Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyisziati


nyisziati
veterán

Muszáj lesz pedig megegyezniük, mert egyre több cég építi erre az üzletpolitikáját, hogy adóparadicsomba jegyezteti be a székhelyét, de globálisan működteti a vállalkozást, helyi adót meg sehol nem fizet.
Anno az Überrel is ez volt a gond.
De most már példát kéne statuálni és egységesen kifizettetni a cégekkel a helyi adókat, különben még a fodrászatok is így fognak működni.

(#2) #68216320 válasza nyisziati (#1) üzenetére


#68216320
törölt tag

Én még fodrásztól nem kaptam számlát. :)
De amúgy igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#3) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Én az európai termékeken gondolkodtam el, milyen büntető vámot akar fizettetni? Hirtelen egy EU informatikai céget nem tudnék mondani...
Vagy ez olyan Trump -féle általánosan, mindent megadóztatunk felvetés?

plus ça change, plus c'est la même chose

(#4) Narxis válasza noPublicFG (#3) üzenetére


Narxis
nagyúr

Már korábban be volt lengetve az európai autók megadóztatása, lehet az lesz.

Thanos was right.

(#5) oszi666 válasza Narxis (#4) üzenetére


oszi666
őstag

meg francia bor/sajt, luxuscikkek, ilyesmi, ezeknek komoly piaca van ott.
Az európai autók már adóztatva vannak nem? meg az európai acél pl.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#6) Narxis válasza oszi666 (#5) üzenetére


Narxis
nagyúr

Úgy tudom az autók még nincsenek, az acél és a franciák termékei viszont igen, arra lett válaszul a whiskey-re, farmerra meg még valamire adó kivetve Európában. De a franc tudja már ezt követni. Szétadóztatják, jobban mondva vámolják egymás termékeit mert úgy se tudnak mást csinálni. Mondjuk a tech cégeket nem féltem, jobban rá van most szorulva a pénzre az autóipar. Itt is meg ott is.

Thanos was right.

(#7) dajkopali válasza noPublicFG (#3) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, pl. az autók, méghozzá valami brutál mértékben, még száz százalékot is emlegettek

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#8) akaido válasza #68216320 (#2) üzenetére


akaido
addikt

HJa, vajon mit is csinálhatna ha pl. elb@szkurálná a frizőrt?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#9) fatal` válasza Narxis (#6) üzenetére


fatal`
titán

Tudtommal az autók is adóztatva vannak már, mert "Trump nem akar Mercedest látni New York utcáin".

(#10) nyisziati válasza fatal` (#9) üzenetére


nyisziati
veterán

Erről nem is hallottam. Van valami cikk ilyen témában?

(#11) fatal` válasza nyisziati (#10) üzenetére


fatal`
titán

Rákerestem, de úgylátom még nem vezették be, csak téma volt (utoljára januári cikket láttam). Sorry. :R

(#12) Feketelaszlo válasza nyisziati (#10) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

"Chicken tax" volt az elődje haszonjárművekre, "lobster tax" néven fut a jelenlegi tervezet személygépjárművekre szabva, arra utalva hogy mire válaszul vetik ki az adót. Anno az európai országok az amerikai csirkeexportot adóztatták, jelenleg a homárt.

(#13) nyisziati válasza fatal` (#11) üzenetére


nyisziati
veterán

Köszi.

(#12) Feketelaszlo ilyen sok amcsi homár van? :DDD

(#14) ntomka


ntomka
nagyúr

Amúgy az USA azon dolgozik, hogy elszigetelje magát? Mert eddig jó irányba halad. Sokáig fog tartani, az tény, van honnan esni.

ツ Headphones on - World off

(#15) anaqer válasza ntomka (#14) üzenetére


anaqer
veterán

Ameddig Mnuchinnak bármi köze is van a témához, ez a prioritás. :(

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#16) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Nehéz itt igazságot tenni, mert egyanezek a szabályok elvileg érvényesek az európai tech cégekre is, ha a tengeren túlon működnek - vagy tévedek? Más kérdés, hogy az USA-nak ezen a területen hegemóniája van.

