Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) joysefke válasza hallador (#21) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Még szerencse, hogy odaraktad a "szerintem"-et :U

Lefordítva az, hogy a Hyper-V 10 évvel le van maradva, nem azt jelenti hogy a VMware drága, hanem azt, hogy az MS szar munkát végzett a koppintással, eleve a Windows mint operációs rendszer szar virtualizációra, szar memóriakezelés, szutyok nem valódi megosztott filerendszerrel stb, igazi fostalicska network konfiguráció. A Hyper-V-nél látható hogy olyan lett mint maga a microsoft, gyors és szar munka.

Nyilván nincsenek 10 évvel lemaradva, hanem mondjuk 1 főverzióval és egyszerűen sorjásabb a rendszerük, szarabbak a doksik és vékonyabb a community. De ez nem 10 év.

Másrészt amit a Windows mint guest oprendszer virtualizálásáról mondasz kb nettó baromság. Nekem nincsen üzemeltetési tapasztalatom, de amit játszottam Windows-zal virtualizált környezetben ott nem igazán volt problémám, ellenben most pl a Linux-szal.

Linux- TUN interfész, virtualizálva. (OpenVPN és más VPN szoftverek).

Windows tökéletes, Linux fostalicska sebesség (1/4-ed alatt), míg Windowson süvít drótsebességgel.
Az hogy a Linux hálózatkezelése jobb szvsz erős túlzás. TCP / UDP bufferméretek is valamikor a múlt évezredben lettek utoljára optimalizálva rajta...

J.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.