Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

70000 Ft egy routerért? Nyilván...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) #65537792 válasza pilóta (#1) üzenetére


#65537792
törölt tag

Sokallod? Van drágábban is. És lehet ennyit sem tudnak.

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Szép, de nekem nem sietős gyorsabbra váltani, szóval majd ha 50 euró körül lesz, talán veszek is egyet úgy 2 év múlva!

(#4) woodworm válasza #65537792 (#2) üzenetére


woodworm
veterán

Elérhető ax kliens nélkül ugyanannyit tudsz használni belőle, mint egy 10-20 ezer forintos ac1200-as routernál.

(#5) fogtunder


fogtunder
nagyúr

Hogy ennek az árából mennyi Cat6 kábelt lehetne venni...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#6) Alex91


Alex91
félisten

A multkor szamoltam ossze, nekem otthon mar vagy 20 eszkoz log a wifi routeremen. Amikor vettem, akkor messze nem volt ennyi eszkozom. Szoval az biztos, hogy a routeren nem igazan erdemes sporolni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7) sb válasza Alex91 (#6) üzenetére


sb
veterán

És az eszközökön? :)
20 relatíve soknak tűnik egy háztartásra.

(#8) Alex91 válasza sb (#7) üzenetére


Alex91
félisten

Nem sok. Telefonok, szamitogepek, tablet, media lejatszo, nyomtato, TV, erosito, legkondi, okos izzo, gateway, asztali lampa, halozatos hangszoro, nas-ok.... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9) sb válasza Alex91 (#8) üzenetére


sb
veterán

Tényleg nem sok. Ja, de. :D :D
Asztali lámpa wifin? Nasok?
Tablet/telefon/noti nálunk is több van mint ahány user, de nyilván ezek közül alapvetően nincs használatban a userek számánál több egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#10) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha egy ilyet bedörrent valaki egy társasház közepén, vezetékes netre kell majd kötni a mobilokat, mert a pityukanet92 full ledózerolja az étert?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#11) Alex91 válasza sb (#9) üzenetére


Alex91
félisten

Hat, ahogy cserelodtek lassan az eszkozok mar majd mind halozatos/wifis lett... :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12) 5150 válasza Alex91 (#8) üzenetére


5150
aktív tag

Kevésnek tűnik. Nem látom a felsorolásban az okoshűtőt, ami megrendeli a káposztát, ha fogyóban a készlet :D

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#13) Malák válasza t72killer (#10) üzenetére


Malák
aktív tag

Csak annyira fogja ledózerolni az étert, mint most egy bármilyen router, maximum azzal a különbséggel, hogy a nagyobb csatornaszélesség több átlapolódást is eredményez majd. De ha nem papírból vannak a falak, akkor nem lesz vészes, ahogy most is élhető többnyire a dolog.

Ha meg majd áttérnek a 60GHz tartományra (is), akkor mégkevésbé lesz bármilyen probléma ezzel. Persze mellette muszáj maradnia valami nagyobb távolságra is elérő tartománynak, így nem fogunk egyhamar elszakadni a 2.4GHz-től.

(#14) worxland válasza t72killer (#10) üzenetére


worxland
addikt

ax miatt biztosan nem. ax papírlapon nem megy át, nemhogy a falon.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#15) t72killer válasza worxland (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez ugyanúgy 2.4-5GHz-es, úgyhogy jó sok papír kell a megfogásához.

#13: így van, nagyobb sávszél, ami feltételezem több normál csatornába "lóg" majd be. Amikor 15-20 hálót lát a telefonom, nem hiszem, hogy sok hely marad egy - pláne több - elefántnak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16) Apollyon


Apollyon
Korrektor

ax? Én még az ac-ig sem jutottam el. :D Igaz ebben az is benne van, hogy jobb szeretem a CAT5 megoldást, azt biztos nem zavarja semmi. ;p

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17) forgonati


forgonati
őstag

Megvan mi hiányzott a 2Mbps letöltési sebességemhez 🤣

Keelah Se'lai!

