Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát ez nem elszigetelt eset, általános tendencia, hogy viszik a termelést keletre. Olcsóbb munkaerő, s maga a gyártás is költséghatékonyabb, mivel nem kell az alkatrészeket az egyik földrészről a másikra utaztatni. Persze a munkásnak akit ez miatt kirúgnak ez nem jó.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Félek, hogy ez megfog látszani a telefonok minőségén is!
Emlékszem a Made in Finland Nokiák általában jobban össze voltak rakva!

(#3) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Szomorú, lehangoló. Mindent csak Ázsiában állítanak elő jóformán, mert ott egy tál rizsért dolgoznak a szerencsétlenek. Itt meg dögöljenek éhen a melósok. Hihetetlen...

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#4) vanye válasza Fr@nkieWilde (#3) üzenetére


vanye
senior tag

A kígyó előbb-utóbb majd saját farkába harap, hiszen ha nyugaton a munkanélküliség miatt nem lesz már (annyi) zseton, akkor hiába az olcsó gyártás: a termékeiket felvevőpiac nélkül a hajukra kenhetik. Kíváncsi vagyok, mindez mikor fog majd bekövetkezni. Time will tell...

Stern des Südens!

(#5) Misály válasza Fancy-boy (#2) üzenetére


Misály
addikt

Made in Finland N8-am van, leesett az alja es kitort a jack koruli muanyag boritas.:D Persze gariban az ilyet nem javitjak, eddig 12 rugoba fajt... szal engem nem zavar kina, ott van pl a foxconn, iphone, xbox stb. Az xbox controllere pl rohadt strapabiro.

(#6) gyuribácsi88 válasza vanye (#4) üzenetére

Így igaz, hiába lesz olcsó, ha mi annyit sem fogunk keresni hogy éhen haljunk, akkor az elektronikai cikkeket feldughatják maguknak a világon mindenhol, nem csak a mobiltelefonokat.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#7) rolii21 válasza Misály (#5) üzenetére


rolii21
aktív tag

Szinte mindent ott gyartanak:D

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#8) butyek


butyek
senior tag

Vár állott, most kőhalom... :U

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#9) tibi683


tibi683
tag

Az ilyen Nokia Asha 305 és társai után nem csodálkozom :\

(#10) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Manapság amit nem Kínában gyártanak, az hamisítvány. A viccet félretéve, tényleg szomorú ez, bár ha ezzel van esélye a Nokiának megmaradni, akkor érthető.

x gon' give it to ya

(#11) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Ma elég sok Nokia témáju cikket, tesztet, stb-t olvastam.

Nagyon javítaniuk kellene ahhoz, hogy a droid előtti szintjükre visszahúzzák magukat!
Mai téma az Asha 305 tipusú "telefon" volt.
Halkan megjegyezném, hogy pár éve még nem mérlegeltek bizonyos tereken pl. anyaghasználatban a telefon kategóriájánál.
A faék (pl.1680) anyagaira is ugyanúgy figyeltek oda mint a csúcsmodellekére. Ma már ez hiányzik.
Sírjunk csak uraim, van miért... :(

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#12) David3


David3
őstag

Bár sosem voltam az a nagy Nokia-fan (sőt), de remélem, hogy ennek hatására Komárom az európai központ is lehet(ne) a Nokia szemében. Ez egy nagy előrelépés lenne számunkra. : )

[ Szerkesztve ]

(#13) FET-MEN válasza Fancy-boy (#2) üzenetére


FET-MEN
veterán

most rákényszerültem egy asha 200-as megvételére. made in india. nagyon patentül össze van rakva a masina, a gombok sem kattognak. meg is lepődtem.

Iphone 7

(#14) angyalpc2 válasza Cyberpunk (#1) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Az szép és jó dolog hogy Kínában és Ázsiában gyártanak szinte mindent lassan ( a nagy büdös véreres lóf@aszt jó)

de csak 1 büdös kérdésem lenne a nyugat európai vezető ipari cégek vezetőihez és igazgatóihoz :

Majd a munkanélküli, fizetés nélküli európai fogja megvenni a méregdrága telefont? vagy a még csóróbb ázsiai?

A nagy globalizmus amit annyira hirdettek 10-15 éve, keményen visszaütött. (noha ezt csak az nem vette észre aki megette akkor a média maszlagot és nem akart látni...)

A fellendülés amit várnak a mostani ázsiai paicokról az is csak ideiglenes lesz.

Egyébként meg a nokiának úgy is mindegy ők már meghaltak, csak a koporsót nem engedték le a földbe, ott baszták el hogy nem tették nyílttá a rendszerüket, sőt még jobban "bezárták", utána meg a még szarabb Win op-ra álltak át. idióták...

Ahelyett hogy az androidot nyomták volna...(ami ugyan csak egy rakás sz@r, de legalább fejlődőképes és nyílt)

[ Szerkesztve ]

(#15) buzus


buzus
aktív tag

Szívás... Sajnálom, hogy nem képesek nyereségesek lenni. Talán a haszonkulcsot kellett volna mérsékelni és a régi vásárlókat visszaszerezni. Nem értem mi a koncepciójuk... Szerintem ezt az egészet egy MS felvásárlás fogja megkoronázni.