(#14) ntomka Igen, Trump "America-first" szlogenje gyakorlatilag ezt jelenti. Kérdés, hogy ez hogyan csapódik le az ország lakosságán - legkésőbb nevember elején kiderül.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#17) floatr válasza fatal` (#9) üzenetére


floatr
veterán

Put your hands up for Detroit.

Az a baj, hogy mindenkiben nem szimplán versenytársat, hanem egyenesen ellenséget látnak. Állati beteg szemlélet ez, de gondolom sikerül majd pár kényelmes helyzetből kigolyózni magukat, ha ennyire szorgalmasak. A gondjuk az lesz majd, hogy hirtelen minden megdrágul, aztán a lecsúszottabb emberek még nagyobb zavargásokat fognak generálni.

(#18) bambano


bambano
titán

azt mondták az európaiak az usának, hogy adj pénzt.
az usa meg azt, hogy nem akarok.

ki számított arra, hogy lesz megegyezés? ki olyan naiv?

ja, autók: ostobenkó trampli azt mondta, hogy nem lát amerikai autókat az eu utcáin. valóban, klasszikus amerikai autókat nem lát, mert azok nem férnek el. nem klasszikus autóból meg mit akar még: ford amerikai, az opel akkor még amerikai volt, stb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) nyisziati válasza bambano (#18) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem klasszikus amerikaiak se férnek el. Vagy legalábbis nehezen. ;)
Azok egy kontinensnyi országra vannak tervezve.
Meg elég sokat is fogyasztanak.
Egy elöregedő kontinensnek Opel Corsa meg Fiat Cinquecento kell, nem Lincoln Continental.

(#20) bambano


bambano
titán

vajon az eu-nak van annyi esze, hogy legalább házon belül ki tudjon alakítani egységes álláspontot???
[link] jól láthatóan nincs...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) Giovan! válasza bambano (#20) üzenetére


Giovan!
addikt

Közös, uniós szintű fellépés nélkül pedig semmire sem fognak menni az USA-val szemben, ami pedig nehezen fog összejönni, hiszen úgyis találni fognak az amerikaiak legalább egy tagállamot, akit majd "rávesznek" (az eszközök tárháza szinte végtelen), hogy vétózza meg a javaslatot a Tanácsban. Ez mondjuk kár, mert szerintem is ideje lenne keményebben fellépni az európai IT szektor védelmében. Az úgy nem túl sportszerű, hogy idejönnek az amerikai tech-óriások, piacot kapnak ahol monopolhelyzetet alakítanak ki, és még adót sem fizetnek. Ez megfojtja a versenyt, amivel mindannyian veszítünk.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#22) Stan648


Stan648
tag

Amcsik nem akarják levágni a fejős tehenet. Most az internet segítségével adómentesen szipolyozzák ki az EU-t(meg a világot?) a techcégeik. Értem én, hogy most csak levélben beintettek. Büntető vám mindenre, ha ellen szegülsz, akkor kapsz még +1-et és van ha kell még +100 is. "Úgyhogy ide figyelj kispajtás, lesz itt még nemulass, ha sokat ugrálsz!!!" - gondolhatja Trump, vagyis ez a Trumplinátor.

Biztos megválasztják még egyszer, hátha Kínával szemben tud valami hosszútávú előny össze hozni, de akkor már mindenkit táncra akar perdíteni füttyszóval? (vagy revolverrel?) :F

7600X + A620 + 32GB DDR5 + RX 6700 XT

(#23) #54625216


#54625216
törölt tag

Az EU egy túlbürokratizált, működésképtelen sóhivatal.
Még a saját egységes telekommunikációs piacát sem tudta megvalósítani, mert a telekomcégek lobbistái némi "túrista roamingért " cserébe gyakorlatilag kivégeztették a koncepciót.
Innentől kezdve mit remélnek olyan lobbierő ellen, amivel szemben még az USA adóhivatala is esélytelen?