(#18) forgonati válasza Alex91 (#8) üzenetére


forgonati
őstag

Egy kissebb irodában nem lóg ennyi szar a wifin. Okos lámpa? NAS-ból több is? Túlzásnak érzem 😁

Keelah Se'lai!

(#19) Prof válasza forgonati (#18) üzenetére


Prof
addikt

Mert nem szeretsz mikrohullámú szobában élni :D Rossz fogyasztó vagy, lefogadom nem éjszakázol a bolt előtt minden Iphone megjelenés előtt.

(#20) Alex91 válasza forgonati (#18) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tulzas, imho semmi extra. Talan kicsit sok a szamitogep, bar letszamunkhoz az se. Mindenkire jut 1 db, bar a gyerek még nem hasznalja :). A NAS-bol 2 db van, a regi "ezer" evest se dobtam ki amikor jott az uj. Legkondit par eve szereltettunk, akkor mar volt WiFi-s, A halozatos kis hangszorot is most vettem. Ma mar imho alap,amikor a telorol jatsza mindenki a zenet. A nyomtató is igy kenyelmes, az mar 5 eve van meg, vettem kemeny 7500 Ft-ert :DD. Csereltem a 20 eves erositomet, mar direkt halozatost kerestem a jofogason...
TV-t is csereltem, a masik 7 eves volt. Vettem egy nagyobbat, es mar abban is van WiFi.
Mondjuk a kinai filleres okos konnektoromat ki is felejtettem... :). A gyarak iroasztalara is vettem egy Xiaomi lampat, es mar az is WiFi-s.
Azert kenyelmes, hogy a tabletrol kvazi lassan mindent elerek :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21) macilaci78 válasza sb (#9) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tablet/telefon/noti nálunk is több van mint ahány user, de nyilván ezek közül alapvetően nincs használatban a userek számánál több egyszerre. - nem értek egyet ezzel, frissít az Android magától is, míg te PC-n játszol...
Nálunk van 2 telefon, 1 tablet, 2 laptop, 1 TV wifin, 1 PC, 1 nas és 1 RPi UTP-n, kétfős háztartás, semmi okosotthon kütyü.
Lehetne wifi-re aggatni még egy bejárati kamerát, pár okosotthon szenzort, redőnymotort, lámpákat, 1-2 konnektort, webrádiós ébresztőórát, okos bojler, okos kazán, okos kávéfőző... Ma már az a 20 db online eszköz nem kirívó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22) t72killer válasza macilaci78 (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eljött a home-mesh ideje...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23) kali válasza fogtunder (#5) üzenetére


kali
legenda

Milyen jó is lenne a kábeleket rángatni ide-oda a lakásban, amikor más és más helyeken vagyunk a laptopokkal. :N

[ Szerkesztve ]

(#24) fogtunder válasza kali (#23) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tényleg, majd elfelejetettem, hogy internetezéshez, meg videó sztrímeléshez nem elég egy töredékébe kerülő AC-s router. jahogyvá...

nekem is van laptopom, ha kell a sávszél, szépen odaülök vele a fali csatlakozóhoz, bedugom, megcsinálom, amit kell és kész, napi felhasználásban meg tök felesleges egy ilyen cucc. majd pár év múlva, ha általános lesz kliens oldalon is a támogatottsága, plusz ennek a felébe fog kerülni, majd akkor lesz értelme.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25) kali válasza fogtunder (#24) üzenetére


kali
legenda

Jó, de te kábelt írtál, az ac kontra ax más téma, sőt, sok esetben még az 5 GHz n is elég lehet.
Nekem is csak ac-s routerem van, bár abból egy jobbik fajta, ami közel annyiba került korábban, mint ezen topik témájául szolgáló példány, mert a jót és az extrákat muszáj megfizetni.
Mire lesz ax képes ellenoldali eszközöm, addigra nagyobb kínálat lesz jó ár-érték arányú routerekből is, akkor elgondolkodom majd a váltáson.

