Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Ezért írják bele a jó kupecek a hirdetésbe hogy a tévedés/elírás/eladás joga fenntartva. :D
Én is épp autót keresek...rengeteg hirdetést megnéztem már. Vicces amikor a leírásban ott figyel hogy digitális klíma...a képen meg virít a manuális...stb.

A kereskedők is olyan hajmeresztő dolgokat tudnak mondani hogy csak na. Élőben is.
Volt olyan hogy pár évvel ezelőtt néztem egy Fiat Stilo-t. Amint beindította a motort a csávó, kiírta a kocsi: Airbag failure. A bácsi rögtön: Ááá, csak azért szól hogy nem vagyunk bekötve.

Áhá! :D Én meg idióta vagyok...hát persze.

Mindenre IS van magyarázat. És persze mindig az ő autóik a legszebbek, hibátlanok...a többi fúj-fújjjj.
Kedvencem még amikor bemegyek egy kereskedésbe, ezzel a szöveggel: 3-3.5 millió közt keresek autót, 5 ajtóst vagy kombit, lehetőleg 10 évnél fiatalabbat, legyen ülésfűtés, tempomat, deréktámasz. Ennyi a kivánalom....az hogy dízel/benzin mindegy. Mire jön a kereskedő tegyük fel épp egy dízel autót nézegetek...jön ...mondja a szöveget, ez már nem régi dízel...ez már nem füstöl. Kimegy a világból...minden übercsodás. Nem kell tőle félni, kevesebbet eszik mint a benzines...eztkellmárismegvenni.

Közben továbbsétálok egy benzines autó mellé. Hirtelen változik a mese: a benzines...a jó öreg benzines. Hát hun van ehhez a dízel? Ez nem kormol....ez se fogyaszt lényegesen többet. Minden húúúdejólesz vele...kimegy a világból és még a fákat is kevésbé bántjuk vele.

Rengeteg ilyesmi történetem van. Most egy 2007-es 1.4-es 90 lóerős G Astrám van, 182 ezer km, magyarországi kocsi, második tulaj vagyok. Van szervízkönyv, klíma működik, nem csörög a lánc a motorban, most cseréltem gyertyákat, szelepfedél tömítést és benzinszűrőt 3hete. 173 ezer km-nél volt utoljára olajcsere, júliusban. Ekkor kapott még levegőszűrőt és pollenszűrőt is az olaj és az olajszűrő mellé. 2 éve van nálam, 149 ezer km-rel vettem...eddig volt 3 olaj/szűrőcsere. Az első egy héttel vásárlás után...akkor ki lehet számolni hogy kapta időben a cseréket az elmúlt 33 ezer km alatt. Műszaki 2021/4.hóig. Gyári fényezés az egész kocsin, kivéve a csomagtér ajtó tetejét...az előző tulaj felnyitotta valahol ahol nem kellett volna... :D Rozsdának nyoma sincs sem a karosszérián, sem pedig odalent.

Az egyik kereskedő akinél kinéztem egy autót épp árult egy 2004/11. havi ugyanilyen motorral szerelt Astrát. Majdnem minden passzol kivéve a km-t mert abban 200 ezer volt és a színt, mert ez alap fehér, az enyém meg a minden utcasarkon látható kékesszürke metál. Magyar kocsi, sérülésmentes. 899ezer ft-ért volt hirdetve. Az enyémre mondott 500-at. :D Úgy hogy még arra is húzta a száját...hogy így se lesz neki túl sok haszna.

Mondta mindezt úgy, hogy ott állt a két Astra egymástól 3méterre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.