Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Garada


Garada
őstag

155k? :U
Az M8 megy már 120k-s áron szóval ez így stabil. :D

(#2) Zophia


Zophia
csendes tag

155e-ért vicces

(#3) TTommi


TTommi
aktív tag

Szuper! Most úgy tűnik, ez jobb telefon, mint az M9!? Gondolom szó sincs melegedésről és a kamera is nemcsak adatokban, hanem élőben is sokkal jobb, mint a 2014-es modellben.

SXZ2 és SXZ5c

(#4) gabancs


gabancs
addikt

Uncsi! És még a samsungot szidták, hogy nem lehet megkülönböztetni őket.

(#5) Dr.Anonymus válasza Zophia (#2) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

nyitó ár, hamar lejjebb megy
nekem bejön :U
még gondolkozom ez és az m9 között

(#6) tomi940713


tomi940713
csendes tag

hát ha a samu a7 drága volt akor ez mi ugyan az a snapi 615 xD nevetséges ugy veszem észre h a htc egyre szarabb

kardos tamás

(#7) Zophia válasza Dr.Anonymus (#5) üzenetére


Zophia
csendes tag

tetszeni nekem is tetszik,de nm ér annyit! még ha lentebb megy az ára,akkor is vannak nála ütősebb ajánlatok

(#8) bélus91


bélus91
tag

Elegáns ,pöpec hardver ,de az ár sok ,inkább m8

(#9) #03372544


#03372544
törölt tag

Azt tudja valaki hány grammot nyom a készülék?

(#10) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Ez majdnem jobb lett mint az m9. Persze ár értékben nem tűnik bajnoknak. Bár lehet kicsit kevéske a 615 fhd alá.

[ Szerkesztve ]

(#11) papi77 válasza TTommi (#3) üzenetére


papi77
addikt

Sajnos a 615 is melegszik! :(

Az első: NOKIA 1611

(#12) Flind válasza #03372544 (#9) üzenetére


Flind
senior tag

Bone minden valószínűség szerint tudja, mert beleírta a cikkbe.
"A One M8s 160 grammot nyom."

[ Szerkesztve ]

(#13) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Aztamocskos :D
Hát most se hazudtolta meg magát a HTC.... :U

All→M8

(#14) istnag válasza Zophia (#7) üzenetére


istnag
addikt

vannak nála ütősebb ajánlatok

Ez az, hogy valakit nem érdekel, -pl engem sem-, ha az aktuális készülékem nem 8 gb ramos, 25 mpx , 62 magos és 30 ezeré best buy. Kell az, hogy legyen benne valami ami miatt megveszem, sosem voltak csúcshardverű telefonjaim, a külső nekem az első, a belső sem elhanyagolható, de ha nem tetszik nem veszem meg, ha tetszik megveszem, akkor is, ha tudom a másik fele annyiba kerül, ugyanezzel a belsővel.

(ezt 150 ért én sem venném meg, de hamar lemegy az ára, ezek a nyitóárak már csak ilyenek.)

[ Szerkesztve ]

(#15) satz18


satz18
őstag

A HTC-nek nagyon megy idén. Ha így folytatják ismét komoly pénzügyi gondok elé nézhetnek.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#16) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Szuper, biztosan megéri a kifutó M8 helyett egy nála drágább és cserébe butább M8s-t venni. Szuper. Imádom ezt az árpolitikát. :)

Mostanában minden nagy gyártónak teljesen elment az esze és elkezdtek középkategóriás telefonokat felsőkategóirás áron adni, felsőkategóriás telefonokat meg prémium/iPhone árban. Az középkategória aljáról meg a belépő szintről már nem is beszélek, csupa ipari szemét.

(#17) TTommi válasza papi77 (#11) üzenetére


TTommi
aktív tag

Az nem túl biztató, de talán mégsem merülő forraló szintjére...

SXZ2 és SXZ5c

(#18) Garada válasza Stauffenberg (#16) üzenetére


Garada
őstag

Aztán várhat minimum 1 évet az ember, hogy kezdjenek az árak a reális szintre csökkenni.

