Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Tulajdonképpen és csak örülni tudnék neki, ha a gazdagok nem a fizikai, véges számú dolgokba fektetnének bele nagy vagyonokat, ezzel limitálva az adott dolog elérhetőségét, és az egekbe ugrasztva a bejutási küszöböt. (igen, rátok nézek, lakás-halmozók és azon nyerészkedők :((( )
Jó, tudom, a kriptopénz is véges számú, de a hétköznapi életet pont nem befolyásolja, hogy az hány embernél oszlik meg.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2) maputo


maputo
tag

És ez az, amiért soha nem lesz betiltva.

(#3) #55525888


#55525888
törölt tag

Sötét, bizonytalan eredetű, visszakövethetetlen pénz, a spekulánsok és a bűnözők kedvence.

(#4) Televan74 válasza maputo (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem betiltani szeretnék, csak megadóztatni. Akkor már nem lesz ennyire népszerű. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) wasd.hu válasza #55525888 (#3) üzenetére

Tény, hogy nem igazán lehet visszakövetni, meg kezdeni vele bármit is...

#1sz.balazs.95
Más fizetőeszköz mögött sincs olyan mértékű fedezet (pl arany fedezet volt valamiko a pénz mögött) ami garantálná a válság elkerülését. Ebből következtethetően még jobban kinyílik majd az olló.

7o-233-9OO1⭐Nincs törékeny küldemény max gondatlan csomagolás!

(#6) updog


updog
senior tag

Mondjuk ha valakinek nem kell aggódnia hogy ha lenulláz 1-2M dollárt, annak könnyű bármilyen sz*rba betenni a pénzét, ha meg esetleg párszor annyit kivesz belőle akkor meg még jól is jár... (igen, én is olvastam már hogy "aki pénz nélkül nem tud pénzt csinálni, annak máshogy sem sikerülne", köszönöm).

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#7) Norb79 válasza sz.balazs.95 (#1) üzenetére


Norb79
őstag

Erre való az állam, hogy beavatkozzon olyan folyamatokba, amik társadalmilag károsak.
Pl ezért van az uniós (és előtte volt magyar, nemzeti) agrártámogatási politika is, hogy a piaci szereplők érdekeltek legyenek a túltermelésben, így alacsonyan tartva az árakat, és elkerülve a hiányt, mert hát az ember már csak olyan, hogy lakást nem kell azonnal venni, ráér jövőre is, de a kajával nem így van. :D
Mindenesetre most már a lakáspiaci folyamatok is ott tartanak, hogy indokolt lenne egy állami beavatkozás, ami a kínált bővítése irányába mutat, és így szabályozza az árat.
Ez lehetne akár bérlakás program, akár CSOK helyett épülhetnének kedvezményes lakások a családoknak. Nyilván iszonyatos korrupcióval párosulna, de beindulhatna egy önszabályozó folyamat, ha megjelennének a jelei, hogy a lakásárak nem tudnak három évente duplázódni, és akkor csomó ilyen tőkebefektetés másfelé fordulna és nem szívná el a levegőt az egyéb kereslet elől.
Ezekhez társadalmi közmegegyezés kellene, hogy mi az állam feladata.
A kriptóbányászokat meg el lehetne kapni bűnrészesség miatt, ha csak pár esetben bizonyítani lehetne, hogy a kriptopénzben pedofilok meg drogkereskedők mossák a pénzt, mert ugye a blokklánc technológia így működik, hogy mindenkinek a titkosítását számolják a számolási kapacitással, ha a drogbáróét és a pedofil gyerekkereskedőét is, akkor az már bűnrészesség, pár kirakat per, egyből csökkenne a "termelés", leáll a titkosítás, gyengül a rendszer és bedől magától ez a lufi.
De ez megint társadalmi közmegegyezés kérdés lenne, hogy az adócsalás érdekében belefér e, hogy különböző kétes elemek is tudnak pénzt mosni egy kevésbé átlátható szegmensben.
Komplex kérdések ezek, és nagyon de nagyon a felszínét se tudjuk karistolgatni pár sorban.

(#8) dabadab válasza wasd.hu (#5) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk az arany az a régmúlt cryptója volt, ami azért volt értékes, mert azt mondták rá, hogy értékes :)

DRM is theft

(#9) dabadab válasza Norb79 (#7) üzenetére


dabadab
titán

A kriptóbányászokat meg el lehetne kapni bűnrészesség miatt

Ha ezt így nekiállnánk komolyan venni, akkor először az állami pénznyomdák dolgozóit kellene elvinni, mert készpénzzel is rengeteg illegális tranzakció valósul meg, ugye.

