Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) undersance


undersance
tag

ha 2020-ra tekintünk, akkor a mostani tendenciák szerint abban az évben nagyjából 1,84 millió készülék kerülhet fel a boltok polcaira.

Gondolom milliárdra gondolt a költő.

(#2) etohun


etohun
aktív tag

Szerintem nagyon merész dolog ilyen előre jósolgatni. Teljesen mások lesznek az operációs rendszerek, bármikor jöhet új szereplő is, és a windows phone sem hinném hogy megmarad jelenlegi formájában ilyen kis részesedéssel. Egy-két éves távlatban még oké de ez így csak találgatás.

(#3) .Szaki. válasza etohun (#2) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ennyire távolra szerintem sincs értelme nézni, viszont a WP esetében már nagyon ebben a pár évben van a teljes eltűnés lehetősége, amit én sajnálnék, de semmit nem tettek meg ennek az ellenkezőjének az érdekében.

Az Apple kicsvel rosszabb szereplêse sem feltétlen meglepő.

Szerintem a telefon eladások száma nagfyban fogja befolyásolni az, hogy tudnak-e még kitalálni meghatározó, fontos új feature-öket, mert sokáig a mindig picit növelt kijelzővel és növelt memóriával nem fogják tudni rábeszélni az embereket az új típusokra. Főleg az Almánál, ahol iszonyat pénzért annak kell örülni, hogy végre elhagyják a 16GB-s tárhelyet, ami nem is olyan rég még 8 volt.

(#4) undersance válasza etohun (#2) üzenetére


undersance
tag

Igen, különösen érdekes lenne azt tudni, hogy mi alapján és milyen tendenciára számítva hozták ki 2020-ra az MS 0,4%-os részesedését. Vagy lefordítva ez azt is jelentheti, hogy a Surface-eknek sem jósol nagy sikert az IDC.

(#5) zozzo72


zozzo72
aktív tag

2020-ban jön az 5g...
Az pedig egy újabb fejezete lesz
a mobilkommunikációnak.
Ott lehet majd a gyártóknak kapaszkodni,
akkor kell majd megfontoltan dönteni.
Érdekes időszak lesz,az biztos.

(#6) laci_csk válasza .Szaki. (#3) üzenetére


laci_csk
senior tag

Az akkumulatorok romlasa miatt ugyis kell venni uj telot legalabb ketevente.

Xperia XZ3

(#7) janeszgol válasza .Szaki. (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

De nem tudjuk pontosan, mit akar/csinál az MS. Szerintem nem fognak eltűnni.
Az Androidnál meg már a Google-nek kell kikényszerítenie a váltásokat.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) margithid válasza laci_csk (#6) üzenetére


margithid
veterán

Ez se feltétlenül igaz, BB Q5 2 éves és semmiféle üzemidő romlást nem érzékelek!

(#9) MittuDomain_ válasza margithid (#8) üzenetére


MittuDomain_
őstag

BB Z10: sose volt jó, de egyre szarabb
Már több mint egy éve 0-24 akkukímélőben használom. Nem voltam hajlandó új akksit venni bele, mikor a xiaomi 10400mAh powerbankom olcsóbb volt egy akksinál, és az is megadná magát egy év után...

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#10) .Szaki. válasza laci_csk (#6) üzenetére


.Szaki.
addikt

Igen, de ez is azokra a típusokra igaz, amelyikben fix akksi van. Egyelőre ha jól látom az LG az egyedüli, aki még tartja magát ahhoz, hogy cserélhető legyen. Egyébként többek közt pontosan ezért találták ezt ki szerintem. Mindenesetre eldől, nekem egy éves még a Honor, rosszabb akku teljesítményről nem tudok beszámolni, teljesen gyári Androidnál.

Janeszgol : Én kívánom, hogy találjanak ki valamit, mert unalmas lenne a telefonos éra két OS-szel, amik közül ráadásul az egyik csak a felső kategóriában kapható. Nekem volt WP-m egy L625 személyében, nagyon szerettem, de a frissítések a szó szoros értelmében tették tönkre a telefont. Ez pedig nem épp egy olyan emlék ami után bárki is szívesen próbálná ki a legújabb próbálkozásukat szerintem. Hacsak nem tényle csak az üzleti szférára hegyeznék ki ezt az új projektet.

A Google esetében a frissítésekre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#11) laci_csk válasza margithid (#8) üzenetére


laci_csk
senior tag

Akkor meg, mert "illik" legalabb ketevente cserelni telot, ha nem ma'sert, csak azert is... :O

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#12) xmaas


xmaas
őstag

Lejebb kene adni az elvarasokat ,egy zsufolt piacon nem is csoda hogy nagy novekedesek mar nem lesznek ,legfeljebb atszervezodnek a % egyik masik rendszer/gyarto fele es csokken masiknal .

