Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Az elektromos cigaretta (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

Köszönjük a cikket! Érdekes, s tanulságos volt ! :R

(#2) b.


b.
félisten

Köszönöm, de sajnos sok mindennel nem értek egyet amit itt olvastam és leírtál, (8 éve dolgozok a hazai dohánykereskedelemben, MO egyik legnagyobb cégénél vagyok kiemelt értékesítő. egyik prémium termékünk az egyik leg keresettebb utántöltő folyadék IS mivel hagyományos formában is megtalálható. Ugye tudja mindenki mekkora bevétel az államnak a cigaretta utáni adó, és azt is hogy ezt az E-cigi csökkenthetné, így érthető hogy támadják annak elterjedését.
Egyébként EU szabályozás ide vagy oda nem egészen értem azt a felvetést hogy Nem forgalmazható nikotin tartalommal idehaza hivatalosan.
De igen, forgalmazható,hivatalos úton, és az is fog maradni, a trafiktörvény elfogadása után is, mivel leegyszerűsödik ezen termékek eredetének vizsgálata.
A másik dolog ami aggasztó , az hogy ezeknek a termékeknek a káros hatását laboratóriumi körülmények között állapították meg. a legújabb kutatások szerint azonban nagyon sok dologtól függ a folyadék TÖKÉLETES elpárolgása , értve ez alatt a külső hőmérsékletet, valamint a nem túl jó kazánnal rendelkező E cigiket, amit sajnos MO-n nagy részt kapni lehet megfizethető áron.
Sok termék 1-2 hét használat után már nem tudja biztosítani azt a hőmérsékletet ami a megfelelő és maradéktalan elpárolgáshoz kell.ebből adódóan ezeknél a termékeknél jut be káros anyag a szervezetben a nikotinon kívül . Fontos lenne aminőségi termék vásáslása, aki ilyenre áldoz.
A másik dolog amit sokan félreértelmeznek, hogy nagyon sok vásárló( és ezt felmérésekre alapozom ,amit mi végeztünk boltokban) nem a leszokás miatt áll át, hanem kiváltják vele a hagyományos cigit. Ezzel az a gond hogy a nikotin függőség ugyan úgy megmarad, ami a cigarettázás legnagyobb "káros anyaga"ezek az emberek továbbra is rengeteg pénzt áldoznak a dohányzásra, a függőség csillapítására.

Amit még nehezményezek az pedig a cikk alaphangulata, ami alapvetően pozitív hangulatot sugároz ezzel kapcsolatban, egyfajta reklám az E ciginek,az első oldalon felsorolt tényekre személyes véleményt írsz amit nem neveznék hivatalos cáfolatoknak, inkább elfogult hozzáállásnak.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3) edward2


edward2
addikt

Látom európai szabályozásnak nem néztél utána.

Ausztria, Észtország, Finnország, Dánia hirtelen ahol hasonló szabályozást találtam mint Magyarországon.

(#5) beteg


beteg
őstag

köszi a cikket!
itt: "legyen a lehet legközelebb" - kimaradt egy "ő" betű.

Csak futni kell!

(#6) TazLeacher válasza edward2 (#3) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Akkor legyen teljes a lista:

Belgium, Dánia, Németország, Észtország, Luxemburg, Hollandia, Ausztria, Portugália, Svédország.

De, utána néztem.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#7) TazLeacher válasza b. (#2) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Neked majd valaki más válaszol - aki akar. Csak azért írtam, hogy lásd, elolvastam, amit írtál, van is véleményem róla, de VELED nincs kedvem vitatkozni.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#8) TazLeacher válasza Enszuke (#4) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Elektromos cigarettat szabad hasznalni mindenhol? Akar egy pici etteremben is?

