Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) rgyuri


rgyuri
csendes tag

Vettem egy ilyen procit: INTEL CORE 2 DUO T5670 1.8 /2M/800MHZ Aspire 5315-be szeretném beletenni,belemegy de mikor elindítom a notit felpörög, a kezdőképernyő megjelenik majd leáll.Mi lehet a baj, ez a proci nem jó talán bele?

(#52) Blue@X válasza rgyuri (#51) üzenetére


Blue@X
senior tag

Elméletileg jó, szerintem próbáld meg a BIOS-t frissíteni.
Ha nem jó még mindig, akkor egyszerre csak 1 memória modullal indítsd el a gépet.

(#53) rgyuri válasza Blue@X (#52) üzenetére


rgyuri
csendes tag

HELO!
Köszi a segítséget: frissítettem a biost a v1.43-ra, ezt találtam a legfrissebnek. Egy memóriával indítottam a biosba betudtam már lépni ahol a procit felismerte, de utána megint kilépet.Az összes memóriával megpróbáltam, de mindegyikkel ezt csinálta.(2x1 GB DDr2 667 / 2x512MB DDR2 667) Talán 800-as memória kellene-e?

[ Szerkesztve ]

(#54) Blue@X válasza rgyuri (#53) üzenetére


Blue@X
senior tag

Ha jól tudom az 5315 csak 667Mhz-es memóriamodulig támogat. Mind a két foglalatban kipróbáltad az összes memóriamodult?

(#55) rgyuri válasza Blue@X (#54) üzenetére


rgyuri
csendes tag

Minden memóriát minden slotba próbáltam, de mindenhol ugyanaz a jelenség, még a 800-as memóriával is.Megfigyeltem valamit talán ott lehet a gond,ha a celeron van benn alig hallom a ventilátort, ha a core 2-est rakom be, bekapcsoláskor a ventilátor felpörög majd leáll és a gép is kikapcsol. Talán a hűtés nem lehet elég. Milyen jobb hűtőt lehetne belerakni akkor?

(#56) Blue@X válasza rgyuri (#55) üzenetére


Blue@X
senior tag

Szerintem a hűtéssel semmi gond, azért állhat le a ventilátor, mert a gép is leáll. Nem tudok most így konkrétan ötletet adni, Google-n keress külföldi oldalakon, valószínűleg más is belefutott már ebbe a hibába. Vagy itt PH!-n az Acer topikot.

(#57) tegocalderon


tegocalderon
csendes tag

tiszteletem.acer aspire 5315 gepet hasznalok,kerdesem az lenne hogy fol lehet e boviteni a memoriat 3gb ig??

(#58) Blue@X válasza tegocalderon (#57) üzenetére


Blue@X
senior tag

Fel lehet...

(#59) tegocalderon


tegocalderon
csendes tag

tiszteletem.Tokozás típusa 775 Contact LGA.ennek ismereteben melyik cpuk johetnenek szoba???elore is koszonom

(#60) tegocalderon


tegocalderon
csendes tag

hello megint.Cpu bovitesen gondolkodom de teljesen meg vagyok love:(kineztem egyet a listaban szereplo procik kozul Gl960 a csipkeszlet de a foglalat nem stimmel nem socket p hanem 775 Contact LGA innentol kezdve nem tudom mi legyen.vagy egyszeruen fogjak egy procit aminek 775 a foglalata es tegyem a gepbe?nem kell neki mas hutes?mondjuk a cerkanal nem hiszem hogy jobban melegedne.....CeL 560 2.1 ghz van most benne....varnam az okossagokat.elore is koszonom.

(#61) apbef


apbef
újonc

Sziasztok, köszi a leírást Blue@X-nek.
Itt pár saját tapasztalat, ami pár, hozzászólásban felbukkant kérdésre is választ ad:

Először is az eltérések:
1., AS5720z-2A2G16Mi gépen csináltam meg a bővítést. Nem gond, ebben ugyanolyan GL960 csipszet van, mint a leírás szerinti AS5315-ben.
2., T7100 helyett T8100-as CPU-ra bővítettem. Ez már Penrynn magvas: ugyanolyan gyorsan járatva kevésbé melegszik.

