Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -myself-


-myself-
tag

Három éve nyúzok egy telefont, és már fél éve keresek egy utódot... nem gondoltam volna, hogy sajnos lassan már csak a samsung gyárt értelmes méretű telefont...
Egyre nehezebb lesz így bármit is találni. Vagy még októberben a Pixel 3

Ez a telefon is szép-szép, de nem nyújt semmi féle alternatívát. Sem árban, sem tudásban sajnos.
Lassan minden telefon egyformán néz ki.

[ Szerkesztve ]

Nexus forever...

(#2) #81733120


#81733120
törölt tag

Tetszik, de nem fogott el a must have érzés.

A kamera nem rossz, a notchot leszámítva szép mobil.:)

(#3) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Fú de jó kis kamera

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Olyan mint egy MI 8 vagy mint egy Allview Soul X5 Pro csak ezekben legalább van 3D Face ID...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#5) tixem


tixem
addikt

hát ez olyan szokásos asus lett :D szóra sem érdemes. Ennyiért már, vagy pici rádobással Mi8-at kapni, vagy egy hónap múlva Mi Max-ot ami a földbe fog döngölni mindent ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#6) Phoenixy


Phoenixy
senior tag

Azt hittem már egyszerre lesz az 5 és az 5Z tesztje, de akkor mégsem.
Azért az 5Z tesztre kiváncsi leszek, hiszen jelenleg az a legolcsóbb Snapdragon 845-ös telefon. Tegnapelőtt jelent meg Olaszországban és Franciaországban, ahol 499 euro, de július 13-áig további 50 euro kedvezményt is ad az ASUS, szóval csak 449 Euro.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 20 Pro

(#7) pusszycat válasza Phoenixy (#6) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A MI 8 360 EUR a Gsmarena szerint szintén Snapdragon 845-el. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#8) tixem válasza Phoenixy (#6) üzenetére


tixem
addikt

Persze, hogy olcsó. Az elmúlt pár szériában rájöttek, hogy ők nem a Samsung vagy az Apple, hogy csillagászati összegeket kérjenek el mindenféle prémiumnak hazudott félresikerült vacakért. Utolsó értelmes telefonjuk a Zenfone 2 volt, amiket azóta piacra dobtak azok finoman szólva sem váltották meg a világot.

Most ért oda a Zen széria ahová való. Pechére viszont ebben az árban is vannak tőle bőven jobb készülékek.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#9) Phoenixy válasza pusszycat (#7) üzenetére


Phoenixy
senior tag

(#10) #16820480 válasza pusszycat (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

Csak halandó ember nem nagyon tudja annyiért beszerezni. Mivel a Xiaomi kegyesen tesz rá magasról, hogy eleget gyártsanak belőle.

(#11) j.la


j.la
tag

Nekem egyetlen bajom van a telefonjaikkal, hogy nem frissítik az Androidot rajta, mégha bírná a hardver akkor sem.

(#12) totgab02


totgab02
junior tag

Elegge negativ hangvetelu teszt kicsit most szubjektivnek tunik pesig altalaban nem igy szokott lenni :)

Osszessegeben egy kivalo telefon rengeteg hasznos funkcioval nagy szépséghiba a proci ami ha mar 660 maris korrektebb az ar

Az AI meg mar mimdemhol marketingfogas mar ha a telot RATESZED toltore es elkezd magatol tolteni mar az is "AI"😂

(#13) atike


atike
nagyúr

" A Zenfone 5-nek igazából egy hibája van, hogy vannak a piacon mások is."

Hát na.

Ettől a mondattól függetlenül is nem ez lesz az első Asus telefonom... :DDD

(#14) Graphics válasza #16820480 (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

INkább gyártókapacitás nincs, nem? :)

Amúgy Te valamelyik mobilgyártóval elégedett vagy? Mert azt tudom, hogy Xiaomit nem kedveled.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) Doki42


Doki42
őstag

Nemrég volt a logout- on erről teszt.. 🙄
Miért van itt is?

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#16) Graphics válasza Doki42 (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert a logout nem Mobilarena, és ott nem Global verzió volt tesztelve.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) #16820480 válasza Graphics (#14) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az első perctől soha nem volt elég, és még 8 év után sem képesek megoldani, hogy elég legyen...? Ne vicceljünk már :N Mindenki más a piacon meg tudta ezt a kérdést oldani, aki csak akarta. Oneplus, Meizu, még a Leeco és hasonlók is.