(#19) Zophia válasza istnag (#14) üzenetére


Zophia
csendes tag

teljes mértékben igazat adok :) kinézet fontos számomra is,de pl én a Saygus v2 várom,pedig az nm néz ki ilyen jól,de tudásban és árban... :))

(#20) xmaas


xmaas
őstag

Hat erre mit mondjak ugy latszik atveszi HTC is az arazast a Samutol Snapi 615 femhazban 150+ ezer forintert ennyit biztos nem er az egesz ennyi erovel meg tesz hozza az ember egy picit es megveszi a friss ropogos M9 est vagy a szinten erosebb M8 ast olcsobban

(#21) #03372544 válasza Flind (#12) üzenetére


#03372544
törölt tag

Aha, kétszer is.
"A készülékház 146.36 x 70.6 x 9.55 milliméteres és 160 grammos, elöl pedig továbbra is a BoomSound hangszórók fogják közre az öthüvelykes, Full HD megjelenítőt. A One M8s 160 grammot nyom."

(#22) #56573440 válasza Stauffenberg (#16) üzenetére


#56573440
törölt tag

annyira egyetértek, hogy amíg ez így megy tovább én 40-50k között választok készüléket (épp aktuális lesz megint, de droidból egyszerűen vicc ami nem kínai és új ennyiért...) majd egyszer észbe kapnak remélem úgy globálisan, és abbahagyják a csúcskészülékek árának feltologatását és az alsóbb szegmensek ahhoz való módosítását...

(#23) Flind válasza Zophia (#19) üzenetére


Flind
senior tag

+1, én is Saygus V²-t akarok venni, de nálam sem pont a design a húzóerő benne. :D Legalább egyedi.

(#24) callmeakos válasza xmaas (#20) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ki vesz át kitől mit?
A Samsungnak talán most az egyszer volt az S6al egy olyan készüléke, amivel teljesen elborultan áraztak. Ezzel szemben a HTC már évek óta ezt a bicskanyitogatóan magas árképzést használja szinte az összes modelljénél. Mert azt gondolják magukról, hogy ők ezt megengedhetik.... :U

All→M8

(#25) Dr.Anonymus válasza callmeakos (#24) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

a galaxy alpha induló ára sem volt épp baráti a hw fényében :U

(#26) Penguin95


Penguin95
senior tag

Úgy látom előre számoltak az M9 negatív fogadtatásával. Mondjuk jól is tették. Minden esetre erre már nem váltanék, mivel nem hiszem, hogy a Snapdragon 615 akkora előrelépés lenne a 600-hoz képest.

(#27) Diamond500 válasza Stauffenberg (#16) üzenetére


Diamond500
senior tag

Miben butább?

(#28) macskea


macskea
őstag

Ha ez most ~150e az M9 meg ~250 akkor mégis ki fogja azt megvenni?! E-péniszt leszámítva. Gondolom ráadásul a lassan kifutó M8 helyére kívánják betenni, amire szerintem abszolút alkalmas, szóval az ára is hamarosan annak a magasságában lesz. Azaz még lejjebb megy. Nyilván mondjuk az M9-é is, de az óriási lépcső megmarad.

Más: csak nekem tűnt fel, hogy Snapdragon 615 alapokon azért elég kiegyensúlyozott készülékek jönnek mostanában, ráadásul többnyire olyan nyitóárral, ami pár hónap múlva egész jó beszerzési árat sejttet?! Nem kifejezetten olcsó, de jó ár-érték arányú mobilok.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#29) .Szaki. válasza callmeakos (#24) üzenetére


.Szaki.
addikt

Azért az A5 és A7 árazását sem mondanám túl jónak a tudásához mérten.

Egyébként egyáltalán nem vagyok egy anyagiaskodó típus, ha valamit jónak tartok, akkor arra beruházok, de nekem is feltűnt, hogy iszonyatosan irreális az új normális tudású telefonok ára. Az biztos, hogy a közeljövőben nem fogok csúcskategóriás telefont venni, de lassan ott tartunk, hogy a középkategória is 100.000 Forint fölé csúszik, ami egyszerűen beteges. A gyártók ezen biztos nem fognak változtatni, mert addig amíg megveszik a termékeiket ennyiért, márpedig megveszik, akkor hülyék lennének kisebb haszonnal adni őket. Arról nem is beszélve, hogy a Forint "szuper" értéke és a 27% ÁFAs tesz rá egy-egy lapáttal. Szerintem.