Elvileg igen - bár már van olyan hely, ahol ez is tiltva van - de ettől függetlenül illik nem használni/megkérdezni, ha másokat zavarhat.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#9) b. válasza Enszuke (#4) üzenetére


b.
félisten

üdv! nem szeretnék ajánlani semmit, mivel a mi profilunk a hagyományos cigi.Amit tudok ajánlani az az, hogy mindenképpen minőségi terméket vásároljon, mind a kapszulában és a készülékben is. A minőségi ( nem magyar ) kapszulák között található olyan, ami megkapta már más országokban az engedélyt a gyógyszerszabályozásban már megkapta. A mi cégünk ( és minden más profitból működő cég)most azt próbálja keresztülvinni hogy ha eza szabályozás egy EU tagállamban történt, akkor keresztül lehessen vinni minden EU- tagállamban, külön engedélyeztetés nélkül.Azt ki kell emelni hogy ezen termékek ára nem lesz olcsó.
Nem ellenzem az E-cigit, de hozzá kell tennem bármennyire is ellenkeznek sokan, hogy a törvényi szabályozással egyet kell értenem , mert sok kibúvót hagyna nyitva más nem legális termékek forgalmazására., akár vegyület formájában.

idézet:

"Mint kifejtették, az e-cigaretták egyik összetevője, a nikotin olyan „farmakológiai hatású anyag”, amelyre a gyógyszerszabályozás vonatkozik, összhangban az európai uniós rendelkezésekkel. A jogszabály szerint az ilyen termékeknek keresztül kellene menniük a gyógyszerek engedélyezésére vonatkozó hatósági eljáráson. A dohányzásról való leszokáshoz is csak orvos vagy gyógyszerész tanácsa alapján, illetve felügyelete mellett lehet felhasználni."
Szerintem korrekt, gyermekeim jövője szempontjából mindenképpen.
Amúgy szépen megírt cikk, tetszik a téma választás. köszi!

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#10) b. válasza TazLeacher (#7) üzenetére


b.
félisten

Megértem hogy nincs kedved vitatkozni :D Ettől függetlenül egyetértek a szabályozással.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#11) tahepa válasza b. (#2) üzenetére


tahepa
senior tag

Elfogultság? Igen elfogult vagyok én is. 20 év dohányzás -napi 30-40 szál töltött-sodort cigaretta után már egy éve csak e-cigi.Amikor elkezdtem 18 mg/ml nic-tartalmú volt a használt eliquidem most egy év után már 6 mg/ml nic-tartalmút gőzölök. Ha így haladok egy év mulva nullás lesz...mi ez nem ha leszokás? Jelzem én is végigjártam a leszokás rögös útját ( rágó , tapasz ,mindenféle pénzlehúzós dolgok) és mindig pár hét-hónap után újra csak szívtam az analógot. Az e-ciginél ez fel sem merül bennem. Próbáltam közben elszívni egy analóg cigit és nem sikerült. Büdös , rossz ízű volt. A többi leszoktató módszer mellett vígan cigiztem ! Na ezért vagyok én elfogult..Aki nem hiszi el , próbálja ki. Igenis ez az eddigi legjobb leszoktató módszer !

(#12) agent_k válasza b. (#9) üzenetére


agent_k
őstag

.Azt ki kell emelni hogy ezen termékek ára nem lesz olcsó"

Itt a lényeg. De olcsó legyen. Vagy viszonylag olcsó. Ne kelljen már annyi adót fizetni rá, mint a cigire. Amikor elkezdtem dohányozni, még 190 Ft volt a Sophie. Most 840. Ennyit nem emelkedtek az előállítási költségek.
Nekem nagyon megfelel, hogy 1000 forintból megvan 1 hétig a liquidem. Szeretném továbbra is ezt a tendenciát tartani. És nem kérek abból amikor majd az állam beleszól, megadóztatja, sápolja, tiltja, eltiporja, üldözi, felhasználja valami kampányban, engedélyezi vagy monopóliummá teszi az eliquid gyártást (a kívánt rész aláhúzandó)

Egyébként a munkaadód legyen az bármelyik is (a kettő közül) valamit nagyon machinál magával a dohánylevéllel. Gondolom egyszerűbb olcsó, alacsony minőségű dohányt termesztetni, majd a kész vágott dohányra valami anyagot porlasztani, hogy mégis legyen valami dohány íze. Pont ezért váltottam ecigire, mert egyszerűen számomra lassan szívhatatlanok voltak a dohányok. Akár töltős, akár dobozos cigarettáról beszélünk.

