Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nullpoint


nullpoint
senior tag

Ennek akkor lesz vége amikor a hirdetésben hazugságokat írni büntetendő lesz. Bár akkor a cégek is kivétel nélkül büntetve lesznek. ;]

Amúgy meg jó lenne valami szabályzás már a használtpiacra is, úgy általában. Kezdve azzal hogyha magánszemély valamit drágábban ad el, mint amennyiért vette, akkor a különbséget 100 százalékban be kelljen tolni az államkasszába.

Mindjárt nem lenne értelme felvásárolni az adott slágertermékeket és többszörös áron árusítani. :K

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#2) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Azért, mert mindegyik "szeretett autó" volt. Így hát fullextrás. :D

Sent from my keyBoard

(#3) janeszgol válasza N€T0X|N (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Illetve megvan a 4 kereke, és talán nem robban le százon. Száz méteren. Ergo full extrás. :)
Ha használtakról van szó persze. :)

(#4) 8th


8th
addikt

Szar életed lehet ha minden jelentéktelen dolgon így kiakadsz. :DDD

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#5) bitpork válasza N€T0X|N (#2) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nekem eszembe nem jutna ilyet beleírni pedig annyira nem mezítlábasok a gépsárkányok.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6) bitpork válasza 8th (#4) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nekem már nincs semmi de semmi más hobbim mint az autó. Hízok a stressztől, hullik a hajam, a családom is minden irányból rángat -ennyim hadd maradjon már meg :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7) norbx


norbx
aktív tag

Nekem a kedvencem a ˝ jön megy teszi a dolgát˝ :DD :DDD :F

(#8) janeszgol válasza norbx (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor az biztosan sokat fogyaszt, ha csak úgy jön-megy. :)

(#9) norbx válasza janeszgol (#8) üzenetére


norbx
aktív tag

Nemtudom mi a fenének irkálnak oda ilyeneket de ez nekem eleve kizáró ok egy autó megvételénél.

(#10) janeszgol válasza norbx (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, mert komolytalanná teszi a hirdetést. Igénytelen ember ír ilyet na. Ez olyan, mint az elektronikai eszközöknél a "Jó, működik."

(#11) alcsa


alcsa
senior tag

Bárcsak ez lenne az egyetlen, amit hazudnak az autó állapotáról...

(#12) ZS3NI válasza norbx (#7) üzenetére


ZS3NI
őstag

kb így képzelem:

Költségmentes -- Nem költöttünk rá az utóbbi 2 évben semmit. -olajcsere sem volt
Füstmentes motor, nem csörög, nem zörög -- Feltéve, hogy a motor nem jár
Pöcc-röff indul -- Üzemmeleg motor esetén
JÉGHIDEG klíma -- Télen
Kopogásmentes futómű -- Jó minőségű úton
Jön-megy teszi a dolgát -- Remélhetőleg nem fullad le az első pirosnál.
Patika állapot -- ???

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#13) updog válasza ZS3NI (#12) üzenetére


updog
senior tag

1-2 évtizede még ezt úgy használtuk hogy "patika tisztaságú" valami, az elég egyértelmű, csak némileg elszlengesedett, és a legkevésbé tudom elképzelni hogy egy patika állapotúnak hirdetett bármire igaz legyen az eredeti jelentése :DDD

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#14) norbx válasza ZS3NI (#12) üzenetére


norbx
aktív tag

:DD :DD :DDD :DDD :DDD kb igen

(#15) Gdi


Gdi
senior tag

Há de izéé...
Rossz oldalon van a kormány!
Így persze, hogy a francnak sem kell

:))

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#16) MineFox54 válasza bitpork (#6) üzenetére


MineFox54
őstag

Biztos a stressz? :))

[ Szerkesztve ]

vapebook.hu, e-cigi tesztek és leírások - ltt van ez a napszemüveg. Ezt 2500-ért vettem. Boltban mennyi? 300, mondjuk, ezzel pont {átvertek}.

