Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Az szép. Mondjuk ebből régebben is volt már vmi balhé, ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2) Móci


Móci
addikt

Adózzon a polgár... szép lesz ez, pláne ha tényleg bekeményítenek.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) Kriza


Kriza
őstag

Elképesztően pofátlanul nagy ez a sarc!

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#4) .tnm


.tnm
addikt

szal, aki mondjuk évente 100ezer ft felett költ It termékekre (és kifizeti a rendes Áfa-val terhelt árat, amit magánszemélyként nem kap vissza), és eközben eladja az előző generációs cuccait (amiért korábban ugyanúgy kifizette az általános forgalmi adót) 60000 Ft-ért, akkor ezen termékek után újra adóznia kéne?
ez az 50000-es határ nekem rohadt alacsony.

vagy egy használt adó eladása után is adózni kéne, mikor egyszer már valaki kifizette érte az áfa-t, és azért is ki fogja, amit a helyére vesz?

"ingóságok eseti értékesítéséből befolyó bevétel"
mert ha még az lenne ott, hogy nyereség, akkor azt mondanám, hogy talán jogos, de így...

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#5) fekeandras


fekeandras
őstag

" A jövedelemadó-törvény szerint ha az ingóságok eseti értékesítéséből befolyó bevétel meghaladja az évi 50 ezer forintot, 25 százalékos adót kell az után fizetni "

Ok lássuk.Kezdjük talán azzal, hogy törvénytisztelő állampolgár (jogilag: "magánszemély") volnék ezért becsülettel leadózom a keresetem egy igen jelentős részét.Hála dübörgő gazdaságunknak és óriási jólétünknek (vagy inkább annak, hogy 1évig spórolgatok rá) besétálok egy üzletbe és vásárolok magamnak egy laptopot kerek 100.000 forintért.Itt áfa formájában azonnal meg is fizetem az állambácsinak az újabb sarcot.Namost ha 1év múlva 75.000 forintért mégis eladnám mert nem használom ki vagy épp egyszerűen csak kell a pénz akkor az apeh szerint fizessek be nekik az ebből származó bevételemből 25%-os adót??Mire fel?Milyen címen?Eddig még csak csak tisztán "játszottam" de lassan már én is azt az elvet vallom a magaménak, hogy ha az ember kicsit is előrébb akar jutni akkor nincs más lehetősége (mert belekényszerítik) mint, hogy folyamatosan a kiskapukat fürkéssze, hogy mi módon lehet megkerülni a dolgokat.Ezzel a lépéssel (mint ahogy a többivel is) csak a fekete gazdaságot erősítik.Már csak az nem fér a józan egyszerű paraszti eszembe, hogy miért kell elmebetegeket tanácsadói és vezető pozícióba engedni? :U

[ Szerkesztve ]

(#7) Erasmus válasza .tnm (#4) üzenetére


Erasmus
őstag

tévesnek tűnik a napi cikkében leírt 50e forintos adat, mingyá utánanézünk, és javítjuk, ha tényleg rossz

(#8) Kain


Kain
senior tag

na az apeh menjen a picsába,igy is 66 bőrt lenyuz rólam,még szép h nem fizetek adót az után amit neten kéz alatt eladok.....irjunk peticiót h fel akarjuk e gyújtani őket vagy sem ;]

(#9) fekeandras válasza Erasmus (#7) üzenetére


fekeandras
őstag

Nagyon alacsony az az 50e ft-os határ.Kezdek rettegni.Remélem nem én nyerek a gamepod-os játékon.Nem hiányzik egy vagyonosodási vizsgálat.Vagy az a vga 50e alatt van? :DDD

(#11) Erasmus válasza fekeandras (#9) üzenetére


Erasmus
őstag

jaja, rossz volt az adat. javítottam. 200 ezer forintnyi éves jövedelem (azaz haszon) felett kell adózni.

(#12) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Szerintem itt a kulcs szó a jövedelem. Tehát nem a használt cuccok eladásáról van szó, hanem a konkrét kereskedésről. (Vagyis, amikor valaki a beszerzési ár felett, amit igazoltan fizetett, ad el termékeket, kvázi ezzel kereskedik.)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#13) Alchemist


Alchemist
addikt

A tanulság, hogy érdemes tisztelni a törvényeket: nagy, tiszteletteljes körökben messze kikerülni ezeket.
;]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#14) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Azért kíváncsi lennék, hogy akiket elkaptak, mennyivel lépték túl ezt az összeghatárt? :U

(#15) Winner_hun válasza Erasmus (#7) üzenetére


Winner_hun
félisten

(A lapban tévesen 50 ezer forintos jövedelemlimit szerepel – a szerk.)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16) fekeandras válasza Erasmus (#11) üzenetére


fekeandras
őstag

Akkor ez így ebben a formában szerintem rendben is van.

