Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

? :U

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#2) baluka26


baluka26
veterán

Majd máshol még így sem jársz :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3) Blindmouse válasza baluka26 (#2) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Egy frászt nem, kapásból találtam olyat ami jobb feltételeket ad. Igaz vannak feltételei, de semmi teljesíthetetlen.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#4) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Nem tudom, hogy létezik-e még, már több mint 3 éve nem jártam magyar bankban :)
Anno az Erste-nél volt olyan számlám, aminek 500Ft volt a díja, 2 db kpfelvét ingyenes, és netbankon keresztül ingyen utalás minden belföldi számlára más bankba is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) baluka26 válasza kraftxld (#4) üzenetére


baluka26
veterán

[link]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6) Blindmouse válasza kraftxld (#4) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ennél azért egy fokkal jobb a mostani MKB karrier csomagom, ott 95 Ft a számlavezetés, és 40Ft az utalás, abból azért jobban kijövök. Jelenleg a Citybank TOP-nál tartok, az ingyen minden, és dombornyomott kártya jár hozzá.

Ha valaki mást is érdekel, a PSZÁF honlapján van költségszámoló:
[link]
De sajnos nagyon sok mindent nem vesz figyelembe. Lekötés kamat, lekötés nélkül kamat satöbbi, pedig az is fontos lenne.Mert ugye inkább fizetek a lekötés után, ha cserébe mondjuk fél százalékkal több kamatot kapok a lekötés nélkülire, de végül jobban megéri.

Baluka: Felőlem az lenne a legjobb, ha egy fiókja sem lenne és mindent online lehetne intézni.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#7) baluka26 válasza Blindmouse (#6) üzenetére


baluka26
veterán

Én mondjuk Studentben vagyok MKBnél (minden ingyen), a lekötésem 5 évre van, évi kb 8%-os kamattal (negyedévente jóváírás), azonban könnyen likviddé tehető. Legfőbb szempont volt befektetésnél a kockázat után :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8) Blindmouse válasza baluka26 (#7) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Az baszta fel bennem a pumpát még jobban az MKB bankkal kapcsolatban, hogy nagyobb kamat jár a lekötésre, ha személyesen kötöd le. Nyitvatartás 9-17. Persze, majd szabadságot veszek ki.

Student jó volt valóban, eddig.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#9) hoffman_ válasza Blindmouse (#3) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nekem knh-nál volt egy számlám mkb student előtt. Übermega dombornyomott, Holdon is érvényes kártya, ingyen utalás, minden mi szem szájnak ingere. Egyetemistaként sok hasznát vettem annak amit nyújtott... Le is mondtam a havi 600huf + évi 6k kártyadíj ellenében. Viszont - a nagy csavar - ha neaggyisten jól megy a sorod, és kapsz 150k-t havonta fizetésképp a kártyádra, akkor varázsütésre ingyenessé válik a cucc, nincs havidíj.

mod:

Ja, sajna a kp felvétel csak 4x volt ingyenes, de hogy saját vagy más banknál is, azt már nem tudom.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10) Ringman


Ringman
nagyúr

jokamat.hu

bár nem biztos, hogy minden banki ajánlatot tartalmaz.
most 2havonta érdemes utaztatni a pénzed, új pénzre mindig jobb kamatot adnak

(#11) Thunderzolee

Nem tudom mennyi a bevételed, Raiffesiennél ha havi 125ezernél több érkezik a számládra, a díjnullázó számlacsomagot is igényelheted.
Ez jóformán mindenféle díjaktól mentes, (legalábbis ha nem kérsz papír alapú elszámolást, ill. netbankkal használod).
Úgy emlékszem, (van ehhez táblázat), de a többi banknál a díjnullázás feltétele több, mint 125ezer Ft.

A PSZÁF oldalán meg van egy ilyen, az alján letölthető linkkel:
pszaf.hu/fogyasztoknak/alkalmazasok/bankszamla_ktgszam

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12) Dany007


Dany007
veterán

Egyáltalán minek bankban tartani? :D
Főleg olyan minimális összegeket, mint az itthoni átlag fizetés...
Csak azért kérdezem, mert rengeteg problémát hallok a bankokról, illetve az azzal kapcsolatos pénzügyi tranzakciókról. Kp esetében nincs ilyen gond.
Persze tudom, van aki eleve utalva kapja a fizetését... De nálunk pl lehetett kérni, hogy kp-ban kapjuk meg minden hónapban.