(#17) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Hallottál már a Samsung Galaxy S20 Ultra 5G-ről? :DDD

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#18) #90088192 válasza Snowy_owl (#17) üzenetére


#90088192
törölt tag

Én csak a csúf kopasz Hókuszpókuszrol :DDD

Szegény Hókuszpókusz mindig mellé fog aztán persze mérgesen morog. :C

(#19) Goose-T


Goose-T
veterán

Csak az a kocsi igazán full extrás, amihez azt írják, hogy FULL-FULL! :DDD

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#20) Snowy_owl válasza Goose-T (#19) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Full korlátlan internet? :F :C

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#21) bitpork válasza MineFox54 (#16) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

:K hetente egysze van az amit latsz amugy meg az asszony olasz multja miatt eleg egeszsegesen foz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22) momo2828


momo2828
tag

Sajnos én is ezt tapasztaltam ősszel :( És még bejelölgetik a felszereltségeket is tételesen, mikor nincs is az autóban belőle jópár dolog...

(#23) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Trabihoz kepest full extra, meg van, akit hulyere lehet venni igy.

En a napokban megnyitottam egy Mondeo hirdeteset, azt irta "Huge Spec".
Mondeom van, tudom milyen a jol felszerelt. Na ebben az automatan kivul SEMMI extra nem volt (se savtarto, se holtter figyelo, de meg tolatoszenzor sem). Annyira alap volt, amilyet meg soha nem lattam Mondeobol.

De mikor trabibol ulsz at es nem ismered a tipust, lehet elhiszed. Lehet neki is full extra az elozohoz kepest.

Mondjuk itt a masik veglet: nem jeloli be az extrakat a legtobb, igy a kepeket kell bogaraszni, hogy benne van-e amit keresel.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#24) ivana válasza futo001 (#23) üzenetére


ivana
Ármester

Tudom, hogy az egyszeri angol nagyon bunkó szokott lenni, de "Huge Spec" :O

(#25) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Mondjuk szerintem sokan nem tudják, hogy mi a full extra vagy mitől lenne az.

Sokaknak a klíma meg alufelni meg esetleg 4 ablak is full extrás mivel másra nincs igény.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Ezért írják bele a jó kupecek a hirdetésbe hogy a tévedés/elírás/eladás joga fenntartva. :D
Én is épp autót keresek...rengeteg hirdetést megnéztem már. Vicces amikor a leírásban ott figyel hogy digitális klíma...a képen meg virít a manuális...stb.

A kereskedők is olyan hajmeresztő dolgokat tudnak mondani hogy csak na. Élőben is.
Volt olyan hogy pár évvel ezelőtt néztem egy Fiat Stilo-t. Amint beindította a motort a csávó, kiírta a kocsi: Airbag failure. A bácsi rögtön: Ááá, csak azért szól hogy nem vagyunk bekötve.

Áhá! :D Én meg idióta vagyok...hát persze.

Mindenre IS van magyarázat. És persze mindig az ő autóik a legszebbek, hibátlanok...a többi fúj-fújjjj.
Kedvencem még amikor bemegyek egy kereskedésbe, ezzel a szöveggel: 3-3.5 millió közt keresek autót, 5 ajtóst vagy kombit, lehetőleg 10 évnél fiatalabbat, legyen ülésfűtés, tempomat, deréktámasz. Ennyi a kivánalom....az hogy dízel/benzin mindegy. Mire jön a kereskedő tegyük fel épp egy dízel autót nézegetek...jön ...mondja a szöveget, ez már nem régi dízel...ez már nem füstöl. Kimegy a világból...minden übercsodás. Nem kell tőle félni, kevesebbet eszik mint a benzines...eztkellmárismegvenni.

Közben továbbsétálok egy benzines autó mellé. Hirtelen változik a mese: a benzines...a jó öreg benzines. Hát hun van ehhez a dízel? Ez nem kormol....ez se fogyaszt lényegesen többet. Minden húúúdejólesz vele...kimegy a világból és még a fákat is kevésbé bántjuk vele.

