Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) greenity


greenity
aktív tag

:Y

"Egy mosolynál jobb a több"

(#2) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Nem kéne inkább az összes csomagot leszedned az összes kompatibilis tárolóból? Ez már a harmadik eset két hónap alatt. :D

Nyugodj békében Integra!

(#3) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csak nem Jessie? Mert akkor nem értem miért vagy kiakadva. Ez még testing.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) bambano válasza lezso6 (#3) üzenetére


bambano
titán

wheezy.
és az, hogy a függőségek rosszul vannak összeválogatva, a jessie-ben sem fog változni a kiadásig.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) lezso6 válasza bambano (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor ideje hanyagolni a debiant, és keresni egy másik disztribet. ;]

Gentoo? Az nem húzogat fel mindent (így téged sem), a konfigoláshoz szakértelmed meg gondolom van hozzá. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) bambano válasza lezso6 (#5) üzenetére


bambano
titán

emlékeim szerint a gentoonál mindent magamnak kellene lefordítani. szerintem ez felesleges. akkor már átfaragom a kérdéses debianos csomagokat, és azt fordítom le magamnak.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) lezso6 válasza bambano (#6) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem kell kézzel fordítani, megcsinálja magától. Azt, hogy pontosan milyen támogatással kerüljön telepítésre egy adott vagy az összes csomag, azt a USE flagek határozzák meg, ez a lelke az egésznek, hogy sose kerüljön fel felesleges csomag. Egy csomag telepítése egyébként ugyanolyan egyszerű, csak a apt-get install [csomag] helyett emerge [csomag] paranccsal megy. Utóbbi persze jóval lassabb a fordítás miatt. Meg úgy az egész portage működése más egy apt-hoz képest, de szerintem jobb, messze testreszabhatóbb. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) Vladi


Vladi
nagyúr

Kérdezted odaát, szerintem ez a kimenet kell neked:

repoquery --requires --resolve texlive
glibc-0:2.15-59.fc17.i686
bash-0:4.2.24-2.fc17.x86_64
texlive-texmf-fonts-0:2007-41.fc17.noarch
kpathsea-0:2007-70.fc17.x86_64
libgcc-0:4.7.0-5.fc17.x86_64
poppler-0:0.18.4-4.fc17.x86_64
libstdc++-0:4.7.0-5.fc17.x86_64
texlive-texmf-0:2007-41.fc17.noarch
zlib-0:1.2.5-6.fc17.x86_64
glibc-0:2.15-59.fc17.x86_64
libpng-2:1.5.10-1.fc17.x86_64

:K

ha nagyon nagyon ráérsz, nézz rá egy centosre. :P

vagy fogod a source csomagot és kiszeded a függőségből azt az 1-2 dolgot, ami beborítja neked ezt.

mod: Meg még ennyit ír:
Telepítés 1 Package (+4 Dependent packages)

Teljes letöltési méret: 52 M
Telepített méret: 127 M
Igaz ez desktop, tehát lehet 1-2 olyan dolog már fenn, ami amúgy kellene neki. pl: png cuccai.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9) bambano válasza lezso6 (#7) üzenetére


bambano
titán

oké, hogy nem kell kézzel fordítani, de akkor is le kell fordítani. minek pazarolnám erre az időt, ha más már megcsinálta?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) lezso6 válasza bambano (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azt te döntöd el, hogy neked ez jó-e vagy sem. Tudod jól, hogy mik az előnyei annak, ha magad fordítod a cuccokat, nem feltétlenül időpazarlás.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) bambano válasza lezso6 (#10) üzenetére


bambano
titán

nem látok egy indokot se, hogy minek fordítanék magamnak ilyeneket. én használni szeretném a gépeimet, nem masszírozni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) lezso6 válasza bambano (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mondjuk azért mert egyébként behúz 1 giga függőséget. Helyben fordított cuccnál gentooban nincs ilyen, csak az fog lefordulni ami kell, ez az előny. Hátrány meg az, hogy több időbe telik a telepítés. Ha meg csak használni akarod, válts OSX-re... ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) bambano válasza lezso6 (#12) üzenetére


bambano
titán

cseberből vederbe...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) tlac


tlac
nagyúr

ki van kapcsolva az, hogy az ajánlottakat is függőségeknek kezelje?

(#15) bambano válasza tlac (#14) üzenetére


bambano
titán

ma is tanultam valamit. :R
akkor most már nem az az agyhalottság, hogy ennyi mindent felrak, hanem az, hogy hülyeség a default :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) bambano


bambano
titán

kiderült, hogy a latex postscrtipt támogatását a ghostscript csinálja (ez mondjuk nem újdonság), és az húzza magával az egész szemétdombot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) N0zer0 válasza bambano (#16) üzenetére


N0zer0
senior tag

Így van. A TeXlive-nak egyszerűen ennyi függősége van default, nem a Debian hibája. Én a fullt szoktam felrakni, akkor 2 gigánál is többet húz le, hogy később ne kelljen csomagokért vergődnie a netes tárolókban. Viszont ez változni fog a jövőben, mert XeLaTeX-ről áttértem sima XeTeX-re, és ahhoz is vannak csomagok, de elkerülhető a használatuk, így nem is használok semmilyen csomagot, betűtípusból is csak külső .otf-fájlokat. Elég lesz nekem emiatt a jövőben a TeXlive alaprendszer, mindenféle ps-ses és más extra nélkül. Legközelebb talán a TeXworksöt sem teszem fel, nem hogy a TeXstudiót, megoldom inkább külső portable IDE-vel. Akár az is elképzelhető, hogy a TeXlive-ot sem teszem fel, hanem csak egy alap XeTeX-et dvipdfm-mel és kézcsók.

Egyébként jobb a sima (Xe/Lua)TeX, mert az alatt is meg lehet csinálni mindent, és semmivel nem bonyolultabb a LaTeX-nél, és legalább látod is, hogy melyik kód mit csinál és milyen végeredményt ad. Plusz pár nagyságrenddel gyorsabban fordul le egy sima TeX-doksi, mint egy LaTeX-es, és nem kell csomagokkal vergődni, hogy melyik csomag melyiket üti, meg milyen beállítást variálnak el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.