Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Az Abit uGuru panel miatt +5 FPS :K :DDD

(#2) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem lesz kissé procilimites az a 8800gtx/ultra sli?:DDD.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#3) FatalEror


FatalEror
addikt

Villanyórát már visszatekerted? :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#4) bacsis válasza proci985 (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Legalább nem a VGA kártya lesz a kevés :))
FatalEror! Karácsonyra kaptam egy fél kiló urán ércet jézuskától! már oda is adtam paksnak hogy "bobják rá" ha bekapcsolom a gépet :D

[ Szerkesztve ]

(#5) FatalEror válasza bacsis (#4) üzenetére


FatalEror
addikt

Ja az más. :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#6) Tomassyno válasza bacsis (#4) üzenetére


Tomassyno
csendes tag

Adtad volna inkább Ahmadinejad-nak, hátha ő több hasznát veszi:D

(#7) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Bacsis mikorra várható az Európai áramkimaradás?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#8) bacsis válasza $p@rr0w (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem tom mit szívóztok, 300W-ot sem éri el a gép fiogyija 3Dmark06 alatt :P :))
szerk: pedig szegény Opteron már kapja a plusz feszkót, hoyg bírja a magas órajelet :))

[ Szerkesztve ]

(#9) proci985 válasza bacsis (#8) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az nagyon gyanús, megy mindkét gpu/mennyi terhelést kapnak?

8800gt slivel esetleg lehetne annyi.

(GTXek egyedül majdnem annyit zabálnak, mint az én 6950em, és nekem a gép 3dben lazán behúz 350et konnektorból)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10) bacsis válasza proci985 (#9) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A táp fogyasztása ebben nincs benne, csak maga a gép ennyit kér a táptól... Amúgy Far Cry 3-at most indítottam el, itt most azért jobban felugrott a fogyi mérő, alulról karcolgatja a 400W-ot :U amúgy elég jól megy a játék 1giga rammal is :DDD

(#11) proci985 válasza bacsis (#10) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

na 400W mindjárt reálisabb.

fogyasztást hol méred a táp mögött?

hm, nem akad be az 1g ram miatt?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12) bacsis válasza proci985 (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jahh ilyen fogyi mérős tápom van írja a "Wattot" :DD de mondom, 40-at nem éri el, átlagba 395-t mutat :)
Természetesen beráng az 1 giga ram miatt, időnként, azaz nem folyamatos a szaggatás... de amúgy átlag embernek még simán játszható :DDD jó mondjuk akció még nagyon nem votl hogy robbannak a hordók az emberek hullanak széjjel mert itt az elejin bóklászok még, lehetz később játszhatatlan lenne, de most még oké :DDD

(#13) r-chee


r-chee
őstag

:C
Milyen grafikai beállításokat használsz, s mennyi az annyi (FPS)? :)

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#14) djculture


djculture
félisten

Kártya is ha csak dx10-10.1 es akkor dx9-be megy az meg nem megterhelő.Emiatt régi kártyákon is elfutkorászik a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#15) bacsis válasza r-chee (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Még csak a tutoriallal küzdök, f*szom, de gyűlölöm az elejét :DDD
1024X768 medium, FPS az elég jó, sztem 40-50 körül megy, persze néha beráng 2-3-4-5 tized másodpercre is, azaz dúrván érezhetően... ugye 1 giga ram nem sok neki :DDD de még el lehet vele bohóckodni.. csak jussak már ki ebből a sötés eleje maszlagból :U
djculture! Nem megterhelő? ne felejtsük el hogy a VGA a gép cirka 6 éves... igaz, 6 éve ez volt az űberdúrvamillergémeratyaúristennincsfeljebbgép, de akkro is 6 éves... Jahh és akkro si hál'istennek tényleg "annyira" nem megterhelő :K kap majd egy kis Most Wanted-et is, meglássuk :))

[ Szerkesztve ]

(#16) proci985 válasza bacsis (#12) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja oké, tényleg, voltak ilyen tápok.

hát napokban volt itt egy cikk, aminek kb az lett a vége, hogy kell neki 8 giga ram, 4el még néha beakadt. illetve szerintem a videomemória is előbb fogyna el, mint a GPUk (nyers erőben 100%os kihasználás esetén kódfüggően annyival nem gyengébbek együtt, mint a 6950em).