(#13) tahepa válasza TazLeacher (#8) üzenetére


tahepa
senior tag

Józan , értelmes és művelt ember természetesen olyan helyen nem gőzöl ahol eddig sem lehetett. Más helyeken , társaságban természetesen a jelenlévők megkérdezése , igenlő válasza után használ ja , használom az e.cigit.
Én nem azért tértem át mert tiltották az analógot , hanem mert egy egészségesebb megoldásra vágytam de a "füst" és a mozdulat elhagyása nélkül.

(#14) b. válasza agent_k (#12) üzenetére


b.
félisten

Üdv! 3 nagy cég van Magyarországon, több kicsivel.A piacvezető dohánycég pont nem az a 2 cég akire te gondolsz , hanem a 3. gyártó. a Sopi cigikben már évek óta nem magyar dohánytermék van.
Nehéz terméknév leírása nélkül ehhez hozzászólni, majd kimoderálják gondolom.3 nagy cég van a Philip Morris,(Multi,) B.A.T(sopi) és az én cégem az Ipmerial (Symphi, davidoff, Goldengate) Imperial Magyarországon 43% résszel vezeti a vágott dohány piacot, 2. a BAT, 3. a philipmorris.
Van még a Róna tabac, ami magyarországi cég, és a JTI akik az LD cigit és a Camelt forgalmazzák.megtalálató még a Tabán tarfic is, ők is magyarok. Ebből is látod hányféle gyártó és hányféle terméket forgalmaz. ezért van szükség a szabályozásokra nekünk E cigiben a Davidoff a menő.
árakat nehéz kalkulálni ebben a világban sajnos, de azzal azért gondolom tisztában vagy hogy a cigaretta árának legnagyobb része az adók és járulékos terhek., csak úgy mint a benzinének. (kb 70 %).

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#15) b. válasza tahepa (#11) üzenetére


b.
félisten

Teljesen egyetértek azzal hogy leszokáshoz lehessen használni hivatalosan szabályozott körülmények között az E cigit.Példádból is látszik hogy lenne értelme, de aki csak kiváltásra használja, annál a függőség megmarad sajnos.ez a dohányzás legnagyobb káros hatása, nem a fizikaira gondolok. mint látod ezt írtam én is le.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) agent_k válasza b. (#14) üzenetére


agent_k
őstag

Sophie-t már régóta nem szívok pont azért amit írtam. Davidoffra álltam rá, de már az sem tetszik túlzottan.
Szerintem nem baj, hogy leírtad a termékek cégek nevét. Jó tisztázni ezt, mert látod én csak 2 nagy cégről tudtam.

Az adóval tisztában vagyok, azért írtam, hogy nem kívánok részt venni ebben.

Még a benzinre kellene valamit kitalálni :K

[ Szerkesztve ]

(#17) tahepa válasza b. (#15) üzenetére


tahepa
senior tag

A közösségben ahova én is tartozom ( remélem ;) ) a többség fokozatosan halad a nikotinmentes eliquidek felé.Elenyésző kisebbség az aki olyan erősségű folyadékot gőzöl mint amikor elkezdte az e-cigit. Nikotin-tartalom emelésről nem is igen hallottam-olvastam , legfeljebb abban az esetben amikor úgymond áttért nem az addig szívott analóg erősségének megfelelőt választott. Közben megjegyezném hogy maga az elnevezés mármint az "elektromos cigaretta" név nem éppen jó. Nem fedi a valóságot. Még távolról sem. Az analóg cigaretta egyik ismérve sem fedezhető fel egy normál eciginél.....most ne vegyük ide az "E-health" nevezetű ismeretlen anyagokat tartalmazó illegális kereskedelemben kapható valamit...