Rengeteg ilyesmi történetem van. Most egy 2007-es 1.4-es 90 lóerős G Astrám van, 182 ezer km, magyarországi kocsi, második tulaj vagyok. Van szervízkönyv, klíma működik, nem csörög a lánc a motorban, most cseréltem gyertyákat, szelepfedél tömítést és benzinszűrőt 3hete. 173 ezer km-nél volt utoljára olajcsere, júliusban. Ekkor kapott még levegőszűrőt és pollenszűrőt is az olaj és az olajszűrő mellé. 2 éve van nálam, 149 ezer km-rel vettem...eddig volt 3 olaj/szűrőcsere. Az első egy héttel vásárlás után...akkor ki lehet számolni hogy kapta időben a cseréket az elmúlt 33 ezer km alatt. Műszaki 2021/4.hóig. Gyári fényezés az egész kocsin, kivéve a csomagtér ajtó tetejét...az előző tulaj felnyitotta valahol ahol nem kellett volna... :D Rozsdának nyoma sincs sem a karosszérián, sem pedig odalent.

Az egyik kereskedő akinél kinéztem egy autót épp árult egy 2004/11. havi ugyanilyen motorral szerelt Astrát. Majdnem minden passzol kivéve a km-t mert abban 200 ezer volt és a színt, mert ez alap fehér, az enyém meg a minden utcasarkon látható kékesszürke metál. Magyar kocsi, sérülésmentes. 899ezer ft-ért volt hirdetve. Az enyémre mondott 500-at. :D Úgy hogy még arra is húzta a száját...hogy így se lesz neki túl sok haszna.

Mondta mindezt úgy, hogy ott állt a két Astra egymástól 3méterre.

(#27) #89309696


#89309696
törölt tag

Legtöbbször fingjuk sincs róla, hogy mi volt belőle a full felszereltség, meg nincsenek tisztában a szó jelentésével se, se azzal hogyan zajlik egy új autó megvétele és a felszereltségi szint, csomag és plusz extrák bejelölése, igénylése. Ezen már én is vitáztam ismerőseimmel többször is, hogy XY autójuk jobb esetben is középfelszereltség, semmi köze a fullhoz.
Egyébként nem csak te vagy lefáradva, másokat is lefáraszt, hogy mennyi a rémegyszerű életképtelen ember. Mikor alapvető dolgokat kell többször megismételni, mert nem érti és hallani ahogy a fogaskerék nyekereg a fejükben. Atya Úr Isten...

(#28) bitpork válasza hdanesz (#26) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezt a kereskedő típust ismerem. Egy mk1 q7 alkatrészenként is érmin 2 millát hát még ha valaki foglalkozik vele (4 légrugó alul árazva 320k, motorháztető 80k, bőrülések szettben megint egy bő 200k ,ajtónként min 50k + kárpit és még a motor meg átvitel meg a sok-sok vezérlő sehol). Klubban mesélik h napi használatban lévő kocsi esztétikai hibákkal kereskedőnek nem ér többet mint 2.2 és akkor nem kérdez... LOL A hibátlan példányok még 400k+ futással is 4-5 milla között vannak.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#29) Ghoosty válasza nullpoint (#1) üzenetére


Ghoosty
őstag

Szabályozni, még ha akarnád se tudnád az ilyet. A 'full extrás' kifejezésnek nincs definíciója, csak az emberek gondolnak valamit. Ha meg írsz rá egy definíciót a törvényben, akkor majd elkezdik a 'all extrás' vagy 'totál extrás' kifejezést használni, mert arra nem lesz definíció, így nem büntethető.

Magánszemélyes kereskedéses szabályoddal meg gyakorlatilag kicsinálod bármilyen ritkaság gyűjtését, ingatlan piacot, részvény piacot, de még az autófelújítást is.
Ha még valami csoda folytán sikerülne is leszűkítened értelmes területre, azt az adminisztratív borzadályt senkinek sem kívánom, ami ezzel járna. Ez tönkre vágná azokat is, akik tényleg csak a feleslegessé vált cuccaikat adnák el.

(#30) szabonagyur válasza Ghoosty (#29) üzenetére


szabonagyur
félisten

A full extrás autótól már csak a fullos csaj kifejezés értelmezhető kevésbé.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#31) Reaper


Reaper
őstag

Én Sorentónál láttam vicces hirdetéseket. EX Premium felszereltség, full-full. Aha, szövet ülés, a középkonzol fele vakdugó, hátsó szárny nincs, oké :)
Példa, legmagasabb felszereltség, digitklíma, ja persze: [link]

[ Szerkesztve ]

(#32) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Az szép még amikor olyan autóra mondják hogy full extrás...ami nekem már volt és ismerem jól.
Kettő ilyen is akadt. Volt egy 2009-es évjáratú Citroen C5-öm, 2.0HDi, Exclusive felszereltséggel. Automata váltó, masszírozós bőrülések, kanyarkövető xenon fényszórók, napfénytető minden fittyfene.