(#17) Racecam válasza fekeandras (#16) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Pontosan. Azokat akarják ezzel megfogni, aki az ilyen eladásokból, kereskedésekből keletkezett bevételeiket szépen lenyelik és egyáltalán nem adóznak utána.

u.i.: Szóval az elsőként meggondolatlanul posztolók nyugodtan revideálhatják az álláspontjukat. :U

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#18) Erasmus válasza Winner_hun (#15) üzenetére


Erasmus
őstag

kösz, javítva

(#19) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Használt termékekre is vonatkozik ez? Mert az nem lenne túl szép dolog, ha egy terméket többször is megadóztatnának (bár van rá példa bőven a jó magyar adórendszerben).

(#20) Erasmus válasza fekeandras (#16) üzenetére


Erasmus
őstag

jaja, kösz, hogy szóltatok!

(#21) JanR válasza ^Clown (#19) üzenetére


JanR
addikt

"Szerintem itt a kulcs szó a jövedelem. Tehát nem a használt cuccok eladásáról van szó, hanem a konkrét kereskedésről. (Vagyis, amikor valaki a beszerzési ár felett, amit igazoltan fizetett, ad el termékeket, kvázi ezzel kereskedik.)"

Egyetértek Racecam-el :)

[ Szerkesztve ]

(#22) .tnm válasza fekeandras (#16) üzenetére


.tnm
addikt

így már igen, sztem is.
azért az összegben is jelentős a különbség, de a lényegi eltérés az a haszon/bevétel kérdése. a pénzkeresés utáni adózás elvével egyetértek (a mértéke már más kérdés, de nem hiszem hogy bárki objektíven meg tudná állapítani)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#23) afterburner_ válasza JanR (#21) üzenetére


afterburner_
őstag

muszáj valamiből eltartani a munkanélkülieket...miből másból ha nem az adófizetők pénzéből :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#24) Polllen


Polllen
nagyúr

Nekem ez tetszik:

Az efféle adóelkerüléssel kapcsolatos bejelentések egyre gyakoribbak."

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25) LGLuke válasza ^Clown (#19) üzenetére


LGLuke
őstag

Igen is meg nem is!
Ez úgy működik, hogyha te saját termékedet eladod, akkor 1 petáknyi adót nem kell utána fizetni, még akkor sem, ha 200k fölött van a termék ára. Legalábbis én így tudom!
Azoknak kell fizetni adót, akik megvásárolnak használt termékeket, majd ezeket magasabb áron tovább adják, azaz üzletelnek/kereskednek velük, és ezen hasznuk is van, így tulajdonképpen ők viszonteladók/közvetítők. Ilyenkor ugyanis az üzlet a lényeg, teljesen mindegy, hogy használt termékkel kereskedik valaki, vagy újakkal.

(#26) Racecam válasza afterburner_ (#23) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ez most nagyon okos hozzászólás volt. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#27) afterburner_ válasza Polllen (#24) üzenetére


afterburner_
őstag

jaja, és általában a spiclik nem a pénzes emberek közül kerülnek ki, hanem a rosszindulatú...hagy ne folytassam :D

BSA-nal is van egy külön űrlap ahol bejelentheted ha valaki illegális tevékenységet folytat..szánalmas :(

a mai világban annak van jó dolga, aki elissza, elszórja az összes pénzét, és semmi vagyona nincs.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#28) mahatma válasza Polllen (#24) üzenetére


mahatma
aktív tag

A vagyonosodási vizsgálotok elég nagy számban ezek miatt kezdődtek. Az APEH fele ilyen erős nem lenne, ha nem lennének állampolgári bejelentések.
Valahogy el kellene oda jutnunk hogy mindenki fizessen, de kevesebbet, mert ez így már elviselhetetlen kategória.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#29) .tnm válasza LGLuke (#25) üzenetére


.tnm
addikt

hát alig hiszem, hogy a saját terméked adómentes lenne, hatalmas joghézagoknak adna helyet. egy értékhatárig még talán, de alapvetően kizártnak tartanám. képzeld el hány "nagymama kötögetne a nappaliban" négymagos cpu-kat...
gyakorlatilag azt jelentené, hogy amíg nem cég áll egy szoftver mögött, addig adómentesen lehetne árulni

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#30) afterburner_ válasza LGLuke (#25) üzenetére


afterburner_
őstag

sztem meg az teljes haszonnak minősül, szóval azutan kell adót fizetned, ha nem tudod igazolni számlával, pl honnan vettel egy adott terméket és eladod, akkor az is teljes haszonnak számít, mivel nem tudod igazolni... es azutan kell az adót becsengetned..