(#24) oszi666 válasza #54625216 (#23) üzenetére


oszi666
őstag

Szerintem ez eléggé kétoldalú dolog.
Amíg az EU nem kap több jogkört az államoktól (ami az államok egyéni rendelkezési lehetőségeinek szűkülését jelenti) addig nem tud mit csinálni egyszerűen mert nincs rá felhatalmazása. Szóval ez olyan, hogy elveszem a pénzed, aztán meg leb@szlak hogy miért nem újítod fel a hidat. Mert nem adsz pénzt. De hát van pénzed. De az másra kell már el van tervezve. Termelj többet. De hát azt is elveszed. Igen, mert másnak is kell. De én termelem a legtöbbet. De nem csak te vagy a világon. De összeomlik a híd. Akkor alkalmatlan vagy. Te meg k#tsög. Te meg alkalmatlan. Te meg... stb stb.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#25) Giovan! válasza oszi666 (#24) üzenetére


Giovan!
addikt

Hát ja, gyenge az EU, mert nem egy valódi föderáció, és a megosztottságát a nagyhatalamak könnyedén kihasználhatják, ami miatt megy az EU szidása, de mikor lépéseket kéne tenni a centralizáció irányába, akkor meg egyből jön a vergődés a nemzetállamok szuverenitásának megsértése miatt. Így viszont az EU még a saját területén sem tud hatékonyan fellépni, ami miatt mindenki szív.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#26) oszi666 válasza Giovan! (#25) üzenetére


oszi666
őstag

pontosan, ez szerintem is így van.
Csinálj többet! Adj több hatalmat! Ja, azt nem.
Tök nonszensz az egész.
Jelenlegi formájában szerintem az EU-nak ezek a kérdések nem is feladatai. Ez egy szimpla vám/tőke/munkaerő szövetség, nulla további tartalommal. Az a dolga, hogy az áru/tőke/munkaerő szabadon tudjon áramlani, egységes szabványok mentén. Ezt pedig többé kevésbé meg is teszi. Ennél többet várni/követelni tőle nevetséges, amíg nem kap több hatalmat. És szerintem az EU legnagyobb vívmánya, hogy gazdaságilag annyira egymástól függővé tette ezt a széttagolt kontinenst, hogy egyszerűen nem éri meg háborúzni egymással, és ez szavatolja a békét.

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#27) Giovan! válasza oszi666 (#26) üzenetére


Giovan!
addikt

Igen, jelenleg tényleg csak ennyiről szól, de én azért reménykedem benne, hogy nem a nacionalizmus fogja megszabni a fejlődés irányát, és a jövőben egyre több jogkört fognak átvenni az uniós szervek a tagállami megfelelőiktől.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#28) oszi666 válasza Giovan! (#27) üzenetére


oszi666
őstag

szívemből szólsz :)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#29) Fred23


Fred23
nagyúr

Éljenek a franciák! Kár, hogy valamelyik EU-s barátjuk biztosan keresztbe fog tenni nekik.

Európai Egyesült Államokat kéne csinálni hamar, vagy marad a Trámpli-broki szopkodás.

(#30) #54625216 válasza oszi666 (#24) üzenetére


#54625216
törölt tag

Pont a roaming tarifák eltörlésének ügyében derült ki, hogy - függetlenül egyébként a jogosítványaitól - mennyire életképtelen szervezet az EU.
Az ugyanis egy olyan tervezet volt, amit az EU minden országában, az állampolgár döntő többsége támogatott, és üzleti és politikai értelemben is volt értelme, hogy az EU-ban kialakuljon egy egységes távközlési piac, ami versenyképes az USA és Kína piacaival, ráadásul az EU adminisztrációnak megvolt a politikai felhatalmazása, hogy végigvigye a koncepciót.
Ehhez képest nem a nemzetállamok széthúzása lehetetlenítette el a kezdeményezést, hanem a telekom cégek lobbistái addig tartották nyomás alatt az EU adminisztrációt, amíg az gyakorlatilag feladta és hogy ne legyen botrány inkább kialkudtak némi tarifakedvezményt a turistáknak. Röhej.
Na most amikor az ember azt látja, hogy még egy olyan ügyet is haza tudnak vágni, ami össz-európai támogatásnak örvend, akkor nyilván nem akar nagyobb mozgásteret adni az EU adminisztrációnak, mert ha ezt sikerült így elk..rni, akkor mi lesz azokkal a kérdésekkel, amiben nincs egyetértés? Akkor már inkább maradjon a gyeplő a nemzetállamok kezében, mert azok kormányait legalább el tudjuk zavarni 4 évenként és nem néhány holland vagy francia szélsőliberális-anarchista mikorpárt alkupozícióján múlik, hogy ki dönt és mit a számunkra nagyon is húsbavágó kérdésekben.