(#13) baluka26 válasza Dany007 (#12) üzenetére


baluka26
veterán

Az azért előny, hogy ha akárhol is pénzre van szükséged, tudsz kivenni ATM-ből, és nem kell hazaugranod.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#14) Dany007 válasza baluka26 (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Na jó, de ez egy értelmes embernél olyan szinten minimális előny, hogy nem éri meg még az éves kártyakezelési díjat sem :)
Hiszen egy bizonyos összeg mindig van nálam. Nem sok, de pont az olyan helyzetekre, ha valami nagyon(!) kell, akkor megtudjam venni. Egyéb más esetben pedig tudom, hogy mit akarok venni, mennyibe kerül és annyi pénz viszek magammal. Amúgy is igyekszem tudatosan vásárolni, az előre kitalált és párommal megállapodott költekezésen túl sohasem megyek / megyünk.

Volt nekem is bankszámlám. 14 éves korom óta. :) Sőt volt amikor 3 is volt egyszerre (diákmunka miatt). Aztán mikor elkezdtem melózni, itt ugye kp-ra kaptuk a fizetést. A számlám meg csak úgy volt. Volt rajta pénz is persze, de egy idő után már feltűnt, hogy egyáltalán nem használom. Közben viszont vonták le az éves kezelési költséget meg a fene tudja még mit. De pár év alatt több ezer több,mint 10k gyűlt össze levonásban ilyenek miatt.
Aztán k**va mérges lettem, bementem, kivettem a maradék bent lévőt és megszüntettem a számlát. Azóta sem történt olyan eset (mert ez kb 6 éve lehetett), hogy csak egy kicsit is szükségem lett volna a kártyára.

Szerk.: nyilván kártyában az a jó, hogy ott van minden pénzed kéznél. És nyilván senki nem fogja az egész fizetését magával vinni a közértbe vásárláskor. De épp ezért írtam, hogy tudatos vásárlónak tartom magam. Ezért szükségtelen, hogy az egész fizetésem mindig nálam legyen.

Amúgy nem akarom összerondítani a topicot, csak már több esetben is feltűnt, hogy az emberek panaszkodnak a bankokra és azok szolgáltatásaira. Természetesen - mint jelen esetben is - érthető okból. Pont nem tudott kivenni az ATM-ből. Lenyúlták a banki adatait (hackerek), beszart a banki rendszer a hipermarketben ezért nem tudott fizetni, vagy fél órát kellett sorban állni. Lószart se kamatozik a pénze, több az aktuális levonás... stb... Viszont azt még nem hallottam, hogy valaki készpénz miatt panaszkodott volna.

[ Szerkesztve ]

(#15) tope


tope
addikt

Én most az AXA-nál vagyok, 0 Ft-os számlavezetési díj, 0 Ft-os utalás, és elég magas kamat, készpénzfelvétel összeg nagyságtól független fix díj (na igen ez baj, de nem sűrűn veszek fel pénzt, ha meg igen akkor 1x felveszem és kész) . 1 negatívuma van, hogy számlanyitás díj van, de 1 év után már visszahozza az árát bőven.

[ Szerkesztve ]

(#16) Drenadar válasza tope (#15) üzenetére


Drenadar
veterán

én is az axát ajánlom a legkorrektebb bank. Elég sok ügyet intéztem velük, és csak egyszer voltam bent a fiókban ügyet intézni. (és nem, nem a számlanyitás volt az!)
kp-t én nem szoktam felvenni mert hogy minek? párszor előfordult, 4-5 éve vagyok náluk és tényleg csak a számlanyitási díj volt náluk, asszem 6K volt. már csak a kamatok ezt visszahozták... és nincs ilyen hülye megkötésük hogy ha jó sok pénz jön a számládra csak akkor nyalnak segget... szerintem MO-s fizetések még mindig nem tartanak ott hogy bárki élni tudjon a citis, raiffaisenes stb "nullás" szolgáltatással. (ahol teszem hozzá, ha egyszer elmarad a X ezres jóváírás azt is megbánod hogy megszülettél)

(#17) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Mióta Net számlacsomagom van, nem voltam még bankfiókban.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18) Ringman válasza Drenadar (#16) üzenetére


