Hirdetés

2020. február 20., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Sinesol

Sinesol
(addikt)

Érdekes, informatív írás, viszont ez a stílus nekem kicsit taszító.

[ Szerkesztve ]

(#2) Uzsito

Uzsito
(csendes tag)

Köszi az írást, sok infót meg lehet tudni belőle. Azt nem tudom, hogy a korrektoron hogy ment át, de mindegy is :DD

Egy kérdésem van: a végén a 6-os pontban írod a piros szélű rendszámot és annak kiváltását, meg a biztosítást hozzá. Ez a biztosítás érvényes mondjuk az EU országaiban, a Schengeni övezetben, vagy pontosan hol érvényes, és mit lehet tudni róla?
Arra célzok, hogy ha lábon jön haza az autó, akkor a magyar határt átlépve mi történik, ha mondjuk anyagi káros balesetet szenved más járművel?
Elő a kék-sárgát aztán minden megy a maga útján rendben, vagy több hónapos szívás várható az országok közötti ügyintézés lassúsága miatt?

[ Szerkesztve ]

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#3) retesz147

retesz147
(őstag)

:C

Xiaomi Mi Mix 2S black 6/128 xiaomi.eu dev. _______Stayin' Alive_______

(#4) bbubby00 válasza Uzsito (#2) üzenetére

bbubby00
(őstag)

Ezzel a rendszammal ugye mehetsz barmerre, nincsen orszaghoz kotve. Biztos nehezebben mukodik balesetnel a biztositas, de megadsz minden szemelyes adatod. Ugye a keksarga lap pedig barmelyik orszagban mukodik.
Kulfoldi biztositozasnal biztosan tobb honap, mire megkapod a penzed.

Kell egy Mazda MX-5? Segítek! ;)

(#5) DanielLong

DanielLong
(aktív tag)

Érdekelne, hogy így végül mennyibe került az autó? 3300€ + 200eFt durván? Itthon mennyibe lenne egy hasonló példány?

(#6) TheLázs

TheLázs
(csendes tag)
LOGOUT blog (1)

A kocsi és a téma szívem csücske. Gratulálok, és használd nagyon sokáig egészséggel. Gyakorlatilag ez az álomautóm.

Sajnos nagyon rossz volt olvasni. Valami nagyon félrement, fizikai fájdalmat okozott a tartalomfogyasztás.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#7) bbubby00 válasza DanielLong (#5) üzenetére

bbubby00
(őstag)

Az egesz kirandulasom (kocsi, kaja, naptej, stb) es mire magyar rendszamot kapott az auto biztositassal kb 1.450.000Ft lett.
Ilyen allapotban itthon mire a nevemre kerul kb 2milla.
De ugye nagy lutri volt az egesz sztori. Szerencsere vegul bejott :)

(#8) bbubby00 válasza TheLázs (#6) üzenetére

bbubby00
(őstag)

Koszonom szepen.
Lehet sok embernek kicsit nyers a stilusom. Probaltam valtozatosan, szofordulatmentesen osszerakni az iromanyom.
Sosem csinlatam ilyet, ha sok emberbol ellenszenvet valt ki, megigerem tobbet nem irok :DDD

(#9) MineFox54 válasza bbubby00 (#8) üzenetére

MineFox54
(őstag)

Szerintem folytasd az írást, teljesen jó a stílus offtopikban...
Kezdhetnéd egy Honda S2000-el :P (ha csak NSX van, az is megteszi duzzogva.)

[ Szerkesztve ]

vapebook.hu, e-cigi tesztek és leírások - ltt van ez a napszemüveg. Ezt 2500-ért vettem. Boltban mennyi? 300, mondjuk, ezzel pont {átvertek}.

(#10) Bird

Bird
(addikt)
LOGOUT blog

Macera... Macera... Ennyit nekem nem er(ne) egy hasznalt auto...