azért másik oldalról derekasan tartja magát a rendszered főleg, hogy 6 éve se volt abszolút csúcs a proci (elvileg első intel négymagosok már kint voltak a piacon, bár a legolcsóbb B3mas q6600 is került vagy 5-600usdbe listaáron).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17) djculture válasza bacsis (#15) üzenetére


djculture
félisten

Hát én annak idején 1024-be nyomtam végig a stalker pripyat játékot mikor kijött egy sempron 3000+ szörnyűségen igaz agyonhúzva meg egy ati 9700pro-n:) Pedig akkor az már egy matuzsálem gép volt:) Persze ott is az segített hogy dx10-11 helyett dx9 be futott a game...
De ugyanez megvolt a hal life2-vel ott még egy gf4 mx is vitte szépen a játékot dx7-ben ugye dx9 helyett. Szerzett jó pár haver helyette egy dx9-es hardvert a gépüket agyon terhelte, prociba is ötször annyi erőforrást evett úgy így nemtudták játszani hiába csináltak bármit rajta.

[ Szerkesztve ]

(#18) bacsis válasza proci985 (#16) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen, pont a cikk író, aki mellékesen jó barátom, vágta ki nekem a biztosítékot hogy há me 8 giga ram sem árt neki...
És ESKÜSZÖM!!! halljak éhen, hogy megy 1 giga rammal :DDD kicsit méricskéltem! átlag 45FPS, de volt hogy felment 65-70-re is, pl mikor a toronynál kolbászoltam.... amikor megyek előrefelé van hogy be akad 1-1,5 másodpercre is, tény és való.... de baszki, emlékszel/tek a húúú már nem is emléxem a címére, FPS nézetű játék volt, Magyarul dumált benne az arc, lehetett benne p*silni, meg ásóval lecsapni az ember fejét, focizni vele, felgyújtani, meg ilyenek, abban pl a játék közepén perceket töltött időnként a játék, ahhoz kéepst meg mi az a 1,5 másodperc most :DDD
Ami szintén nagyon dúrva, hogy 1024X768 mediumon SLI-nél a GPU-k 50-70%-on mennek, egy kártyás módban 100%-on :Y azaz már 1024ben is GPU limit van... megmerem játszani hogy 1440X900 High és/vagy 1680X1050 mediumon fogom tudni tolni a gammát :K csak az alaplap nem igazán akarja a ramokat úgy kezelni ahogy én szeretném, ha legalább 2 gigát beletudnék nyomni úgy hoyg azok 500-550MHz-en hasítsanak, az még rengeteg pluszt hozna a konyhára :K
djculture! Half Life 2 megy szépen Geforce256-on is :DDD :C

(#19) FatalEror válasza bacsis (#18) üzenetére


FatalEror
addikt

Postal a játék neve :)

HardCore is my LifeStyle

(#20) proci985 válasza bacsis (#18) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja emlékszem valami extrém autós léghűtéses tuningra a tetőcsomagtartón, amit mintha együtt követtetek volna el:DDD.

Postal 2;).

GPU limit sima, post process eléggé gpuigényes. viszont memóriát tényleg imádja, nálam mind az FC2, mind a 3 kilépkedett pár óra után emiatt AA nélkül is/legolcsóbb AAval is. tippre highon Téged is ki fog szórni az asztalra.

szerintem hagy a mem tuningot (4 stick általában jobban megterheli a memóriákat, meg késleltetések/jelek is egyszerűbben fognak késni több modullal, vezérlő is lehet szűk), itt most szerintem a több a jobb. Q66al FC2ben anno semmi különbség nem volt 800cl5 és 1000cl5 között (8 giga ddr2ővel), bár a Kenti FSBre volt érzékeny (legalábbis 333 érezhetően gyorsabb volt, 400 333ról már kevésbé), memóriára kevésbé.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21) frescho válasza bacsis (#18) üzenetére


frescho
addikt

Bahhh. megint az atlaggal jossz. Az atlagot a hajara kenheti az ember, ha egy zuzosabb resz kozepen szaggat, mint allat a jatek. Ettol fuggetlenul le a kalappal, ismet sikerult belehajszolni teged valami idiota tesztbe :)

proci985: A balatoni "mindjart lefagy a pocsom" es a dunai "jon a vizibusz" sokkal jobb volt.

https://frescho.hu

(#22) proci985 válasza frescho (#21) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

na azért a bordán átmenő levegő maximalizálása menetszél segítségével szerintem volt annyira őrült ötlet, mint a balatonhűtés. főleg, hogy egy időben én is kerestem léghűtéssel a maximumot, szóval választ adtatok a kérdésemre, hogy oké, de mi történik 170m3/h fölött (egy ventivel addig mentem).