Ringman
nagyúr

csak nem jön be a honlapjuk :( [link]

csak ennyi:

HTTP Status 404 - /hu/
type Status report
message /hu/
description The requested resource (/hu/) is not available.
Apache Tomcat/6.0.26

(#19) tope válasza Ringman (#18) üzenetére


tope
addikt

Nekem bejön, pedig elég vacak a netünk
Sőt ez is bejön

(#20) Ringman válasza tope (#19) üzenetére


Ringman
nagyúr

az csak a netes belépési felület (nekem is megy), maga a bank honlapja nem megy. fura

(#21) BITBOYS válasza Blindmouse (#1) üzenetére


BITBOYS
addikt

Menj át az OTP-hez, visszasírod majd az MKB-t :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#22) Drenadar


Drenadar
veterán

Nekem bejön az Axabank oldala...

(#23) Ringman válasza Drenadar (#22) üzenetére


Ringman
nagyúr

most már nekem is jó

(#24) D1Rect válasza Dany007 (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Mert utalni másképp macera.

(#25) Dany007 válasza D1Rect (#24) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, az igaz. Akinek rendszeresen szüksége van utalásra, annak nyilván jó ha van egy számlája. Én igen ritkán utalok, talán évente egyszer. Tehát nálam ez nem szempont.

(#26) Drenadar válasza Dany007 (#25) üzenetére


Drenadar
veterán

es aki szeret neten vasarolni...

(#27) Vakegérke válasza Dany007 (#25) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mindent a székből intézek. Utalással fizetem a számlákat, egy fillérembe se kerül.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) Dany007 válasza Drenadar (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Szinte mindent a neten veszek az étel kivételével - de már erre is készülődök áttérni - .
Mi a probléma? :) Futár kihozza és utánvét.

(#29) Drenadar válasza Dany007 (#28) üzenetére


Drenadar
veterán

Sokkal kenyelmesebb online fizetni. Sokszor nincs utanvet... pl android market: )

(#30) Dany007 válasza Drenadar (#29) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, bár ez mind apróság nekem nem ér annyit :)
De tagadhatatlan, hogy vannak előnyei. Csak mérlegelni kell az előnyöket és a hátrányokat - amiről ez a bejegyzés is szól - aztán eldönteni, hogy adott személynek megéri-e. Nekem nem.

(#31) Drenadar válasza Dany007 (#30) üzenetére


Drenadar
veterán

van akinek hátrány, van akinek mérgelődés, de attól, hogy vannak rossz bankok, amikkel nem lehet olyan jól járni, balgaság a felvetés, hogy nincsen jó bank :)

Mondjuk nem értem mitől lepődöm meg, amikor még mindig van olyan személy aki szerint a kártyás fizetésért fizetni kell. 2012-ben... nc.

(#32) hoffman_ válasza Drenadar (#31) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nincsen jó bank, az összes g*ci. Ettől persze az utalás, online vásárlás és az instant get pénz bárhol, nagy előny.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#33) Dany007 válasza Drenadar (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Én ilyet nem mondtam. Egyiket se :)
Csak egyre gyakrabban tapasztalok negatív kritikát ezzel kapcsolatban, mint pozitívat.

(#34) Drenadar válasza Dany007 (#33) üzenetére


Drenadar
veterán

bankok megítélése a devizahitelek, meg most az előtörlesztés miatt van... szerintem. de most nem hitelről beszélünk hanem egy majdnem veszélytelen számlafenntartásról :)

(#35) Dany007 válasza Drenadar (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Én is csak a bankszámláról meg a hozzá járó bankkártyáról beszéltem. Ahogy a bejegyzés is. A dolog nem veszélyes. Persze amennyiben nem lopják el az adataidat, de ilyen egyenlőre csak ritkán van. Meg persze kényelmes a használata. Sok esetben van lehetőség hitelkeretre is. Összességében számomra továbbra sem nyújt semmi olyat, amiért én számlát akarnék nyitni.

