Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Betiltott meleg-felvonulás… (téma lezárva)

Hozzászólások

(#201) v.tom válasza marcias (#195) üzenetére


v.tom
őstag

Számomra a vallás, a hit egy fogalom, amit minden ember a saját döntése szerint elfogad, vagy nem, követi vagy nem. Az egyház viszont nagyon sok esetben a hitre (ponttosabban a hívőkre) épített iparág lett.

(#202) Crystalheart válasza egamega (#187) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem csak arról van szó, hogy meleg lesz-e a gyerek, vagy sem. Érdekes, azt nem vitatja senki, hogy akinek mondjuk csak egy anyja van, de apja nincs, annak rosszabb a helyzete, plusz egy dolog, amivel meg kell birkóznia. Nincs ez másként akkor sem, ha ezt megduplázzuk...

Hogy nyiutottabbak-e, az nem a melegségből adódik, hanem hogy ezeknek az embereknek általában elég liberális az életszemléletük, és ez ettől független. Ez néhol előny, néhol viszont hátrány.

Még egyedülállónak sem adnak örökbe gyereket, akkor hogy akarhat egy meleg ember?

(#203) egamega válasza szab.tam (#196) üzenetére


egamega
tag

Tehát akkor szerinted a melegek azért b×zulnak, mert erkölcstelenek, és nem bírnak magukkal.

(#204) dabadab válasza Crystalheart (#202) üzenetére


dabadab
titán

"Még egyedülállónak sem adnak örökbe gyereket"

Tenyleg, nem lehetne, hogy csak ugy vitazzunk, hogy valamennyire tudjuk, hogy mirol?...
De, egyedulallonak adnak orokbe. (Akkor is, ha homoszexualis, mivel ez nem vizsgalati szempont.)

DRM is theft

(#205) egamega válasza Crystalheart (#202) üzenetére


egamega
tag

Két meleg ember, elsősorban, nem egy. Senki nem vitatja, hogy mi az optimális felállás.

(#206) vagamo válasza v.tom (#201) üzenetére


vagamo
őstag

Ja ja Lásd Középkor! A legsötétebb Évszázadok kora és kinek /minek/ köszönhető? Csakis a vallásnak /kereszténységnek/!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#207) ZéZé@PH válasza Gergő_ (#197) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Tudom erre akartam kihegyezni a kérdésem, de sokan gyorsabbak voltatok.
szab.tam: Az oké hogy ezek a tanítások érvényesek ma is , de jó lenne ha ezt tényleg át lehetne ültetni a mai világba, és sokan azért tartják elavultnak mert a komunikáció is elavult. Ha aktuálisabb dolgokról beszélnének a mise prédikációkon, lehet hogy jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#208) rii válasza Morden24 (#198) üzenetére


rii
nagyúr

én nem gondoltam bele, és nem akartam előre kihallani belőle a tudatos tervezést.

de ha mindent racionálisan meg akarunk magyarázni,
akkor tegyük fel a kérdést: "hova tágul a világegyetem"

"mi volt a nagy ősrobbanás előtt?"

és máris a saját határainba ütközünk.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#209) Gergő_ válasza vagamo (#192) üzenetére


Gergő_
őstag

filmben diszkóban hol kérdésre -ban -ben ezt nem lehet megtanulni,ez nekem mindig fájdalmas
Na ilyen helyekre sem járok.
"Minden ember egyenlő"
bár így lenne

(#210) Crystalheart válasza dabadab (#204) üzenetére


Crystalheart
senior tag

No, mindig tanul valamit az ember. Tehát itthon adnak, én nem így tudtam, és nem is logikus. :F Thx...

(#211) marcias válasza egamega (#200) üzenetére


marcias
őstag

"előbb-utóbb mindig kiderül, hogy melyik volt a téves" ez a vallásokra is igaz, csak mivel más-más kultúrák művelték, nyilván eddig nem derülhetett ki. Az iszlám vallás nyilván más célokat szolgált/szolgál, de a kereszténység alaptanításai, és a buddhizmus nem ütik egymást. Sok vallás inkább tanításokból áll, okos emberek életbölcsességeit fogalmazzák meg, és segítik a könnyebb boldogulást (kereszténység), van, amit nem tudtak megmagyarázni, oda vagy kitaláltak valamit, vagy üresen hagyták. Más vallások sokkal mélyebb kérdésekkel foglalkoznak, és ha valaki ezeket megvizsgálná, akkor nem lenne ilyen felületes. Mint említettem, a buddhizmus nem cáfolja a tudományt, és úgy tűnik kezd a fordítottja is igaz lenni, ezért nevezik "tudományos" nézőpontúnak, de ha valaki nagyon materialista, az nyilván nem fogja elhinni, mert a hit már eleve cáfolata a materializmusnak. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#212) rii válasza dabadab (#199) üzenetére


rii
nagyúr

jó ... akkor ezentúl izaúrát nézek ;)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#213) Gergő_ válasza egamega (#194) üzenetére