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#11) bbubby00 válasza MineFox54 (#9) üzenetére

bbubby00
(őstag)

Evente szoktam az autoimat cserelgetni. Jovore lehet egy 200SX Kouki lesz a befuto ;)
Bar egy S2000 sem lenne rossz :D

(#12) MineFox54 válasza Bird (#10) üzenetére

MineFox54
(őstag)

Oké, de ez nem egy AstraF, ez picit más műfaj, nem ugyanúgy kell szemlélni.

bbubby00:

Nem rossz, nem rossz... Mindenesetre, én Hondás vagyok :)

[ Szerkesztve ]

vapebook.hu, e-cigi tesztek és leírások - ltt van ez a napszemüveg. Ezt 2500-ért vettem. Boltban mennyi? 300, mondjuk, ezzel pont {átvertek}.

(#13) DanielLong válasza bbubby00 (#7) üzenetére

DanielLong
(aktív tag)

Ez kicsit olyan kincskereső feeling, már az érzés miatt megéri, főleg, ha jó az autó. :)

(#14) TheLázs válasza bbubby00 (#11) üzenetére

TheLázs
(csendes tag)
LOGOUT blog (1)

Csak kérlek szólj, ha eladod :)

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#15) UnA válasza Uzsito (#2) üzenetére

UnA
(Korrektor)

A korrektor a helyesírási és nyelvhelyeségi hibákat javítgatja, a stílust nem illik módosítani. ;)

(#16) Richard!

Richard!
(őstag)

Fasza írás lett, munka helyett tökéletes időtöltés volt az elolvasása. :C :R

Bárcsak Magyarországon is minden olyan gyorsan és egyszerűen menne, mint bárhol máshol, a világon... :(((

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#17) Moonwolf válasza Richard! (#16) üzenetére

Moonwolf
(senior tag)

Igen, lehetne sokkal egyszerűbb a papírozás. Na meg kár hogy ritkaság számba mennek ezek az autók, típustól függetlenül, pedig ezek lennének a vérbeli hétvégi hobbi gépek amiket kulturáltan, de keményen lehetne használni. Így megmarad a nagy becsben tartás, és az alkalmankénti megrúgatás. :)

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#18) gaben1117 válasza bbubby00 (#4) üzenetére

gaben1117
(aktív tag)

Szia!

Es ha az auto rendelkezik kinti rendszammal, erre akkor is szükseg van? Akkor is kell masikat csinaltatnom es nemet allampolgar kezest talalni?

(#19) bbubby00 válasza gaben1117 (#18) üzenetére

bbubby00
(őstag)

Szia.
Igen. A rendszam odakint nem autohoz van, hanem emberhez es autohoz tartozik. Meg ugye ezek kifejezette export rendszamok.
Sot, ha van az auton rendszam, elsonek le kell h irassa rola az eladonak. Es igen, kelleni fog a kezes, vagy ugye plussz eurokert biztos talalsz valakit aki alair. Vagy trailer.

(#20) AxBattler

AxBattler
(nagyúr)

Élmény volt a cikk, és hasznos infókkal szolgált! Köszi! :C

Cable management is for the weak!

(#21) Yodafon

Yodafon
(aktív tag)

Óóóóóóóóó 'szom mindenkinek van már ilyen kocsija csak nekem nincs.... :( :( :( :O :O :O

It's time to kick ass and chew bubble gum. And I'm all out of gum.

(#22) bzolika10 válasza bbubby00 (#19) üzenetére

bzolika10
(tag)

Vagy P rendszám

-Alkoholmentes sörük van? -Van. -Dobd ki a francba normálisat kérek.