[ Szerkesztve ]

(#26) Reggie0 válasza kali (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

A kabelen mindig rendelkezesre all a sav, wifin meg imadkozni kell, hogy a szomszed ne kapcsolja fel a lampat, mert mar az is zavarja.

(#27) kali válasza Reggie0 (#26) üzenetére


kali
legenda

Ez így szerencsére nem igaz, megfelelő (típusú, minőségű...stb.) eszközökkel és korrekt beállításokkal megbízhatóan működik a wifi kapcsolat.
Aki persze nem ért hozzá kellően és még csak segítséget sem kér, hanem leteszi a minél olcsóbb eszközét alapbeállításokkal, annak fájjon is a feje, ha valami nem kerek...

[ Szerkesztve ]

(#28) Reggie0 válasza kali (#27) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo kisse tuloztam. De a 160MHz-s csatornakbol nincs tul sok, amint elterjedt lesz a szabvany ezek az eszkozok erosen zavarni fogjak egymast. Most csak azert van kanaan, mert nem sokan vesznek ac vagy ax kepes eszkozoket, igy meg nem all fenn ez a problema. ac-s szabvany szerint 2 csatorna van szabadon europaban, usaban pedig 1 db.

[ Szerkesztve ]

(#29) fogtunder válasza kali (#25) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Akkor mennyi kábelt lehet venni egy közepes AC router árának meg ennek a különbségéből. Rohadtul nem ez a lényeg, hanem az, hogy ahova kell az a sávszél, amit ez tud nyújtani, valószínűleg jobban jár az egyszeri user, ha kihúzza a tyúkbelet.
Én csak mostanában érzem néha, hogy kezd karcsú lenni az N18U, ha egyszer elszánom magam rá, veszek két Ubiquiti AC AP-t és azzal lefedem a házat rendesen, de perpill annyira marginális esetben kell hordozható eszköznél, hogy nem költök el rá ennyi pénzt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#30) kali válasza Reggie0 (#28) üzenetére


kali
legenda

A már meglévő frekvenciák kerülnek összevonásra, extra hibalehetőséget nem látok.

fogtunder: Nem csak azt kell nézni, hogy a sebesség jobb lesz, más előnyökkel is érdemes számolni.

[ Szerkesztve ]

(#31) Chrys_


Chrys_
addikt

Hagyjuk már a kábelezést, nem mindig választható opció. Nekem is jó wi-fi router kellett a gép helye és a bejövő netcsatlakozás miatt.

(#32) fogtunder válasza kali (#30) üzenetére


fogtunder
nagyúr

például? nekem eddig minden igényemet kielégített az ASUS egy cfw-vel, egyedül a roaming hiányzik a földszinti és emeleti hálózat között, de ezzel is sikerült egyelőre együtt élnem.

(#31) Chrys_: de igen, amíg nem adamantiumból építkeznek az országban, addig opció a kábelezés, el lehet vezetni akár a laminált padló szegélye mögött is, de pár évente amúgy is érdemes festeni és akkor bele lehet vésni a falba. panelben tény, hogy elég macera, de ott is megoldottuk. elég nagy szarban lennék, ha a padlásra beérkező optikától kellene wifin keresztül továbbosztani az egész házba a jelet.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#33) Chrys_ válasza fogtunder (#32) üzenetére


Chrys_
addikt

Nem éppen, mert egy albérletet nem lehet csak úgy fúrni-faragni mindenhol (bérbeadó-függő), valamint nálunk a szobák elhelyezkedése miatt is kellett.

(#34) MaCS_70 válasza pilóta (#1) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha drágállod, elég jó megoldás, hogy nem veszed meg.

Ez általában a legtöbb eszközre igaz, de egy új technikát tartalmazó típusnál kifejezetten ostobaságnak tartom az áron menő kesergést. Ha beválni látszik, elterjed, a piac beárazza, stb.

Ez most valami valamennyire új. Valamikor maga a wifi az volt. Így megy a fejlődés.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#35) Alex91 válasza fogtunder (#32) üzenetére


Alex91
félisten

Masok az igenyeid. A telefont, tabletet nem fogom kabelre kotni, ahogy az okos izzot sem..