#29 Fred23:

Az a baj, hogy az EU-ból nem Európai Egyesült Államok jönne létre, hanem egy új Jugoszlávia. Föderációt egymással nagyjából hasonló erejű és kultúrájú régiók tudnak kialakítani. Ha a föderáció egyik tagja erősebb a másiknál és ezt az erőt érvényesíteni is tudja, abból a végén nem föderáció lesz, hanem gyarmatbirodalom. Jugoszláviának is az tett be, hogy Szerbia a gyarmataiként kezelte a többi államot, amiknek egy idő után nyilván tele lett a tökük ezzel és ezt Szerbia pontosan úgy reagálta le, mint egy gyarmattartó: agresszióval.

[ Szerkesztve ]

(#31) opr válasza #54625216 (#30) üzenetére


opr
veterán

Ott tevedsz, amikor azt mondod, hogy a nemzetek tamogattak a kozos piacot. Nem tamogattak, mert feltek, hogy ezzel bukjak a frekvenciapalyazatokon beszedett irgalmatlan mennyisegu penzt, meg a kontrolljukat a piacuk folott. Plusz adozasi problemakat is felvet az ugy.
Azzal a resszel, hogy ez amugy a konkret allampolgaroknak nagyon jo lett volna minden orszagban egyetertek, csak eppen ez soha, senkit nem erdekelt par csillogo szemu optimistan kivul.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32) #54625216 válasza opr (#31) üzenetére


#54625216
törölt tag

Nyilván a lobbisták és egyes nemzetlállamok érdekei több ponton összeértek, de ezt egy nagyobb autonómiájú EU vezetés sem tudta volna megváltoztatni, ugyanakkor az akkori EU adminisztráció az akkori felhatalmazásával is sikerre tudta vinni a koncepciót, ha akarta volna.
A nemzetállami ellenállás jellemzően a színfalak mögött működött, mert a felszínen senki sem szeretett volna konfrontálódni a saját szavazóival vagy nyíltan a koncepció ellen ágálni. Ezt viszont az egyeztetések során sosem használta ki az EU, pedig a legtöbb politikai vitában előszeretettel ültetnek szégyenpadra egyes államokat, ha a közös koncepció ellen játszanak.
Csakhogy ha maga az EU adminisztráció is lobbisták befolyása alatt áll, úgy nehéz azok ellen küzdeni, akiket ugyanazok a lobbisták fizetnek.

(#33) opr válasza #54625216 (#32) üzenetére


opr
veterán

Komolyan ugy gondolod, hogy a politikusok nem tudjak elerni, hogy az emberek a sajat erdekeik ellen menjenek, zaszlot lengetve, duzzado mellel, nemzeti notakat uvoltve? Soros.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#34) bambano válasza #54625216 (#30) üzenetére


bambano
titán

"Az ugyanis egy olyan tervezet volt" amit 2017. 06. 15-től megvalósítottak.