(#18) b. válasza agent_k (#16) üzenetére


b.
félisten

Másik cégekről nem tudok nyilatkozni, de azt tudom hogy voltunk többször már gyárlátogatáson és hidd el hogy hivatalosan termesztett eredeti és válogatott dohánylevelek találhatóak a cigikben. Lehet nem emlékszel még azokra az időkre , mikor fecske, Románc, munkás, symfi, Sopi volt de hidd el azoknak a cigiknek sem volt " finomabb" az ízük, sem jobb a minőségük.
Ami a hagyományos cigik ízéra nagy hatással volt az nem a beletöltött dohány hanem a szűrő megváltoztatása, meg kell felelni különböző előírásoknak. 2 évvel ezelőtt kötelező lett az égésgátlót beletenni minden cigiben, ami ugye azt akadályozza meg,hogy ha nem szívod a cigit az magától leégjen. Elméletileg minden ma Magyarországon forgalomba hozott ( nem töltött) cigi tartalmazza ezt a biztonsági elemet, ezzel is változott a termék íze, de viszont ha elalszol vele nem ég le a házad :) davidoff hozzánk tartozik :DD ( classic, gold, blue)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Sziasztok!

Én jó ideje használok elektromos cigarettát, és a környezetemben is igen sokan átálltak rá ... (A kipróbálók 80%-a már nem dohányzik, vagy csak elektromost szív, a többiek vagy visszatértek, vagy nagy ritkán - mint pl. én is - azért rá-rá gyújtanak. De az analóg az már büdös, drága és rossz íze van :) )

A kérdésre, hogy a passzív dohányosok hogyan reagálnak rá, mondanék 2 példát:

1. a "rossz" : párom nem szereti az édes illatokat, ezért ki vagyok zavarva a lakásból az e-cigivel :) (Sima cigarettát soha nem szívtam a lakásban, ezt lehet, percek alatt elillan a gőz ...) Viszont rajtam, a ruháimon, nem érzi a "büdös" cigiszagot, és ez előny.

2. a "jó" : Kollégáimnak - barátaimnak megmutattam anno (Sőt, vittem pár 0-ás lötyit, ki is próbálták páran) és ők egyöntetűen kijelentették, hogy a társaságukban bárhol és bármikor nyugodtan pöfékelhetek, nem kell elvonulnom, vagy rákérdeznem. Van olyan ismerős család, ahol SENKI sem dohányzik, de a lakásban szabad pöfékelni nyugodtan.

Az e-liquidek gőzének nagy többségében minimálisan de érezhető illata van, ezek közül több is édes, sokakat a vattacukorra emlékeztet, sokan szeretik :)

Ha valaki most gondolkodik elektromos cigaretta vásárláson, mindenképpen érdemes elolvasgatni a magyar fórumokat, ott készséggel segítenek a választásban. Pár ezer forintból már jó szettet lehet kapni.

A "dohány" ízét viszont nem érdemes keresgélni, a saját környezetemben akik abbahagyták az ecigit, azok 2 okból tették, "kicsi" volt nekik a készülék, vettek valami alapot, ami nem nyújtotta azt, amit egy normális vagy komolyabb, vagy pedig nem találták meg a nekik tetsző "ízt" ...