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#31) mahatma válasza afterburner_ (#30) üzenetére


mahatma
aktív tag

Ha nem tudod igazolni a termék beszerzési árát számlával, nyugtával, akkor a bevétel 25%-a tekintendő jövedelemnek, és azután kell adóznod. Éppen ezért még 800.000,-Ft is a 200.000,-Ft-ba esik és adómentes tud lenni. Itt most magánszemélyről és SZJA-ról beszélek. A cégekre nyilván teljesen más vonatkozik. Abba már nem mennék bele ;)

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#32) Racecam válasza mahatma (#31) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ugye-ugye, és itt jöhetne elő többek között a "neked számla nélkül öreg, mert te jó fej vagy" buktatója. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#33) LGLuke válasza Racecam (#32) üzenetére


LGLuke
őstag

Azért itt nem arról van szó, hogy valaki eladja 1-2 használt alkatrészét, hanem arról, aki nagy mennyiségben üzletel neten. Nyílván az APEH is azt figyeli, hogy kiknek van sok-sok apróhírdetése. Nem fognak kimenni Pistikéhez, mert eladta a CPU-ját, meg a coolerét.
Az kerül a látótérbe, aki 50 db CPU-t hírdet, és sok-sok más alkatrészt, hiszen ott gyanítani lehet, hogy nem a saját otthoni gépét árulja használtan, hanem összevásárolt alkatrészeket árul haszonnal.

(#34) Polllen válasza mahatma (#28) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ebben egyetértünk...általában hónap elején vagy dühöngök vagy kesergek azon, hogy mennyit nem kaptam meg a fizumból...

Az 50k-nál azért nálam is kinyilt a bicska a zsebemben, hogy hát persze...azért a 200k már relatív elviselhető egy átlag magányszemélynél...

Aki meg üzletszerűen kereskedik a neten, fizessen, tőlem is levonják... és ez nem a "szomszéd tehene is dögöljön meg" hozzáállás, hanem elfogadom tényként, hogy adót fizetni kell...nincs kivétel.

Ezekkel az állampolgári bejelentésekkel meg csak annyi bajom van, hogy már régen el lett mondva: "az vesse rá az első követ, aki bűntelen..."

Az már más kérdés, hogy mennyire nem értek egyet az adórendszerünkkel, meg a számokkal...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#35) Racecam válasza LGLuke (#33) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Biztos, hogy ezt nekem akartad? :U
Tisztában vagyok vele, egyelőre én írtam be ide először, hogy ácsi!! :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#36) mahatma


mahatma
aktív tag

Nem hiszem hogy nagyon rá tudna szállni az APEH ezekre, annyi emberük nincs és ez egy elég nehezen megfogható dolog, hiszen minden esetben le kellene bonyolódnia a vásárlásnak, mert egy feladott hirdetés alapján nem sok mindent tudnak ráverni az emberre. Csak beijesztenek most, talán egy-két esetben fenyegetőznek, de ennél többre nem fogja futni.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#37) Cathfaern válasza afterburner_ (#27) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"BSA-nal is van egy külön űrlap ahol bejelentheted ha valaki illegális tevékenységet folytat..szánalmas"
Azt is szánalmasnak tartod, hogy ha megvernek és kirabolnak, akkor azt jelentheted a rendőrségen? Mert a te értelmezésed szerint az is "spicliskedés".

(#38) Polllen válasza mahatma (#36) üzenetére


Polllen
nagyúr

Vagyonosodási vizsgálattal meg lehet fogni a nagyobbakat...kétlem, hogy eddig ügyeltek volna a "nyomok" eltüntetésére..

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#39) Kain válasza Cathfaern (#37) üzenetére


Kain
senior tag

azért a kettő között van egy kis különbség

(#40) Komplikato válasza Cathfaern (#37) üzenetére


Komplikato
veterán

Az ha valaki törvénysértés bejelent, nem lenne önmagában elítélendő vagy spicliskedés, ha ...
1.) Magyarországon nem lenne "nemzeti sport" mindenért feljelenteni a másikat. :W
2.) Ha általában nem az lenne a tény (lásd warezszerverek pl.) , hogy a feljelentő általában sárosabb és a konkurensek kiiktatását célozza a dolog. Lásd előbb említett warez balhé, ahol a feljelentő volt véletlenül a hatósági szakértő is egyben, és persze, hogy neki ment ezek után az SMS warez a legjobban ... míg legutóbb jól el nem kapták. Gondolom őt is egy hasonszőrű nyomta fel. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#41) LGLuke válasza Racecam (#35) üzenetére