Gergő_
őstag

Ha a gyermekemet erkölcstelenséggel próbálják megfertőzni,engem provokálnak,akkor kifejezem a véleményem tehát 1:1

[ Szerkesztve ]

(#214) szab.tam válasza egamega (#203) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerintem olvasd el a cikket még egyszer, (vagy először, nem tom.), abból világos lesz, hogy szerintem mi van... :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#215) feka007 válasza elit_hun (#3) üzenetére


feka007
nagyúr

Te beszélsz arról, hogy isten nem létezik, az istenelfogó-gépezet inventora? Teee eretnek :DDD

Hát nemtom... Én osztályomban van egy pár homoszexuális csaj, akik nyíltan büszkék hajlamukra... Mondjuk ezzel még nem lenne baj, én szeretem a lezbiket, olyan aranyosak :D Viszont az egyik fiúnak született otársam is buzi, ő ugyan nem vallja be, de lerí róla. Lánynak képzeli magát, ilyen hülye cincogó hangon beszél, nagyon szánalmas... És a legtöbb géj ugyanígy viselkedik... Persze biztos vannak akik rendes, épeszű emberek emellett, de a ********

Neonáci, macsó pszihopatát mióta alkalmaznak tanárnak? Megnézném... Egyébként meg divatskinheadeket én is utálom (former osztályomban volt egy pár ilyen seggfej keménykedős), de azokat sokkal nagyobb seggfejnek tartom, akik másodszorra is képesek megválasztani azokat, akik tönkretették az életüket...

[ Módosította: Racecam ]

(#216) Nyugdíjas válasza leviske (#88) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Bocsánat, hogy bőségesen túlhaladva a kérdést regaálok:B:D Simán! Töménytelen mennyiségű anyagot tudok szerezni a témába,ha kell.:K;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#217) marcias válasza v.tom (#201) üzenetére


marcias
őstag

Ezzel egyetértek, mindenki maga döntsön a hite felől. :K

Nyugdíjas: engem érdekelne :)

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#218) Morden24 válasza szab.tam (#196) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát figyelj, azért erre én mondanék pár minimális dolgot:

Tízparancsolatból kiragadott dolgok, mert azért offtopic kicsit :)

2. Ne csinálj magadnak faragott képet... -> Tehát ember nem teremthet vallást, csak Isten. Ez gyakorlatilag a kulturális prezerváció alaptézise, idegen vallás nem kerülhet be, hiszen - mivel idegen - azt ember alkotta - hiszen csak egy igaz isten, és egy igaz vallás van.
3. Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd... -> ez gyakorlatilag azt jelentette, hogy a vallást csak a kiváltságos réteg (nevezzük éppen papnak) magyarázhatta, te, mint egyszeri hívő, csak abban említheted Istent, amiben neked tanították.
5. Tiszteld atyádat és anyádat... -> Ezzel persze mindenki egyetért, de gyakorlatilag a hit öröklődését biztosította.
6. Ne ölj... -> Kivéve, ha éppen a hitetlenekről van szó. Érdekes, ezt maga a vallás is tudta ám flexibilisen kezelni (pl. gyermekek keresztesháborúja).
10. Ne kívánd a te felebarátodnak... -> Tehát érd be azzal, amit az élet eléd rakott, és kushadj. Persze akik a kő alatt dolgoztak, azoknak igen jó szabályozás volt ez ám.

