Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:26:57

LOGOUT.hu

BlackBerry Passport téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Zsombe válasza sasa134 (#6000) üzenetére


Zsombe
senior tag

Én már egy hete nélkülözöm az enyémet és csak reménykedem, hogy talán 1-1,5 hét múlva visszakapom. :O

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#6002) kekkola válasza Polarstar (#5996) üzenetére


kekkola
senior tag

Te megleped a telefonod? :U Oh my god... :)

O+8T

(#6003) kárátékutyá válasza kekkola (#6002) üzenetére


kárátékutyá
őstag

:DDD

(#6004) Magnat


Magnat
veterán

Üdv, korábban is írtam már, h ismerősöm PP-jén a Whatsapp üzenetek rendszeresen késve érkeznek meg.. mostanában többször azt tapasztalom, h amíg nem nyitja meg a Whatsappot, egyáltalán nem ... 50 perc után ráírtam a sokat fikázott Viberen, azt egyből megkapta... a WA-t még ekkor sem csak amikor meg is nyitotta az alkalmazást. Tegnap törölte le és tette fel újra, szóval az nem segít... jah és wifin is csinálja. Mit lehetne még kipróbálni?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6005) fido75 válasza Magnat (#6004) üzenetére


fido75
tag

Ez engem is érdekelne.

(#6006) kekkola válasza Magnat (#6004) üzenetére


kekkola
senior tag

Nekem az elmúlt két hétben droidon is ezt csinálja, szóval a whatsappal lehet valami globálisan.

O+8T

(#6007) Polarstar válasza kekkola (#6006) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem sírunk a waccappért...
DTek szerint a program gázos... plusz, paki most elkezdte blokkolni a felkelők miatt, és szóbakerült a francik kapcsán is.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#6008) tomee007007 válasza Magnat (#6004) üzenetére


tomee007007
őstag

Az üzenetküldő alkalmazások nem működnek hiánytalanul a PP-on, Egyébként is előfordul Androidon és iOS-en is, de BB10-en hatványozottan.

(#6009) lugosi válasza Magnat (#6004) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Most jött a bb-s whatsapphoz frissítés. Hátha megoldja.
Wp-n tapasztaltuk egy barátommal, hogy előfordul, hogy nem kapja meg az üzeneteket csak ha belép a whatsapp kliensbe. Egy restart általában megoldja. Androidos telefonon is láttam, igaz elég régi modellen (Samsung Galaxy advance), hogy ha hónapokig nem volt restart, akkor néha késnek mobilneten az üzenetek. Szerintem először egy restartot próbálj meg.

(#6010) kárátékutyá válasza lugosi (#6009) üzenetére


kárátékutyá
őstag

2.12.235.2 nálam a legújabb whatsapp verzió, és nem adja mobilhálózaton az értesítést ha üzenetet kaptam, csak ha belemegyek. Restart se segít. Frissebbet nem ad a BBWord.

(#6011) V B A


V B A
aktív tag

Az jutott eszembe, hogy érdemes-e stratégiát építeni a BB-nek a hardveres billentyűzetre egy olyan korban, amikor már laptopgyártók sem készítenek igazán jó billentyűzetet.

A héten lecseréltem a jó öreg HP Elitebookot egy Zbookra. Persze a Zbook sokkal jobb a legtöbb paraméterben, viszont a billentyűzete - ilyen szigetes izé - nagy visszalépés, mondjuk legalább világít. És hát az IBM/Lenovo - a régi billentyűzet világbajnok - sem csinál már olyan jó billentyűzetet.

Egyébként sajnos a Zbook sem annyira masszív mint az elődje, bár nagyon össze van rakva, de ezt a tesztet az Elitebookon bevállaltam volna a Zbookon nem: https://www.youtube.com/watch?v=LwuNaLpqSfM

:-)

[ Szerkesztve ]

(#6012) Magnat válasza lugosi (#6009) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi a válaszokat! Sajnos nem újkeletű nála a dolog, gyakorlatilag amióta megvette a telefont (nyár vége körül), állandóan problémás - csak azért idegesítő, mert a mindenki által szidott Viber úgy tűnik, sokkal stabilabb illyen szempontból.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6013) lugosi válasza kárátékutyá (#6010) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam is az a verzió van fent.

