Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AS


AS
félisten

OMG....
Jah csak szegény gyerek, ha játszótársai meglátnak nála egy ilyen kütyüt akkor kinevetik jól.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#2) meroly


meroly
veterán

Az én 20 hónapos kisfiam a 30 telefon közül a kirakatban simán rábökött az enyémre, mondta hogy apa telefonja. Hihetetlenek ezek a mai gyerekek, de - bár fiatal technokrata apuka lévén (26 vagyok) - mégsem vennék iskolás koráig telefont a gyereknek. A bölcsiben végig felügyelet alatt van, zárt ajtók mögött. Az óvodában úgyszintén, az iskola az első hely, ahol már önállósodnia kell, akkor meg már nem ilyen telefon fog kelleni neki. Most ezt mondom, de aztán lehet mire oviba megy, már kötelező lesz a mobil :)

Egyébként meg nem hiszem hogy jót tesz neki a szülőktől való "elszakadás" műveletében az, hogy ott a zsebében a mobil és bármikor felhívhat. Azért még nem tudja kordában tartani a dolgokat, lehet egész nap a telefonon lógna és hivogatna minket. Nem mintha zavarna, de ez azért már nem egészséges.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#3) korpicschess válasza AS (#1) üzenetére


korpicschess
veterán

Kivéve ha 5 éves.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#4) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Az oké, hogy 5-ig tud számolni a gyerek, de olyan számokat nem akar majd elérni, ami 6-9, és 0-s számokat is tartalmaz?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5) EczkE


EczkE
addikt

Komoly cucc. :C

Bog megint király lett a cikk. :R

Asszem mindenféleképpen!

(#6) RedBoyforCE


RedBoyforCE
csendes tag

Én max iskolás korában vennék telefont a gyereknek. Figyelni kell a gyerekre, meg én is aggódnék érte, de az sem megoldás, hogy éjjel-nappal mint egy börtönőr fürkészem. A gyerekek nem hülyék... le lehet velük ülni megbeszélni mit szabad és mit nem. Nevelés kérdése.

Nokia 3210 -> Nokia 3330 ->Nokia 6600 -> SE K750i -> Nokia N82 -> LG GW620 -> Nokia N82 -> HTC Desire Z -> Samsung Galaxy Note 3 -> Oneplus 3T -> Onellus 7T-> Samsung S21FE -> Samsung S22 Ultra

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Érdekes kis kütyü. De ahogy észrevettem a gyerekeknek (internet, tv) mindig a legújabb és legjobban kinéző tlefon kell. Nem hiszem, hogy sokuknak tetszene ez a küty. :D

(#8) skrabi


skrabi
senior tag

első oldalon 4évestől ajánlott, 2. oldalon 3 éves korhatár? :U :DDD

18:43 [PDenton91] nem cigány hülyék, hanem roma http://www.facebook.com/skrbkphoto

(#9) fateless


fateless
veterán

Ez egy nagyszerű készülék üzletileg!

Sok szülő nem érti, mit jelent szülőnek lenni, túlzásba viszi (tapasztalat). Őket igazán meg lehet fejni egy-egy ilyennel. Ha a szolgáltatók valamelyike elgondolkodik kicsit, nagyot kaszálhatna a szülőkön egy hasonló modellel.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#10) Bog válasza skrabi (#8) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A dobozon szó szerint ez van:
Ajánlott: 4 éves kortól. 3 éves kor alatt nem ajánlott a lenyelhető apró alkatrészek miatt!

Hogy 3-4 év között akkor mi van, az rejtély :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#11) Bog válasza fateless (#9) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Tudtommal a szolgáltatók már elgondolkodtak, úgy hírlik, hogy az egyik operátornál lesz kutyakövető SIM-es GPS-es nyakörv, beszarás. Innen csak egy lépés a gyerekre valami hasonló karperec, broáf. Majd az adatvédelmi biztos jól állástfoglal, ha ezt valaki intézményesíti, a gyereknek is vannak jogai, elvileg.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#12) meroly


meroly
veterán

Igazából az alapbeállításokhoz egyszerűbb lenne egy külső (akár usb-s) numerikus billentyűzet, amit persze csak a szülők használhatnak hozzá ;]
Hamár van usb port....
Tényleg a töltésen kívül az semmire se jó?