Aztán látom a C5 hirdetéseket....és olyanokat mondanak full extrának ami a kanyarban sincs hozzá. Az meg tetézi a dolgot, amikor élőben megnézem...ott állok a kocsi mellett és próbálják magyarázni hogy hátezmekafull. Amikor megkérdezem hogy akkor miért nem xenon a fényszóró? Miért nincs automata váltó? Akkor csak hápognak.

Valószínű itt inkább a vevők naivitására vagyis inkább a típus ismeretének hiányára építenek. Hogy majd valaki benyeli.

Ahogy Ghoosty írta fentebb, minden ember fejében él egy elgondolás a megafull kifejezésről. Aki pl. egy 24 éves Daewoo Nexiából ül át egy jól felszerelt 1.8-as H Astrába (mint pl. haverom) neki hipertérugrás a különbség a két kocsi közt. És valóban megafull-ban érzi magát a 17-es kerék, a xenon lámpa, digit klíma, tolatóradar, ülésfűtés....stb. közt.

(#33) ivana válasza hdanesz (#32) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem az automata váltó max. preferencia. De nem extra. A kedvenceim a magyar konfigok, minden franccal tele a kocsi alapmotorral.

17-es kerék Az a magyar utakon nem extra ;]

(#31) Reaper Mondjuk szerintem ennek jól állnak a kicsi felnik. De amúgy borzalmas lehet. Automata dízel 140ló 2 tonnás kaszni. Ehhez képest az ezres swift versenyautó.

(#34) bitpork válasza ivana (#33) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

NA igen az elhíresült 712i ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#35) ivana válasza bitpork (#34) üzenetére


ivana
Ármester

Pickupokba szokott lenni ilyesmi motor. Csak azok:
1. Nem autónak vannak szánva, inkább munkagépnek
2. Legalább 2-300 kg-vel könnyebbek.

Amúgy ennek a kianak az ára is wtf. Akkor már egy ilyen [link] :P Ez legalább ki is néz valahogy, meg talán hajlondó picit menni is.

(#36) bitpork válasza ivana (#35) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Különben én sem azért vettem mindig nagy motoros autót mert hogy az mén, hanem mert a felszereltséget ahhoz adták. Ha lenne, felőlem mehetne a 712 :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#37) koanla válasza bitpork (#34) üzenetére


koanla
aktív tag

Azért is jobb az ötös, mert ahhoz elég a kisebb motor. Ne tudd meg, mennyit keresgéltem, mire megtaláltam a mostani autómat (509sd) és ezen legalább feltöltő sincs, így az sem tud elromlani.

(#38) cappa72 válasza nullpoint (#1) üzenetére


cappa72
nagyúr

Vagy jelenthető lesz az egyes vebszájtokon a pontatlan / becsapós hirdetés.
Addig nó esély

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#39) hdanesz válasza ivana (#33) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Azóta ők is bánják. Pedig szóltam a vásárlás előtt, hogy ezzel kalkuláljon....zötyögősebb is lesz, illetve érzékenyebb a felütésekre, padkázásra.
Szerintem néha még a 16 is sok... :D

(#40) ivana válasza hdanesz (#39) üzenetére


ivana
Ármester

El kell adni jó pénzért aztán venni helyette 15-öst.

(#41) bitpork válasza hdanesz (#39) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nekem már évek óta a még felférő legkisebb van a kocsin a legballonosabb gumival. Ez van. Még a légrugó sem segít olyan szarok az utak.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#42) Reaper válasza ivana (#33) üzenetére


Reaper
őstag

Nekem is ilyen Kia van, de kézi váltóval és tényleges ex prémium felszereltséggel. Ezeknek ennyi az áruk ha jók, bár ez nem az. A 140 dizeles lóval lehet haladni rendesen. Elindulni lámpánál nem jó, de ha már megy, akkor lehet vele ugrani és tartja is a tempót hegyen völgyön télen nyáron :) A kis Pickup szép, de egy vacak. Kis v6os motor, csak hátul hajt, gázzal berhelve, külföldi papírokkal.