DRM is theft

(#10) Norb79 válasza dabadab (#9) üzenetére


Norb79
őstag

A bányászok direktben a bűncselekményből származó pénz nyomainak eltűntetésében vesznek részt, szóval ha illegális cselekményből van kp, és megengeded a drogbárónak, vagy a pedofil gyerekkereskedőnek, hogy a te konyhaszekrényedben dugja el a hatóságok elől azért elvisznek, igen.
Nem az előállítás miatt lesznek bűnrészesek, hanem azért a folyamatért, amiért a jutalom csontot kapják. Nem véletlenül jár jövedelem a bányászásért, azt nem semmiért kapja a bányász, hanem mert segít a hatóságok elől elfedni dolgokat.
Szeretik ezt nem tudni a bányászok, de valójában ezzel segítik a pedókat meg a drogosokat, hogy az ő konyhaszekrényükben dugják el a pénzt. Csak mivel nincs fizikailag semmi, ami látható, így aztán elegánsan úgy tesz mindenki, mintha nem ilyen arcok üzlettársai lennének, de közben meg igen.
Az adócsalók még a szalonképesebb "ügyfeleik", ami szintén btk-s cucc amúgy ugyanúgy.

(#11) Zolik válasza dabadab (#8) üzenetére


Zolik
senior tag

Csak az arany nem egy virtuális megfoghatatlan valami. Az arannyal még lehet is kezdeni valamit mint ötvöző anyag, a bitcoin mi? nullák egy egyesek halmaza egy virtuális térben.

Nekem fura csak hogy sokan azt mondják a crypto a jövő? akkor minek váltják vissza dollárba sokan? ha az a jövő nincs szükség egyéb valutára sem, ja hogy akkor nem érné meg nyerészkedni..

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#12) dabadab válasza Norb79 (#10) üzenetére


dabadab
titán

A bányászok direktben a bűncselekményből származó pénz nyomainak eltűntetésében vesznek részt

Abban biztosan nem.
Amit a bányászok csinálnak, az a tranzakció hitelesítése, ami egyébként azzal jár, hogy az adott tranzakció fixen benne lesz a blockchainben, szóval nem eltüntetik a nyomot, hanem bebetonozzák.

(És ugye az ilyen technikai részleteken túl ott van az is, hogy itt azért kellene bizonyítani a bűnös szándékot, vagyis azt, hogy a bányász tudja, hogy egyrészt épp konkrétan melyik tranzakciót hitelesít, másrészt meg azt, hogy az adott tranzakció törvényellenes - nyilván egyik sem igaz.)

DRM is theft

(#13) dabadab válasza Zolik (#11) üzenetére


dabadab
titán

Csak az arany nem egy virtuális megfoghatatlan valami.

Lényegtelen.

Az arannyal még lehet is kezdeni valamit mint ötvöző anyag

A régi időkben az aranynak érdemi, praktikus felhasználása nem volt. (Manapság van valamennyi (mikroelektronika meg ilyenek), de az messze nem indokolja az arany árfolyamát meg a termelési mennyiséget.)

DRM is theft

(#14) Norb79 válasza dabadab (#12) üzenetére


Norb79
őstag

Csak az utóbbit, pont ezt mondom én is.
Az előbbi nem szükséges, akkor elég lenne minden pénzmosodában csak annyit mondani, hogy "hát én nem is sejtettem". :)

(#15) devast válasza Norb79 (#7) üzenetére


devast
addikt

Ha azt szeretnéd, hogy a segged is megfigyelje az állam bácsi, és mindenbe beleavatkozzon, ajánlom kínát vagy észak-koreát, úgy hallottam nagyon jó az időjárás ott az év ezen részében.