(#30) jacis


jacis
nagyúr

Ezt hamarabb megveszik majd szerintem mint az M9-et. :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#31) kbyte1024 válasza callmeakos (#13) üzenetére


kbyte1024
addikt

Pont ezt akartam írni :) hozta a formáját a HTC megint. A teló szép kivételesen nekem is tetszik,de ennyi loveert felsokategoraba is szemezgethet már a user.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#32) Stauffenberg válasza #56573440 (#22) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Vettem már épp elég telefont 40-50k között, ami csak pénztemető. Support esetleges, szavatosság rövid, kiderülő hibákat nagy ívben leszarja a gyártó és ennek tetejébe még az ember szemét is kiszúrják 1 GB RAM-al... ami már egy éve is küzdelmes volt, hát még most (vagy a következő 2 évben).

Persze-persze, mindenre lehet custom ROM-ot tenni, meg okoskodni vele, meg van aki ezt még direkt élvezi is. Én nem.

Az én ideális telefonomnak van egy viszonylag jó kijelzője, egy viszonylag jó kamerája, hardverből elég annyi ami a felületet meghajtja rendesen, játszani nem akarok, használható mennyiségű RAM van benne, jár hozzá rendes support (hazai granciával) és ezért boldogan adnék 80k pénzt.

Na ez az ami egyszerűen nem létezik, pedig nem hiszem, hogy nagyok az elvárásaim. Tavaly az összes telefonba 30k és 100k között a Snapdragon 400 + Adreno 305 + 1 GB RAM hardver került. Ha mondjuk az árkategória felsőbb traktusában hajlandók lettek volna 2 GB RAM-ot adni, akkor boldog lennék.

Így meg inkább csak kapják be a brét.

(#33) Badboys


Badboys
őstag

Figyelembe kellene venni,hogy nem a HTC tehet róla,hogy szárnyal a gazdaság és jobban teljesít Magyarország. Fölösleges ajvékolni,hogy mennyibe kerül. Kell megveszed ha nem akkor nem veszed , ilyen egyszerű a képlet. A vezírnél kell reklamálni a szar árfolyamok miatt.

(#34) batai15


batai15
félisten

baszus egyedül a 155 nem tetszik, de lesz ez méglejjebb is.
Talán akinek nem elég az m8 kamera , és nem biztos az m9ben sem annak ez jó lehet.

(#35) #56573440 válasza Stauffenberg (#32) üzenetére


#56573440
törölt tag

a saját igényeimnek se felelnek meg a droidok ebben az ársávban, de wp-ből most is tudnék választani olyat ami nekem elég tudásra, nem vagyok romhuszár, nekem a telefon eszköz és nem egy új front amivel önkifejeznék vagy mókolnék, nem hc advanced gamer user vagyok, csak legyen már gyors...

(#36) Stauffenberg válasza #56573440 (#35) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A WP nekem is tökéletes lenne, csak egy bökkenő van: Még mindig akadnak olyan appok, amik nem jelentek meg rá és nem is nagyon fognak. Jó mondjuk egy Snapseed könnyen pótolható mással, de a VSCO Cam nem, az márpedig nekem kell.

(#37) batai15 válasza Stauffenberg (#36) üzenetére


batai15
félisten

elég sok app hiányzik, ráadásul amik vannak is , butábbak mint az android és ios verziók sok esetben.

(#38) .Szaki. válasza batai15 (#37) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ez így van, ráadásul a hasznosab appok hiányoznak, hülye játékokból persze nincs hiány..:-(

(#39) #86973952 válasza Badboys (#33) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem kell mindenbe belekeverni a politikát, ugyanakkor kicsit azért nézd meg az euró-forint alakulását korábban is. Sokan elfelejtik akár 2009 -et is, amikor azonos időszakban 310 felett volt az euró. Ezt persze még lehetne sorolni. ÉS ahhoz sincs semmi köze a forintnak, hogy a dollár hol tart jelenleg.

