Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hoffman_ válasza Viszlát (#50) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen, ebből sose tanulok úgy látszik, az éjszakai alvás tabu. Egyszer csak felfogom már. Onnan tudom, hogy mifélék lopták el, hogy találkoztam velük utána pár megállóval arrébb, az egyik arca ismerős volt, és mikor nekiálltam balhézni velük, akkor bevallották, hogy ott voltak, de sajna nem ők voltak(meg is motoztam őket, semmi), többen voltak villamoson, mikor felébredtem, csak akkor nem számoltam őket, meg memorizáltam az arcokat, csak rohantam le, mert túljöttem, fel se merült bennem, hogy nincs nálam a telefonom.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#52) D1Rect válasza hoffman_ (#45) üzenetére


D1Rect
félisten

"leginkább a családalapítás és eltartás, és a majdani gyermekeim vidám arca, amit ha egy jól fizető szakmával, és némi mosollyal fenn tudok tartani, akkor nem igazán érezném prioritásnak a megújulást."

Igazából pont a család miatt nagyon nem mindegy, hogy hol élsz. Pénzt keresni mindenhol lehet, megélni is.
Az üzleti kultúra, oktatás, a szolgáltatóipar, a betegellátás, a közlekedés, a tömegközlekedés, az emberek egymáshoz való hozzáállása, stb. nagyon-nagyon eltérő az itthonihoz képest.
Ráadásul ha kicsit északabbra mész nincs is ilyen rohadt meleg nyáron.

A lényeg, hogy szerintem nagyon nem mindegy milyen környezetben szocializálódik a gyerek.

[ Szerkesztve ]

(#53) Dany007


Dany007
veterán

Heh, egy érdekes "cikk" a témában. Álá index - Napi gazdaság mai száma -. [link]
"A lap összeállításában arra is kitér, hogy mind többen vágnak neki családostul: már nem csak a nyugati határszéleken, hanem az Ormánságban, sőt az Alföldön is számos olyan kistelepülés van, ahonnan elment a munkaképes lakosság 65-70 százaléka."

"A lap számítása szerint minimálbérrel számolva is havonta 31 milliárd forint adó- és járulékbevétel keletkezne a félmillió alkalmazott után, ami éves szinten 370 milliárd forint. Ez a GDP 1,4 százaléka. Ugyanez bruttó 250 ezer forinttal számolva havi már 79 milliárd, éves szinten pedig majd ezermilliárd forint."

Kíváncsi vagyok mikor kapnak észbe a döntéshozók odafent. Bár szerintem pont le...ják az egészet.

(#54) Zolaash válasza Dany007 (#53) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Azt kellene már végre felfogni, hogy pont erről szól a történet: Takarodj el, vagy dögölj éhen. Kell a föld, kell a víz a Voldemort-oknak, mert az lesz az érték, a kincs nemsokára.

Rip and tear

(#55) Huma válasza Zolaash (#54) üzenetére


Huma
addikt

Mint korábban már írtam, én is szándékosságot vélek felfedezni a dologban. Rengeteg minden támasztja ezt alá, de inkább nem mennék bele mivel a politika tiltott.
Az biztos, hogy nem éri meg itt maradni. Pedig ez az ország Európa ékköve lehetne.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.