Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

panamera-ba simán befér négy felnőtt is. 5-6 éves korig meg még a carrera 4 hátsó ülésére is befér a gyerek gyereküléssel együtt, szóval még ráérsz faragni az álmokból :)

(#2) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

"tartok tőle, hogy a következő autómat már úgy kell megválasztanom, hogy gondolva a jövőmre, legalább egy gyerekülés beleférjen."

erre két esszét lehetne írni válaszul... ;]
(maradjunk annyiban, h szerelmes vagy ;))

amúgy meg Flexi powwwwa!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

jó írás ez is... :C (asszonynak yaris-a van... nem olyan rossz gép az... voltunk már vele jópár helyen és még soha nem hagyott cserben minket...)

a panamerát én is néztem nagyon... néhány hete elevett a fene a porsche.de oldalra és csak pislogtam, hogy: "mi a fene, porschééknél már családi autót is gyártanak?" gyerekkori álmom egy 911-es... viszont családtervezés előtt pár évvel nem lenne túl ideális választás, mert a kölkök később hátul olyan görbe hátúak lennének, mint én most :DD de ez a panamera egy izom családi autónak tökéletes lenne... el is lehet benne férni... a belső kialakítása valami gyönyör és jóeséllyel csak úgy szántaná az aszfaltot :)) (habár nem kell ettől félnem, hogy ilyenem lesz... hacsak nem nyerek a lottón)

vissza a toyotához: azért a japán autók=japán autók :) szerintem nagyon megbízhatók... fogyasztásban sem rosszak és tényleg jók... munkatársam a daewoo-ját havonta viszi szervízbe és 20-30-40ezreket mindig otthagy... közben sír, hogy nincs pénze meg irigykedik, hogy egyik munkatársunk nagyon nézegeti a bmw-ket... (persze régebbieket max 1-2milla körül) nem akarom neki mondani, de ki akar mindig kívánkozni, hogy: "b*zmeg, amennyit 1-2év alatt arra a sz*rra költesz, abból simán kijönne valami használt német kocsi, amivel kb 0probléma lenne"

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) madstunt


madstunt
addikt

Nagyon csecse Károly :K :C

Eszembe juttatja azt mikor a családnak kispolákja volt a kilencvenes évek végén:) :))

[ Szerkesztve ]

(#5) ABE


ABE
őstag

Egy 93-as magyar nyelvu ADAC katalogust tudhatok magamenak, en is rongyosra olvastam anno, a maradek salata valahol meg is van. Nekem meg nem adatott meg a sajat auto, neha fellangol az erzes, hogy ossze kene dobni egy regi roncsra, aztan gyoz a joszan esz, hogy minek az egyetemistakent. Mire oda jutok, hogy fent tudjak tartani egy autot, addigra tan megoroklom anyam autojat, abban meg van potencial, hogy kicsit egyedive varazsoljuk. Ja, az is egy Renault, es szerencsere nem Thalia. :DDD

(#6) Teszla_


Teszla_
senior tag

Tetszett az írás :)

Károly pedig odab@sz :D

Nekem még nem volt saját autóm, de nagyon el bírnám viselni, ha lenne. De majd csak akkor, ha lesz saját keresetem.

Amióta jogsim van, azóta 3 autónkat vezettem, egy Fiat Punto-t (1995, fehér, 1.1, 55le), egy Renault Thalia-t (2002, bordó, 1.4, 98le) és egy Renault 5 (1986, 1.6D 54le). Szerintem a Thalia egy nagyon jó autó, bár erre csak akkor jöttem rá, amikor rávitt minket a kényszer, hogy eladjuk. Bár 170-nél tényleg félelmetesen imbolyog.
A Renault 5 az az autó, amit soha, senkinek nem ajánlanék még akkor sem, ha a lehető legolcsóbb autót keresi az ember. Huszonegynéhány éves volt, de én csörögni, szétesni akarni autót még nem láttam oylat, mint ez volt. Egyszerűen leírhatatlan hogy mennyire borzalmas egy autó.

Most sajna autó nincs, mert az 5-ösnek lejárt műszaki valamikor, és eladtuk. Egy fillért nem költöttünk rá, mert minek. Ekkora szutyokra bűn lett volna.

Azóta barátnőméknek van egy 2002-es 1lityis Suzuki Swift 53 pacival és azt hajtom. többet, mint bárki más a családban :D Már a kezdeti halálfélelem is elmúlt benne.

Nekem az álmom egy Dodge Viper RT/10. 92-es évjárat, piros (vagy zöld, mert abban van világos bőr, ami már nem fogja meg a ruhát melegben), három küllős felnivel. Egyszer úgyis veszek egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#7) ABE válasza Teszla_ (#6) üzenetére


ABE
őstag

"Egy fillért nem költöttünk rá, mert minek."

Valoszinuleg a korabbi tulajok is igy gondolkodhattak, hogy minek kolteni ra, ezert is kerult rossz allapotba...

