Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) Dany007 válasza Drenadar (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Én is csak a bankszámláról meg a hozzá járó bankkártyáról beszéltem. Ahogy a bejegyzés is. A dolog nem veszélyes. Persze amennyiben nem lopják el az adataidat, de ilyen egyenlőre csak ritkán van. Meg persze kényelmes a használata. Sok esetben van lehetőség hitelkeretre is. Összességében számomra továbbra sem nyújt semmi olyat, amiért én számlát akarnék nyitni.

Fizetésem kp-ban kapom. Utalni évente max 1x szoktam, de lehet még ritkábban. Arra az éves talán 5%-os (?lekötetlen?) kamatra meg nincs szükségem. Tudatosan vásárolok, mindig csak annyi pénz van nálam, amennyit el fogok költeni. Meg persze egy minimális plusz "ha valami közbejön" dolgokra. Így az "instant get pénz" lehetőség sem jelent számomra előnyt. Havonta egyszer elmegyek a postára, és feladom az összes csekkemet. Ami kb 5 és 10 perc közötti időt vesz el az életemből. Mivel munkából hazafele útba esik a posta, így aztán végképp nem okoz problémát bemenni. Sokszor van lehetőségem munka közben megejteni egy postai kört, ilyenkor meg aztán végképp nincs kiesett idő. Market szempontjából tényleg jól jöhet az utalás, de egyenlőre tökéletesen megvagyok az ingyenes programokkal és így legalább kevesebbet költök.
Netes vásárlás esetén pedig az utánvét nekem ugyanolyan kényelmes, megrendelem, futár kihozza, kifizetem kp-ban és viszlát. Előre úgyse utalnék, még cégeknek sem, nemhogy mondjuk pl. itt a hardveraprón. :)

Na, nem tudom mit hagytam ki, lehet még van valami, de most más nem jut eszembe. Remélem ezek után már érthető, hogy nekem mért nincs szükségem bankszámlára. Nem vagyok összeesküvés hívő :) se nem féltem a pénzem a banktól vagy a hackerektől, egyszerűen nekem szükségtelen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.