#11 Bog: amíg nem lesz 14 és kvázi normális dolgot akarsz csinálni vele, úgy értem nem ütöd vered, akkor nem lehet sok ellenvetés. Inkább kicsiknek való, de nem a mai kicsiknek sajnos....

Még egy dologra tényleg nagyon jó. Mégpedig megfigyelésre, spy funkcióra, ami ugye nem teljesen legális, de a szobában elrejtve, vagy a gyerek játékai közé dobva simán figyelhetjük az asszonyt, hogy mit ténykedik míg a jó ura dolgozik ;]

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#13) skrabi válasza Bog (#10) üzenetére


skrabi
senior tag

Ja értem:D:D Volt két (vagy három :F) ovistársam, akik egyszer megszöktek az oviból... Nekik való az ilyen:D Más értelmét nem látom...

18:43 [PDenton91] nem cigány hülyék, hanem roma http://www.facebook.com/skrbkphoto

(#14) Napfénysüti válasza Bog (#10) üzenetére

3-4 év közé biztos valami másik idősíkot képzelt a gyártó ahol nincsenek gyerekek. :DDD
Maga a készülék mókás de ha lenne is gyerekem tuti nem vennék neki. Ennyi idősen még tényleg ott az óvoda ahol vigyáznak rá ha meg nagyobb lesz akkor valami fapados belépő szintű telefon jó neki.

Més que un club!

(#15) plus44


plus44
veterán

Basszus 17 éves vagyok, de az én koromban nem volt ilyen cucc, meg kb. semmi sem nekem. Pláne nem négy évesen. Tény, hogy rövid pórázon tartottak, és hamar megtanultam, hogyha valami nem úgy történik, ahogy apa/anya azt előre kitalálta jön a saller keményen, ez nem vitás. Más felől, mi a búbánatnak egy ilyen telefon egy 4 éves gyereknek? Jóformán semmire sem tudja használni a korlátozások miatt, és akkor vegyük bele, hogy ha tudná, sem használná. 4 évesen?! Feleslegesen. Elsőben, vagy másodikban kaptam egy hót' egyszerű telefont. 2 dolgot tudott, telefonálni és sms-t küldeni. Kész passz, amire kellett, arra jó volt, ha baj volt hívtam apát/anyát, vagy ők engem, ennyi. (mellesleg ez nagyban múlik a szülőn: hogyan neveli a gyereket, mihez van szoktatva, velem ilyen baj nem volt, azt csináltam, amit mondtak, így biztosra vették, hogy nem vagyok tilosban és tényleg, komoly következményei voltak, ha mégis, így eszemben sem volt kockáztatni...)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#16) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

gyilkos egy telefon az biztos :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) meroly válasza plus44 (#15) üzenetére


meroly
veterán

Akkor te tényleg nagyon jó nevelést kaphattál, szófogadó kis fiú voltál :P

Nem mindenki van így, mert én pl a világkártyával (tudjátok régen matávnál volt és mindenhonnan az otthoni számlára lehetett telefonálni) csináltam párszor jó nagy számlákat és megkötöttem a nagyszülőkéra is, így amikor anyuék letiltották, akkor jöhetett az. Állandóan a suli fülkéjén lógtam, mert a mobilomon sose volt pénz, mert képes voltam 1 nap alatt lebeszélni. Aztán mikor már nem a zsebpénzből, hanem diákmunkából kellett finanszírozni az ilyeneket, jobban figyeltem rá.

Én se látom a célkorosztályt egyébként.