(#16) iOnizer


iOnizer
tag

Ez nagyon szomorú, de maguknak csinálták a bajt az eszetlen stratégiájukkal. Symbian? WP7? Ami nem megy, az nem kell erőltetni... :(

Alá bizony

(#17) fordfairlane válasza buzus (#15) üzenetére


fordfairlane
veterán

Talán a haszonkulcsot kellett volna mérsékelni és a régi vásárlókat visszaszerezni.

Vagy még inkább gyorsabban kellett volna reagálni az érintőkijelzős technológia térhódítására, és sokkal gyorsabban piacra dobni versenyképes termékeket az iPhone és a Droid telók ellenében.

x gon' give it to ya

(#18) Earl_Muttley válasza fordfairlane (#17) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

+E szériát nem elhanyagolni, stb.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#19) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Az a gáz, hogy amit a WP7-el és így előzetesen a WP8al csinálnak, az kabaré. Nagyon sokat kibírtak a régi Nokia...csak hát régiek...

"Those who want respect, give respect"

(#20) magaggiiiasd


magaggiiiasd
csendes tag

Sajnálatos, mert már nem lehet ezentúl azt mondani, hogy egy minőségi európai telefon is lenne... :(

(#21) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Nagyon rossz látni egy ilyen nagy név hanyatlását.
NSN berkeiben is nagy a mozgolódás. Sajnos, ott is mennek a leépítések...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#22) bagkri01


bagkri01
őstag

Talán ha beállt volna a nokia az androidos mezőnybe , akkor nagyobb lenne a jövedelme és akkor az alsó-közép kategóriás cuccait gyártatná keleten, a csúcstelóid pedig Európában, de sajna ez nem így történt. :(

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#23) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Maradt meg egyaltalan made in eu mobil? :F

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24) nagash válasza Fancy-boy (#2) üzenetére


nagash
senior tag

Sőt az én Made in Hungary telefonom is elég patent még ma is.

Knoblauch macht einsam.

(#25) butyek


butyek
senior tag

Innen szép nyerni :)

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#26) kaller1 válasza butyek (#25) üzenetére


kaller1
veterán

Innen már nem nehéz veszíteni.

Nézőpont kérdése.

.::> <::.

(#27) eastern77


eastern77
csendes tag

Egy részlet a mobilaréna Nokia 5530 XpressMusic (2009 08.09 10.)tesztből.

(P:R)(/P)

" A masina megjelenésének tényével önmagában még semmi gond nincs, az viszont érhetetlen, hogy a finnek csak ölbe tett kézzel nézik, ahogy az Apple és a többi gyártó szépen elhalássza az orruk elől azokat az ügyfeleket, akik bár régen Nokia felhasználók voltak, most olyan érintésérzékeny kijelzővel ellátott telefonra vágynak, amilyet a finnek nem gyártanak." Pár hónap múlva megjelent a Nokia 5230.Munkatársam nem sokkal később vásárolt is egy ilyen készüléket, az általános vélekedés a telefonról valami ilyesmi volt: Hogy lehet egy ilyen készüléket piacra dobni,senki sincs a Nokiánál, aki ...! Ezek után ,nem igazán tud meghatni hogy bezárt a Nokia utolsó Finn gyára.

(#28) Glenda válasza Idiofil (#19) üzenetére


Glenda
addikt

Mi benne a komédia? Van egy Optimus 7-em és egy Lumia 800-am. Össze se lehet hasonlítani a kettőt.
Épp ma anyáztak a nem Nokia WP tulajok valahol a Counters beta cikknél.
Az biztos, hogy a WP8 telefonom is Nokia lesz.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#29) vinibali


vinibali
őstag

zárjon be akkor a Nokia is... szánalmas - akármilyen pénzügyi helyzetről is legyen szó - hogy egy cég kitolja a pénzt az anyaországból :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#30) Baltásgyilko


Baltásgyilko
csendes tag

"remélhetőleg az európai piacot Komáromból fogják kiszolgálni", ezen kár álmodozni, nem adok neki már sok időt (nagyon maximum 1év) és teljesen bezár itt is a gyár.

(#31) DroneZ válasza Glenda (#28) üzenetére


DroneZ
aktív tag

Ha marad még addig Nokia. ;]

(#32) butyek válasza DroneZ (#31) üzenetére


butyek
senior tag

Lesz az. Bár a végén még kínai kézbe is kerülhet, az lesz vele, mint az alcatellel. Hozzáértő emberek a kezükbe veszik, és szépen felhozzák.