azért úgy általában köszi mindhárom tesztért mindkettőtöknek, extrém megközelítései voltak a szűk keresztmetszet keresésének.

mondjuk ez erre a tesztre is igaz, FC2 alapján: FC3al inkább csak játszottam, FC2 volt anno az első játék amit 5760x1080ban toltam, folyamatos diagnosztikával a háttérben, nézni, hogy mi fogy el előbb (meglepő tapasztalat: a Vram). azt mondtam volna, hogy 2 giga ram alatt telepíteni se érdemes, 6-8 giga alatt meg kevés lesz a memória, mint sok más esetben. szóval ma is tanultam valamit. egyébként egy grafikon az egyes képkockák kirajzolási idejével/két képkocka közötti késleltetési idővel tényleg érdekes lenne.

és végül: BUÉK!

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23) bacsis válasza frescho (#21) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen átlaggal jövök :K én kb leszarom, ha egyszer egyszer beesik 20FPS alá egy pár másodpercre ha leginkább 40-el fut ;) majd megnézem akció alatt is nyugi :))

(#24) frescho válasza bacsis (#23) üzenetére


frescho
addikt

Ha egyszer-egyszer beesik, az nem erdekes. Ha rendszeresen szaggates harc kozben is csinalja, akkor mar erdekes.

https://frescho.hu

(#25) bacsis válasza frescho (#24) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Most 2 Giga rammal egyáltalán nem röccen be, 30-32 FPS volt a legkevesebb :K
Könnyen vagyok ám totál lebutított, 32bites XP-vel :K

(#26) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nagyon sufni :DDD :P

All→M8

(#27) Trebron09 válasza frescho (#21) üzenetére


Trebron09
őstag

" A balatoni "mindjart lefagy a pocsom" es a dunai "jon a vizibusz" sokkal jobb volt."

Ezen mekkorát röhögtem :DDD :)) :C

bacsis: Lesz ebből egy cikk is vagy szimplán "rád 'gyött az 5perc"? :DDD :R

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#28) bacsis válasza Trebron09 (#27) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

behányt mind a 2 8800 Ultra :U egyiket megjavíttattam most jön majd visszafelé hozzám... a másikat jövő hónapban csináltatom.. lesz belőle igen.. amúgy elöljáróban annyit hogy 1920X1200 High-ban 20-25FPS megvolt, és VGA limit volt :Y :K szal a kis "szaros" 939-es rendesen pumpálja a kakaót még mindíg :))

(#29) Trebron09 válasza bacsis (#28) üzenetére


Trebron09
őstag

:(

Sajnálom.. hát igen nem mai kártyák ezek.
1920X1200 High-ban 20-25FPS.. nem semmi :Y :C

Remélem hamar összeáll megint a konfig. :R

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#30) bacsis válasza Trebron09 (#29) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hááát.. kb egy hónap kell még, mert a másik kártyát csak jövő hónapban tudom javíttatni :K
gondoltam még arra hogy beröffentem a 2db HD2900XT-t CF_be egy 939-es ATI-s lapban, az se menne sztem nagyon szarul :))

(#31) Trebron09 válasza bacsis (#30) üzenetére


Trebron09
őstag

Wow.. azt is megnézném mit kezd az FC 3- al :DD

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#32) bacsis válasza Trebron09 (#31) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh csak sajna az Abit AT8-32X annyira nem szereti a magas RAM frekit, és ha a DDR-ek nem mennek 480-500 körül akkor aért van némi teljesítményvesztés :U és a S939-et úgy szeretném bemutatni hogy szanaszéjjel alázzon "mindent" azaz érted mire gondolok :))

(#33) sworder


sworder
csendes tag

Csíkoznak :S?Nekem a 8800gts-eim hánytak/nak be mindig,bár jelenleg mind2 müxik,már 3x melegítettem 150W-os infra lámpával :D,most stabil,az asztalon van a gép és így jóval hűvösebb a kártya,am az a baj,hogy az egyik G80-as a másik G92-es,és gondolom így nem is menne sli-be :S.

(#34) zizi7229 válasza bacsis (#28) üzenetére


zizi7229
tag

8800 ultra még egyedül sem szeret gyári hűtéssel, bár ha majd eladó lesz egyik vevő lennék rá, mivel nvidia karikat gyűjtök, csak olyat szereztem, amihez nincs doboz, meg arctic hűtő van rajt(legalább nem megy 55 fog főlé, ez is valami)

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.