Impossible is nothing

(#18) amanoba válasza plus44 (#15) üzenetére


amanoba
őstag

"Más felől, mi a búbánatnak egy ilyen telefon egy 4 éves gyereknek? "

ez nem a gyereknek való igazán, hanem a szülőknek, hogy mindig, mindent tudjanak a kis csemetésről.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#19) sagesz93


sagesz93
addikt

ez nem a picifon akar lenni :DDD ?

(#20) Lennier


Lennier
tag

Hogy tudtatok erről 4 oldalt írni? :)

(#21) meroly válasza sagesz93 (#19) üzenetére


meroly
veterán

Picifont ajánljuk: 5-10 éves gyerekek szüleinek, akik biztonságban szeretnék tudni a gyermekeiket, de a felesleges költségektől, emeltdíjas hívásoktól meg akarják kímélni magukat.

A korosztály-besorolás egyre változékonyabb :DDD

Impossible is nothing

(#22) Alvin76


Alvin76
tag

A 8 éves lányom kiszedné a SIM-kártyát, és beletenné a fiókomban talált valamelyik régi készülékbe. :DD

én alsó osztályosoknak is csak úgy adnék (adok) mobilt, hogy ha kirándulnak, vagy, bicajoznak, akkor legyen lehetősége hazaszólni... van egy "közös családi mobil" bent egy feltöltőkártyás SIM... és akinek kell, az viszi... de csak ha kell...

Inkább illemkönyvet kellene gyerekeknek a telefonálási szokásokról: köszönés, "nem zavarok?" , elköszönés, mit illik, mikor...

(#23) Tikakukac


Tikakukac
titán

Bulitelefon. Ha már annyira matton van valaki akkor egyik gombbal taxi másikkal meg valami jóhaver aki esténként ráér hazavonszolni. Én tudnám hasznosítani :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24) plus44 válasza meroly (#17) üzenetére


plus44
veterán

Azt kaptam, bár nézőpont kérdése, hogy meddig jó, hol van a határ, egyáltalán mi a jó, és a cél elérésének módozataiban is vannak egyet nem értések. Így visszagondolva oké, kellett a szigor és talán ez mondható az akkori kor sajátosságának (manapság nem nagyon dívik a verés pl...), bár én sok mindent máshogy csinálnék, de még nem tartok ott.

amanoba: magyarul ez egy plusz cucc, amit egy 4 éves lazán elhagyhat, vagy véletlenül ott hagyhat valahol. (még én is mindent elhagyok, hát még egy 4 éves, és ezzel nem őket minősítem, hanem a memóriámat). Ennyi erővel ültessenek chip-et a gyerekbe...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#25) meroly válasza plus44 (#24) üzenetére


meroly
veterán

Meg ugye az is fontos, hogy mindenzt gyerekként és most felnőttként hogy érkéledet. Akár az ellentettjére is fajulhat a dolog. Ismerek olyan csajt, aki otthon egy szende-szűz, kitűnő tanuló (legalábbis apuci így tudja és ezt várja el), de aztán mikor eljön az este, húúú.... nincs akadály előtte (pasik, szex, pia, drog, cigi, stb). És pont azért mert túl szoros a kötele.
A verés baromság sztem. Én csak egy pofont kaptam, azt is azért mert fater ki akarta verni a cigit a számból, mikor előtte rágyújtottam :DDD

Impossible is nothing

(#26) johny dragon


johny dragon
aktív tag

Annek nics semmi értelme! 4 évesnek nem kell telefon. Az OK, hogy ált. isk. 3. évfolyamában már van mobiljuk, ők még egyedül is járhatnak valahova. De oviba? 8-9-10 évesen meg rohadtciki játékmobillal szaladgélni, amikor más komoly(abb), érintős vagy gombos telefont kap.
A lehallgatás meg szerintem jogsértés. Saját gyereket le lehet hallgatni, de más gyreket/ovónénit nem.