Magnat: wp-n most párhuzamosan használom a vibert és a whatsappot, ott a viber nekem nagyon problémás, jellemzően nem kapok meg üzeneteket, csak ha indítom a klienst, illetve a bejövő viber hívásról is csak akkor kapok értesítést, ha elmulasztott hívásom van. Legalábbis az első napokban így működött. A whatsappal ott sincs semmi problémám, sajnos így nem tudom, hogy nálatok mi lehet a gond. Esetleg még egy fiók törlése az appon belül, letörlés, újraindítás, újratelepítése az appnak, és újra-autentikáció? Talán ezt tartanám a legkeményebb "kipurgálásnak", hátha bejön.

(#6014) laci1892


laci1892
senior tag

sziasztok. Itt is szeretnék tőletek tanácsot kérni hátha tudok segíteni. Édes öcsém a napokban vásárolt egy BB passportot használtan. Megakadt a biztonsági adattörlés ( konkrétan masszívan megállt 90%-on 7 órán keresztül ) Na most.. rá probáltuk kötni linkre. Amihez nem sikerült csatlakoznia. Cserébe egy sárga felkiáltó jelt kaptunk cserébe főképernyőre a következővel (bb error 0015)

Linkel abszolút nem szeretne valamiért komunikálni az eszköz.

Viszont... ha autoloadert indiítok akkor azzal elvileg müködne ha jól értem.

De ez lenne a hivatalos?

https://supportforums.blackberry.com/t5/BlackBerry-10-OS-Device-Software/Upgrading-OS10-devices-using-Autoloader/td-p/2466747

(#6015) Magnat válasza lugosi (#6013) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi, kipróbáltatom vele, hátha.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6016) V B A válasza laci1892 (#6014) üzenetére


V B A
aktív tag

Nekem ez az OS verzió vált be a legjobban: http://forums.crackberry.com/bb10-leaked-beta-os-f395/os-10-3-2-2789-all-devices-autoloaders-1040826/

Ez a security wipe bug iszonyatosan ciki az überbiztonságos BB részéről.

(#6017) laci1892 válasza V B A (#6016) üzenetére


laci1892
senior tag

Köszönöm /koszonjuk szépen a segítséget . Eléggé rá stresszeltem, egy napig azthittem elkúrtam a telefonját :D :/

(#6018) fido75


fido75
tag

Sziasztok!
Nálam sajnos nem működik a Protect szolgáltatás. Látszólag be van kapcsolva, de mikor a szolgáltatás internetes oldalára megyek ott azt írja, hogy nincs csatlakoztatott eszköz. Vhol olvastam, hogy a hálózati beállításoknál a Blackberry regisztrációt végezzem el. Igen ám, de itt csak annyit ír, hogy kérés elküldve és nem érkezik megerősítés. Kipróbáltam azt is, hogy újratelepítem az OS-t autoloaderrel, de az sem segített. A másik probléma, ami szerintem összefüggésben van az előzővel, hogy a gyári térkép alkalmazás 2001 számú hibát ad és nem tud a bevitt címre útvonalat tervezni. A készülék 2 hetes SE. :(

[ Szerkesztve ]

(#6019) l.sebestyen válasza fido75 (#6018) üzenetére


l.sebestyen
senior tag

a protec nekem se működött tökéletesen, rakd fel a 10.3.2789 OS t, azzal nekem megoldott, a gyári térkép felejtős soha nem volt jó, a BlackBerry World be sok alternatíva rá

(#6020) fido75 válasza l.sebestyen (#6019) üzenetére


fido75
tag

Feltettem, de így sem megy.

(#6021) V B A


V B A
aktív tag

10.3.2.2789 üzemidő

15 perc telefonálás
30 perc böngészés
15 perc androidos Instagram
WiFi + 3g bekapcsolva

Délelőtt nem volt bekapcsolva, mobil adatforgalom.

Szerintem ez az eddigi legjobb verzió. Más szempontból is.

(#6022) Galahed válasza fido75 (#6018) üzenetére


Galahed
senior tag

Nálam működik.
Most végigpróbáltam majdnem minden funkciót (értelemszerüen az adattörlést, lopást stb nem) és mindegyik ment.

pár hónapos PP SE (t-mobil, BB előfizu nélkül)

(#6023) l.sebestyen válasza V B A (#6021) üzenetére


l.sebestyen
senior tag

én 3 napja használom classicon, de nekem is feltünt hogy jobban bírja az akku :-)

(#6024) Polarstar válasza Galahed (#6022) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Protekt nálam is simán megy a Bold 9900-óta..