(#16) Norb79 válasza dabadab (#13) üzenetére


Norb79
őstag

Töriből azt tanultuk, hogy sorban haladtak az emberek a fémek felhasználásával az ókorban, először arany, aztán réz, bronz, vas, stb.
Szóval az ókorban először a mindennapi élet része az arany lett, mint legpuhább fém, majd jött a réz, majd a bronz, majd a vas.
És az ékszer is fontos praktikus szempont, ahogy a selyem is attól értékesebb a sima vászonnál, mert "szebb" és ritkább. Festmények se jók semmire ilyen alapon, csak vászon és festék pocsékolás, mikor azzal a festékkel újra lehetne festeni az összes lekopott felezővonalat az utakon, de ezek meg elpocsékolták a Mona Lisára. :D
Az arany értéke amúgy pont abban rejlik, hogy az már 10.000 éve érték, és nem vész oda egy komolyabb napviharban, ami levág minden áramot és lenulláz minden digitális tárolót, el lehet ásni a kert végében, és ha elmentek a gonoszok akkor bármit is adnak érte cserébe a boltban. A crypto ezek közül többet nem teljesít.
Crypto simán a legolcsóbb módja a pénzmosásnak. Normál pénzmosásnál 50% körüli a bukó, cryptoban megjáratva ugyanazt a drogpénzt 10-20% bukóval megvannak, még így is, hogy lejattolnak a bányászoknak. Nem is értem miért nem csapnak erre le a hatóságok. Vagyis sejtem, de hinni akarom, hogy nem azért. :)

(#17) Norb79 válasza devast (#15) üzenetére


Norb79
őstag

Kína jó példa. Attól nagyon nagy divat rettegni, de szép példája, hogy van alternatívája az egyéni szabadság jogok a közösségi érdekek rovására világnak.
Nyilván az másik szélsőérték, de ez az európai egyéni szabadságjogok mindenek felett módi kezd zsákutcának bizonyulni, mert mindenki elhiszi, hogy mindenhez is van joga akár mások kárára is, és az erősebb gátlástalanul eltaposhatja a gyengébbeket.
Az állambácsi itt is a seggünkben van, vannak monopol ellenes törvények, sőt, hogy kisebb dolgot vegyünk, van kresz is, ami felett mindenki felette áll bizonyos vagyoni körülmények között, elég csak benézni a budapesti autósok youtube csatornára miket megengednek maguknak az emberek a többieket veszélyeztetve, mert neki mindent is szabad, ez nem kína vagy észak-korea. :D
És ja, az adócsalás is btk-s cucc. Az adó az ár, amit a civilizációért fizetünk. Akinek ez nem tetszik, annak meg irány dél-szudán, és egészségére. Ha már ilyen közhelyes baromságokat puffogtatunk. Mondjuk áram nem lesz a cryptohoz arrafele, de sose legyen nagyobb baj. :DDD

(#18) dabadab válasza Norb79 (#14) üzenetére


dabadab
titán

Az előbbi nem szükséges, akkor elég lenne minden pénzmosodában csak annyit mondani, hogy "hát én nem is sejtettem". :)

Tök jó, hogy így átírnád a komplett büntetőjog működését, de szerintem nem igazán gondoltad át, hogy ez milyen következményekkel járna.

DRM is theft

(#19) Tapsi válasza Norb79 (#14) üzenetére


Tapsi
addikt

Csakhogy ez nem lenne igaz. Aki pénzt mos, az minden esetben tudja, hogy ez bűncselekmény. A kriptobányászatnál erről természetesen szó sincs.

(#20) Norb79 válasza dabadab (#18) üzenetére


Norb79
őstag

Van erre megfelelő testület (nálunk pl a dunaparton tartanak fent nekik a szép nagy épületet), ami át tudja írni a vonatkozó részt a jogszabályban, hogy a bányászat az ilyen jellegű tevékenység. Pont ezeket kellene meglépni globálisan.
Nem simán betiltani, hanem azt mondani, hogy ha tudsz róla, ha nem, jó eséllyel éppen pedofil bácsi 3 éves gyerek értékesítéséből származó pénzmozgását "hitelesíted", hogy ő abból a pénzből nyugodtan tudjon venni másik 3 éves gyereket meg egy mergát is és ez nem oké, akkor is, ha úgy teszel mintha nem tudnál róla és akkor is, ha véletlenül van olyan időpillanat amikor nem ezt hitelesíted "csak" "sima" adócsalást.

(#21) Tapsi válasza Norb79 (#20) üzenetére


Tapsi
addikt

A bányászat már logikailag sem lehet pénzmosás. Mintha a GIRO-t üzemeltető cégre mondanád azt, hogy pénzmosoda, mert a banki elszámolások rajta futnak keresztül. Ez abszurd.