A Xiaomi szerintem tök jó kiegészítőket gyárt (vagy forgalmaz inkább), a Miband, Piston, a routerük, stb. Még a telefonok hardvere is oké, de a szoftverüket egyszerűen nem bírom. Meg az üzletpolitikájukat ezzel a flash sale rendszerrel.

Olyan gyártó nem igazán van, akivel 100% elégedett vagyok. Oneplus - egy méretet gyártanak, lehetne egy kicsit kisebb modelljük, amúgy tök jó. Huawei - egyre drágább, iszonyatos szoftver, most tavasztól nem nyitható BL. Samsung - drága, még a felső kategóriás telefonjaik sincsenek olyan gördülékenyek, mint a hardver indokolná. LG - hardveresen általában tök jók, de botrányos lassú és körülménye szoftverfrissítés, ha egyáltalán foglalkoznak a telefonjaikkal. Google - tök jó lenne, méret és hardver is rendben, de elképesztő drága, nem is esik az áruk. Motorola - szoftveresen tök jók, csak gyenge kamera és egyre drágábban adnak egyre kevésbé jó hardvert. Sony - tök korrekt szoftveres támogatás, nem is megfizethetetlen, de valahogy nem tudják a designt szépre megcsinálni. HTC - nem lenne rossz, de pont olyan drága, mint a Samsung/Huawei, a Sense-t nem bírom. Összes többi kínai: hardver általában oké, minőség változó, szoftver jellemzően ugyanolyan vacak.

Ezekből most éppen a OP nyert a legkisebb kompromisszummal.

(#18) dzsi23


dzsi23
addikt

Egy olcsó telefonnál is gáz, de érthető marketingfogás (parasztvakítás) rádobni a hátuljára egy sz@r másodlagos kamerát, de ezen az áron csak lejáratják magukat vele. Olyan, mint a nagyon olcsó kínai karórákon a kismutatók, amik nem forognak... jobb lenne, ha ott sem lenne. De azok legalább olcsók.

(#19) Graphics válasza #16820480 (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én értem, hogy gond a Flash Sale, mondjuk én itt nem érzek ebből semmit.. Ha konstans drága lenne szerintem szarabb lenne....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) kelly416


kelly416
veterán

Valahogy ez a stílus még mindig egyedi. Pár sor elolvasása után biztosra tudtam, ki a teszt írója.

(#21) Fred23


Fred23
nagyúr

Elvonatkoztatva attól, hogy nem szeretem a féltéglákat, a hátlapja szerintem is gyönyörű; ettől függetlenül egy Galaxy A8 számomra vonzóbb készülék.

(#22) Graphics válasza Fred23 (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ott sajnos a vas picivel gyengébbnek tűnik számomra, persze ebből lehet a user semmit nem vesz észre.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) drgéza


drgéza
csendes újonc

Xiaomi Redmi Note 5 ide vagy oda...

Ilyen szép IPS kijelzőt még nem láttam.Amoleddel bátran versenybe szállhat.

Páratlan, pazar. Tökéletes.

(#24) #16820480 válasza Graphics (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az a baj a flash sale-lel, hogy nagyrészt nem végfelhasználók veszik így meg, hanem az erre épülő kattintóbajnok üzérek, aztán megy fel drágábban taobao-ra meg egyéb webshopokba, így a felhasználók drágábban kapják meg és a Xiaomi sem jut akkora haszonhoz.

(#25) Šolaire


Šolaire
veterán

Köszi a tesztet :) már vártam nagyon.

“Praise The Sun” \[T]/

(#26) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Az árral tényleg kicsit felé lőttek a dolognak, főleg a 7 plusz mellett nem olyan jó ajánlat. A külső hátlapszempontból okés, a többit nem részletezem. :) Valahogy úgy érzem, hogy az Asus még mindig nem találja a helyét ebben a szegmensben.

Finn the human

(#27) drgéza válasza Matada2.3 (#26) üzenetére


drgéza
csendes újonc

Abszolúte jó ajánlat.

(#28) DamianB válasza #16820480 (#17) üzenetére


DamianB
őstag

Ezzel az összefoglalóval szinte teljesen egyet értek . Ép ezért nem látom mire tudnám le cserélni majd később az OP nem sürgős a csere remélem még pár év benne van . Nagyon nem jön be egy két irány vonal ami most uralkodó . Egyedül ami nagyon adja hogy keret nélküli telefonokat igyekeznek készíteni ez oké de az AI baromság, kis akkumulátor, elszabadult árak . Xiaomi nek király lenne a Redmi sorozata de nekem se gyere be a rendszere . Erre ott van az a1 amiben kicsi az akku . :W

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#29) tixem válasza drgéza (#27) üzenetére


tixem
addikt

Ööö nem. Egyáltalán nem az :N

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#30) A 2. Vesztes


A 2. Vesztes
senior tag

Az Asusoknak a hátlapja mus have!