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#6025) fido75 válasza Galahed (#6022) üzenetére


fido75
tag

Az apn-ed blackberry.net vagy internet? Van még 1 furcsa dolog: a protect szolgáltatást kikapcsolom, de újraindítás után magától bekapcsol. Persze megint csak nem jelenik meg az eszköz a protect oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#6026) Coc@s válasza fido75 (#6025) üzenetére


Coc@s
őstag

Nekem eddig még mindegyik rendszerrel ment Z10-en, Z30-on és a PP-n is.
Most is OK.

18 éve itt

(#6027) l.sebestyen válasza fido75 (#6025) üzenetére


l.sebestyen
senior tag

BlackBerry.net APN csak akkor kell ha van BIS szolgaltatasod úgy tudom, telenornal online az APN, telekomnal nem tudom

(#6028) kárátékutyá válasza l.sebestyen (#6027) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Telekom-nál internet az apn egy bis nélküli világban.

(#6029) fido75


fido75
tag

Tehát bis nélkül is működik a protect?

(#6030) lugosi válasza fido75 (#6029) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen.

(#6031) Galahed válasza fido75 (#6025) üzenetére


Galahed
senior tag

ment blackberry.net-el is, most váltottam (mondtam le a BB előfizut) és internet APN-el is megy.

(#6032) laci1892


laci1892
senior tag

amúgy nem ide tartozik annyira, de elképesztő számomra mennyire drága a szeder szerviz. Össze teszem a két kezem nincs baja telefonnak, de honlapjuk szerint csak a hangerő (passport) szabályozó gomb 12.000Ft

[ Szerkesztve ]

(#6033) V B A válasza laci1892 (#6032) üzenetére


V B A
aktív tag

a PP alkatrészek nagyon drágák sztem, a Q10-et javíttattam többször, az nem volt vészes

(#6034) icezozo válasza laci1892 (#6032) üzenetére


icezozo
addikt

szerintem meg nem drága! sőt ha nem új kell bele, akkor van olcsóbban is.
100 ezres telefonnál ne várd már,hogy az alkatrészei 1$ legyenek :)

http://qwankido.hu/

(#6035) jagertibi


jagertibi
aktív tag

Ha ujjat kérsz bele akkor is használtat kapsz.... :) persze tisztelet a kivételek...

(#6036) b4ln4


b4ln4
csendes tag

erm...
help needed! :((
gondoltam ma filmezek egyet PP-n.
Ki is kölcsönöztem egy mkv-t nCore-ról, erre nem játssza le. Úgy olvastam, hogy az AC3 audio kodek nem támogatott, wtf? De hisz a legtöbb film ac3-at használ... Ezentúl AAC-s audiosávot használó videókat kell vadásznom külön?

Felirat sem működött elsőre. Srt és videó ugyanabban a mappában, alaplejátszóban cc bekapcsolva, mégse jó.
Másik lejátszó app kell? Tudtok ajánlani? Előre is kösz! :R

Blackberry batteries last longer than relationships these days...

(#6037) b4ln4 válasza b4ln4 (#6036) üzenetére


b4ln4
csendes tag

VLC megoldotta mindkettő problémát :)

Blackberry batteries last longer than relationships these days...

(#6038) sasa134 válasza b4ln4 (#6036) üzenetére


sasa134
addikt

itt vannak a gyárilag támogatott audio/videó formátumok [link]

Avanti Roma

(#6039) laci1892 válasza icezozo (#6034) üzenetére


laci1892
senior tag

persze ez tény, meg inkább drágábban de hivatalos helyen szervizelelem inkább mint a paraszt GSM -ben. Csak meglepődtem. Bár cserébe egyébként korrektek nagyon -szerintem -

[ Szerkesztve ]

(#6040) kekkola válasza laci1892 (#6039) üzenetére


kekkola
senior tag

Sztem nagyon kevés helyen vállalnak be egy passport szervizelést.

O+8T

(#6041) Prof_Entel válasza b4ln4 (#6036) üzenetére


Prof_Entel
csendes tag

Szia!
Én bbw-ből avplayer nevű appot használom. Eddig mindent lejátszott. Feliratot is rendben.

(#6042) vrgn


vrgn
csendes tag

Sziasztok. Lumia 930-at (teljesen elégedett vagyok vele) szeretném cserélni Passportra. Találtam egy használt, de garanciás készüléket. Az szeretném kérdezni, hogy mire kell figyelni használt készülék vásárlása esetén? Mit kell mindenképpen kipróbálni, mert esetleg problémás lehet? Illetve az lenne még a kérdésem, hogy a Passporttól mennyivel marad el a Z30? Mert az a másik készülék, ami még érdekel. Tudom, hogy hardveresen mennyivel gyengébb, de a mindennapi használatban ez jelentkezik, vagy nincs különösebb jelentősége.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#6043) kekkola válasza vrgn (#6042) üzenetére


kekkola
senior tag

Ha futtatni akarsz androidos alkalmazásokat, akkor csak a passport.