Fizetésem kp-ban kapom. Utalni évente max 1x szoktam, de lehet még ritkábban. Arra az éves talán 5%-os (?lekötetlen?) kamatra meg nincs szükségem. Tudatosan vásárolok, mindig csak annyi pénz van nálam, amennyit el fogok költeni. Meg persze egy minimális plusz "ha valami közbejön" dolgokra. Így az "instant get pénz" lehetőség sem jelent számomra előnyt. Havonta egyszer elmegyek a postára, és feladom az összes csekkemet. Ami kb 5 és 10 perc közötti időt vesz el az életemből. Mivel munkából hazafele útba esik a posta, így aztán végképp nem okoz problémát bemenni. Sokszor van lehetőségem munka közben megejteni egy postai kört, ilyenkor meg aztán végképp nincs kiesett idő. Market szempontjából tényleg jól jöhet az utalás, de egyenlőre tökéletesen megvagyok az ingyenes programokkal és így legalább kevesebbet költök.
Netes vásárlás esetén pedig az utánvét nekem ugyanolyan kényelmes, megrendelem, futár kihozza, kifizetem kp-ban és viszlát. Előre úgyse utalnék, még cégeknek sem, nemhogy mondjuk pl. itt a hardveraprón. :)

Na, nem tudom mit hagytam ki, lehet még van valami, de most más nem jut eszembe. Remélem ezek után már érthető, hogy nekem mért nincs szükségem bankszámlára. Nem vagyok összeesküvés hívő :) se nem féltem a pénzem a banktól vagy a hackerektől, egyszerűen nekem szükségtelen.

(#36) adalbert1 válasza Dany007 (#35) üzenetére


adalbert1
veterán

Biztos másképp gondolkoznál ha lettél volna már betörés áldozata...

(#37) hoffman_ válasza adalbert1 (#36) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Az biztos, nagyon szar ügy. De nem is az otthon lévő 150k kes miatt, amit lehet, hogy meg sem találnak. Az Organza parfümök, a bakelit-gyűjtemény, a hifi-rendszer, a családi ékszerek, és ehhez hasonlók okozzák az örömöt...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38) Dany007 válasza adalbert1 (#36) üzenetére


Dany007
veterán

Betörés esetén ahogy előttem is írták nem az otthon tartott kp lenne a legnagyobb veszteség.
Másrészt sajnos ebből a fizetésből túl sokat amúgy sem tudok félretenni.
Másrészt acéltokos hat ponton záródó ajtónk van. Ahogy itt a lakóparkban mindenkinek. Nem holmi kertvárosi üvegberakásos műanyag szar. A tűzoltók alig tudták betörni egy korábbi tűzesetnél. Plusz az elmúlt hat évben egyetlen egy betörési kísérlet volt itt a lakóparkban. Szerencsétlen teljesen lebontotta az ajtót, de bejutni nem tudott. Plusz ha mégis betörnének maga az ajtó többe kerülne nekem, mint amennyi megtakarításom van :D

Amúgy ja, pármillió forint esetén már én is bankszámlán tartanám a pénzem. Viszont úgy már az éves lekötött kamat is érne valamit. De ettől asszem még egy jóideig nem kell tartanom.

(#39) tkazmer válasza Dany007 (#14) üzenetére


tkazmer
addikt

de ez egy értelmes embernél olyan szinten minimális előny, hogy nem éri meg még az éves kártyakezelési díjat sem
huhh, köszi, tényleg, értelmetlen lény vagyok, hogy ha esetleg elmegyek otthonról több, mint egy napra, mondjuk nyaralni, rokonokat látogatni szerte az országban, világban, bármi, akkor nem viszek magammal sok tíz vagy százezer forintnyi kp-t, mert az fun, hanem bankkártyát használok.
tényleg baromság, hogy ahelyett, hogy számolgatnám az aprót, cipelném a coinoktól súlyos pénztárcát, inkább odaadom a bankkártyámat a pénztárosnak, és nem kell egy valag szinte semmire nem jó 5-10-20Ft-ossal szaladgálnom. (valljuk be, ahol egy ebéd ott kezdődik, hogy közel 1000Ft alaphangon, egy kifli 20-40Ft, 5-10-20Ft-osoknak az ég világon semmi értelme, csak nehezek...).

a nap mint nap használt bankszámlám dombornyomott kártyával, sms értesítéssel, netbankkal stb. évi ~15e-ben van nekem, ez nem pénz ahhoz képest, amennyi előnye van. persze elfogadom, hogy te soha nem mész el otthonról, szeretsz a postán várakozni, és rendkívül konzervatív vagy pénzügyek tekintetében, na de hogy én lennék az értelmetlen, hát...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#40) Dany007 válasza tkazmer (#39) üzenetére


Dany007
veterán

Elnézést nem akartam beletaposni a lelki világodba. Ne vedd magadra.