Unalmas már ezeket olvasni és semmi köze nincs a témához. Nyilván lényeges, hogy mennyit javult a forint máshoz képest, de nem kell mindig ebbe kapálózni. Ez még nettóban is sok, bár szerintem ebben nincs semmi meglepetés. Kérdés az, hogy ez mennyire fog nekik bejönni.

(#40) batai15 válasza #86973952 (#39) üzenetére


batai15
félisten

azért igaza van... :U

(#41) #86973952 válasza batai15 (#40) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nyilván állhatna jobban is a forint, de attól még hogy az MA! átváltotta, nem a HUF árból kell kiindulni, amikor a piachoz viszonyítod. Talán egy dollár vagy egy eurós ár jobb lenne ez esetben, mint a font, mert ott is szoktak lenni bőven különbségek (az "átváltás", bekerülés során).

[ Szerkesztve ]

(#42) batai15 válasza #86973952 (#41) üzenetére


batai15
félisten

És annak mi értelme? fontban vagy euróban vásárolsz ithol?
Nagyon hangzatos hogy ennyi meg ennyi , de ithol nem.

(#43) ctvagyok válasza Dr.Anonymus (#25) üzenetére


ctvagyok
őstag

Azé az a hw majdnem a csúcskategoria. Szerintem bőven nem gyenge meg most sem. Bár azzal egyetértek hogy túl volt árazva.

[ Szerkesztve ]

(#44) #86973952 válasza batai15 (#42) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nincs még itthoni ár. A fontban megállapított ár pedig nem ritkán eltér (átváltva) az eurós árhoz képest. Ez a lényeg. Ezért teljesen felesleges fontból átváltani bármire is. Csak jelzésképp váltotatta át az MA!

(#45) batai15 válasza #86973952 (#44) üzenetére


batai15
félisten

Értelek.

(#46) joey04 válasza Badboys (#33) üzenetére


joey04
titán

itt nem önmagában az ár a probléma, hanem a piacon lévő többi készülékhez képest drága.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) Engikrisztus válasza Badboys (#33) üzenetére


Engikrisztus
tag

Ha figyelmesen olvasod a véleményeket,látod,hogy nem csak a magyar viszonyokról szólnak a vélemények.Ha mindenki így gondolná,mint te (kell megveszed,ha nem kell nem veszed),akkor nem lenne fórum.

Ugyanakkor maga a puszta megfigyelés magában kissé kezdetleges módszer.Néha mélyebbre kő ásnunk,a valódi érzelmi vetületig.Úgy lehet elcsípni a fájdalom forrását és átélni.

(#48) Hunt3r22 válasza #86973952 (#39) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Miért ne lenne köze a témához? Igenis hogy sok köze van. Nem a htc sara hogy a forint a béka segge alatt sincs. Plusz erre még rájön még a világ "legalacsonyabb" áfája és egyből itthoni ára 170k+ lesz. ;]

De mindegy, nem mi vagyunk a célközönség ahol 300 euro a minimálbér etc.

Egyébként tetszik a teló, ennyit azért nem adnék érte. :(

[ Szerkesztve ]

Xr

(#49) #86973952 válasza Hunt3r22 (#48) üzenetére


#86973952
törölt tag

Legfőképp ezért. Ráadásul szerintem igen hasznos szabály.

A többire meg feljebb már reagáltam (én IS).

[ Szerkesztve ]

(#50) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Dr.Anonymus és .Szaki.
A Galaxy Alpha, A5 és A7 2014 végi és 2015 eleji modellek. A lényegen, amit írtam nem változtat. A HTC nem most kezdte ezt a hozzáállást. Nem is tudom mikor volt relatíve "olcsó" telefonjuk. Talán a Wildfire sorozat, de azok már a maguk idejében is ótvar hardverrel voltak szerelve.

All→M8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.