Az íz a legnehezebb, az személyes preferencia kérdése :) Készülékekkel pedig lényegesen jobb a helyzet mint pár éve :) Egy kollégám azon panaszkodott, hogy kevés neki a 18mg-os lötyi, nem elég "nikotinos" ... Odaadtam neki az én jóval komolyabb kütyümet, hogy próbálja meg abban ... meg is lepődött, másnap rendelte is az újabb készüléket, és váltott is mellette gyengébbre :)

Szóval mint minden - ez a kezdet is nehéz, de szerintem aki régóta gondolkodik, hogy abba kéne hagyni a bagózást, de nincs elég akaratereje (Mint nekem ...), szeret füstölni, stb, de ezzel zavarja a környezetét, és emiatt szeretné letenni, annak mindenképpen érdemes egy próbát tenni!

Egy biztos. A sima ciginél csak jobb lehet :)

Life is shor...

(#20) b. válasza tahepa (#17) üzenetére


b.
félisten

Igen a nikotin mentes e cigi lenne a jövő, azt támogatnám, bár a folyadékok szabályozására ott is nagy szükség lenne, főleg a kínai behozott ratyik esetében.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21) tahepa válasza b. (#18) üzenetére


tahepa
senior tag

[link]

SOPIANAE BROWN

Ez már nem cigaretta hanem egy vegyület...

(#22) ati2 válasza b. (#15) üzenetére


ati2
őstag

Hát azért nem elhanyagolható dolog, hogy nem lesz kátrány a tüdődben, és a véredből eltűnik a CO és visszaáll a normális O2 szint, amitől a sejtek sokkal jobban működnek. Kevésbé alakul ki a szervezetedben energia hiány. És akkor még a rengeteg karcinogén anyagról nem is beszéltem, ami az égés közben keletkezik.

Igen a függőség nagy valószínűséggel megmarad, de akkor is csak töredéke a károsító hatása, a hagyományoshoz képest.
Szerinted nem érdemlik meg a dohányosok, hogy egészségesebben éljenek?
Vagy a környezetükben élőknél ne legyenek kitéve a passzív dohányzásnak?
Vagy csak ne legyenek büdösek?

De pl a víznek és a napfénynek is van farmalógiai hatása, ugyanis bármelyiket vonod meg a kettő közül meghalsz sokkal hamarabb, mint a tervezett. Szóval mindenki függő, maximum nem tudsz róla :DDD

(#23) b0bcat


b0bcat
addikt

Egykori dohányosként - aki a villanycigi segítségével szokott le gyorsan és erőlködés nélkül 13 év után, pedig erős dohányos voltam, majd a leszokás után nem sokkal a villanycigit is letettem, miután okafogyottá vált a pöfékelés mímelése is - nagyra értékelem a cikkedet. Különösen tetszik a tévhitekről szóló rész.

A kommenteket is figyelembe véve csak annyival egészíteném ki a leírtakat, hogy bizony a villanycigi mint leszoktató eszköz hatékonyságáról is születtek már kutatások. (Privátban szívesen megadom annak a honlapnak a címét, ahol össze van gyűjtve néhány ilyen. Nem írom ki, nehogy valaki reklámnak vélje...) Milyen érdekes amúgy, hogy komoly pro és kontra tudományos irodalma van ennek a témának. Mintha a mai magyar, két táborra szakadt sajtó lenne...

Szívből remélem, hogy azok, akik ellenzik a villanycigit, és ennek hangot is adnak, egy pillanatig sem azért tesznek így, mert helyeslik a valódi dohányzást, holott az egy BETEGSÉG. A függőségtől való megszabadítása embertársainknak pedig egy fantasztikusan pozitív, jóságos cselekedet.

Szerk.: A "pro és kontra irodalom" úgy értendő, hogy a kutatások homlokegyenest ellentétes konklúzióra jutnak, ami elgondolkodtató.

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#24) TazLeacher válasza ati2 (#22) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A legnagyobb káros hatása a függőség. Az, hogy meghalsz, az közel sem olyan káros, mint hogy pénz költesz rá.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#25) tahepa válasza TazLeacher (#24) üzenetére


tahepa
senior tag

Ez már nem függőség hanem hobby...legalábbis nálam..