Az upgrade menete:
(1., Magától értetődik, hogy a létező legeslegeslegfrissebb BIOS-ra frissítettem. Fölöslegesen egyébként, mert ezt az alaplapot max. Merom-magos CPU-ra tervezték - többet semmilyen gyári BIOS nem hoz ki belőle ...)
2., A fizikai munkát RAM-cserével kellett kezdeni. 2X1 GB 533 MHz-es modul volt eredetileg. Ezek helyett 800 MHz-eseket raktam. 2X2 GB lett volna, de akármit csináltam, nem fogadta el. Megnyugató, másnak se, ez a GL960 már csak ilyen. Rengeteg fórumot végigolvastam, senki nem tudta még rávenni ezt a chipszetet, hogy kezeljen 4 GB-nyi RAMot. (Mondjuk, az Intel eleve csak 2 GB-ot ígér...)
- Figyelem! A 3 GB-ot is csak úgy veszi be, hogy az alaplaphoz közelebbi foglalatba menjen 1 GB, a másikba pedig a 2 GB-os modul.
- Többen vitatkoztatok, hogy mi lesz a RAM frekvenciájával bővítéskor. Hát,ez nagyon érdekesen alakul a GL960 csipszettel: nálam legalábbis szépen hozza a 800 MHz-et az új CPU, a szintén 800 MHz-es RAM-okat viszont a GL960 lekorlátozza 667 MHz-re. Fel nem foghatom, miért, de ez van.
3., A CPU csere a leírást követve, gond nélkül zajlott. Nekem is van az északi híd és a hőcső között fehér műanyag lapka és szivacsos hővezető hab. Ehhez még véletlenül se nyúltam. Néztem rá angol fórumokat, azok se ajánlják. A CPU teteje persze kapott ezüstpasztát, ahogy illik :-) .
4., És most jön a sűrüje! A kütyü csak minden 4-5. bekapcsoláskor hajlandó boot-olni! Olyankor viszont tökéletesen. Máskor még a POST sem indul, csak a venti pörög. Még ha lenne a gépen Reset gomb, mint a régi szép időkben, akkor kevésbé lenne dühítő.
Sok-sok hiábavaló keresgélés után arra jutottam, egy BIOS-"frissítés" csak nem árthat, mármint 1.45-ösről 1.45-ös verzióra! Ugyanaz a verziószám, ugyanaz a kiadási dátum, csak most nem az ACER amerikai, hanem az európai szerveréről letöltve.
Úgy is lett, és azóta minden tip-top, mintha új lenne a gép...

[ Szerkesztve ]

(#62) Sweet Lou 6 válasza apbef (#61) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Köszi a leírást, ez hasznos :R

sweetlou6.wordpress.com

(#63) tomayer


tomayer
csendes tag

Sziasztok!
Átolvastam a topicot, a linkeket. Ennek ellenére segítséget szeretnék kérni.
Bővíteni szeretném az Acer Aspire 5315-050508 típusú notimat, de előtte érdekelne, hogy milyen donort tud befogadni a régi helyére. Ez azért lenne fontos, mert nem szeretnék úgy járni, hogy több héten keresztül összerakom a pénzt, megveszem nagy nehezen amire szükségem van, és már a BIOS-nál nem menne tovább. Olvastam érdekességeket.:(
Tehát, az alkatrészek amiket kiszemeltem:
Cpu
-T8100
-T7500
-T7300
Ram
-CSX 2GB DDR2 800Mhz + CSX 1GB DDR2 800Mhz
-Apacer 2GB 800MHz CL6 DDR2 hűtőborda + Apacer 1GB 800MHz CL6 DDR2 hűtőborda
Hdd
-Western Digital Scorpio Black 500GB 2,5"
-Seagate Momentus 2,5" 250GB 7200rpm
Azért van mindegyikből több, mert még az áruk miatt nem sikerült döntenem. Amit tudok, hisz olvastam a linkeket, hogy mind 3 procit kezeli. Azt akkor ki is végeztük. Amit tudni szeretnék, hogy elkezelné-e a 800Mhz-es ramokat 3GB-ba?:) Illetve, hogy az alábbi merevlemezeket befogadná-e? Külföldi oldalról olvastam, hogy 320GB-ig bővíthető, de én magyar vagyok, magyar tulajdonosoktól kérek tanácsot! Gondolom a fordulatszám növekedés már csak nem fogja bántani!:)
A kérdéseim remélem nem túl kuszák, végtelen hálás lennék ha valaki segítene nekem, hogy smint van ez a bővítés, az adott notinál!
Köszönöm :B :U :R