LGLuke
őstag

Igen. "Ugye-ugye, és itt jöhetne elő többek között a "neked számla nélkül öreg, mert te jó fej vagy" buktatója." Erre reagáltam. Ez nem jön elő, mert ha használtan eladod valamely alkatrészedet, akkor úgyis veszel újat. Mint írtam, ha nem 5000db-ot adsz el, akkor nincs miről beszélni. Ez csak akkor jöhetne elő, ha vki nagy tételben árul dolgokat. Neked nem kell igazolni a termék beszerzési árát, csak akkor, ha gyanúba kerülsz, hogy a termékeiddel kereskedsz és nem csak 1-2 db-ot árulsz, amin ugye nincs hasznod, mert olcsóbban adod, mint vetted, és annak az árát befekteted a következő új alkatrészedbe.

(#42) edward2


edward2
addikt

online poker basztatása is elkezdődhet?

(#43) Racecam válasza LGLuke (#41) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ez számomra eddig is világos volt, de a törvény szerint elvileg bárkit elő lehetne venni (most eltekintve attól, hogy nyilvánvalóan nem fognak, mert erre sem kapacitás, sem szándék nincs) és akkor bizony igazolni kell számlával, vagy adásvételi szerződéssel az eredetet. Ha hasznod van rajta, még egyszer mondom, elvileg adóköteles jövedelmed keletkezik. Viszont innentől kezdve annak, hogy azt mibe fekteted, nincs köze semmihez. :(

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#44) REDeath


REDeath
őstag

bejelentések...
mennyi irigy ember van.. nc.. biztos abból veszi a mocskos magánember az új ferrariját...

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#45) Racecam válasza REDeath (#44) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ezt mire tetszett írni? :F
Szerinted nem kellene adózni azoknak, aki hivatásszerűen viszonteladással keresik a kenyerüket? :F

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#46) REDeath válasza Racecam (#45) üzenetére


REDeath
őstag

én az ilyen pár százezer forintosokra gondolok, nem arra aki milliókat keres.
És amennyi adó van, talán 380 félénél is több, amúgyis adóznak eleget az emberek.
aki meg úgy csalja az adót meg annyit keres amúgy is, hogy évente tud venni egy X5-öst, az meg nem halna bele abba hogy adózzon, csak ha megteheti hogy ne adózzon akkor nem is teszi meg. Ezt nem helyeslem, de szerintem kicsi az a 200-as limit

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#47) Racecam válasza REDeath (#46) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Aki évente 200k-t keres (pluszban, tehát profitról van szó), az még nem fizet semmit, csak be kell vallania és nem kell befizetni az ezután járó 50K adót, mert azt egyből le is vonhatja. Aki ennél többet, az adózik. (A 200K feletti rész 25%-val.) Valahol kellett húzni egy határt, hogy mi számít már kereskedésnek és szerintem ez a határ nem is rossz évi 200k-val.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#48) LGLuke válasza REDeath (#46) üzenetére


LGLuke
őstag

Nem kicsi. Magánszemély évente úgyse ad el sok 100ezer Ft-ért saját használt árut. Aki pedig használt cikkek, vagy akár új cikkek online árusításával foglalkozik, az úgyanúgy fizesse be a jövedelme után az adót, mint minden dolgozó ember. Ma pontosan az a baj, hogy ugyanazokról húzza le az állam többször a bőrt, mert kevesen adóznak sokat. Inkább ki kellene terjeszteni, hogy minden dolgozó ember adózzon, de éppen ezért jóval kevesebbet.

(#49) Racecam válasza LGLuke (#48) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Akár tízmillió forint feletti használt árut is eladhat, az nem számít, csak ha nyeresége van rajta. Na, az a jövedelem, és csak az után kell adózni.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#50) REDeath válasza Racecam (#47) üzenetére


REDeath
őstag

nem vagyok valami nagy közgazdász, szóval lehet én saccoltam kevésnek a 200-at, de igazából a bejelentésre írtam, aki feljelenti a szomszédját meg ilyenek.
Ha ő is tudná ugyanazt csinálni mint a szomszéd, saját magát már biztos nem akarná feljelenteni.
Aki meg adózik, annak egy részét ugyanúgy "adócsalók" elhappolják, tehát ugyanúgy "eltűnik" csak nem magánszemélyek kezében, hanem magasabb körökben...

#48 "jóval kevesebbet" milyen szép mesébeillő idilli gondolat :)

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.