Ezek csak kiragadott dolgok, ha akarod, írhatok neked komplett dolgot is erről, de én akkor is humánszabályozást (vagyis törvényeket) látok benne, nem isteni eredetű, végső igazságokat.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#219) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Hüha, 198 HSZ-t sajnos nincs idöm vegigolvasni... :DD

Gondolom ezekkel nem mondok ujat, de azert en (is) leirom:

- mindenki elje ugy ki magat, hogy az masoknak ne szurja a szemet
- egynemüek közötti hazassag kizarva, mert amig egy allam a csaladokra epitkezik, addig nem ruhazhat fel ugyanolyan (pl. ado)kedvezmenyekkel egy ilyen szempontbol nem produktiv kapcsolatot, mint ahogyan a ferfi es nö közöttit- ilyen egyszerü matek kerdes ez.
- az örökbefogadas ugyanezert is felejtös, tovabba a gyerek igenis hajlamos arra, hogy a mutatott peldat atvegye, es aki ugy gondolja, hogy a homo eletmodot valasztja, az tisztaban kell legyen azzal, hogy ez egy a dolog termeszeteböl fakado lemondassal jar
- az extremizalas semmiben sem vezet jora

[ Szerkesztve ]

(#220) Morden24 válasza rii (#208) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az, hogy valamit nem ismerünk, az nem jelenti azt, hogy értelmetlen, vagy nincsen magyarázata, vagy felsőbb lény teremtette.
Az, hogy emberként már csomó dolgot megértünk, sőt befolyásolunk/teremtünk, az számomra éppen azt bizonyítja, hogy a tűzhöz sem kell Isten, vagy varázserő, vagy ördögvilla, hanem kova meg tapló.

Sectumsempra - For Enemies

(#221) dabadab válasza szab.tam (#196) üzenetére


dabadab
titán

"pont ezek az erkölcsi alaptételek, amik nem kell, és enem szabad megváltozzanak."

Igen, de mik ezek? Mert lasd be, hogy az Oszovetsegbol (ahol a nepirtas teljesen rendben levo dolog volt, a rabszolgatartas is, viszont a megeheto allatok korere es a hajviseletre szigoruan szabalyok voltak) eleg nehez levezetni valamifele olyan erkolcsi alapvetest, ami egyreszt ne utkozne a mai joerzesu emberek erkolcseivel, masreszt ne lenne hozza szukseges az, hogy onkonyesen valogassunk a szabalyok kozott.

DRM is theft

(#222) v.tom válasza rii (#208) üzenetére


v.tom
őstag

És a vallások ezt hogyan magyarázzák meg? Mi volt az ősrobbanás előtt? Hová tágul a világegyetem? Mindenre lehet kérdéssel válaszolni. Előbb-utóbb erre is lesz magyarázat, csak nem ismerjük, pár száz éve még azt is megégették, aki azt mondta, hogy a föld kering a nap körül, nem pedig fordítva, előtte pedig az is a máglyán végezte, aki azt mondta, hogy a föld nem lapos... Változnak a korok, és a tudomány fejlődik. Most ezekre a kérdésere nem tudunk válaszolni, pár száz éve pedig azokra nem tudtunk, amit előbb írtam.

(#223) vagamo válasza feka007 (#215) üzenetére


vagamo
őstag

Ne személyeskedjünk és ne keverjük bele a politikát! Magánügy!

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#224) szab.tam válasza ZéZé@PH (#207) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nekem megadatott, hogy olyan helyen hallgathatok igehirdetést, ahol emberi nyelven, (kvázi magyarul), érthetően, az aktuális, hétköznapi gondjainkkal, broblémáinkkal is találkozhatunk, azokra való megoldásokkal, természetesen szigorúan a Biblia tükrében.

tudom, te milyen prédikációkra gondolsz: fennköltnek tűnő, ájtatos, de elgalább üres, és semmitmondóakra. tudom van ilyen. de van másmilyen is. :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#225) marcias válasza Morden24 (#218) üzenetére


marcias
őstag

Te is kevered az egyházat a vallással :) A keresztes háborút a pápa rendelte el, aki mai szinten egy multinacionális cég vezetője volt. Jézus és az Apostolok sohasem uszítottak a hitetlenek ellen!
A felebarátos dolgot meg nem igazán értem. :B

Steam: marcias88

(#226) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Jóccakát, mindenkinek! :)

(#227) Racecam válasza feka007 (#215) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ebből még ban lesz, utoljára szólok. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#228) Morden24 válasza CimbiX (#219) üzenetére


Morden24
nagyúr

1. Jogos.
2. Mivel nem kötelező manapság sem a gyermekvállalás (még csak nem is tényszerű), ezért ez nem állja meg a helyét.
3. Erről különböző tanulmányok születtek már, én még nem láttam a végső igazságot. Ellenben abban egyetértek, hogy egy olyan világban, ahol egy homszexuális pár léte már társadalmi szintű kérdés, ott nem kéne még ezt engedélyezni. Ha meg már átlagos, és elfogadott, akkor értelmét veszíti a tiltás.
4. Ellenben a finomkodás sem sokra.