(#22) nihill


nihill
őstag

"...és mind komoly hozamot remélnek a döntéstől..."
Az ész és a pénz nem feltétlen jár együtt, ezredszerre is kiderült.
Ebből így hatalmas sírás lesz előbb-utóbb. (minél utóbb annál nagyobb)

(#23) Norb79 válasza Tapsi (#21) üzenetére


Norb79
őstag

Nagyon messziről és felületesen nézve pedig pont az látszik, hogy nem tud más lenni.
Van egy csomó pénzügyi adat, ami decentralizáltan, titkosítva "tárolunk". Ez nem tud más lenni, mint az állami felügyelet megkerülése. Nem tud más lenni a célja, mint a vonatkozó (jog)szabályok kijátszása.
És aki ebben részt vesz annak nagyon strucc politikát kell folytatnia, hogy reggel a tükör elé tudjon állni, hogy "én nem csinálok semmit rosszat, csak bányászok".
A GIRO vonatkozóan vannak nagyon szigorú törvényi és egyéb előírások, hogy hogyan kell működnie, és ha annak megfelel akkor "ő megvan", elvégzi a törvényileg előírt feladatát, a cryptonál, különösen a bányászoknál ez nincs így. Se a szabályozás része, se a "kell működnie", A GIROnak kell működnie a cryptonak nem kell. Nagy különbség.

(#24) dabadab válasza Norb79 (#23) üzenetére


dabadab
titán

Ez nem tud más lenni, mint az állami felügyelet megkerülése.

De tud. Sőt, jelenleg erősen azt gyanítom, hogy a cryptos tranzakciók túlnyomó többsége teljesen legális.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#25) Tapsi válasza Norb79 (#23) üzenetére


Tapsi
addikt

A GIRO semmiféle törvényességi ellenőrzést nem végez, csak elszámol. Az a végpontok, tehát a bankok feladata.

(#26) Norb79 válasza dabadab (#24) üzenetére


Norb79
őstag

A tranzakciók legnagyobb része nem legális az én gyanúm szerint. Konkrétan a többség szerintem a kínai vagyonok nyugatra szöktetése (adócsalás) és aztán beforgatása reáliákba (lásd #1 kommentben felmerült lakáshiány mondjuk konkrétan Pesten). Nem véletlenül, hogy Kína lépett először.
Már persze kivéve, ha elhisszük, hogy tényleg a szén erőművek miatt kezdtek el aggódni hirtelen.
Nekem meg ez a gyanúm. Emellé csapódik az alvilág és fedősztorinak pár legális spekuláció. Lehet kezd teret nyerni a "tulipán tőzsdések" köre, és az hajtja fel most éppen az árfolyamot, de nekem az a gyanúm, hogy még mindig nem ez a többség.

(#27) Norb79 válasza Tapsi (#25) üzenetére


Norb79
őstag

Nem írtam olyat, hogy törvényességi ellenőrzést végez. Azt írtam, hogy amit végez az az utolsó szögig le van törvényileg szabályozva és aszerint jár el, máshogy nem is tudna. A cryptosok esetén meg nem ez a szabályozási háttér, ők nem tudják egy ellenőrzés során (már ha egyáltalán lehetséges lenne ilyesmi, ugye...), hogy tessék nézni ellenőrbácsi, felcsapom itten a nagy törvénykönyvet, ami aszondja, hogy nekem ezt így azt úgy kell csinálni, és ide tessen sasolni, na ez pont úgymódon van csinákolva!

(#28) Tapsi válasza Norb79 (#27) üzenetére


Tapsi
addikt

Mi van leszabályozva? Egy technikai műveletet végez el, ennyi. Ugyanúgy, ahogy egy kriptobányász. Most ha arra gondolsz, hogy a GIRO nem írhatja át önhatalmúlag a főkönyvet, illetve az elszámolt tranzakciók tartalmát, akkor igaz, le van szabályozva törvényileg. A kriptónál ez technológiailag by definiton garantált. De tényleg, nem értem, hogy mire gondolsz törvényi szabályozás alatt egy abszolút technikai kérdésben.