Xperia mini pro 4.0.4

(#27) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Az óvodába tökéletes.
Ebben a korban a gyermek ne azért kapjon mobilt, hogy az az ő privilégiuma legyen, hanem az a szülőnek egy plusz felügyeleti eszköze.
Teljesen érthető, hogy a szülő - a gyermekével való kapcsolatuk fényében - eldönthesse, mit enged a gyermekének, és mit sem.
A legszigorúbb póráztól az elég lazáig, mindent a szülő állít be, ez így helyes.
Ráadásul a jutalmazás is lehet, mondjuk egy a gyermek által kért funkció engedélyezése, avagy mindez büntetési oldalról is megközelíthető.

Mivel a szülő neveli a gyermeket, és nem a telefon, így a gyártónak elég ezen funkciók megtervezését biztosítani, magát a használatát már a szülő dönti el.

Egyébként a gyermeket így lehet ebben a korban egy megfelelő felügyelettel nevelni, hiszen engedélyezhető egy szabadságfok, amivel már ilyen pici kortól lehet tanítani a felelősségteljes mobilhasználatot (pénzügyi és morális szinten), illetve mindezt teljes ellenőrzés alatt.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#28) plus44 válasza meroly (#25) üzenetére


plus44
veterán

Nevelés kérdése, írtam is róla itt.... Meg ha itt tartunk akkor nem csak a szülőn múlik. Ha a gyereknek annyi esze sincs, hogy belássa, mi történt érte és mi ellene, akkor sajnálom. Ennek ellenére is máshogy fog cselekedni, keresztbe fog tenni a szüleinek, de ez csírájában elfojtható a megfelelő neveléssel és hozzáállással. Hogy ez mit takar, az már a szülőn múlik, ennyi.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#29) pszili8


pszili8
aktív tag

Sztem ennek a telónak nincs sok értelme :D 1 ötéves gyerek ha nem is tud olvasni elkezelget egy mobilt.(ha megmutatják neki mi micsoda akkor pláne).ismerősöm ötéves fia jobban kezeli az n97-et mint a gazdája :)) Amúgy meg minek,azért fizetik a kedves óvónőket/óvóbácsikat ,hogy felügyeljék a gyereket,vagy nem??Am meg a többi gyerek elveszi szétkúrja,abból meg csak balhé van...

[ Szerkesztve ]

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#30) er2es


er2es
tag

szerintem spec. 1-2 esetben egész jól jöhet egy ilyen (tábor,kirándulás stb...)

(#31) Kanczy


Kanczy
veterán

Mi szükség van erre a készülékre? 5 évesen még nem megy k*rvázni a gyerek, 8 évesen (akkor már igen) pedig már nem hordja el a "telefont", ha nem akarja.

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#32) Sunyiló


Sunyiló
csendes tag

Nagyon jó lett a cikk:DDD Sokat röhögtem olvasás közben:) De szerintem egy 4 éves egy ilyen telefont nemhogy elhagyna, hanem a saját unokaöcsémből kiindulva az első napon tönkretenné!!!

Háj Men... Áj fink icc túú ikszpenzív, iz disz méd of gold, or watt? Szó háu máccs du lyu engedsz a felébül? BY MISIRULEZ

(#33) JanFe


JanFe
aktív tag

Erdekes telefon, jo lett a teszt...

"There is nothing permanent except change"

(#34) sirzollee


sirzollee
tag

És van aki megveszi?????????

