza Viktor77 (#23) üzenetére


tsii_H
tag

sajnos a foldon is van rengeteg olyan hely ahova soha az eletben nem fogok eljutni, es szivesebben neznem azt egy ertelmesebb felbontasban, mint hogy a holdon bamuljam a kratereket. inkabb fotoznak a mi kicsiny bolygonkat furgebben. a holdbol eppen eleget latok ha felnezek az egre... lehet velem van a baj, de nekem annyira nem okoz szorakozast ha orakig bamulok harom lyukat a holdon HD ben. nah de mindegy, lehet valakinek ez jo, elvegre nem nekem fejleszt a google. hehe

(#26) fordfairlane válasza tsii_H (#22) üzenetére


fordfairlane
veterán

A Hold eleve értelmetlen égitest. Fel kéne robbantani!

x gon' give it to ya

(#27) leeate válasza Voyage (#24) üzenetére


leeate
senior tag

És mikor lesz a temetésed? Erre nem tudok mást mondani :K

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#28) Killing válasza leeate (#13) üzenetére


Killing
addikt

Bizonyítékod van? :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#29) Diverticulum


Diverticulum
csendes tag

Kérdés: Miért nincsen a mai napig műholdas fénykép a holdon otthagyott űreszközökről ami egyértelműen beazonosítható? A földön lassan kémholdakról az újságot is elolvassák a kezedből, a holdon ráadásul nincs is légkör(számottevően) ami szétszórná a fényt.

(#30) Penge_4 válasza Diverticulum (#29) üzenetére


Penge_4
veterán

A legnagyobb kérdés, hogy miért pont arra az oldalára szálltak a Holdnak, ami a Földről sosem látható? Mert véletlenül évek múlva megnézhetnék a zászlókat egy komolyabb távcsővel az emberek? :DDD

(#31) moonman válasza Diverticulum (#29) üzenetére


moonman
titán

[ Szerkesztve ]

(#32) Diverticulum válasza moonman (#31) üzenetére


Diverticulum
csendes tag

Ezt a képet már én is láttam korábban, de kérdésemre nem kaptam választ "műholdas fénykép a holdon otthagyott űreszközökről ami egyértelműen beazonosítható?"
A mindenki által elérhető google erath-en vannak ilyen (légkörön keresztül készült!!) képek :[példa]
Ha ezt a google meg tudja csinálni, akkor a NASA miért nem tudja a holdkompról? Pedig 40 éve volt már rá!

[ Szerkesztve ]

(#33) moonman válasza Diverticulum (#32) üzenetére


moonman
titán

nem vagyok biztos benne, de valószínűleg azért, mert a földfigyelő műholdak 7-800 km magasságban keringenek, a hold pedig 384.000 km, és hiszed vagy nem, az energiák (és így a fény) akkora veszteséggel teszik meg ezt az utat, hogy kb. 7%-uk ér csak célba. a légkör nem minden, az űr nem "üres", a távolság sokkal több veszteséget okoz.

(#34) Diverticulum válasza moonman (#33) üzenetére


Diverticulum
csendes tag

Pontosítanám a kérdést: A világ államai jelentős számú műholdakat lőttek már fel, (nyilván már ezres számokban beszélhetünk) ezek között nyilván nem egy lehetett, amelyik hold körüli pályára is állt! Tehát a kérdésem még mindig fel van dobva!

(#35) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nem volt már régebben is? Vagy csak Mars?

(#36) x007 válasza Diverticulum (#34) üzenetére


x007
tag

http://en.wikipedia.org/wiki/Moon_landing_conspiracy_theories

Olvasgass, itt biztos több info lesz, mint amit mi össze tudunk szedni

(#37) moonman válasza Diverticulum (#34) üzenetére


moonman
titán

"nyilván nem egy lehetett, amelyik hold körüli pályára is állt"
volt is, de azok nem a leszállóegységeket fényképezni mentek oda, hanem kutatni.

In 2009 NASA released pictures from the Lunar Reconnaissance Orbiter clearly showing the Apollo landing sites.

#35: "Dátum: 2009-07-21" ;)

[ Szerkesztve ]

(#38) #16820480 válasza moonman (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem inkább csak nem publikusak azok a képek, amiket jobb felbontásban lőttek a Holdról. azért az a 7-800km vastag légkör jóval több anyagot tartalmaz, mint a 384 ezer km "vastag" űr. a légkör összefüggő anyagként változik (hőtágul, áramlik, stb).
a Hold az világűr viszonylatban kifejezetten közel van, egy komolyabb űrtávcsővel biztosan meg tudták volna számolni Armstrong bajszának szálait is.

(#39) #16820480 válasza #16820480 (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

bocs, hülyeséget írtam a felbontást illetően. rosszul emlékeztem az adatokra. bár ugye tényleg a légköri hatásokkal nem kell számolni, de magának a műszernek a korlátai azért játszanak, illetve a felbontás erősen függ az optikai hullámhossztól és a képfeldolgozó algoritmusoktól. mondjuk a HST-re itt egy számolás, hogy mi történne, ha a Hold felé fordítanák (amellett, hogy égetnének egy lyukat a ccd-be): [link]
egyébként ennél a felbontásnál lehet jobb eredményt elérni akár földi távcsövekkel is, a large array és az adaptív optika sokat segítenek. persze a legtutibb megoldás a Hold körüli pályára álló műhód.

(#40) ntomka válasza #16820480 (#39) üzenetére


ntomka
nagyúr

ツ Headphones on - World off

(#41) WonderCSabo válasza ntomka (#40) üzenetére


WonderCSabo
félisten

:W Szörnyű. :)

Hova tűnt a cikk a főoldalról?

[ Szerkesztve ]

(#42) moonman válasza WonderCSabo (#41) üzenetére


moonman
titán

ez meg mindig egy 2009 juliusi cikk. :D

(#43) WonderCSabo válasza moonman (#42) üzenetére


WonderCSabo
félisten

:W :DD

Diverticulum a ludas! :P

(#44) EmberXY válasza WonderCSabo (#43) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem tett ő semmi rosszat, csak visszaolvasta a fórumot (1 évre visszamenőleg), és nem hagy elvarratlan szálakat.. :DDD

Up the Irons!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.