Windows rendszer persze hogy csokenni fog reszesedesben csak bizonyos regiokra fogna koncentralni kisebb keszulek szammal szoval nincs mit csodalkozni hogy majd csokken a reszesedesuk kemenyen

(#13) believil


believil
tag

Ha a gyártók nem rukkolnak elő megint valami jelentős újdonsággal és/vagy teljesítménynövekedéssel, akkor ez a csökkenő tendencia a következő évre is igaz lesz. Valószínűleg érzik is a szorítást a torkukon, mivel nagyon erőlködnek valami érdekesnek tűnő, esetleg látványos újítást tudjanak behozni a piacra, lásd hajlítható és összehajtható kijelzők erőltetése.
Aki a tavalyi év valamelyik csúcsmodelljét vagy felső-közép kategóriás telefonját meg tudta venni, vagy még idén le tud rájuk csapni, az nem hiszem, hogy ég a vágytól, hogy vegyen egy jó, de macerás LG G5-t vagy egy az S6-nál csak szemernyivel jobb S7-et jóval több pénzért -és persze még lehetne sorolni a modelleket-, mivel a a tavalyi készülékeken is minden tökéletesen és folyékonyan fut a mai napig, kellően gyorsak még mindig, itt-ott már a kamerára is komolyabban odafigyeltek.
Sőt tovább megyek, hogyha valaki egy két évvel ezelőtti csúcsgépet birtokol és telefonvásárlásra adja a fejét idén, az is meg tud elégedni egy tavalyi modellel, mert olcsóbbak, és szinte pont ugyanolyan erősek, mint az idei szériák és mivel nyilván jóval olcsóbbak már, így nem termel akkora bevételt a gyártónak, mint az idei csúcs-készülékek, emiatt további esések várhatók szerintem. Az idei gen. nem ad annyival többet, hogy annyian megvásárolják, mint a tavalyiakat. Bár az elemzéseket meghagyom a szakembereknek, ezt mindössze a józan paraszti eszem mondatja velem.

(#14) es1 válasza believil (#13) üzenetére


es1
csendes tag

Én is így gondolom.

(#15) .Szaki. válasza believil (#13) üzenetére


.Szaki.
addikt

Egyre inkább kezdek én is ebbe az irányba mozdulni, főleg, hogy az egy generációval előbbi flagshipek akár egy árban lehetnek egy új középkategóriással, pedig teljesítményben előbbi többet tud, eddig mindig a legújabb középkategóriások közül választottam, de tudás szempontjából, minimális több pénzért egy Note 3 kijött volna, ami lehet jobban megérte volna. Ettől függetlenül most tökéletesen meg vagyok elégedve a jelenlegi telefonommal, de cserekor már alaposabban meg fogom ezt fontolni. Más kérdés, hogy ha valaki szolgáltatói csomagban akarna vásárolni, akkor erre kisebb az esély.

[ Szerkesztve ]

(#16) #15419392 válasza believil (#13) üzenetére


#15419392
törölt tag

Aki most vesz, az nem fog tavalyi készüléket vásárolni. Az s7, G5, htc 10 is jobb a tavalyi modelleknél. Nem is kicsivel.

(#17) dutrás válasza janeszgol (#7) üzenetére


dutrás
őstag

Ezt a Geeks.hu-n találtam.

Intel után a Microsoft a második olyan nagy piaci szereplő, aki immáron vállalja, hogy a mobiltelefonos piac kihívásainak nem tudott megfelelni. A redmondi gyártó eleinte a Nokiával kötött exkluzív megállapodástól várta, hogy életképes alternatívát fog tudni állítani az iOS és az Android párosának, de a deal oly annyira nem jött be, hogy nemcsak a Microsoft vágyai nem teljesültek, hanem a Nokia is gyakorlatilag a padlóra került. Egyenes következménye volt a dolognak, hogy a Microsoft átveszi a Nokia Devices üzletágát, ám a Windows ettől sem lett kelendőbb mobilon. A Microsoft hosszú gyötrődést követően pár napja jelentette be, hogy a butatelefonokat átadja a Foxconnak, most pedig az derült ki, hogy az okostelefonos részlegnél (ismét) leépítés jön: ezúttal 1850 főtől válik meg a cég. Egyúttal ráadásul 950 millió dollár veszteséget is elszámolt a vállalat, így a Nokia üzlet összességében már 8,5 milliárdos veszteséget hozott a konyhára.
további hosszú távú tervek egyelőre kérdésesek, az viszont biztos, hogy a mobilos fejlesztések rövid távon nem állnak le. A Lumia márkanév helyett viszont a Surface kerül a telefonokra is, amelyek – hasonlóan a Microsoft táblagépeihez – az üzleti szegmensre fognak koncentrálni. Ami pedig a konzumer piacot illeti, a Microsoft természetesen innen sem fog teljesen eltűnni, azonban főleg nem a hardverrel, hanem szoftvereivel lesz jelen. Ennek jeleit már számtalan esetben láthattuk: többek között az Office csomag és a Cortana is így lett elérhető az androidos készülékekre.