Egyebkent AC-s WiFi mar sebessegben is eleg jo...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36) pilóta válasza MaCS_70 (#34) üzenetére


pilóta
nagyúr

Valóban, én ezt a megoldást választom, mint ahogy még sokmillió más vevő, aki egyébként használ wifit, de megmaradt a józan esze is. Ahogy például nem veszek négymilliárdért biciklit vagy nyolcezer forintos sportszeletet sem, bármennyire is előremutató technológiát tartalmazna.

Persze mindenki azt vesz, amit akar és annyiért amennyiért akar, de szvsz ez nagyon egyszerűen, objektíven szemlélve is a brutálisan túlárazott kategória...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#37) MaCS_70 válasza pilóta (#36) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem érted. Ez egy újdonság, és mint ilyen, látszólag nyilván túlárazott.

Van, akinek így is megéri, egyebek mellett azért, mert tőlünk egy kicsit nyugatra ez egyáltalán nem a négy milliárdos bicikli kategóriája. Józan ésszel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38) pilóta válasza MaCS_70 (#37) üzenetére


pilóta
nagyúr

De értem. Csak szerintem nem látszólag túlárazott, hanem valójában. Egyszerűen nem tudhat olyat egy router (ami a routerkedés kategóriáján belül van), hogy ennyibe kerüljön. Ezért aztán ami ennyibe kerül, az túlárazott. Persze lehet olyanokat csinálni, hogy aranyba foglalt, gyémántokkal kirakott antennája van meg más fasságok, de itt nem erről van szó...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#39) Alex91 válasza pilóta (#38) üzenetére


Alex91
félisten

Ennyiert nem is lenne sok. Vannak ennel dragabb routerek is. Az mas kerdes, hogy aki mindig olcso xart vesz, az sose tudja meg, hogy milyen egy dragabb, sok esetben minosegibb termeket hasznalni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#40) pilóta válasza Alex91 (#39) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na nem mondd már nekem, hogy egy 30000 Ft-os router olcsó szar...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#41) Alex91 válasza pilóta (#40) üzenetére


Alex91
félisten

Az, az :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42) pilóta válasza Alex91 (#41) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én kérek elnézést...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#43) Reggie0 válasza kali (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

A hiba az, hogy csak addig mukodik, amig nem hasznaljak sokan. Ha majd a szomszedaidnak is lesz, akkor nem lesz meg a savszeled.

[ Szerkesztve ]

(#44) kali válasza fogtunder (#32) üzenetére


kali
legenda

A gyorsabb átviteli sebesség mellett ott van még a kapcsolat jobb minősége, az erősebb hardver is.

Reggie0: Tízemeletesben lakom, rálátással másik tízemeletesekre, legjobb esetben is 20+ elérhető idegen hálózat, de jellemzően több a jobban terjedő 2.4 GHz sávon (több UPC Wi-Free és Telekom Fon is van még), mégis megoldottam a megfelelő eszközökkel (leginkább a korrekt router számít), hogy ne legyen problémás a wifi kapcsolatunk.
Esélye nincs bezavarni az idegen hálózatoknak, átlag felett teljesít hasznos sebességben és a kapcsolat minősége tekintetében is a 2.4 GHz is (van olyan eszköz, például nyomtató, ami nem tud 5 GHz-et, de annak ellenére sem kellett bekábelezni).
Az új szabványtól sem fogok félni ilyen tekintetben (sem), rászánom a megfelelő összeget a minőségibb eszközökre, ideális beállításokat eszközlök és nem hiszem, hogy csalódás fog érni.

Akik szerint drága ez a router, azok nem tudják, hogy ac-s is van 150.000 Ft-ért is?
Nem, az sem túlárazott, csak drága, de aki kihasználja, annak megérheti az is.