(#26) b. válasza ati2 (#22) üzenetére


b.
félisten

igen az E cigi nem káros annyira mint a hagyományos ,ezt teljesen így van. ( de attól függetlenül NEM pozitív dolog és ártalmas)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#27) TazLeacher válasza b0bcat (#23) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A tévhites rész a Villanypára Egyesület érdeme! Az ő honlapjukon megtalálható.

Az utolsó bekezdésre reagálva: sajnos egyszerűen nem értem ezt a hozzáállást. Olyan, mintha jó lenne valami ellen menni, mintha muszáj lenne mindig valakivel harcot vívni. Mindenáron ellene kell menni, támadni holott nem igazából értem, hogy egyeseknek miért fáj, ha X mennyiségű ember ugyan azt csinálja mint eddig, csak úgy, hogy kevésbé károsítja a saját és környezete egészségét. Ez miért fáj egyeseknek? :F

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#28) ati2 válasza TazLeacher (#24) üzenetére


ati2
őstag

Jaja :)

(#29) TazLeacher válasza b. (#26) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

DE, egy dohányzó számára pozitív dolog. Már, hogy a francba ne lenne pozitív, ha nem döglök meg tüdőrákba. Értem én, hogy neked nem pozitív, hiszen abból élsz, hogy cigarettát árulsz, ha holnap mindenki áttérne, Te elvesztenéd az állásod. Csak mondjuk, ha a saját és környezetem egészsége, megélhetése és a Te megélhetésed között kell választanom, a saját oldalamra voksolok. Igazából nem teljesen értem, hogy hogy van képed dohánykampányt csinálni egy e-cigaretta topicban...

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#30) tahepa válasza TazLeacher (#27) üzenetére


tahepa
senior tag

Pénz..pénz..pénz...meg persze hogy dögöljön meg a szomszéd tehene effektus..

(#31) TazLeacher válasza tahepa (#25) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Szintén. Ez már rég nem a "szükségletek kielégítéséről" szól. Úgy, ahogy bort sem feltétlen azért iszik az ember, mert szomjas...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#32) b. válasza TazLeacher (#29) üzenetére


b.
félisten

Nem egyáltalán nem akartam dohánykampányt csinálni , és ha így tünt akkor elnézést kérek.pont ezek miatta szabályozások miatt vesztem el a munkahelyemet nyártól, lehet, ha bejön a trafikrendszer.
Tisztáztunk egyik hozzászólóval pár dolgot a dohánygyártókról.. Nem ellenzem az E cigit, a szabályozással viszont egyetértek ennyi lényeg és ez nem azt jelenti hogy ezzel én támogatom a hagyományos dohányzást. sőt.inkább az e cigit támogatom hogy ne legyenek mindeféle pletykák és tévhitek..Átvizsgált jó minőségű, pár összetevőt tartalmazó folyadékok legyenek, úgy ahogy azt sok más gyártó meg tudja csinálni. Aki e cigit vesz az minőségi cigit és minőségi ,megbízható gyártótól vegye. Azzal tisztában kell lennetek hogy megszűnik 2015 de legkésőbb 2017 ben az összes bármilyen dohány íztől eltérő ízesítésű dohány és cigi( beleértve az E cigit is) gyártása... Nővérem is e cigit használ már 2 éve. soha nem is próbáltam meg leszoktatni sem befolyásolni. Ha csak E cigit szívna mindenki annak örülnék a legjobban, szívesebben dolgoznék más területen hidd el. eszem ágába sincs kampányolni. Nehéz a függőséggel szembesülni,mikor tolna megye bugyraiba bemész egy kisboltba és a Nő elvágatja a kilós kenyeret , mert nem tudja amúgy elvinni a zacskó dohányt. A függőséggel van gondom..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#33) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Gratula a cikkhez!
Szépen összeszedted! :R
Jómagam is vaper lennék már vagy 15hónapja.Már 4 hónapja nikotinmentes likviddel.
Nem igazán a leszokás volt a célom ahogy az látszik is 15hónapos e bagózásból. Viszont így hogy a nikotint már nem tartalmaz a likvid amit használok egyre többször veszem észre hogy elrepült a délelőtt és zsebben maradt a készülék! Egyszerűen elmúlt a függőség érzése amit a cigarettánál sokszor éreztem (főleg csóró koleszosként :DDD ). Maradt a néha-néha pöfékelek ... mint ahogy néha megiszok egy jó pohár bort.
Nem beszélve az anyagi oldaláról a dolognak.Szó szerint megjelent a számlámon az áldásos hatása (még tavalyi cigi áron is százezrekről van szó)! Sajnos ez a pénzem sokaknak hiányzik, gondolom ezért akarják a Magyarországi kereskedőket ellehetetleníteni, így az e-bagósokat is bonyolultabb beszerzési módra kényszeríteni.
Sajnos pont akkor amikor egyre több kollégám szokik le a "Zseblámpát szopogatsz?" , " Ezután a guminő jön!" megjegyzésekről és inkább a "Kölcsönadnád hogy kipróbáljam?" a jellemző.