három éve nincs roaming díj az eu-ban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) oszi666 válasza #54625216 (#30) üzenetére


oszi666
őstag

teljesen kizártnak tartom, hogy ez úgy működött volna, hogy a nemzetek képviselői doszt azért is át akarták vinni a tervezetet, aztán a gonosz multik meg jól meglobbizták őket. Ha így is van, az is a mi sarunk, mert ilyen emberek lettek megszavazva, általunk.
Pont ez a kommunikációs dolog számomra azt mutatja, hogy az EU annyira gyenge, annyira nincsenek jogosítványai, annyira nem független, hogy még egy ilyen cuccot is képtelenek megszavazni. Amíg az EU nem kap több hatalmat addig ez a bénázás lesz. PLusz hozzáteszem, hogy az EU-ba szerintem nemzettől és függetlenül mindenki a másodvonalbeli politikusait küldi képviselőnek.
Én tisztában vagyok vele, hogy ez egy ördögi kör: bénák mert nincs hatalmuk, nem kapnak több hatalmat mert bénák (kell öt év szakmai tapasztalat, de nem tudsz szerezni mert nem vesznek fel) de valahol el kell kezdeni.
Szerintem az EU a jelenlegi funkcióit, magyarán a vám-tőke-munkaerő-közöspiaci uniót teljesen jól ellátja, és bármi továbbit számonkérni rajta nem fair

A mikropártos részhez annyit reagálnék, hogy KDNP.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#36) #54625216 válasza bambano (#34) üzenetére


#54625216
törölt tag

De van roaming díj az EU-ban.
Amit 2017-ben bevezettek, az roaming kedvezmény, hogy három hónapig nem kell fizetni, illetve ha a határon ingázol.
Az eredeti koncepció az lett volna, hogy ne országonként legyen 3-4 szolgáltató, hanem az egész EU-ban legyen max. 5-6 minden országban azonos tarifákkal, azaz egységes EU telekommunikációs piac jöjjön létre.

(#37) #54625216 válasza oszi666 (#35) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Szerintem az EU a jelenlegi funkcióit, magyarán a vám-tőke-munkaerő-közöspiaci uniót teljesen jól ellátja, és bármi továbbit számonkérni rajta nem fair"

Azt azért számon lehet kérni, hogy az EU által elindított, az EU állampolgárok igen jelentős többsége által támogatott kezdeményezéseket keresztülvigye, vagy ha az a nemzetállamok ellenállásán megakad, akkor küzdjön ellene a nyilvánosság előtt és ne valami háttéralkuk eredményeként, lakossági tarifakedvezménnyel akarja kiszúrni a köznép szemét.

"Amíg az EU nem kap több hatalmat addig ez a bénázás lesz. "

Pont ez az, hogy ha az EU több hatalmat kap, akkor egyre inkább a vállalati lobbisták kezébe kerül az irányítás. A lobbierő nemzetállami szinten is jelentős, de legalább van némi ellensúly az állampolgárok kezében.
EU szinten viszont magyar választóként egy német vagy francia nagyvállalat nyomulása ellen mi véd?
A nagy semmi.
Márpedig ha az EU jogosítványai nőnek akkor az a magyar választók életére is egyre jelentősebb kihatással lesz, és nem a magyar választók döntése, hanem egy belga, holland, luxemburgi bürokrata és egy német, francia, dán nagyvállalat megállapodása lesz nálunk is az irányadó. És ne legyünk már annyira naívak, hogy egy német, francia, dán nagyvállalat majd a mi érdekeinket helyezi előtérbe a sajátjaival szemben.
A fő gond az EU-val - és ezért hasonlítottam az USA helyett Jugoszláviához -, hogy a nagy nemzetállamok, névszerint Németország és Franciaország a föderációs lózungjaik ellenére nagyon is nemzetállami logikával gondolkoznak és eszük ágában sincs a fairplay nevében feladni az érdekeiket.
A legtöbb, amit várhatunk, hogy az egység látszata (!) érdekében egyes konkrét kérdésekben hajlandóak a kompromisszumra, de minél több hatalom kerül az EU adminisztrációhoz, annál kevesebb kompromisszummal tudják érvényesíteni a nemzetállami érdekeiket más, gyengébb nemzetállamok felett.

"A mikropártos részhez annyit reagálnék, hogy KDNP."

Oké.

[ Szerkesztve ]

(#38) nyisziati válasza #54625216 (#30) üzenetére


nyisziati
veterán

"Jugoszláviának is az tett be, hogy Szerbia a gyarmataiként kezelte a többi államot,"
Ez az EU-ban is így van most, a németek (meg a franciák) gyarmatként kezelik a keleti tagállamokat. A latinok/skandinávok/angolok torkán meg igyekszenek lenyomni a döntéseiket.
A britek - részben - ezért is léptek ki.