(#29) vicze válasza Norb79 (#10) üzenetére


vicze
félisten

Azzal ugye tisztában vagy, hogy a készpénz a kezedben "bűncselekményből származó pénz nyomainak éltüntetésében vesznek rész" tehát te is bűnrészese van. Ott volt számtalan pedofil kezében a kis pénzecskéd, mind fogdosták és utána hozzád került, érezd megad elég mocskosan hogy segítesz nekik... :((( Nem tudom, hogy állsz reggel tükör elé. :(
Sőt a bankok túlnyomó többsége "bűncselekményből származó pénz nyomainak éltüntetésében vesznek rész" sőt elég sok esetében még készségesen segédkeznek is benne.
Szépen menj a bankodhoz és követeld tőlük, hogy ne legyenek ilyen mocskosak!

(#30) Norb79 válasza vicze (#29) üzenetére


Norb79
őstag

Most ez teljesen mellékes vonal, de minimum 15 éve nem volt a kezemben készpénz úgy saccperkb. Szerencsére én nem dél-szudánban lakok. :P

[ Szerkesztve ]

(#31) Norb79 válasza Tapsi (#28) üzenetére


Norb79
őstag

Pl, hogy egy hatósági megkeresésre milyen kimutatásokat kell tudnia prezentálni arról, hogy akkor ő pontosan hogyan és mit csinált akkor és kinek a megbízásából.
Tud a kriptobányász ugyanolyan kimutatásokat prezentálni, mint a GIRO? Transzparens a működésük ilyen szinten, vagy himihumizgatunk?

(#32) Tapsi válasza Norb79 (#30) üzenetére


Tapsi
addikt

Meg fogsz lepődni, de Dél-Szudánban pont kevés KP-t használnak. Minél kevésbé biztonságos egy ország, annál jellemzőbb a készpénzhelyettesítők jelenléte. Ezzel szemben Ausztriában még nagy vendégházakban is csak kp-val tudsz fizetni, Németországban rengeteg helyen csak nemrég vezették be a Visa/Mastercard elfogadást, előtte a helyi megoldásuk volt.

#31Norb79

Te láttál már valaha hatósági adatigénylést? :) Mert én igen, és rohadtul nem olyan, amiről most írsz.

[ Szerkesztve ]

(#33) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Teljesen logikus lépés. A bitcoin és ethereum már egyáltalán nem számít rizikósabb befektetésnek, mint a nemesfém, műtárgy, részvény, ingatlan, amibe egyébként tehetnék a pénzüket.
Az USA kormányának balos irányváltása alapján pedig nagyon megnőtt a direkt gazdagokat célzó adók bevezetésének az esélye, és akinek a napi kiadásokhoz szükségesnél stabilan bőven több pénze van, az logikusan gondolkozik úgy, hogy a jelenlegi szabad vagyonának jelentős részét szeretné kivonni a hatóságok látóteréből, vagyis a nemesfém/műtárgy/részvény/ingatlan/ingóság/bankszámla halmazból. Amire nem lát rá az ÁLLAM, abból nem is tud lecsípni kisebb-nagyobb részt különböző fantázianevű szolidaritási adók címén. Viszont a vagyonuk érintett részét még azelőtt kellett átváltaniuk kriptopénzre, mielőtt a pénzügyi szolgáltatóknak már jelenteniük kellett az adóhatóság felé az ilyen tranzakciókat.
A kriptopénzek kényelmesen elvannak évekig a kriptotárcákban, és ha a balos irányvonal a következő választást követően sem változna, plusz szükségük is lenne a betárolt pénzre, akkor legfeljebb visszaváltják a kriptopénzt fiat pénzre, és akkor leadóznak belőle valamennyit.

(#34) vicze válasza Norb79 (#30) üzenetére


vicze
félisten

Szóval még rosszabb, és a pénzmosásra szakosodott bankokat támogatod. :(
Szomorú, nagyon szomorú.

(#35) vicze válasza Norb79 (#31) üzenetére


vicze
félisten

Mivel továbbra is a Bitcoin lánc minden tranzakciója és minden 100%-osan nyilvános és 100%-osan visszakövetkező, így igen lehet pontos kimutatásokat csinálni, ha valaki akar.
Továbbra is viszonylag nagy téveszmékben élsz, hogy crypto-val kapcsolatban.

És mielőtt ez jönne, egy zsíróbank se tudja hogy a számok mögött ki van, azt csak a bank tudja megmondani. Pont ahogy crypto esetében ezt a szerepet az exchangek látják el, amik túlnyomó többsége jelenleg is bank szerűen van szabályozva és az ügyfelek számára teljes azonosítás kell. Pont ahogy bankok esetében is vannak anonimitást és illegalitást támogatók, úgy sajnos exchangek estében is akad olyan ami ezt támogatja.

