Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bici


Bici
félisten

Nem tiszta számomra, hogy mi módon kerül ki a személyes adat az emberek kezéből.
Oké, a felelőtlen netes és egyéb kérdőív kitöltés... ezt értem.
Node, mobilszerződés??? A szolgáltató eladja?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2) dajkopali válasza Bici (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, egy munkatárs, aki ott dolgozik

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#3) Bici válasza dajkopali (#2) üzenetére


Bici
félisten

Szóval a szolgáltató tudta nélkül... így értem.

kicsit off: Néha felhív egy-egy cég telefonon, mindenfélével, és amikor rákérdezek, hogy honnan tudják a számomat, azt válaszolják, hogy "lehet kapni listákat"...
Ez is ilyen eset, vagy legálisan is lehet kapni? Hogy kerülök én rá? Mindkét számom titkos, és soha életemben nem adtam meg adatokat, kivéve Vaterán. Máshol kamu adatok vannak.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4) Kobe


Kobe
veterán

nemcsak mobilszolgáltató......speciel engem folyamatosan keresnek vadidegenek banki adatokra hivatkozva, ami azért kicsit komolyabb mint a mobilszolgáltatás

(#5) dajkopali válasza Bici (#3) üzenetére


dajkopali
addikt

pl. nem tudtam online szerződést módosítani a upc-nél. Felhívtam őket, hogy miért nem. Azt mondták azért, mert a szerződéskötéskor nem járultam hozzá, hogy az adataimat kiadhassák másoknak is... Mivel lusta voltam személyesen bemenni, mondtam, hogy hozzájárulok. Azóta hívogatnak a telemarketingesek a upc-s telefonon.
Tudom, meg kellett volna írni :)
A telefont mindenesetre az ősszel lemondom.

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#6) Bici válasza dajkopali (#5) üzenetére


Bici
félisten

Az szép. Na, akkor megyek érdeklődni a szolgáltatóimhoz, hog ymihez járultam hozzá régen. Visszavonok minden ilyesmit. Köszi a tippet!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7) Cathfaern válasza Bici (#6) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az a gond, hogy hiába már, kivéve ha számot is változtatsz :( Ha egyszer kiadták, már belekerültél pár listába, azokról letörölni biztos nem fognak. Csak újabb listákra nem kerülsz fel.

(#8) Bici válasza Cathfaern (#7) üzenetére


Bici
félisten

Az is valami.
Egyik helyen kértem, hogy szedjenek ki a listáról, és meglepő udvariassággal meg is ígérték, hogy kiszednek, mivel erre direkt van lehetőség (valami utazási szokásokat felmérő cég volt).
Azóta innen nem hívtak, pedig ennek kb. 2 hete (azelött heti egy ilyen telefon, mivel a gépük nem jegyzi meg, hogy már kit hívtak... :W ), ráadásul úgy oldódott meg, hogy mindkét fél kedvesen beszélt a másikkal.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9) bambano


bambano
titán

Nekem minden számom titkos és ha valaki mégis felhívna, akkor minimum perrel fenyegetem meg, de akkor még finom voltam és udvarias. Ha rosszabb hangulatomban talál meg, azt ne firtassuk:)
Nem is szoktak gyakran hívni, eddig a számlavezető bankom és azok callcenteresei találtak meg, remélem, még mindig csuklanak...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) stichus válasza bambano (#9) üzenetére


stichus
tag

milyen per?

(#11) Wolverine válasza stichus (#10) üzenetére


Wolverine
félisten

Jogosulatlan adatkezelés - a személyes adatok nem adhatóak ki... (bár a jogban nem vagyok igazán otthon)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#12) stichus válasza Wolverine (#11) üzenetére


stichus
tag

1. ilyen, h jogosulatlan adatkezelés nincs, visszaélés személyes adattal a neve
2. egy titkos számot felhívni még nem jogosulatlan adatkezelés, egyéb körülmények is kellenek
3. ebből nem lesz per. max büntető tárgyalás, esetleg feljelentésre
4. a személyes adatok témaköre pedig eléggé érdekesen van mon szabályozva, értsd sz@rul

[ Szerkesztve ]

(#13) bambano válasza stichus (#10) üzenetére


bambano
titán

A telefonszámom csak illegálisan kerülhet hideghívásos callcenterbe, csak úgy, ha valaki megsérti az általam adott (pontosabban nem adott) adatkezelési engedélyt/tiltást. Ezért én perelhetek.

A callcenteres csirkének fogalma nem lesz arról, hogy jogosan vagy nem jogosan perelném, másrészt az a tapasztalatom, hogy a paragrafusok emlegetésétől általában összecsinálják magukat a hivatalnokok és inkább törölnek a listáról, nem akarnak bajt. Főleg akkor lehet szép eredményeket elérni, amikor kiderül, hogy jó paragrafust emlegettél, helyesen :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) Vertic válasza bambano (#13) üzenetére


Vertic
aktív tag

ne tessék itt húzni a népet mindenféle ködös utalással, tessék szépen beírni a helyes paragrafus(ok) számát is akkor már, vagy legalább egy linket :DDD

[ Szerkesztve ]

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#15) stichus válasza bambano (#13) üzenetére


stichus
tag

ezért nem perelhetsz. büntetőfeljelentést tehetsz. majd az ügyész perel. és ha ő nem akar, akkor perelhetsz, mit pótmagánvádló. és az s variáció is előfordulhat, h felhívnak egy srozat telefonszámot. rögtön nincs semmi probléma

(#16) Lasi válasza Kobe (#4) üzenetére


Lasi
tag

Én ezektől már rettegek. Csak tudnám hol rontottam el. Kevesen olvassák végig a szerződéseket és az adataink felhasználására tett jegyzeteket. Én teszem, de ezek szerint hiába. Nyereményjátékokkal pedig külön vigyázni kell. :(((

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#17) Kobe


Kobe
veterán

na, azt hiszem msot borult a bili és következő banki látogatásom alkalmával igen szép panaszlevelet fogok írni. Nem rég hívott egy ismeretlen kategóriába tatozó pénzügyi tanácsadó cég, és az XY banknál vezetett számlákra, egyebekre hivatkozott (és minden másra).....mondom neki, ezeket az infókat honnan szedte....hát nekik van egy adatbázisuk, és onnan....

én meg mondtam neki, h akármilyen ajánlatot akar tenni, ugye tudja banktitok aláeső információkra hivatkozik ?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.