(#26) b.
:) Akkor ezt minek neveznéd?Anyu leszokott a bagóról vele!Én meg a nikotint és a kátrányt felejtettem el (ja és nem kelek sípoló tüdővel)! És a családi kasszában is több pénz maradt! Ez mind negatív neked?

Bazinga!

(#34) ati2 válasza b. (#26) üzenetére


ati2
őstag

Igen pont annyira káros mint a koffein, ugyanis a nikotinnak közel azonos a hatása, csak intenzívebben.

Itt senki nem arról beszél, hogy nem káros az ecigi. De a kóla is van ilyen káros, és érdekes az nincs szabályozva :)

(#35) TazLeacher válasza b. (#32) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Csak a tárgyi tévedések miatt:

2015 de legkésőbb 2017 ben az összes bármilyen dohány íztől eltérő ízesítésű dohány és cigi( beleértve az E cigit is) gyártása...

Az eciginek továbbra sincs dohány íze, legtöbbször erősen fémes, műanyag íze van, bár még nem kóstoltam, de nem is szándékozom, elég drága játékszer ahhoz, hogy rágicsáljam.

A folyadékokkal kapcsolatban meg ilyen felvetés eleve életszerűtlen, hiszen nincs dohány íz. Hasonló van, de nincs dohány íz. Azt az ízt (tucatnyi vegyszerrel kezelt, papírba csavart szárított növény égésénél keletkező füst ízt) nem fognak sosem előállítani, így eleve hülyeség, amit írtál. Ahhoz, hogy be tudják tiltani az összes nem dohány ízt, ahhoz először meg kéne csinálni a dohány ízt...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#36) tahepa válasza b. (#32) üzenetére


tahepa
senior tag

"Azzal tisztában kell lennetek hogy megszűnik 2015 de legkésőbb 2017 ben az összes bármilyen dohány íztől eltérő ízesítésű dohány és cigi( beleértve az E cigit is) gyártása."

Na itt a probléma gyökere. Az e-cigi nem cigi! Nincs abba körbe bevonva sem itthon sem külföldön. NEM CIGI !
NINCS DOHÁNY ! NINCS ÉGÉS ! Akkor mitől cigi?! Azért mert egyszer tévesen annak hívták és azóta is annak nevezik? Ezért írtam hogy téves az elnevezés.

(#37) b. válasza TazLeacher (#35) üzenetére


b.
félisten

A lényeg az hogy nem lehet semmilyen ízesítése a cigarettának, de szerintem ha megírtál egy cikket érted hogy miről beszélek,. az Ecigionek akkor majd semmilyen ize nem lesz ennyi a lényeg . a hagyományos ciginek meg csak dohány, nem lesz mentol , vanilia stb..