Sectumsempra - For Enemies

(#229) feka007 válasza elit_hun (#30) üzenetére


feka007
nagyúr

mind1...

[ Szerkesztve ]

(#230) egamega válasza marcias (#211) üzenetére


egamega
tag

Előttem már elmondta valaki, és vele értek én is egyet. A vallás kb. arra jó, hogy megmagyarázzon olyan dolgokat, amiket egyébként nem értene meg az adott témában laikus ember. Arra ösztönöz, hogy ne gondolkodj, hanem fogadd el, azt, amit mondanak neked. Elhiteti, hogy készen van minden válasz. Jól mondod, van pár olyan "vallás", ami tanításokból áll. Ezeket nem is nevezném vallásnak. A mi kultúránknak megfelelő keresztény vallás azonban bőven nem erről szól.

Amikor éppen ki akarják deríteni, hogy melyik vallás a téves út, az szinte biztos, hogy háborút jelent. Ez is csak azért, mert elhiszik, hogy az egyetlen igazság birtokában vannak és egyikben sem merül fel, hogy esetleg tévedhet is. Ehhez nagy bátorság kell szerintem. Mint ahhoz, hogy valaki megmondja, mi a természetellenes, bűnös, stb.

(#231) Morden24 válasza marcias (#225) üzenetére


Morden24
nagyúr

A problémám az, hogy a pápa léte bizonyított tény, Isten meg sehol nincsen, hogy elmagyarázza nekem, hogy a szándékai jók voltak. Akkor azok, akik szerint Isten árvízzel büntet, miért nem sújtja az igazi bűnösöket? Én még nem láttam pedofil papba villámcsapást...
Marad a default álláspontom, ez mind emberi találmány.

Sectumsempra - For Enemies

(#232) marcias válasza v.tom (#222) üzenetére


marcias
őstag

Az egész kérdést a keresztényégre szűkíted. Az ókori egyiptomban a pap és a tudós egy volt, és igen fejlettek voltak a csillagászatban, matekatikában, építészetben. Az, hogy a római katolikus egyház milyen bután fogta fel a dolgokat, nem a vallás hibája. Jézus tudomásunk szerint nem foglalkozott ezekkel a kérdésekkel, a "föld lapos" tézist pedig szerintem egy sáros francia szerzetes írta le 1000 körül :DDD Utólag is bocsánat tőle, de ez van. :)

Steam: marcias88

(#233) egamega válasza Gergő_ (#213) üzenetére


egamega
tag

Mekkora baromság ez a fertőzés már megint... :U Ne vidd oda!

[ Szerkesztve ]

(#234) vagamo


vagamo
őstag

Két homokos focista arról beszélget, hogy ki minek örül a legjobban.
- Én annak - kezdi az első -, hogy ha gólt rúgok, egyszerre tíz játékos csókolgat.
- Én meg annak - mondja a másik -, hogy ha kimarad egy gólhelyzetem, és tizenötezer szurkoló ordítja egyszerre: kapd be!

+18
Homokos lelkendezve mondja a nyári táborban ismerősének: - Éjszaka megmentettem az életedet! - Hogyan? - A f@szodat megmarta egy kígyó, és én kiszívtam.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#235) feka007 válasza vagamo (#234) üzenetére


feka007
nagyúr

Ez kész :W

[ Szerkesztve ]

(#236) dabadab válasza Morden24 (#228) üzenetére


dabadab
titán

"- mindenki elje ugy ki magat, hogy az masoknak ne szurja a szemet"

"1. Jogos."

Mennyire?... (Nyilvan itt elo lehetne hozni a megfelelo South Park epizodot ("Zavar valakit a fagyongy?"), de nem teszem. :) )

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#237) DrGonzo22 válasza myshka74 (#134) üzenetére


DrGonzo22
őstag

"Mint mindenki, ti is altalanositotok. Csak azt latjatok es az alapjan itelitek meg az egeszet, hogy a furdonacis sracok hogyan riszaltak a fenekuket, meg a papnak oltozott csavoka a rozsaszin bibliaval setalt. Ott voltam, lattam en is oket.
Ok azok, akikre nem vagyunk buszkek, akik csak a feltunest keresik es akik miatt a heterok altalanositanak."