(#43) Depression


Depression
veterán

Ezen vagy fennakadva?
Sokkal érdekesebb a "női tulajdonstól", mert ők aztán tudnak parkolni és mindig minden törődést megadnak az autónak.
Haverom vett női tulajdonostól az utolsó tankolás áráért (miután megállt) egy pár éves kis fordot, majdnem 100k km volt benne olajcsere nélkül.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#44) nemlehet válasza Depression (#43) üzenetére


nemlehet
őstag

Amikor én vettem kocsit kb 6 éve akkor a svájci nemdohányzó pap unkafuvarozó hétvégi kocsija volt a nagy duma. Ezt a lerohadt swift-től kezdve a toyota Hiace-on keresztül a volt rally-s Lancer Evo-ig mindenre megpróbálták elsütni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#45) hdanesz válasza nemlehet (#44) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

:D Egyszer egy porig ültetett, kályhacsöves, nagy felnis, pirosra festett féknyerges, 3 ajtós Civic-hez volt írva hogy nyugdíjas tulajdonostól.
Ja, papíron lehet a papa volt a tulaj, de használni az unoka használta...

(#46) Somatom


Somatom
veterán

Miért számít, hogy tényleg fullos-e? Az legyen benne, ami nekem kell! Az összes többi csak fölösleges hibalehetőség és az ilyen izgő-mozgó, pittyegő, villogó csingilingik javítása drága muri. Pl. ha csak én vezetem az autómat, akkor tök fölösleges motoros ülés. Viszont egy nem működő motoros ülés eladásnál elég gáz. Nemrég vettem autót. Döbbentem, hogy a fullos verzióban mik vannak. Örülök, hogy az enyémben nincsenek ilyen költségnövelő csingilingik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#47) bitpork válasza Somatom (#46) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Na mi lett végül?
Nekem kell a sok csillivilli :B Pl most nagyon rá vagyok gyógyulva az éjjellátóra.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48) Somatom válasza bitpork (#47) üzenetére


Somatom
veterán

Egy 2013 -as Grand Espace (2.0 dízel, 150Le, 6 gang manuális). Úgyhogy legközelebb már nem kell szállás. :) Nekem még ez is űrhajó. A kamionban van adaptív tempomatom, meg a hozzá kapcsolódó asszisztencia, de bizony bele tud hibázni. Ha ilyeneket művel az éjjellátó is, akkor köszönöm, inkább nem kérek belőle.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49) 66zio válasza Somatom (#46) üzenetére


66zio
aktív tag

Nem számít, csak az előszűrést eléggé megnehezíti, hogy most akkor mégis mi van benne vagy mi nincs. :O

(#50) hdanesz válasza Somatom (#48) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Nekem anno a 2017-es Civic-ben a radar produkált érdekes dolgokat. Főleg pl. amikor gyalogosokat engedtem át a zebrán. :D A szituáció amikor megzavarodott:

Látom már messziről (kb. 40-50méter) hogy állnak a zebránál, lassítok...intek hogy mehetnek. Közben már meg is álltam, kb. 2 méterre a gyalogló emberektől. Épp lassan kezdenék gurulni (az utolsó ember épp kilépett a kocsi elől) erre a kocsi úgy dönt hogy 'beleáll' a fékbe. Gondolom a kamera/radar nagyobb teret érzékel mint csak szó szerint az autó előtti 1.9-2 méternyi szélességet....és ezért aggódott hogy valakin átmegyek. :D
Ezt többször eljátszotta.

Ami még veszélyesebb, az amikor motoros (Simson, robogó...ilyenek) hasít az országúton 50 körül vagy akár biciklis...mindegy. Ezzel a kocsival a másik sávba teljesen áthúzódva kell előzni és már jóval előbb mint gondolnád...különben 80-90-nél is beleáll a fékbe...mert ütközésveszélyt érzékel a gyorsan közeledő tárgy miatt.

Na, ez utóbbi még nagyobb meglepetés mint a gyalogos átengedős téma. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.