Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán

"A tagállamoknak fel kell gyorsítaniuk a nemzeti jogszabályok elfogadását": mit tudnak ezek a gyors jogszabály-elfogadásról...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Munkaltatoi szerzodesek mar GDPR hatalya ala esnek? Azaz kvazi minden cegnel kotelezo bevezetni?

(#3) Kékes525 válasza bambano (#1) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálunk ez 1 nap, de lehet hogy lesz az még rövidebb is. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#4) tgabi333


tgabi333
tag

Az szándékos, hogy a cikkben egyszszer sincs leírva, hogy GDPR?

(#5) sztanozs válasza tgabi333 (#4) üzenetére


sztanozs
veterán

Miért kellene akár egyszer is leírni? Mindenki tudja miról van szó.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#6) tgabi333


tgabi333
tag

Miből gondolod?

(#7) bambano válasza turbulencia8 (#2) üzenetére


bambano
titán

a gdpr hatályos, de a végrehajtását felfüggesztették, hogy legyen idő felkészülni rá.
tehát jelenleg az infotrv rendelkezései az irányadók.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) turbulencia8 válasza bambano (#7) üzenetére


turbulencia8
őstag

Minden EU-s rendelet azonnal hatalyba lep, nem kell hozza kozvetlen tagallami jovahagyas es kulon jogalkotas, viszont mindig adnak egy atmeneti turelmi idot.
Utanajartam, minden Kft. koteles a GDPR 30. cikke szerinti szabalyzatot letrehozni, meg 250 fo alatt is: a GDPR alapjan a munkaltatoi szerzodes is adatkezeles, a berszamfejto/konyvelo ceg tevekenysege meg adatfeldolgozas. A fenti tevekenyseget regisztralni szerencsere nem kell. Amugy a NAIH ugyfelszolgalata teljesen inkompetens, nem tudom honnan kukazzak ossze az embereket.

[ Szerkesztve ]

(#9) bambano válasza turbulencia8 (#8) üzenetére


bambano
titán

"Minden EU-s rendelet azonnal hatalyba lep": nem erről van szó. Azért emlegetem gyakran, hogy a gdpr hatályos, mert a magyar média nem képes érthetően megfogalmazni, hogy a gdpr hatályos, a végrehajtására moratórium van, ezért folyton azt emlegeti, hogy majd 2018. május 25-én lép hatályba. Ami nem igaz.

A gdpr 30. cikkelye nem emleget szabályzatot, adatkezelési nyilvántartást kell csinálni. Adatvédelmi szabályzatot akkor kell csinálnia, ha a 24. cikk 2. bekezdése szerinti arányosság esete fennáll.

mivel az eredeti kérdésed jelenidőben volt, ezért a válasz az, hogy jelenleg nem a gdpr alapján kell kezelni a munkaszerződéseket.

idézet a gdpr 99. cikkéből:
"Hatálybalépés és alkalmazás
(1) Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő huszadik napon lép hatályba.
(2) Ezt a rendeletet 2018. május 25-től kell alkalmazni.
"

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.