(#23) bbubby00 válasza bzolika10 (#22) üzenetére

bbubby00
(őstag)

Jogos, ebben igazad van.
Azt viszont nem egyszeru szerezni manapsag. Meg jogilag te nem is tudnad hasznalni.
Ezert nem raktam az opciok koze

(#24) albiosz

albiosz
(senior tag)

Néha meg szoktam nyitni olyan cikkeket, amik valamennyire távol állnak tőlem. Valahogy sosem voltam autóbuzi, bár mostanában olvasgatok a témában. 2 autóm volt eddig egy régi Swift, amikor jött a gyerek, akkor meg cseréltem egy kombi Fókára, azt is egy fórumos kollégától vettem, biztos, ami tuti. Nem értek hozzá. :)

Szóval lényeg a lényeg, sokszor pár bekezdés után bezárom az ilyen tőlem távolabb álló cikkeket, de ez érdekes, nekem olvasmányos volt. Szóval írjál nyugodtan, ha lesz még hasonló! :)

Gondolom fiatal vagy, spóroltál 500K-t és ha cimborával mentél, akkor még buli is volt az egész. A barátnőt meg tartsd meg, 2 jó ötlete is volt. :D Remélem főzni is tud!

Sok balesetmentest az elkövetkező egy évben! ;]

(#25) bbubby00 válasza albiosz (#24) üzenetére

bbubby00
(őstag)

Koszonom szepen, orulok, hogy tetszett.
Eleg jo buli volt es igen. kb fel millat sporoltam. :D

(#26) BigBlackDog

BigBlackDog
(veterán)

Grat a járgányhoz, szép darab! Gondolom ez már nem a pályázásközbengumifalsimogatós példány lesz. ;] Viszont az állam leesett az előző példány "eladásánál". :DDD

A cikk stílusa nekem kifejezetten tetszett, olvastatta magát! :K

Majd valamikor akár össze is futhatnánk a Viharsarokban, csak relatív kevésszer járunk arrafelé.

[ Szerkesztve ]

(#27) Fr0z3n

Fr0z3n
(őstag)

Jó volt olvasni, nekem tetszett így reggel. A másik, csabai lévén mi a fenéért nem láttam még egyik autót sem? 😁

(#28) UnA válasza Richard! (#16) üzenetére

UnA
(Korrektor)

"mint bárhol máshol, a világon..."

Azért egyszer majd próbáld ki, sehol sem megy egyszerűen - nálunk olyan közepes szintű. Neki szerencséje volt, mert van rokona ott.

(#29) x_o_n

x_o_n
(veterán)

Ezt a rendszám dolgot nem igazán értem,eddig három alkalombol egyszer sem volt probléma,gond nélkül megkaptam a rendszámot,se állandó se ideiglenes rendszámnál.

(#30) b-max válasza x_o_n (#29) üzenetére

b-max
(aktív tag)

Ezt az aláirás dolgot nem értem, nem lehet hogy kevered a gépjárműadóval ? Tartományonként változó, de valóban kell egy német bankszámlaszám, ahonnan le tudják majd vonni a súlyadót , nekem egyik kint dolgozó magyar srác irta alá a papirt a bankszámlaszámával. Az hogy behajták a biztosítást, nem lenne értelme, hisz eleve van biztositásod, amit a rendszámkészítésnél kifizetsz .

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#31) GIJoe

GIJoe
(őstag)

Még csak átfutottam a cikket, és megnéztem a lépéseket, de 1 vmi beugrott!
Tudtommal van olyan szolgáltatás kint, hogy elküldöd az autó helyét, és kinti szerviz bevizsgálja neked, elküldi a certificatet 100€ körüli árért, így nem szívatod magad meg, és vállalják az ott leírtakat...
A linket ehhez most nem találok persze...

(#32) Graphics válasza Sinesol (#1) üzenetére

Graphics
(félisten)

Milyen stílus taszító?

(#33) AxBattler válasza Yodafon (#21) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

Akkor nem csak én nézem az MX5-ösöket... :(
Sajna a kombi fóka mellett nem tudnám megengedni magamnak a fenntartását.

(#34) Johnny_vT

Johnny_vT
(senior tag)

Nagyon pöpec írás, örülök hogy végre rászántad magad! :)

Én is terveztem egy hasonló történetet a Szarvas beszerzésével, de mivel én "odaát" élek, így a Logout olvasóinak nem lenne annyira releváns. Illetve magától a sztoritól eltekintve a lépések is nagyon hasonlóak.