(#8) Gergő_


Gergő_
őstag

ne nevessetek ki nem értek a kocsikhoz[OFF](én a Citroën kacsanál megálltam a fejlődésben)

ez egy toyota celica?[/OFF]

(#9) pohár válasza Gergő_ (#8) üzenetére


pohár
félisten

Én úgy látom hogy az :K

És Bog, csak hogy tudd, Thalia-nk van, és szeretjük :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#10) madstunt válasza Gergő_ (#8) üzenetére


madstunt
addikt

Honda CRX / Del Sol

(#11) Bog válasza madstunt (#10) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

:Y ennyire nem kéne megalázni Károlyt.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#12) Dany007


Dany007
veterán

Jah, sz.tem is egy Celica. Egyel régebbi típus mint a mostani. Asszem.

Én egy ilyet akartam venni... De aztán mégse... Kell nekem nyaralni menni? :s Meg N. 5800-t venni anyámnak? Meg RC helikoptert venni? :W Ehh... nemtom megfogni a pénzt =/

(#13) mephi666 válasza Dany007 (#12) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah... celica :) szerintem ennél régebbiben ültem már... még 2002-ben mentünk vele buliba... ismerősöm+bnője ültek elől... én meg hátul... jó kis kocsi amúgy :)) az az ismerősöm évekig álmodozott róla, mire meglett neki... az is szép fekete volt...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14) NoLF


NoLF
addikt

aki kitalálta a Thalia formáját, futóművét, és a rohadt CSIPOGÓ TETVES INDEXET az mind mind szarjon sünt miközben lemonny a posztyáró

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#15) Dany007 válasza mephi666 (#13) üzenetére


Dany007
veterán

:) nekem a bog féle típus is teccik. Nagyon is. Csak ahogy néztem egy jobb állapotban lévő relatíve újabb típus elég drága volt az újabbéhoz képest. Így arról letettem.

(#16) NoLF válasza madstunt (#10) üzenetére


NoLF
addikt

te miről beszélsz vajh?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#17) tildy válasza Parci (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

volt albim előtt ott állt egy ezüst celica. Károly ezürszürke "tesvére" hasonlóan kereklámpás.
Tudod mi volt a hátsó ülésen?
Igen, gyerekülés.
Amíg ott laktam, legalább 1-2 évig tuti benne volt :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) madstunt válasza Bog (#11) üzenetére


madstunt
addikt

Ezer bocsánat csak futólag néztem meg a képet :B

(A CRX védelmében: az se egy gané azé)

[ Szerkesztve ]

(#19) fekeandras válasza Bog (#11) üzenetére


fekeandras
őstag

Miért?Én egy Del Sol -ra csorgattam a nyálam sokáig.
Jó, mondjuk az funkcionalitásban egy nagy nulla.

(#20) NoLF válasza fekeandras (#19) üzenetére


NoLF
addikt

nemazé, hanem simán nem összekeverhető és nem ugyanazon közönséget megcélozó autó.

egyébként ha bejönnek a kupék bog, akkor csekkold az enyém :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#21) Pacák


Pacák
senior tag

A gyermekkorú "szakértő" - itt mellettem :) - ezt ajánlja a saját matchbox gyűjteményéből:
[link]

[ Szerkesztve ]

Nuclear launch detected

(#22) Teszla_ válasza ABE (#7) üzenetére


Teszla_
senior tag

Igen, sajnos vásárlás után kezdtek kiderülni a turpisságok. 1-2 ezer km-t simán elfutott galiba nélkül, és csak utána jöttek a gány munka következményei. Nekünk gyorsan kellett egy használható autó, és ez kéznél volt.

Bog: Károlyról írnál picit bővebben? Motor, teljesítmény, stb. Engem speciel érdekelne a fogyasztás és a biztosítás költsége, persze csak ha publikus.
Ha tehetném valami hasonló kialakításút vennék, de a barátnőm ezt biztos nem tolerálná. Az ő jelszava: "pici, kompakt" :D

[ Szerkesztve ]

(#23) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Károllyal már volt alkalmam találkozni, tényleg csodaszép jószág.Ha jól emlékszem, párom még utazott is benne egy darabon. ;]

Ha pedig az autóknál tartunk,most ott tartok, hogy legalább két autó kell a családba: egy kicsi, szaladgálós, és egy megbízható, kényelmes, nagy, biztonságos családi autó. Utóbbi szerepét egyelőre egy G Astra kombi tölti be nálunk, az előbbi célokra egy Chevrolet Aveot (leánykori nevén Daewoo Kalos).