Ezek alapján bőven benne van az a 0.4%.
Az pedig jóformán a hibahatár alatt van.
Szerintem a Surface telefonoknak sem lesz nagy sikere ráadásul főleg hogy droidon is elérhetők az MS alkalmazások. A droid pedig olcsóbb népszerűbb.
A többit meg elviszi az alma.
Az én szubjektív véleményem szerint kivonul erről a piacról a MS.

P50 pro/P40 Lite

(#18) macskea válasza laci_csk (#6) üzenetére


macskea
őstag

Én kicseréltettem az enyémben. 8,000 forint még mindig kevesebb, mint mondjuk 80,000, ami egy új készülék lett volna. És minél magasabb kategóriában nézelődünk, ez annál jobban igaz.

(#8) margithid: Nekem olyan másfél év után kezdett romlani az üzemidő, és kicsivel két év előtt egyik napról a másikra beleállt a földbe. Mondjuk szerintem én kiemelkedően sokat használom a telefonomat gyakorlatilag mindenre.

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#19) macskea


macskea
őstag

Ez az öt éves becslés szerintem is felesleges. Ha az MS továbbra is ezt a szintet "tudja" csak hozni, nem hinném, hogy ott marad a piacon. Hagyni fogja a fenébe az egészet, ami azért nem lenne akkora meglepetés. Az iOS meg számomra egy hatalmas kérdőjel, az Apple nem nagyon találja az irányt az utóbbi pár évben, és bár az SE nekem kifejezetten tetszik, nem volt az év üzleti dobása, az is biztos. Annyi nagy szereplő tűnt el a süllyesztőben az utóbbi pár évben (BlackBerry, Nokia), és a második vonalból is akad már olyan szép reményű cég, aki szemmel láthatóan lefelé száll (gondolok itt a Lenovora), hogy itt még közepes távon se lehet biztos senki semmiben.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#20) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Egyre kevesebb értelme van a váltásnak, aki elégedett a telefonjával, mert az átlag felhasználónak már bőven elég a teljesítmény.

(#21) janeszgol válasza .Szaki. (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen a frissítésekre (Google esetében).
Az MS most tlejesen homály számomra. Csak abban bízok, hogy készülnek valamire. Én úgy gondolom (aztán ez semmire nem garancia), hogy nem fognak elmenekülni a piacról, hanem hamradjára is "betörnek".

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) kengyel


kengyel
nagyúr

Eddig én is évente váltottam, de átálltam a 2-évre.

kengyel

(#23) .Szaki. válasza janeszgol (#21) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nekem a táblagépemen ami kb egy évvel ezelőttig működött, eredeti 4.0.3-as Android volt, a Honoromon 4.4.2, az Alcatel tabletem most pedig 5.0.2. Egyiken sem érzek semmi hiányt, tökéletesen mennek, sosem frissítem a készülékeimet, tanulva a WP-s frissítêsekből. Meg kis belső memóriás telefonoknál helyből nem tartom jó ötletnek. Egy éves a telefonom, gyárilag 8GB-ot hazudnak internalnak, ami a valóságban az UI miatt 3,99GB, na most (igaz nem minden) a legtöbb esetben a frissített UI-k több helyet foglalnak, és néhány alkalmazást ugye meg nem lehet áttenni Syd-re. Ennek köszönhetően mindjárt ott lennék, hogy az egy éves telefonom kb átmenne a használhatatlan kategóriába, ami így, hogy minden stock, egy tökéletes készülék.

Más: Alapvetően amellett, hogy most már én is inkább egy régebbonfelső kategóriást vennék most már nem ott tartunk mint régen, hogy csak a legnagyobb droidok a használhatóak, most már azért a középkategóriában is bőven 2GB RAM-mal operálnak, ami egy jól optimalizált droidnál szerintem elég kell legyen még mindig. Nekem egyedülintanulság, hogy a ROM-on nem szabad spórolni.

A MS-nak továbbra is szurkolok, de szerintem engem már, mi t potenciális érdeklődőt/vásárlót elfelejthetnek.

[ Szerkesztve ]

(#24) Fejvadi válasza kengyel (#22) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Mostantól én is így teszek.

(#25) believil válasza #15419392 (#16) üzenetére


believil
tag

Én áprilisban vettem G4-t. Olcsóbb mint a G5, nem macerás, gyors, szép (szvsz: szebb mint az 5), jó a kamerája, jó az üzemideje, stb... Szerintem nem mindenki ideit vesz, és növekszik a gyártók eladásainak a csökkenése.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.