(#35) swqayxde válasza sagesz93 (#19) üzenetére


swqayxde
csendes tag

"A telefon egyszerű használatából eredő előnyök nemcsak a gyermekeknek segítenek, az idősek (pl.: nagyszülők) számára is igen hasznosak." :D :D

(#36) mrlujoak válasza pszili8 (#29) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ezen eszközök lényege nem az, hogy az 5 éves gyermek tudja-e kezelni, vagy nem.
Persze, hogy tudja!
Ennek az eszköznek nevelési célja van, ha már mobiltelefont kap a gyermek.
Adj egy 5 évesnek egy N95-öt, benne egy aktív SIM-mel, előfizetéssel!
Tuti a gatyád is rámenne egy hét után, mert egy gyereknek adtad, akinek nincs felelősségérzete, és minden gondolat nélkül hívogatna, fizetős tartalmakat próbálna ki.
pl felmegy a netre - mert megtalálja az ikont - nyomogat valamit, belép egy weboldalra, majd elfelejt kilépni. Egy percalapú wap kapcsolatnál ezt gondolom nem kell magyarázni milyen összegeket tud generálni...

Ennek a mobilnak a nevelés a fő célja.
Ha van egy gyerek mobilod, azzal a gyermeket megfelelően lehet szocializálni a későbbiekben kilátásba helyezett teljes értékű mobiltelefon használatára!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#37) meroly válasza mrlujoak (#36) üzenetére


meroly
veterán

Nem rossz gondolat, de szerintem ebben a korban ez még korai. Szocializálódni ráér 7-8 évesen az iskolában, amikor kap egy alaptelefont. Addig úgyis felnőtt felügyelet mellett van egész nap (bölcsi, ovi, nagyszülők). Én is - és gondolom közülünk szinte mindenki - felnőtt úgy mobiltelefon nélkül, hogy nemhogy az, de sokszor még vezetékes sem volt. Igaz más világ volt még akkor. Azok a csodálatos 80-as évek ;)

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#38) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

sztem nem hülyeség ez úgy 6 éves korig, és tényleg van 1-2 hasznos dolog benne.

(#39) littlelion21 válasza mrlujoak (#36) üzenetére


littlelion21
addikt

Egyetértek.
Csak azt nem értem hogy miért kell minden "gyerektelefont" ilyen kókler szar külsőbe tenni.

(#40) meroly válasza littlelion21 (#39) üzenetére


meroly
veterán

Ez jön be a gyereknek

Impossible is nothing

(#41) littlelion21 válasza meroly (#40) üzenetére


littlelion21
addikt

Nem nagyon ismerek olyan gyereket aki ne vágná falhoz rövid időn belül...

(#42) adamka16


adamka16
őstag

kollégám szerint úgy néz ki mint egy sokkoló :DD
az lenne az igazi extra cucc benne és igazi gyerek-védelem lenne :DDD

(#43) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Hmm... Mivel épp fasírtban vagyok a párommal, más módon közelítettem meg ezt a kütyüt. :P
Simán megfigyelhetném vele. Kocsi ülése alá ragasztva hallgatózhatnék, hogy van-é vele valaki és hasonlóak. :)) És még a pozícióját is ismerném megközelítőleg.

- Drágám, merre vagy? - Épp a Körúton csücsülök a dugóbán... - Aha és biztos nem Óbudán? :P :K :C

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#44) mrlujoak válasza meroly (#37) üzenetére


mrlujoak
veterán

Sajnos, az már késő.
Mivel ilyen korban(óvoda) még rá tudod sózni a gyermekedre az ilyen telefont, ezzel tudod ránevelni a helyes mobiltelefon használatra - hiszen a funkciókat Te, mint szülő engedélyezed, és ha úgy érzed, hogy a csemetéd megérett arra, hogy (felelősségteljesen) hívást indíthasson, akkor azt a funkciót engedélyezed (...).

Ha 7-8 évesen veszel neki egy normális alsós, vagy alsóközepes mobilt, és azon mit korlátozol? (mert egy 7-8 éves már tuti nem használná a cikkben szereplő mobilt ;] )
Lényegében szoftveresen semmit.
Max egy 0 egyenleges SIM-et raksz bele - amit a fifikás lurkó kicserélhet (hogy azt honnan szerzi, ne is kérdezd, meglepő módon be tudják szerezni! ) illetve annyi nevelést tudsz neki adni, hogy amikor felhívod hogy szóljon bele a telefonba...