(#41) Blindmouse válasza Dany007 (#14) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Utálom a kp.t egyszerűen nem szeretem, hogy egy vásárlás után egy marék aprót kapok vissza. Meg százezreket sem tartanék a párna alatt.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#42) Blindmouse válasza BITBOYS (#21) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Az Otp-től maximum részvényt veszek majd ha a béka segge alatt lesz.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#43) Drenadar válasza Blindmouse (#41) üzenetére


Drenadar
veterán

én is gyűlölöm... ennél jobban csak azt mikor postára kell menni. nagy a tömeg és ha enyhe kint az idő akkor is fűtenek ezerrel, a posta alkalmazottak lekezelő stílusban kommunikálnak, mintha még mindig valami főhivatal lenne a posta. Már rég ki kellett volna halnia... levelet/csomagot felesleges rájukbízni, kártyával nem lehet fizetni náluk (csak kp-t felvenni... NEM, kurvára nem ugyanaz...) és gyűlölöm mikor egész nap itthon vagyok, majd kimegyek a postaládához és ott a cetli, hogy a postás nem bírt megtenni 2métert hogy megnézze itthon vagyok-e és máris én mehetek a levél után. De szerencsére rajta van a feladó és általában nem is megyek érte... :)

[ Szerkesztve ]

(#44) Blindmouse válasza Dany007 (#38) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Az acéltokos ajtók csak arra jók hogy ha egyszer kizárod magad, akkor a gatyád rámegy a cserére. Másrészt milliókat bankban tartani megint fasság, arra vannak olyan befektetések amiknek hozama (kamata) is van.

Axa-t megnézem, citybankról van valakinek tapasztalata?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#45) Kassadin válasza hoffman_ (#32) üzenetére


Kassadin
addikt

Jah. Szükséges rosszak.

(#46) Dany007 válasza Blindmouse (#44) üzenetére


Dany007
veterán

Most ezzel mire célzol? Amint írtam már próbáltak betörni - nem hozzánk - ilyen ajtóval ellátott lakásba és közel sem sikerült. Ezzel szemben anyámék lakásának ajtaját kézzel betudtam nyomni. Ha kicsit nagyobb erővel feszülök neki, akkor tuti átszakítom a borítást. Szóval nem muszáj mindenen a fogást keresni...

"Másrészt milliókat bankban tartani megint fasság, arra vannak olyan befektetések amiknek hozama (kamata) is van."

A lényeg az volt, hogy milliókat én sem tartanék otthon.

"Meg százezreket sem tartanék a párna alatt."

Mért mi történik vele? Komolyan azt hiszed, ha betörnek hozzád akkor az lesz a legnagyobb bajod? :)
Amúgy van rá megoldás. Biztosítás. A mi lakásunk 4,7 millióra van biztosítva. És ez csak a berendezési tárgyak, plusz a betörés elleni biztosítás. Mindez kemény évi 6 ezer forintért.

Én elismertem a bankkártya előnyeit, csak leírtam miért nincs rá szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#47) Blindmouse válasza Dany007 (#46) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Milliókat már nem a bankban tart az ember, hanem befekteti. Nem bankba. Köszi a kritikákat, de egyáltalán nem alternatíva hogy ne bankoljak.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#48) Dany007 válasza Blindmouse (#44) üzenetére


Dany007
veterán

Na várjál, elmesélem mikor utáltam meg a bankkártyákat :) Lehet egyedi eset, de engem kiakasztott.
Tavaly előtt a lakáshitel miatt muszáj volt nyitni egy számlát a banknál, hogy azon keresztül utaljuk a havi törlesztőt. Viszont ehhez a kártyához járta ajándékba(! ez fontos) egy hitelkártya is 500.000 forintos kerettel. Természetesen jó borsos kamatra, így eldöntöttük, hogy nem kérjük. Na ilyet nem lehetett, ezt mindenképpen meg kellett kapnunk. "Hiszen ajándék" :) Oké, eldöntöttük, hogy amint meglesz meg is szüntetjük, hiszen nem akarunk ilyesféle hitelekbe belemenni véletlenül sem.
Telt múlt az idő, de a kártya csak nem jött. Egyszer csak jött egy papír a banktól, hogy az egyenlegünk mínusz 8.000 forint. Nem is értettük miért, hiszen a hitelrészletet befizettük. Még picit többet is, hogy a levonások miatt ne kerüljünk mínuszba. Mert vannak pluszban levonások rendszeresen.

