Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) magmakocka


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Sok sikert mindnekinek! :)
Boldog Karácsonyi Ünnepeket!

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#2) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Már éppen gondoltam h kipróbálok egy tyuningot amikor olvasom h lassúság kell. :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3) Gdi


Gdi
senior tag

Ki kellene menni a garázsba P4-et túrni, de ahhoz hideg van (na jó nem, csak lusta vagyok és kifogásokat keresek).
Bent volt egy E7600, azt legalacsonyabb 1.2Ghz-re tudtam letornászni, de gondolom ez max egy középmezőnybe lesz elég :(

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#4) draco31


draco31
veterán

Van itt egy S478-as konfig már fél éve, de még lusta voltam leboncolni, bár azt sem tudom jó-e egyáltalán. Lehet kipróbálom vele.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5) prolad


prolad
őstag

Nagyjából mekkora érték számít lassúnak? Mármint tényleg lassúnak?

(#6) erer1000 válasza prolad (#5) üzenetére


erer1000
őstag

Másfél óra alatt futott le, az 0.12 pont

Na ennél bőven ki lehet hozni kevesebb pontot

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#7) prolad válasza erer1000 (#6) üzenetére


prolad
őstag

Ja, akkor hagyom, csak egy g4650 volt kéznél, azzal sikerült kihozni 0.19-et. Mondjuk alapállapotban 1.5 körülit hozott, ezen is meglepődtem

(#8) prolad válasza prolad (#7) üzenetére


prolad
őstag

4560 lesz az a 4650, kitalálhatna az Intel a Pentiumokra is valami könnyen követhető számozást.

(#9) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Egy P4 túl gyors még erre a versenyre :D Még a Tua P3 is lehet bitang :D

(#10) bacsis válasza erer1000 (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az már elég jó eredmény.. küld be :K
Zicokuka! Nem véletlenül ezt a verzióját választottam a proginak... ez P3-on nem fog elidnulni ;)

[ Szerkesztve ]

(#11) erer1000 válasza bacsis (#10) üzenetére


erer1000
őstag

FX8350-el :)

sajnos már űberelték :(

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#12) Gdi válasza bacsis (#10) üzenetére


Gdi
senior tag

Tua és Coppermine-vel én is nekimentem volna, de láttam, hogy P4, Athlon64 a minimum :(
Bár 1Giga ramot is írnak, mégis sikerült 512-vel lefutnia.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#13) draco31


draco31
veterán

Izzad egy Celeron 2.6Ghz :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#14) draco31 válasza draco31 (#13) üzenetére


draco31
veterán

Azt hiszem túl erős, 0.31 lett.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#15) prolad válasza prolad (#7) üzenetére


prolad
őstag

0.13, ennyi a max, kaby lake már túl erős ide :D

(#16) erer1000 válasza prolad (#15) üzenetére


erer1000
őstag

úgy fest az FX 1 szálasban tényleg gyengébb :C :C 0.12

de van még lehetőség bőven ;) ;)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#17) prolad válasza erer1000 (#16) üzenetére


prolad
őstag

Ha lehetne érdemben órajelet állítani, menne még lejjebb is, de 800mhz alá sehogy se tudom vinni. Talán egy K-s procival menne. Szombaton rakok össze egy ryzen 5-ös gépet, azzal még teszek egy próbát, úgyis sokan mondják, hogy gyenge az AMd-k egy szálas teljesítménye :D

(#18) frescho válasza prolad (#17) üzenetére


frescho
addikt

Csak hogy én is beszálljak:

Atom, lekapcsolva minden turbó, meg gyorsító funkció. Hűtés nuku ezért melegre throttlingol, mint a fene.

https://frescho.hu

(#19) Gdi válasza frescho (#18) üzenetére


Gdi
senior tag

Hűtő nélkül, na kösz :D
Ez azért már a "szabályok" (még ha kevés is van) exploitolása. ... Virtualbox kb 2 VM-mel?

Én épp egy AMD Ontario-t próbálok, gyenge mint a fene, de az sem lesz ennyi, pedig gyengébb, mint a J1900 :(

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#20) frescho válasza Gdi (#19) üzenetére


frescho
addikt

A VM-k csak arra kellettek, hogy terheljem a másik 3 magot. CPU affinity-val a cinebench 1 magot kapott a masik 3 csak fűtött. De újra elő tudom hozni ha megmemelgítem mondjuk superPI-vel vagy csak bezárom. Ez utobbihoz meg nem volt batorsagom amikor lattam, hogy a fólia elolvadt rajta :D

https://frescho.hu

(#21) Gdi válasza frescho (#20) üzenetére


Gdi
senior tag

Hátha lepottyan a CPU is :)

Amúgy, ha terhelsz 1 Bay Trail magot, akkor az hatással van a párjára, mert ha jól rémlik ezek is modulos felépítésűek, szóval L2 és valamelyik utasításfeldolgozó párban van (2 maghoz). 4 magból 3at terhelve végül is a 4.-et is terhelted. Majd utána kellene nézni, mert ebben nem vagyok biztos

Nem kötözködés, de -szerintem- ez a 0.04 biztos nem csak a throttlingból eredő "1 szálas" gyengeség.
G-T44R nem ad ilyen kevés pontot, pedig az is lemegy 700Mhz-re és passzív főzi magát, ráadásul tisztán 1 magos, tehát a legutolsó megszakításkérelmet is az az egy mag intézi.

Nézd meg pld. egy hősugárzó segítségével (az nem volt kizárva, a mellette futó program igen), és az affinitást sem kell erőltetni, a CPU (Single Core) eredmény legalább akkor ugyanúgy számolódik mindenkinél.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#22) Gdi válasza frescho (#20) üzenetére


Gdi
senior tag

Vagy... végül is lehet. Úgyrémlett a J1900 1x nm készült már.
Passmark fele annyira hozza a single thread teljesítményét, szóval throttlingolva akár alá is kerülhet.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#23) frescho válasza Gdi (#22) üzenetére


frescho
addikt

Azért a 0.04 nem olyan nagy etwas. 0.4 valami az alap érték, de akkor turbóval megy. kikapcsolva a turbo-t, (2400 vs 1333MHz) hardware prefetchert, RAM-ot lelassítva már 0.1 fölött van kicsivel ahogy egy D425-ös atom. Innen megy még le a melegedés miatt. Szoftveresen Virtualbaoxban meg annyit lehetne lassítani amennyit nem szégyenlek, de az nem fair.

Ja és persze Win 64 ultimate, mert azzal is lassul. ;)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#24) Gdi válasza frescho (#23) üzenetére


Gdi
senior tag

Elhiszem, este sikerült nekem is a 0.04. Hűtéssel, normál körülmények között :)
Még van egy 1.6-os P4, amit megpróbálok, mennyire lehet játszani az FSB/szorzóval, meg egy 775-ös Cele D.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#25) bacsis válasza Gdi (#24) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jahh.. a jó kis willamatte P4-ek celók lassúak mint a tetü... De sajna fix szorzó, és nagyon 100-as FSB alá sem lehet lemenni velük :(

(#26) frescho válasza bacsis (#25) üzenetére


frescho
addikt

Le lehet menni, csak akarni kell.

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.