A kinti ügyintézéshez lenne pár kiegészítő infóm, később összegyűjtöm őket, aztán ha úgy látod jónak, beleteheted az utolsó oldal felsorolásába.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#35) bbubby00 válasza Johnny_vT (#34) üzenetére

bbubby00
(őstag)

Koszonom, persze elfogadom a segitsegedet, hisz a lenyeg h a kozossegnek hasznos legyen :)

(#36) -secret-

-secret-
(Arcképgyáros)

Köszi az írást, jó volt olvasni. :)

(#37) marositech

marositech
(senior tag)

Hülye kérdésem van: Matricás rendszám nem jár? :F
Irgalmatlanul csúnya az ott a rendszám.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#38) bbubby00 válasza marositech (#37) üzenetére

bbubby00
(őstag)

Van matricas rendszam, viszont en pedig a gyari fenyezest nem akartam bantani, igy a kis B tipust valasztottam.

(#39) zolynet

zolynet
(addikt)

Jó volt elolvasni a kis történetet. ;)

Life is too short to stay stock!

(#40) Greenbook válasza bbubby00 (#25) üzenetére

Greenbook
(tag)

1. Szerintem TE kalandozni mentél az autó vásárlás csak ürügy volt. :C
2. Tetszett a stílusod. :R
3. Gratula és respect a menjünkkinémetbevenniottótdenincshelyismeretemésnémetülsembeszélek hozzáállásodhoz! :DD
4. Használd sokáig egészséggel! :K

http://csatlakozok.atw.hu

(#41) motoflug

motoflug
(őstag)

Jó cikk, pár hónapja ül az ördög, hogy lecseréljem a szeretett kabriom, de eddig még sikerült elzavarni. Ha valamiért nem menne, akkor hasonló kört fogok lefutni, engem vonz ez, kalandnak fogom fel a leírtakat. :) :R

(#42) stratova válasza AxBattler (#33) üzenetére

stratova
(veterán)

Jó kis kalandos cikk volt. :)

AxBattler: Kombi fóka ST-line?

KaBOOM? Yes Rico... KaBOOM!

(#43) AxBattler válasza stratova (#42) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

Nem a teljesítményen van a hangsúly, hanem a fílingen - cabrio, dizsi, napfény. :DDD
250LE nekem amúgy sem kellene.
Amúgy meg az ST árából kijön egy átlag fóka + egy MX5.

[ Szerkesztve ]

(#44) gabikiraly2

gabikiraly2
(aktív tag)

Remek írás, hasznos és élvezetes. Sokkal életszagúbb ilyen formában megfogalmazva.
Gratulálok az új autóhoz és köszönjük szépen.

Csend a lelke mindennek!

(#45) .Szaki.

.Szaki.
(őstag)

Remek írás volt, élmény volt olvasni! :R

(#46) Richard! válasza AxBattler (#43) üzenetére

Richard!
(őstag)

Jeep Wrangler kell neked!! :P

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#47) bbubby00

bbubby00
(őstag)

Koszonom mindenkinek a jo szavakat :)
Remelem egyszer megadatik nektek is egy ilyen kaland, mikozben tudtok venni egy klassz autot is :)

(#48) AxBattler válasza Richard! (#46) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

A napfényhez azért nem szeretném leszerelni az ajtókat, elég a tetőt hátrahajtani. :N

(#49) Solten

Solten
(őstag)

Jo a sztori :C Az idiota magyar burokracia mar kevesbe... :(((

Saor Alba

(#50) Bale_E

Bale_E
(őstag)

Ahogy többen írták, meló közben pont tökéletes volt olvasni és könnyed a fogalmazás stílus...Nekem átjött! :C :C

Cyberpunk 2077 - 2020/09/17 - "CDPR nem hazudott a megjelenési dátumról. Iszonyat rossz hasonlat. - sajnos de...

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.