Aztán kiderült, hogy nem a hitelre nyitott bankszámla van mínuszban, hanem az ajándék hitelkártya számlája van mínuszban levontak valami éves kártyahasználati díjat vagy nemtommit. Felhívtuk a bankot, hogy mégis hogy képzelik, hogy az "ajándék" hitelkártya hogy lehet mínuszban, amikor még meg se kaptuk! Azt mondták ez van sorry.
Úgyhogy elmehetnek a p**ba az ajándék kártyájukkal, amit még meg se kaptunk de már mínuszban van. Úgyhogy amint megjött megszüntettük a fenébe az egészet. Az persze még további 3.000 forintba került. Így az ajándék kártya amit sose használtunk több, mint 10.000 forintunkba került. Szép kis lehúzás.

De nem csak erről van szó. Ott van pl Tildy esete. Talán egy éve volt már, nem emlékszem, de mesélte, hogy a bankjánál történt egy kis "gebasz". Bedöglött a banki rendszer ezért nem tudta használni a kártyáját vagy két napon át. Se pénzt felvenni se fizetni nem tudott vele. Szegénynek meg alig volt valami kp-ja, két napon át azt se tudta miből fog kaját venni magának.
Aztán arról meg még nem is beszéltünk, amikor valahogyan megszerzik a kártya és / vagy személyes adatokat. És mondjuk a kedves bank 1-2 hét késéssel értesíti az ügyfelet. Ilyen most volt nemrég, az IT Café is megírta.
Amúgy az IT Café is tele van ilyen és hasonló hírekkel.

A másik meg ha megnézed a bankkártyások panaszkodnak a legtöbbet a pénzügyeik intézésével kapcsolatosan. Lásd a saját bejegyzésed. Mert én még nem láttam olyat, hogy valaki azért panaszkodik mert készpénzt használ. Biztos van ilyen is, de ha körbenézel itt a fórumon vagy máshol, akkor azt látod, hogy a kártyások panaszoknak ilyen-olyan okokból, készpénz miatti bejegyzést meg még nem olvastam. :)

(#49) Drenadar válasza Dany007 (#48) üzenetére


Drenadar
veterán

nem hallottál még arról, hogy valakinek rosszul adtak vissza? mert öregem az KP-s fizetés. Kártyánál ilyen nincs.
És már megint kevered a fazonnal a szezont (csak hogy legyen változatosság is).

Kamuból megigényeltettek veled egy hitel mellé még egy hitelt (egy kártyát) és ezért csesztek át és ezért nem akarsz számlát. Szíved joga. Ugye még csaj nem baszott át, mert akkor maradnak a pasik ezzel a logikával élve...

Irónia ON :Igen vannak kártyaadatlopások jah... meg egyik filmben láttam hogy egy embernek elvették a teljes személyazonosságát! az is durva volt... és BÁRKIVEL megeshet. igen. meg a szomszéd is azt mondta és a tvben is benne volt... bizonyám. Irónia:off

Bocsi csak ezek a párhuzamok kiakasztanak...
Szíved joga hogy nem használsz semmilyen bankot szerencsés is vagy mert nem mondja a munkáltatód hogy kell és kész. de ne terjeszd itt az igét, hogy az mennyire szar. megértjük hogy át tudott cseszni egy hitelügyintéző (bónuszt kapott azért hogy igényeltetett veled egy hitelkártyát is) máskor jobban nézz utána, és nyugodtan panaszkönyvet is kérhetsz meg főnököt, a szabályok tiltják az árukapcsolást. de most komolyan. bizonyám. attól hogy az ügyintéző azt mondja... attól még nem biztos hogy az úgy van.

(#50) Blindmouse válasza Dany007 (#48) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Bankkártya != hitelkártya. És mint mondtam utálom a kézpénzt. És mondtam hogy nem alternatíva hogy nincs.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.