Én furcsállom, hogy ezt a nagyon egyszerű gesztust tényleg sokan nem értik meg. Az előző hozzászólásomban is már említettem, hogy a melegfelvonuulások azon kevés társadalmi akciók közé tartoznak, amelyekben van erő. A papnak öltözött fiú üzenete egészen egyszerű. "Évszázadokon keresztül minket üldözött, irtott az egyház, mostanra fordult a kocka. Az egyház halott, már csak formailag él, a valódi társadalmi hatalom, hatóképesség, divat, és arculatformálás a mi kezünkben van. Bármit megtehetünk, azt is, hogy hülyét csinálunk abból a szervezetből, aki valaha máglyán égetett meg minket." Én így tudom értelmezni az "pap" üzenetét, és eléggé csodálkozom, hogy a melegek nagy része nem akarja ilyen önfeledt módon kinyilvánítani győzelmüket, vagy hogy ettől ennyire elhatárolódik. Nem vagyok homoszexuális, viszont azt hiszem ez esetben ez nem akadályoz meg abban, hogy csodálkozni tudjak a melegek kihátrálásán emögül az üzenet mögül. Hiszen egy tényleg évszázadokig üldözött, stb. emberi vislekedésforma üli meg bacchanáliáit ezeken a felvonulásokon, és vannak, akik nem akrnak osztozni ebben a féktelen örömben, annak ellenére, hogy érintettek. Még engem is magával ragad a nagy győzelem puszta ténye, és ereje, és annak szimbolikája, stb. (szerintem a papnak öltözött fiú egy igen hatásos, és elmés performance-t adott elő), elképzelni sem tudom, hogy egy homoszexuális embert ez hogyan hagyhat ennyire hidegen, vagy határolódhat el tőle.

(#238) Gergő_ válasza v.tom (#222) üzenetére


Gergő_
őstag

"És a vallások ezt hogyan magyarázzák meg? Mi volt az ősrobbanás előtt? Hová tágul a világegyetem?"
Szvsz ezek nem szükségesek a normális élethez,ezek nélkül még gps műholdakat is lehet telepíteni ami pl már fontos hozzá :)
Nem téged kritizállak,ne értsd félre,csak saját vélemény.

(#239) v.tom válasza Morden24 (#231) üzenetére


v.tom
őstag

"pedofil papba villámcsapást"

:DD

Egyéként nem régen olvastam erről a témáról egy "szakavatott" írását. Véletlen leltem rá, de nem bántam meg, hogy elolvastam. Néhol megdöbbentő, néhol elgondolkodató. De azt hiszem, hogy ettől nem fog róluk megváltozni a véleményem, ami bizony elég kemény vélemény, és lehet hogy több ponton is az alapvető emberi jogokba ütközne a kivitelezése..

(#240) egamega válasza CimbiX (#219) üzenetére


egamega
tag

Homo életmódot választja... újabb marhaság

(#241) Morden24 válasza dabadab (#236) üzenetére


Morden24
nagyúr

Úgy értettem, hogy jogos, ha valaki elvárja az alapvető társadalmi szokások (nem törvények) betartását, tökmindegy, hogy kiről/miről van szó. Megjegyzem, ez megint csak egy szabályozhatatlan probléma. 16 évesen megkergetett egy vén szatyor egy szatyorral, mert a Bosnyák téren adtam egy búcsúcsókot az akkori barátnőmnek. Ennyit erről :)

Sectumsempra - For Enemies

(#242) szab.tam válasza Morden24 (#218) üzenetére


szab.tam
nagyúr

bocs, de a felvetéseidet sem igazán értem, te biztos igen, így reagálni sem tudok rájuk........
csak 1-re: 3. "Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd" - egy szó a fontos, és az a hiába. itt azokról van szó, akik puszta káromkodásból veszik nszájukra, vagy a közhelyszerűen felkiáltókról, mint pl: jesszusmária, és társai... - egyébként olyan személy nincs is, csak falun mari néninél. Jézus van és Mária is.... :)

tehát Isten nevért veheti az ember a szájára, csak hiába nem.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#243) Morden24 válasza v.tom (#239) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát ez egy erősen túlragozott dolog, valahol rossz is volt részemről a példa :DDD
Igazából csak annyit akartam mondani, hogy ha tényleg van Isten, és lesz Ítélet napja, akkor k*rvasok fellebbezés lesz, mert kicsit szelektív a bíró úr :)