[ Szerkesztve ]

(#45) Reggie0 válasza kali (#44) üzenetére


Reggie0
félisten

Pont ezt mondom. Mivel nem elterjedt az ac/ax, ezert meg kevesen zavarjak. Majd ha mindenkinek ac/ax lesz, akkor a tobbiek is sok savot akarnak fogyasztani, nem csak te es 20 halozatnak nem lehet egyenkent 160-as csatornat kiosztani.

(#46) kali válasza Reggie0 (#45) üzenetére


kali
legenda

Mindegy, hogy milyen szabvány, a frekvencia a lényeg, az pedig a már elterjedt, jelenlegi 2.4 és 5 GHz lesz később is, csak összevontan.

(#47) Reggie0 válasza kali (#46) üzenetére


Reggie0
félisten

Baromira nem mindegy, mert a korabbi szabvanyoknal kevesebb savszelesseget vitt el egy csatorna, tehat a rendelkezesre allo frekvenciatartomanyt tobb felhasznalo kozott lehet szetosztani.

De csak vegyuk az egyszeru esetet: ac-bol egy csatorna van USA-ban. Szerinted ha mind a 20 ap amit latsz ac-s lenne es igy ugyan azt a csatornat akarja hasznalni, akkor mindenkinek meglesz a teljes savszelesseg? (bar itthon sem sokkal jobb a helyzet, mert 2 rendelkezesre allo csatorna van nalunk)

[ Szerkesztve ]

(#48) kali válasza Reggie0 (#47) üzenetére


kali
legenda

Csatorna tekintetében mindegy, meg nálunk az 5 GHz-en (amin az ac megy) van több Indoors, nem beszélve arról, hogy a gyártók előszeretettel állítják be eszközeiken az Indoors/DFS/TPC értékeket is.
Az a baj a használt csatornákkal, hogy sokan abban a tévhitben élnek, miszerint mindenképp szabad csatornát kell használniuk, pedig ez nem minden esetben igaz, sokszor rosszabb, ha a tévhit kapcsán teleszórják az étert, akkor aztán tényleg lehetnek/vannak ütközések.
Ha itt minden idegen hálózatot szóró eszköz ac-s lenne, akkor a 20+ helyett alig néhányat látnék csak, mert az 5 GHz nem terjed annyira, mint a 2.4 GHz.

[ Szerkesztve ]

(#49) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!

Ötleteket szetetnék kérni!
Jelen pillanatba egy Metgear R7500 van fő routerként és wifirepeaterként akaszkodik rá egy R7000 megy egy EX6200.

Ami a gondom hogy a routerek random dobálják le a csatlakozott eszközöket. Miközbe másik eszközt fenthagy. Amikor ledobja az eszközt akkor ugy mutatja mintha a routerhez csatlakozna.... de nem mert a routert sem éri el nem lehet belépni!
Egy esélyt még adok nek... próbalok kábelt huzni, de szerintem valahol máshol lessz a gond!

Tudtok javasolni olyan megbízható routereket amivel egy 2-3 AP-s hálózatot ki tudok építeni ( tudom hogy a wifi repeater mod mi dig egy mumus, de ha lehetne inkább arra hajlanék)
Nem annyira a sebeség a fontos... "szerintem" 200-300 mega körül bőven elég lenne, hanem inkább a kimenő teljesítmény és az érzékenység!

Köszönöm

(#50) Reggie0 válasza kali (#48) üzenetére


Reggie0
félisten

Hiaba allitjak be, ha csak 2 csatorna van es elkezdesz dinamikusan allokallni, akkor is csak 2 csatorna marad. A dinamikus allokacioval csak annyit ersz el, hogy ha nem akarja legalabb 3 egymasra is ralato resztvevo egyszerre hasznalni, akkor ne erzekeljenek sebessegcsokkenest. Ha mar 3-nak kell, akkor sebessegcsokkenes lesz.

Hiaba 5GHz elobb nyelodik el, 2 rendelkezesre allo csatornanal a nehany AP is sok. Ezert is jott az ax mert ez problema es megnoveltek a csatornak szamat a tartomany bovitesevel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.