(#64) Blue@X válasza tomayer (#63) üzenetére


Blue@X
senior tag

A RAM-ból jó a 800Mhz-es is, max kisebb órajelen fog futni és én úgy olvastam régebben a neten valahol, hogy 3GB-ig még megy vele a noti.
HDD-ből szerintem kezel 320GB-nál nagyobbat is, a lényeg hogy 2,5-s legyen SATA csatival. A Seagate-t jobban ajánlom, mert ahogy nézem az 7200rpm-es. Én is lecseréltem a régit egy 7200rpm-re, és elég jól megtáltosodott a rendszer (egy notinál a lassú működés egyik oka a kis fordulatszámú HDD).

(#65) lean válasza Blue@X (#64) üzenetére


lean
aktív tag

Hol lehet a támogatott procikat beszerezni?rákerestem az árgépen de nincs sehol találat...

pl: Core 2 Duo T9500 2,6Ghz 6MB L2 cache 800Mhz FSB

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#66) Blue@X válasza lean (#65) üzenetére


Blue@X
senior tag

Ha jól tudom ezeket a procikat már nem kapod meg újonnan, így esélyesebb egy vatera, hardverapro, ebay.

(#67) lean válasza Blue@X (#66) üzenetére


lean
aktív tag

Hát ja nem nagyon...Core2Duo 5670 van most jelenleg benne, mit érdemes egyáltalán beletenni, hogy érzékelhető legyen? harvderaprón vannak T7xxx-ek 20k körül...

no cross no crown

(#68) Blue@X válasza lean (#67) üzenetére


Blue@X
senior tag

Azok jók, nem melegszenek annyira mint a cerka, van hardveres virtualizáció, 2 mag, nagyobb sebességen mennek majd a RAM-ok is. Nekem egy T7100 van benne, és ég és föld a cerkához képest a sebesség.

(#69) tomayer válasza Blue@X (#64) üzenetére


tomayer
csendes tag

Rendben, így akkor minden kérdésemre választ kaptam! :K
Mindkét HDD azonos sebességen forog, csak elfelejtettem odaírni.
Amire még kíváncsi lennék, és szeretném a véleményed, esetleg másét tudni,
Egy kategórián belül, melyik a legjobb ár/érték arányú termék?:
-T8100 (16.000 Ft) használt PH-s ajánlatok
-T7500 (14.000 Ft; 16.000 Ft; 16.500 Ft; 18.000 Ft) használt PH-s ajánlatok
-T7300 (10.000 Ft; 14.000 Ft; 15.000 Ft) használt PH-s ajánlatok
-CSX 2GB DDR2 800Mhz + CSX 1GB DDR2 800Mhz (9.890 Ft + 5.290 Ft) új
-Apacer 2GB 800MHz CL6 DDR2 hűtőborda + Apacer 1GB 800MHz CL6 DDR2 hűtőborda (9.090 Ft + 5.490 Ft) új
-Western Digital Scorpio Black 500GB 2,5" (18.900 Ft) új
-Seagate Momentus 2,5" 250GB 7200rpm (12.900 Ft) új
Köszönöm az eddigi segítséget! :R

(#70) Blue@X válasza tomayer (#69) üzenetére


Blue@X
senior tag

T7500 +˙CSX 2GB DDR2 800Mhz + CSX 1GB DDR2 800Mhz + Western Digital Scorpio Black 500GB 2,5" (18.900 Ft)

(#71) tomayer válasza Blue@X (#70) üzenetére


tomayer
csendes tag

Rendben, köszönöm szépen a segítséget, amint összejött a pénz, és megcsináltam a fejlesztést, írok! :R

(#72) apbef


apbef
újonc

Szia, tomayer,

Az alkatrészek közül minden jó, amit kilistáztál - úgyhogy csak a pénztárcád korlátozhat.

RAM-ilag megerősítem, amit Blue@X mondott:
- 3 GB RAM simán belemegy.
- 800 MHz-cel nem fog vágtázni, de ennek örülje inkább: nagyon melegedne.