Emellett nem tudod a játékot, és a mobil egyéb multimédiás tartalmát - funkcióit - korlátozni, így a gyerek akkor játszik amikor nem szégyenli, küld ezt, fogad azt...
Maximum egy részét tudod ellenőrizni, ha hazajön a suliból elkéred a mobilját és leellenőrzöd a tartalmát.
De ez sem jó. Lehet szerzett egy másik memóriakarit, arra átmenti mondjuk a nénis képeket, anyunak meg az alap memkarival adja oda a telefont ellenőrzésre.

Szóval veszélyes üzem ez a mobiltelefon. Elég, ha csak a YouTube-ra gondolsz, hány de hány olyan videófelvétel van, ahol alázzák a videózás kedvéért a srácok egymást.
Csakmert kaptak egy mobilt, és már mindent lehet.

Pont a cikkben tesztelt ilyen mobil kell a nagyon kicsiknek, hogy a mai világban már onnantól meg lehessen tanítani a felelősségteljes mobilhasználatra a csemetét.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#45) pszili8 válasza mrlujoak (#36) üzenetére


pszili8
aktív tag

Nem arra céloztam ,hogy N95-öst az ovisoknak :D Értem amit mondasz,de telefonálni megtanulni egy 3310-esen is meglehet(vagy akármelyik régin) vagy egy filléres vodafon telón is..

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#46) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

"A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre."

Nagy szükség lehetett rá. ;] :DDD

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#47) mrlujoak válasza pszili8 (#45) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nem csak a helyes telefonálásra kell - lehet - megtanítani.
Vegyünk pl engem.

A 3310-est vegyük alapnak. Anno amikor én szakközepes voltam, akkor jött be (2000-2001 körül ha jól emlékszem - de nem ez a lényeg) ez a modell. Ismétlem, már szakközepes voltam.
Nem vagyok analfabéta, buta, rossz gyerek, de még én is képes voltam a suliban órán kígyózni. Akkor ugyebár még nem sajátom volt a mobil, én majd' egy évvel később vehettem (Sony J6) így a kölcsönkért mobillal órán játszottam.

Osztálytársam szintén unaloműzésre használta a mobilját. Amikor órán unatkozott, játszott vele, sms-t írt meg ilyenek. A mai alap mobilok még többet tudnak, így nem nehéz olyan funkciót találni, amivel a gyerek elfoglalhatja magát az oktatás alatt, és azt Te mint szülő nem tudod korlátozni. (Fénykép, videó funkció, fájlcsere, hangfelvétel, játékok tömkelege...)

Ráadásul ma - 2010-ben - egy gyerek (ha már az iskolás kort vesszük alapul) szinte kiröhög, ha egy 3310-est adsz neki. Ja, nemmellesleg őt is kiröhögik, potenciális alapot engedve ezzel a gyermek rossz közösségi szocializálódására.

Ha már 4-5 évesen egy, a szülő által maximálisan uralható mobil eszközzel megtanítod a gyermeket a helyes mobilhasználatra, akkor a későbbiekben kevésbé kell rettegned, hogy vajon a gyermeked mi rosszat fog a mobillal elkövetni.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#48) Bog válasza MittuDomain_ (#46) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mondjuk T nettel dolgozom éjjel-nappal, szóval enélkül nemigen lenne cikk.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#49) Domxc


Domxc
senior tag

ez fura már ott tartunk, hogy az ovisnak is kell mobil? ezt ki találta ki és milyen céllal? :DDD elképzelném milyen fejjel álltak ott amikor bejelentették, hogy itt a legújabb forradalmi mobilunk és a célközönség az ovisok! :DDD ;]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#50) MittuDomain_ válasza Bog (#48) üzenetére


MittuDomain_
őstag

:R
Tudom én azt jól, nem kell komolyan venni, elnézést.
Csak irónia akart lenni, de akkor nem sült el jól, sry.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.