(#36) Norb79 válasza Tapsi (#32) üzenetére


Norb79
őstag

Csak állami meg kereskedelmi bankban meg közüzemi szolgáltatónál.
De olyat amikor tényleg meleg a pite még nem, de sejtem milyen lehet. :)

(#37) Norb79 válasza vicze (#35) üzenetére


Norb79
őstag

Egy-két "kajmánszigetekpanama" szintű helyen van már csak, már az osztrák és svájci banktitok is elesett jó pár éve.

(#38) vicze válasza Norb79 (#37) üzenetére


vicze
félisten

Elolvastad a linkem, ki nem szarja le a banktitkot?
Nyíltan tolja a pénzmosást a világ egyik legnagyobb bankja.

(#39) Norb79 válasza vicze (#38) üzenetére


Norb79
őstag

Csak annyi ragadt meg belőle, hogy a kínaiak így tolták ki a pénzt a mosodába, megbuktak vele, és a dátum véletlenül pont az a dátum, amikor a cryptok szárnyalni kezdtek, de nyilván puszta véletlen egybeesés, hogy ugyanaz a dátum, és még véletlenül sem az történt, hogy mivel egy jól szabályozott környezetben meg lehet bukni az ilyesmivel gyorsan kerestek és találtak egy kevésbé szabályozottat, ahol lehet ezt a tisztasági hadműveletet tovább csinálni, immár büntetlenül.
Kitalált események, az esetleges egybeesések a valósággal pusztán a véletlen műve, ahogy mondani szokás. :)

(#40) Tapsi válasza Norb79 (#36) üzenetére


Tapsi
addikt

Akkor nem értelek, de tényleg. Adatigénylésnél nem azt kérdezi egy szabályozó, hogy a 15. kapcsoló táblában a DB-ben milyen ID-k kerültek letárolásra, hanem hogy az adott ügyfél adott időszakban milyen tranzakciókat végzett. Ezt gond nélkül meg tudja mondani egy bank, a GIRO (technikai azonosítóra), és egy kriptobányász is.

(#41) vicze válasza Norb79 (#39) üzenetére


vicze
félisten

Nem csak Kínában csinálják, hanem Kínán kívül is évtizedek óta. A crypto-hoz meg 0 köze van, a korrupt politikus pénzét ugyan úgy mossák ahogy a drogbárókét.

(#42) Norb79 válasza Tapsi (#40) üzenetére


Norb79
őstag

Ha ez minden random pistikénél így van, aki az 1db rx470esével bányászik, és ráadásul ez igaz az összes létező altcoinra, akkor valóban nincs itt semmi látnivaló. :D
Akkor csak annyi kellene, hogy havonta küldje be a pszáfnak (MNBnek) a jelentését/adatszolgáltatását, ahogy a pénzintézetek is meg GIRO. :DDD

(#43) updog válasza Alogonomus (#33) üzenetére


updog
senior tag

Már írtam máshol is, bár a baloldali irányzatok távol állnak tőlem, egy vagyonadót nagyon szívesen látnék nem csak USA-ban de akár itthon is (lásd ugye pl. behajthatatlan adótartozások, mert cég már nincs, akkor ügy sincs, miközben amit ellopott abból éli világát).

Bocs, nincs (a neveden) semmid de haszonélvezője vagy egy 300 millós villának és olyan autóval jársz amennyi pénzt más életében nem keres meg, mindezek tulajdonosa meg egy halott ukrán hajléktalan? Hát neki akkor már úgysem kell, ha nem lesz befizetve amit be kell, akkor 30 nap múlva visszük.

Mondjuk amit leírsz az (nem személyesen neked hanem úgy általában a kriptopártiak leírásait is olvasva) kicsit skizofrén, tehát akinek sok pénze van, másfajta befektetésként (ki) tudja használni a kripto előnyeit (kvázi adócsalást ecseteled, tudom hogy ha még szabad így csinálni akkor hivatalosan nem az, azért mondom hogy kvázi), de azért higgyük el hogy ez igazából jó és nem használják visszaélésekre? LOL

akkor legfeljebb visszaváltják a kriptopénzt fiat pénzre, és akkor leadóznak belőle valamennyit. Mondjuk azzal egyetértek hogy a mostani rendszer is sz*r, mikor megvesz 162 millió dollárért "egy műkincset" aztán máris le van tudva a dolog.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#44) Tapsi válasza Norb79 (#42) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez technológiai okokból teljesen felesleges. Pont az a lényege a blokkláncnak, hogy nem kell 1 csomópontnak riportálnia, hiszen minden adat megvan minden csomópontnál. Ettől elosztott a rendszer.