Sectumsempra - For Enemies

(#244) marcias válasza egamega (#230) üzenetére


marcias
őstag

Ilyen formában már elfogadom amit írsz. Való igaz, hogy pl a római keresztény vallás (de itt is inkább az egyház vallási csorbításait mondhatnánk) az emberek birkává változtatásának eszköze volt (amit ma a média vett át), csak akkoriban ez volt a legfejlettebb médium, a királyok és a pápa szócsöve, hiszen ez volt az egyetlen stabil hierarchikus szervezet, ami mindenkihez eljutott (Szent István: Minden 10. faluba templomot...). Na és ebből alakult ki az a befásult, idejét múlt és azt kell mondjam, romlott rendszer, amitől a mai értelmiség jogosan ódzkodik. Ez kb olyan, mint ahogyan egy civil öltözékből háborús felszerelés lesz, a harcban hasznos, de béke idején csak a hülyék vennék magukra :D
De ne felejtsük el, hogy a vallásnak támasz-szerepe is van. Nem mindig az a fontos, hogy megmagyarázzák neked, hogyan alakult ki a világegyetem, néha elég, ha megnyugtatnak, hogy jól dolgozol, rázd meg magad, és csináld tovább. Ma már nincs ilyen hely, ahol ezt az egyszerű emberek megkapnák, ezért járnak annyian kocsmázni.
Én a kereszténység Istenében, a leírt módon nem hiszek, de Jézus tanításait igenis örökéletűnek tartom, és szerintem jobbá tenné a világot, ha minél többen tartanánk magunkat hozzá. Szerintem neki is csak ez volt a célja, nem akart minden 10. faluba templomot... remélem érted, mit akarok mondani. A TISZTA vallási tanítások fontosságát szeretném kiemelni, ami ma nagyon-nagyon, túlságosan is elsikkad.

Steam: marcias88

(#245) Gergő_ válasza egamega (#233) üzenetére


Gergő_
őstag

Persze mert a körútra más nem mehet ha ők felvonulnak,nem békésen,provokatívan.

(#246) Morden24 válasza szab.tam (#242) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem gond, ez így gyorsan összegereblyézve nem is lenne jobb, átterelhetjük máskorra/máshová ezt az elemzést.
A feltevésem röviden és egyszerűen az, hogy a Tízparancsolat konkrétan magán viseli a klasszikus szabályozási rendszerek sajátosságát (pl. önmagának védelme és fenntartása, mint elsődleges cél), és nem sejtem mögötte felsőbb entitás hatalmát/bölcsességét/tanítását. Csupán ennyi.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#247) marcias válasza Morden24 (#231) üzenetére


marcias
őstag

Ez egy alapvető tévhit, hogy isten közvetlenül beleavatkozna a dolgokba. Az, hogy Isten mindenhol ott van, nem azt jelenti, hogy megfogja a kezed, amikor öngyilkos akarsz lenni, vagy legalábbis nem úgy, hogy lenyúl egy izmos, szőrös kéz két bárányfelhő közül, és azt mondja: ne tedd fiam! természetesen angolul, németül, majd magyarul is elmondja a biztonság kedvéért. :)

Steam: marcias88

(#248) egamega válasza Gergő_ (#245) üzenetére


egamega
tag

Igen, általában ez minden felvonulással így van, meg tüntetéssel, hogy kényelmetlenséggel jár. Az ellentüntetők szerintem épp annyira provokatívak, mint ők. Csak nem a melegek verték meg az ellentüntetőket, hanem fordítva. "Büszkék" lehetünk.

(#249) rii válasza Crystalheart (#191) üzenetére


rii
nagyúr

nem azt akartam kihangsúlyozni (tudom, hoigy ezt sikerült) hogy a parazita honnan tud a külvilágról, sokkal inkább csak azon akadtam fenn, hogy négy megállója is van ennek a szaporodásnak. Méghozzá már önmagukban is eléggé összetettek.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#250) Morden24 válasza marcias (#247) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ezt magamtól is tudtam :)
Nem lehetek alapvető tévhitben, ha éppen a beavatkozás tényét tagadom, nem igaz? Én arról beszélek, hogy azok, akik egyes dolgokat csodáknak, esetleg isteni közbenjárásnak, netán igazságszolgáltatásnak neveznek, azok azt mivel magyarázzák, hogy úgy értelmetlen az egész, ahogyan van?
"Segíts magadon, Isten is megsegít" -> Tehát oldjam meg magam, és ha sikerül, köszönjem meg Istennek, de ha nem sikerül, akkor csak magamat hibáztathatom? :DDD

Racecam: Oké, már ülök is :) Közben ráadásul "fanatikus lettem" :DDD

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Betiltott meleg-felvonulás… (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.