És ha az álmokat is megosztjuk egymással, akkor hajrá. Alapvetően realista alapokon nyugvó elképzeléseim vannak, az első verziót gyakorlatilag bármikor meg is engedném magamnak, de nem merek belevágni:

BMW 318i

A másik álmom már problémásabb. Évekkel ezelőtt a fejembe vettem, hogy egyszer lesz egy orrmotoros Porschém. 940, 928, ilyesmi:

Porsche 940 Turbo

Úgyhogy ideje lenne félretenni egy kisebb vagyont a későbbi autószerelési költségekre. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24) ABE válasza parandroid (#23) üzenetére


ABE
őstag

Huuu, egy 944 turbo mindig is nagy almom volt. Hiaba nezik le, hogy nem is igazi Porsche, en bele vagyok bolondulva a formajaba. Kar, hogy itthon kicsi az eselye kifogni egy normalis darabot. :(

Ja, egy masik szerelem pl. a Delta Integrale, de szerintem az sem sokkal kisebb penz, mint a 944-es. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) madstunt válasza NoLF (#20) üzenetére


madstunt
addikt

:C :Y :R

(#26) Bog válasza NoLF (#20) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Igen, a tiedet már láttam a "fórumozók autói" topicban. Én az eggyel újabbi Civic kúpét nézegettem, de az nagyon ritka.

@Teszla: Károly alapverziós, sima 1,8-as motor, modified kipufogó, kicsit ültetve. Éppen ezért nem egy sebességbajnok, GPS szerint 200 felett valamivel vége is van. Ezt nyilvánvalóan német autópályán mértem. Ezért aztán 9 literrel eljárkálok vele, nyugisabb országúton 8 körül alakul. Biztosítás az sok, de ebben benne van az is, hogy budapesti lakos vagyok, meg férfi, meg viszonylag fiatal. Egy vezérműszíj cserén vagyok túl, de ez kötelező volt, most lesz majd kuplung, ez is normális, meg elszakadt a kilométeróra bovdenje. Más baja nincs.

Ja, megfáradt a csomagtartó zsanérja, azt cserélni kellett.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#27) madstunt válasza Teszla_ (#22) üzenetére


madstunt
addikt

pici,kompakt?
-Caterham Super 7
-Fiat UNO Turbo 115HP(Avval a súllyal vmi baromi dúrván megy az a motor,tapasztalat:) )
link (ebben a 105 lovas változat van de sejthető h mennyivel jobb a 115-ös)
-Clio V6

pár példa a kicsi de jó járgányra :D

(#28) P00By


P00By
nagyúr

Én is szeretem ezt a Celicat, egy ideig ilyet is akartam :K

(#29) Gergő_


Gergő_
őstag

kövezzetek meg, de engem a sebesség nem érdekel
egy ilyennel lennék boldog, persze valami full felújított változattal

[ Szerkesztve ]

(#30) Straw válasza Gergő_ (#29) üzenetére


Straw
senior tag

Dícséretes :D

42

(#31) Teszla_ válasza Gergő_ (#29) üzenetére


Teszla_
senior tag

Ismerősöm a kispolákot nem adná semmi pénzért :D Ő javítja, találkozókra jár vele és imádja.

Bog: honnan jött a Károly név?

(#32) anettk@


anettk@
újonc

Még szép, hogy jól megy, hisz egy egy toyota, ha a képről jól látom... :C
Csodás autó. Én mondjuk csak a japán autókban bízom. Nekem pl egy '99-es Mitsubishi Carismám van, egyszer volt szervízben (akkor is olajcserén):) ahhoz képest, hogy 90 paci húzza, nagyon jól megy, olyan, mintha új lenne. Meg nem mondanád róla, hogy több mint 10 éves(csak a rendszám alapján, ami ugye G-vel kezdődik.):)

(#33) Napfénysüti

Csak most leltem erre a bejegyzésre. Az autók iránti szerelem valahogy nálam is így indult. Viszont én még csak az első saját autómat használom de nem voltam rest egy Honda Civic VTi-vel kezdeni. :D
Szép ez a Celica nekem a kedvenc generációm belőle. Tőle válsz most meg?

Més que un club!

(#34) EczkE válasza Napfénysüti (#33) üzenetére


EczkE
addikt

Napi régész.

Asszem mindenféleképpen!

(#35) Napfénysüti válasza EczkE (#34) üzenetére

Ezt amúgy mindig elsütöd? :F
Keresgéltem és most olvastam el, baj?

Més que un club!

(#36) zoo8800 válasza Napfénysüti (#35) üzenetére


zoo8800
veterán

Sajnos ez a mániája.

rip and tear, until it is done

(#37) Bog válasza Napfénysüti (#33) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Muszáj, "szintet léptem", el kell adni a régit.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#38) Napfénysüti válasza Bog (#37) üzenetére

És mi lesz a magasabb szintű utód?

Més que un club!

(#39) Bog válasza Napfénysüti (#38) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Egy IS200 kombit sikerült megcsípni kedvező árfekvésben, az most egy darabig remélhetőleg autó. És elég egyedi ahhoz, hogy kielégítse az ilyen irányú vágyaimat, viszont elég kombi ahhoz, hogy a családi célokat is szem előtt tudja tartani :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#40) Napfénysüti válasza Bog (#39) üzenetére

Na az nem rossz gép, gratulálok hozzá! Használjátok sokáig elégedetten. :K És mivel kombi jöhet a gyerkőc is. :))

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.