(#45) Norb79 válasza Tapsi (#44) üzenetére


Norb79
őstag

Hát az adóhatóság meg a pénzügyi felügyelet nem így működik, az tökre egy pontban van, és ott kell lennie minden adatnak, hogy rá tudjanak mutatni a szabálytalan működökre meg az adócsalókra.

(#46) vicze válasza Norb79 (#45) üzenetére


vicze
félisten

LOL, szerintem nagyon nem tudod, hogy működik a pénzügyi rendszer.

(#47) Alogonomus válasza updog (#43) üzenetére


Alogonomus
őstag

A kriptopártiak állítólagos skizofréniája sajnos nagyon is létező eseményeken alapul. Már történt olyan lépés a szeplőtelenül demokratikus Nyugaton, ami célzottan arról szólt, hogy akinek van vagyona, attól a - már leadózott pénzből, vagy örökségből- származó vagyona bizonyos százalékát adóként folyamatosan levonják.
Pénzed van? Évente X%-ot utalj át belőle az államnak a semmiért.
Aranytömböd van? Évente X%-ot "csípjél le" belőle az államnak a semmiért.
Értékesebb autód van? Évente az állam által becsült értékének X%-át utald át az államnak a semmiért.
Van egy értékesebb házad? Évente az állam által becsült értékének X%-át utald át az államnak a semmiért.
Van egy értékes műtárgyad? Évente az állam által becsült értékének X%-át utald át az államnak a semmiért.
És így tovább.
És ezek nem olyan hagyományos adók, mint egy építményadó, vagy súlyadó, amikért cserébe jár is szolgáltatás az államtól/önkormányzattól, hanem egyszerűen csak a javak újraelosztása a célja. Az egyszer már leadózott jövedelmet/vagyont folyamatosan újraadóztatják az idők végezetéig.

(#48) Tapsi válasza Norb79 (#45) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerinted az analitikus utalási adatok ott vannak naprakészen az adóhatóságnál és a pénzügyi felügyeletnél?

(#49) updog válasza Alogonomus (#47) üzenetére


updog
senior tag

Hát ugye a linkelt cikked pont erről szól: amíg van hova menekíteni a pénzt, addig oda fogják menekíteni.... és ezt kéne megszüntetni. Nem csak a kriptónál de ahogy szépen itt is le lett írva, minden téren.

Én is amellett vagyok, hogy aki megdolgozott a pénzéért, az élvezze is, azzal nincs gond (sőt ha nem dolgozott meg érte de valamilyen legális úton szerezte, hát lelke rajta). De az ne azt jelentse már hogy kiszáll a közteherviselésből. Mert a logikád alapján kb. aki egyszer valahogy undorító módon gazdag lesz, és pénz helyett "befektetésben" tartja a vagyonát akkor kb. örökre leállhat az adózással?

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#50) Alogonomus válasza updog (#49) üzenetére


Alogonomus
őstag

Aki tisztességesen szerezte a vagyonát, azt nem kellene "büntetni" a pluszadókkal, mert pont a pluszadók miatt kényszerül a teljesen tisztességes személy is a vagyonát elmenekíteni valami adóparadicsomba, ha nem akarja elveszíteni az állammal szemben.

Az adózásból nem száll ki, hiszen ugyanúgy meg kell élnie valamiből.
- Dolgozhat, és a munkabérből egy alkalommal jogosan ugyanúgy levonhatják az államot megillető részt a cégvezetőtől, a középvezetőtől, és a raktárostól is.
- Esetleg az ingatlanját kiadja, és az abból származó jövedelmet adózza le. Esetleg az egyik ingatlanját eladja, és az eladási árból adózik.
És természetesen ugyanúgy fizeti az áfa terhet a vásárlásoknál, az építményadót a háza után, a súlyadót a kocsija után, és így tovább.
Azzal nincsenek sokan kibékülve, amikor az egyszer már leadózott jövedelmet, vagy az abból vásárolt javakat újra megadóztatja az állam azzal az indokkal, hogy a felső-középosztálytól kezdve még úgyis marad elég vagyonuk az embereknek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.