Nekünk annyi szerencsénk van a jugókkal szemben, hogy egyrészt szép summát kapunk évente az EU-tól, hogy tartsuk a szánkat, másrészt katonai agresszióval nem kell számolnunk az ottálomásoztatott amerikai haderő miatt.

(#39) oszi666 válasza #54625216 (#37) üzenetére


oszi666
őstag

"Azt azért számon lehet kérni, hogy az EU által elindított, az EU állampolgárok igen jelentős..."
Igen, belátom, hogy ebben igazad van, hogy végülis hogy várhatnak el több hatalmat, ha a jelenlegit sem használják ki 100%-ban.

Én a vállalati lobbis dologban nem értek egyet. Pontosabban a lobbi erősödne ez biztos, de ez ellen lehet tenni lépéseket, nagyon szigorúan korlátozni a belépésüket, a képviselők vagyonnyilatkozatait kiterjeszteni xy családtagra, felállítani egy mindenkitől független, 6 éves mandátumokkal dolgozó korrupciós elleni hivatalt stb, nálam sokkal okosabb emberek ezt meg kell hogy tudják oldani. Nem azt mondom, hogy ez 100%ban megoldás, de szerintem még mindig jobb.
Én teljesen a föderáció híve vagyok, a jelenlegi állapotban az EUs államok gyengék szerintem. Egy durvább összefonódással, pl egységes ügyészség/egységes korrupció ellenes nyomozás, közös hadsereg, teljesen közös külpolitika stb, sokkal erősebben tudnánk fellépni az USA/Kína/Oroszország trió ellen, és akkor még jön fel India is mint a talajvíz.

"A fő gond az EU-val - és ezért hasonlítottam az USA helyett Jugoszláviához -, hogy a nagy nemzetállamok, névszerint Németország és Franciaország a föderációs lózungjaik ellenére nagyon is nemzetállami logikával gondolkoznak és eszük ágában sincs a fairplay nevében feladni az érdekeiket."

Ebben is egyetértek, annyival kiegészítve, hogy nem csak a németek és a gallok, de minden nemzetállam ezt teszi, a magyarok is. De pontosan azért, mert ez egy gazdasági szövetség, nulla mögöttes tartalommal. Mindenki a saját országában gondolkodik, és nem egységesen az Unióban. A magyarok a magyarokra gondolnak csak. Ezeket a dolgokat mind mind ellensúlyozni lehet szerintem.
Pl: lakosság arányosan választanak képviselőket a törvényhozói testületbe, de lenne egy másik testület, ahova mindenki csak egy-egy tagot delegál. A lakosság arányos előterjeszt, a másik vétózhat. És akkor mondjuk 2/3os támogatottság ellen 2/3os vétó kell, stb. Alkotmányjogászok ezt biztos meg tudják oldani.

Szerintem ez a mostani lassú szopódás belül, és a tehetetlen külpolitika a legrosszabb, ami történik, és a németek meg a franciák már kétsebességes unióról beszélnek

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#40) bambano válasza oszi666 (#39) üzenetére


bambano
titán

éppen most fut az indexen a balhé, hogy az eu a mckinsey vagyminek nevezik, tanácsai alapján alakította a menekültügyi politikáját. [link]

ez alapján nehéz cáfolni, hogy ha az eu bürökraták több hatalmat kapnának, még több lenne a lobbi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) oszi666 válasza bambano (#40) üzenetére


oszi666
őstag

Hát, szerintem akkor ez egy jó hír, mert egy nagy cég ugyan sikeresen lobbizott/pumpolt, de a dolog kiderült, balhé lett belőle, kérdés következmény lesz-e. De szerintem ez továbbra is azt igazolja, hogy akkor kaphatnak nagyobb hatalmat, ha már ezen a szinten kibuknak ezek a dolgok. Csak nyilván minél több hatalom->annál több ellenőrzés

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.