Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chrys_


Chrys_
addikt

Nem rossz dolog a hangprojektor ott, ahol csak kell valami kicsit jobb minőség jó drágán a TV saját hangszórói helyett. De egy ilyen helyen, mint a mintaképen is, ahol a TV (szórakoztatás) központi szerepet kap, szerintem baromság, oda már rendes surround rendszer kell (nem a hangprojektoros surround-ámítás, az a f@szság egyel nagyobb fokozata). Akinek meg csak hírek, főzőműsor stb. kell, annak a TV is elég.

(#2) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Én szívesen letesztelném hogy szól egy ilyen cucc, főleg a mély hangokra lennék kíváncsi.
Nekem most egy nagyon tuti kis 5.1-es rendszerem van, de lassan költözök egy kisebb lakásba és ott szerintem le kell váltanom egy hangprojektorra, mert a hangfalak nem nagyon férnek el meg amúgy sem lehetne kihasználni...

(#3) elefant válasza BaLee (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szerintem vannak előnyei egy ilyen megoldásnak, de a legtöbb hangprojektor a fasorban sincs egy rendes, több komponensből álló szetthez képest

(#4) BaLee válasza elefant (#3) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ez természetes, de ez nem is volt kérdés. :)

Egy kisebb panellakásban nem feltétlenül fér el 2 nagy álló hangfal + center + mélynyomó + még két surround doboz- És akkor még a jó nagy erősítőről nem is beszéltem... . :)

(#5) Lacok


Lacok
őstag

Tv hangszóróinak kiváltására tökéletes mert azokhoz képest nagyságrendekkel jobban szól.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#6) Fall-N válasza Lacok (#5) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem még arra sem jó, hogy kíváltsa a TV-jét, mert olcsóbb rákötni egy 2.1-es rendszert.

Nekem egy 40"-os Philips (40PFH5500) TV-m van, amire egyszerűen csak egy 2.1-es (számítógépes) hangszóró van (ideiglenesen) rákötve 3.5 mm-es jackel a fejhallgató kimenetre.
Ez egyelőre jobb, mint ha csak a TV szólna, majd később veszek valami optikai csatis erősítőt meg hangfalat. Bluray házimozi valahogy nem vonz. Addig ez is ellátja a feladatát, nem audiofil az biztos. 😀

@BaLee: Nem fér el persze a nagy erősítő, de nem panelba való. Valami kisebb 5.1 viszont igen ha a hangszórók fel vannak szerelve a falra.

[ Szerkesztve ]

(#7) BaLee válasza Fall-N (#6) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Azért normális hangfalakat falra szerelni nem nagy élmény.
Lehet én vagyok béna, de egy pár KEF C3 falra szerelésén 2db jó minőségű (ill. jó nevű) fali konzol bukott el, majd egy 3. is csak félmegoldás lett, mivel ha nem a fallal párhuzamosan akarom beállítani a hangfalakat, hanem az ülőpozícióm felé akarom fordítani akkor már csak ferdén áll meg és saját súlya miatt csak bizonyos pozíciókban áll meg...
Pedig 4.4kg-os hangszóró csak...

(#8) Lacok válasza Fall-N (#6) üzenetére


Lacok
őstag

Nekem az előd modellhez volt szerencsém (YAS-105) de az sokkal jobban szólt a Panasonic tv-m hangszóróinál. [link]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#9) szgaborsz


szgaborsz
tag

Nagyon jó, hogy a Yamaha már a belépő szinten is biztosítja ezeket a lehetőségeket, bt. 4k, stb. A hangja is nagyon rendben lehet, mint minden Yamahának.

(#10) Fall-N válasza Lacok (#8) üzenetére


Fall-N
veterán

Persze nem rossz önmagában nézve csak sokszor az ára, ami miatt olcsóbb valami 2.1-es rendszer.

@BaLee: Hát igen a rögzítés nem egyszerű, én is majd házilag fogok csinálni majd valami tartókonzolt. Biztos van valami D.I.Y. megoldás a neten.

[ Szerkesztve ]

(#11) cszn


cszn
őstag

De mikó lehet megvenni? Ez itt a kérdés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.