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#33) vanye válasza mrlujoak (#21) üzenetére


vanye
senior tag

Ha kellőképpen pesszimista hangulatban van az ember, s szélesebb perspektívából szemléli azt, ami jelenleg a finneknél zajlik, akkor óhatatlanul felmerülhet a kérdés: ha egyszer a történelem folyamán megannyi birodalom és világhírű cég beleállt már a földbe, akkor miért pont a Nokia jelentene ez alól kivételt? Egyszer bizony mindenkinek leáldozik a csillaga. (Ha nem holnap, hát 10-20-30 vagy még több év múlva.) Ez törvényszerű és elkerülhetetlen folyamat - főleg ezen a viszonylag fiatalnak számító mobilkommunikációs piacon.
Akit ez kevéssé vigasztal (mint pl. engem, hiszen a Nokia egykor maga volt a nagybetűs minőség), az gondoljon arra: bizony, előbb-utóbb ez a sors vár az Apple-re is. ;]

Stern des Südens!

(#34) kretenallat


kretenallat
senior tag

A mindenható profit...

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#35) =Mentor=


=Mentor=
őstag

A többi cég már régesrég megtette ezt, de amíg ment a szekér a Nokia megtehette, hogy Európában gyártat jóval magasabb költségeken.

(#33) vanye: Én nem temetném a Nokiát, de az a szűklátókörűség ami az előző vezetést jellemezte és ami elindította a lavinát, az megbocsáthatatlan bűn.

[ Szerkesztve ]

(#36) fordfairlane válasza bagkri01 (#22) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az Androidos mezőnybe idejekorán kellett volna bekapcsolódnia a Nokiának, kábé azelőtt, mielőtt a Samsung lecsapott volna rá, csak hát gondolom, nem akarták beáldozni a symbiant a felső kategóriában. Most már késő lenne bármit is machinálni az Androiddal. Jön a szokásos forgatókönyv szerintem: Csőd vagy felvásárlás. Ahogy a Google a Motorolát, úgy a Microsoft a Nokiát.

x gon' give it to ya

(#37) vanye válasza =Mentor= (#35) üzenetére


vanye
senior tag

Isten ments, hogy temessem! A WP8 még kihúzhatja a cég szekerét a kátyúból. (Vagy ha az nem, hát a Microsoft pénze...) Ám úgy vélem, a cégek felemelkedése és bukása evolúciós folyamat, így aztán ha jó, ha nem: egyszer mindenhol lekapcsolják majd a villanyt.

Stern des Südens!

(#38) csoki46


csoki46
aktív tag

Ázsia támad! :D

(#39) bagkri01 válasza fordfairlane (#36) üzenetére


bagkri01
őstag

Én is így gondolom, a nokiának már az android hajnalán fel kellett volna ismerni a benne rejlő lehetőségeket, talán most a nokia lehetne a google samsungja. Azért hozzá kell tegyem lehet, hogy a felhasználok jobban jártak a samuval, de ezt már sosem fogjuk megtudni. sajnos vagy nem sajnos azt mindenki döntse el magának.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#40) DanielK válasza eastern77 (#27) üzenetére


DanielK
addikt

Nekem is volt (sőt, még hibátlan állapotban a szekrényben áll) egy 5230-as. Hát elég siralmas készülék. Gyorsan vettem egy androidos kapacitív telefont rá egy hónapra (Samsung Galaxy 3-at). Ég és föld a kettő telefon...

(#41) fordfairlane válasza bagkri01 (#39) üzenetére


fordfairlane
veterán

Jah, egész szakirodalma van a témának, kezdve ezzel, de hát utólag könnyű okosnak lenni. :B

x gon' give it to ya

(#42) csoki46


csoki46
aktív tag

upps téves :$

[ Szerkesztve ]

(#43) Idiofil válasza Glenda (#28) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Gondolok itt a WP7-WP8 közötti kompatibilitásra és az ekörüli mizéria. Én is Optimus7el toltam, de ha már nem telózni/smsezni akartam, bajban voltam. És hát a rá letölthető applikációkról már ne is beszéljük. Persze ez már más téma, nem Nokia.

"Those who want respect, give respect"

(#44) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Ez szomorú...Biztos kihatással lesz az összeszerelés minőségére.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#45) csoki46 válasza domperke (#44) üzenetére


csoki46
aktív tag

Nem feltételen, a minőség ellenőrzési rendszer lehet ugyan az. A megrendelő -jelen esetben Nokia- szabályozza a minőséget.

(#46) AMD Power


AMD Power
titán

Ez a vég.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47) BalaNce87 válasza butyek (#32) üzenetére


BalaNce87
addikt

Azért egy ilyen nevet nyilván nem fognak csak úgy hagyni meghalni...

[ Szerkesztve ]

(#48) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Sokan mondják az összeszerelés milyen ratyi lesz, de pl ott van HTC. Ők is össze tudják rendesen rakni a telókat és nem Finnországban gyártják - tudtommal - .

"Those who want respect, give respect"

(#49) AMD Power válasza BalaNce87 (#47) üzenetére


AMD Power
titán

Nem persze. Megveszi majd a Microsoft.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50) domperke válasza csoki46 (#45) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Az egy dolog hogy szabályozza...Sajnos jópár telefont javítottam már a magyar összerakás hát hagyjuk.Itt nem a dolgozókat akarom bántani

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.