O+8T

(#6044) vrgn válasza kekkola (#6043) üzenetére


vrgn
csendes tag

Navigációra szükségem van, mert azt sokat használom. Emellett a levelezés fontos, illetve word dokumentumok szerkesztése, szövegírás. Jó ha faszán megy a Viber is, mert azt is egyre többet használom.

(#6045) Ceftriaxone válasza vrgn (#6044) üzenetére


Ceftriaxone
aktív tag

A levelezés az nagyon jól megy a Passport -on, pláne hogy szinte vakon tudsz gépelni rajta egy idő után, a helyesírást saját maga is javítja, az ékezeteket kiteszi stb. Abban a Lumia a nyomában sincsen.

Ja, és egyenesen szuper a diktálási funkció! Már volt hogy hegy túra során mondtam rá egy levelet, amiben elborult jogi szakkifejezések is voltak-és beírta!
Na azon ledöbbentem...:)

A Navigáció : hát, itt nincs ingyenes offline világraszóló stb mint a Lumián, van az offline navigációs alkalmazási közül a fizetős Sygic, meg talán a Mireo még. Ingyenesnek meg a Navfree,( offline szintén) ami különben nem is olyan gáz, de nyilván nem egy Here Drive +...
Waze jól fut, valószínűleg sokkal jobban mint WP-on...(androidos)

Viber: fut, de nem túl jól. Whatsapp vagy BlackBerry Messenger jó helyette.
Ja, és a fotók terén a Lumia jóval jobb. A Passport amúgy nem csinál rossz képeket, (párat föltettem itt a fórumban én is) de a fókusz elég lassú.

[ Szerkesztve ]

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#6046) fido75


fido75
tag

Megnéznétek, hogy nálatok működik-e a térkép? Nálam amikor útvonalat terveztetnék vele, akkor 2001-es hibát jelez. Egy fórumon azt olvastam, hogy Magyarországon ez általános probléma.

[ Szerkesztve ]

(#6047) lugosi válasza vrgn (#6042) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia, amit Ceftriaxone írt, azokat én is tartom, annyival egészítem ki, mint 1520-at is használó, hogy navigációban ne is remélj Here Drive+ szintű dolgot BB-n. A Viber néha WP-n is képes hektikus lenni (késve érkező üzenetek, elmaradt hívások), de BB-n ez rosszabb lesz viber esetén (whatsapp nagyon jó).

Az e-mailt és üzeneteket kezelő HUB sokkal jobb mint WP-n akár az egyesített levelesládák (sőt inkább azt mondanám hogy bármelyik platform bármelyik megoldásánál jobb).

Appokat kb "felejtsd el", hazai vonatkozású appok nagyítóval vagy inkább mikroszkóppal, játékok felejtő. Androidos appokat lehet futtatni rajta, de ne erre vedd a telefont mert csalódás lesz. A Z30-at semmiképpen nem ajánlanám a Passport ellenében. A Passport üzemideje nagyon jó. A BB rendszere nekem logikusabb, használhatóbb mint a WP, sebességben természetesen nagyon rendben van.

Kb azt mondanám, hogy ha az appokat és a bizonytalan jövőjű OS-t el tudod felejteni, akkor nem lesz rossz.

(#6048) Ceftriaxone válasza fido75 (#6046) üzenetére


Ceftriaxone
aktív tag

Bevallom, még sohasem használtam...de valószínűleg sokan mások sem...
Navfree esetleg? Ingyen van, offline is működik, autóval és gyalogosan is navigál, lehet (online) Google térkép segítséget kérni, fényképen megnézheted hova mész pontosan stb. Stb

Fönt van a BlackBerry World -ben is, ráadásul.

[ Szerkesztve ]

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#6049) Ceftriaxone válasza fido75 (#6046) üzenetére


Ceftriaxone
aktív tag

Azért nem használtam, mert mindenki rossz tapasztalatokat osztott meg róla, így eleve az alternatív utakat kerestem.

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#6050) sasa134


sasa134
addikt

Új leak:

OS 10.3.2.2813 SR 10.3.2.2530

Avanti Roma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.