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38) bluyoo válasza TazLeacher (#35) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az elején ez volt a legnagyobb pofon hogy rá kellett jönnöm hogy Pall Mall ízű nincs csak nevű! :DDD
Később ez áldás lett. :)

Bazinga!

(#39) b. válasza tahepa (#36) üzenetére


b.
félisten

A Nikotin tartalma miatt bevonják szabályozásba, ez Uniós rendelet.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40) TazLeacher válasza b. (#37) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ecigionek akkor majd semmilyen ize nem lesz

Az milyen? Mármint a semmilyen. Én még nem ettem/ittam/szívtam semmilyen ízt.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#41) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Ezzel az a gond hogy a nikotin függőség ugyan úgy megmarad, ami a cigarettázás legnagyobb "káros anyaga

Ekkora hülyeséget rég olvastam. Persze a nikotin a legkárosabb anyag az analóg cigibe :W :W

Nagyon sokan vannak akik elhagyták már a nic-et az elektromos cigiből és köszönök jól vannak.

(#42) tahepa válasza b. (#37) üzenetére


tahepa
senior tag

A ciginek ne is legyen semmilyen íze. A személyi vaporizátoromban lévő folyadéknak pedig legyen mindenféle finom íze...édes..sós...gyümölcsös....baconos :D stb...mivel amit én használok és használni fogok az NEM CIGARETTA !

(#43) tahepa válasza b. (#39) üzenetére


tahepa
senior tag

...és mi lesz a nullással ? Nikotin nélkül hova lesz bevonva?

(#44) TazLeacher válasza bluyoo (#38) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az elején nekem is voltak ilyen törekvéseim, most viszont azt mondom, hogy kíváncsi lennék egy RY4 analógra. :DDD

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#45) b. válasza kisgyerek85 (#41) üzenetére


b.
félisten

próbáld egyben olvasni és vedd figyelembe az idézőjelet. nikotinfüggőség mint fogalom=" káros anyag ( hatás)"idézőjel...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46) b. válasza tahepa (#42) üzenetére


b.
félisten

:D :C

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47) b. válasza TazLeacher (#40) üzenetére


b.
félisten

Vízgőz ? :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#48) kicsikata


kicsikata
csendes tag

Kedves B
Igazán figyelemreméltó ahogy kevered a szezont a fazonnal.
Bevallom remélem egy életre leszámoltam a cégeddel és azzal is amit képviselsz.
Persze hogy örülsz a szabályozásnak, ahogy minden szabályozásnak örülsz ami hátráltatja a gőzölés elterjedését, amiről látszik halvány fogalmad sincs.
A liquidok nagyrészt összeállíthatóak gyógyszertárból vagy élelmiszer gyártó üzemekből beszerezhető alapanyagokból, nem hogy káros de még veszélyes sincs köztük, mind ezer éve tesztelt kipróbált, probléma mentes anyag, amelyek se magas se alacsony hőfokon nem tartalmaznak káros vegyületet, ez akármennyire is nem tetszik neked.
A szabályozás éppen a dohány ízek tekintetében lehetséges, mivel nekem senki nem tudja megmondani hogy ne egyek egy eperfagyit így éppen az epres liquid nem tiltható, mivel nincs benne olyan anyag-részecske amit ne lehetne gond nélkül a sarki patikában és egy élelmiszer aroma gyártónál beszerezni, mivel ugyan az van benne, akár tetszik akár nem.
Tényleg jó lenne ha abbahagynád a lobbizást a halálropi mellett.

(#49) b. válasza tahepa (#43) üzenetére


b.
félisten

Gondolom az sehova, de ezt a nagyok eldöntik :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#50) Hgovi


Hgovi
aktív tag

Már régóta kerestem erről cikket,de ez engem maximálisan meggyőzött!
Köszönöm

Üdv Hgovi

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Az elektromos cigaretta (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.