CPU: 2 hónapja nyúzom a T8100-at, eddig nem adott okot panaszra. A Merom-magvasak sem fognak.
- De azért ha fussa rá, szerintem megéri az a plusz 2.000 Ft egy Pennrynért.
- Akármelyiket választod, már csak kéz alatt kapod meg.

Viszont a 64 bites virtualizációt nem használhatod majd. Az új CPU-d tudni fogja, az alaplapi chipset is tudja, de le van a BIOS-ban tiltva. Meg lehet patch-elni, sokaknak sikerült, én még nem próbáltam...

Winchester-ügyben magyar tanácsként: nálam 500 GB Samsung pörög. Gyors, nem túl zajos, és deres reggeleken nagyon praktikus ujjmelegítő ;) (Na, azért nem fűt vészesen.)
Nem kellett csinálni vele semmit azon kívül, hogy megvettem és beraktam. Tehát a 320 GB-os korlát, az felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#73) tomayer válasza apbef (#72) üzenetére


tomayer
csendes tag

Ez a hozzászólás, fantasztikusra sikerült, nagy köszönet érte!
A pénz már folyamatban van, remélem mielőbb megcsinálhatom ezt a szerintem nagyobbnak mondható fejlesztést!:)
:R

(#74) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Üdv.!

Bővítettem az Acer notebookom processzorát t2310-ről t8100-ra. viszont van egy érdekes jelenség. akad a hang, vagyis tulajdonképpen nem megakad, hanem kb. 10-15 másodpercenként van egy akadozás benne, de csak windows alatt. kipróbáltam linux alatt, ott nincs. egyelőre elvagyok linux-szal, de pl. az EIST sem működik. A noti egy aspire 5720z-1A1G16Mi, 3 GB rammal.

sweetlou6.wordpress.com

(#75) pukkancs1


pukkancs1
újonc

Sziasztok! Én is szeretném bővíteni 5315-et amatőr vagyok valaki tudna a bővítésről képeket is felrakni.A vaterán néztem procit tudok venni 6000-7000 között ,a ram kb 3500 darabja.

(#76) Déta


Déta
tag

Én egy T7500-ast vettem 8000ft-ért, s ma szereltem bele.
20-150%-os teljesítmény javulás érzékelhető. A Windows is érezhetően gyorsabban fut. :K

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#77) apbef válasza Sweet Lou 6 (#74) üzenetére


apbef
újonc

Nem tudom, Sweet Lou 6. :(( Én ugyanezt a bővítést végeztem, igaz, 2A2G16Mi gépen.
Vagy megoldódott időközben?

(#78) Sweet Lou 6 válasza apbef (#77) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

mondhatjuk így is: a t8100-at elcseréltem egy t7500-ra, ezzel végre tökéletesen működik.

sweetlou6.wordpress.com

(#79) MEKK


MEKK
aktív tag

Sziasztok.

Tesztelte már valaki 2x2GB RAM-al?
Vagyug ymár nem stabil csak a 3GB-al a tuti?

Köszi,
Dns

(#80) Sweet Lou 6 válasza MEKK (#79) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

2x2GB-al kékhalálozni fog. 2+1GB-al is csak úgy nem, ha a 2GB-os modul van a külső foglalatban.

sweetlou6.wordpress.com

(#82) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Sajnálatos módon a képek nem nyílnak meg, valszeg az extra.hu hostolás miatt. Hamarosan cserélném én is ki a procit Celeron 540-ről egy jóféle T7250-re, nagy segítséget jelentett volna látni a szöveg mellett a fotókat is.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#83) Trailblazer válasza Trailblazer (#82) üzenetére


Trailblazer
addikt

Sebaj, megszereltem saját kútfőből. C2D-vel szebb az élet! :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#84) MEKK


MEKK
aktív tag

Helló.

Nem CPU bővítésről lenne kérdésem.
Van estleg ebbe a gépbe való N-es wifi ami belemegy vagy leg egyszerább egy micro N-es USB-s wifi?

Üdv,
Dns

(#85) MEKK válasza MEKK (#84) üzenetére


MEKK
aktív tag

Neten olvasgattam ha minden igaz ez belemegy:

Broadcom 4321AG 802.11a/b/g/n Wi-Fi Adapter

Valakinek vélemény esetleg?

(#86) MEKK válasza MEKK (#85) üzenetére


MEKK
aktív tag

Ebay-en lehet is venni jó áron:

[link]

És egy teszt:
[link]

Mégis csak jobb mintha elfoglalok egy USB-t a 3-ból :)
Veszek egyet és a tapasztalatokról beszámolok.

Üdv,
Dns

(#87) MEKK válasza MEKK (#86) üzenetére


MEKK
aktív tag

Vagy még ez is szóba jöhet olcsóbb is és ACER laphoz tuti jó
Teszt:
[link]

WIFI kártya:[link]

The card Intel Wifi Link 4965 can update the transfering rate of laptops with intel 940/943/945/960/965 chipset to 300Mbps.

(#88) Sweet Lou 6 válasza MEKK (#86) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A tapasztalat érdekelne :K

sweetlou6.wordpress.com

(#89) ordinator


ordinator
csendes tag

Sziasztok! Az érdekelne,hogy kinéztem egy T 7300 procit de állítólag van ebből ami nem Socket-P foglalatú. Miből lehet tudni ,hogy melyik a jó bele? van esetleg rajta valami szám?

(#90) MEKK válasza Sweet Lou 6 (#88) üzenetére


MEKK
aktív tag

Nah hellóka.

Megvan a 300as wifi kártya.
az én 150M-es routeremmel 72mbit-el áll össze de ugye alapból csak két antenna van a laptoba a wifi kártyára pedig 3at lehet kötni.
Folyamatban van annak is a beszerézése kiváncsi leszek az mennyit jelent még.
Win7 azonnal felismerte és telepítette, win xp szintén ha hagyod csatlakozni a windows update webhelyhez.

Még jelentkezem hogy milyen 3 anetnnával illetve 300M-es routerel

Üdv,
Dns

(#91) Sweet Lou 6 válasza MEKK (#90) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Köszi az infót :R
Esetleg a beszerelésről tudnál linkelni valamilyen anyagot?

sweetlou6.wordpress.com

(#92) MEKK válasza Sweet Lou 6 (#91) üzenetére


MEKK
aktív tag

CSinálok pár képet majd.
Nagyon egyszerű kicserélni.
Hátlap le két wifi antenna kábel lepattint két csavar ki és már kint is van a kártya.

Van egy eladó kártyám 2500Huf, egy egyik barátomnak is rendeltünk de neki a másik foglalatő kell a gépébe sajnos előre nem néztük meg ezt.

Üdv,
Dns

(#93) MEKK válasza MEKK (#92) üzenetére


MEKK
aktív tag

300as routerrrel ugy hogy csak két antenna van még a wifi kártyához 130M :)
Még mindig eladó egy ilyen kártya.

(#94) Sweet Lou 6 válasza MEKK (#93) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Hamarosan (1 hónapon belül) írok, hogy mikor tudom megvenni. Attól függ sajnos, hogy mikor leszek megint pesten.

sweetlou6.wordpress.com

(#95) MEKK válasza Sweet Lou 6 (#94) üzenetére


MEKK
aktív tag

350Ft az ajánlott pota ha előre utalsz:)

(#96) Sweet Lou 6 válasza MEKK (#95) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Szeretem személyesen átvenni a cuccokat (nem, nem azért mert nem bízom Benned :) ). Ha minden jól alakul, 1-2 hét és megyek érte.

sweetlou6.wordpress.com

(#97) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy van egy Aspire AS5741G gépem ebbe milyen procit tudok belerakni?Az eredetit ami egy Intel Core i3 (i3 - 370M, 2,40 GHz, 3 MB) ezt le tudom cserélni?

előre is köszönöm a válaszokat

dmc

(#98) VarGabi


VarGabi
csendes tag

Sziasztok!

2x2Gb ramot érdemes beletenni? Olvastam, hogy maximum 2 gb ot tud kezelni de valaki most azt mondta, hogy a legújabb BIOS sal tudja kezelni a 2X2 Gb t is.

(#99) MEKK válasza VarGabi (#98) üzenetére


MEKK
aktív tag

nekem 2 +1 van benne.
4-el már fagy

(#100) VarGabi


VarGabi
csendes tag

1+2 ram és T7700 as proci installálva, BIOS frissítve, a szekér SZALAD! :D

Nagyon köszönöm a leírást!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.