Minden más tucat meg drága rajtuk/bennük, de ahogy ezeket a szálcsiszolt hátlapokat kivitelezik...hét az nagyon tetszik!

Szóval egy hátlap jöhet! :K

Vuff.

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#31) gusthy


gusthy
veterán

Hát nem tudom, szerintem írt már Bog ennél jobb cikket.

A semmiben nem kiemelkedő kérdés kapcsán azért muti azokat a telefonokat, amik 155g-osak és 6.2 kijelzőjük van.

(#32) janeszgol válasza Matada2.3 (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem is az a telefon jutott az eszembe, mikor a logoutos cikket olvastam. A mediamarktos 118 ezer ft nem rossz ajánlat érte, de anélkül valóban drága. Viszont nálam nem egyértelmű a 7 Plus "jobbsága".
Le a kalappal az Asus előtt. Nekem a Zenfone 2-3 széria nagyon tetszett, várom már a felemelkedésüket. Többre tartom a céget annál, hogy harmadvonalas legyen.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#33) Phoenixy


Phoenixy
senior tag

Kamerával kapcsolatban lenne egy-két megjegyzésem.
"...szóval ez a 5 megapixeles, 120 fokos látószögű kamera..."
8MP-es, nem 5.
"Ez mindenáron 18:9-es képarányban óhajt fotózni"
Ez nem igaz, a másodlagos kameránál is állítható 4:3 (8MP), 1:1 (6MP) és 16:9 (6MP) is a 18:9 (5MP) mellett. Szóval a 18:9 valóban 5MP, de kihozható belőle 8MP is. Persze az eredményen nem sokat változtat, íme egy fotó 8MP-es 4:3-as fotó, most készítettem:

Aztán a videós résznél nem tudom mi az a sok üres zárójel (), illetve azt hiszem 4K 30 fps mellett EIS van és mintha 1080p-n 30fps-el lenne OIS, bár ebben nem vagyok biztos.

Motorola Edge 20 Pro

(#34) gusthy válasza Phoenixy (#33) üzenetére


gusthy
veterán

Hát ez a fotó borzalmas.

(#35) macskea válasza j.la (#11) üzenetére


macskea
őstag

Na ezt pont nem lehet a szemüket vetni, a Zenfone 3 is megkapta az Oreo-t, sőt, majdnem a hármas széria összes tagja, és úgy néz ki nem is tette nekik be a kaput, normálisan futnak. Szóval nem, nem jogos a kritika.

Na a kamera az viszont szar. Minek a két szenzor, ha az egyik csak arra jó, hogy mindig csalódj benne?

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#37) jacis


jacis
nagyúr

" A Zenfone 5-nek igazából egy hibája van, hogy vannak a piacon mások is. " - ez egy hatalmas mondat volt!!! 👌👍👌😊

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#41) V@ns


V@ns
aktív tag

Remélem az 5Z jobbra sikerült kamera terén, idén aktuális a telefonváltás. :K
Vagy OnePlus 6, vagy 5Z.

(#42) Phoenixy válasza V@ns (#41) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Az 5Z-ben pontosan ugyanez a kamera van.
A két telefon közt ennyi az eltérés:
Snapdragon 636 / Snapdragon 845
4, vagy 6 GB RAM / 6, vagy 8 GB RAM
eMMC tárhely / UFS 2.1 tárhely
2 zajszűrő mikrofon / 3 zajszűrő mikrofon
Illetve az 5Z tud 4K-t 60 fps-be (míg az 5 csak 4K 30 fps-be, ezt ugye a processzor limitálja itt), és az 5Z minden verziójában van B20.
Kár, hogy a másodlagos kamera ilyen rossz lett, mert a fő kamera szerintem nagyon jó (hát még GCam-mal).

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 20 Pro

(#43) V@ns válasza Phoenixy (#42) üzenetére


V@ns
aktív tag

Szomorúan hallom :( :((
OnePlus 6 ellen szólna, hogy 256GB tárhely mindkettő, 8GB RAM mindkettő, de az Asus megeszik microSD-t ha úgy adódna, hogy nincs két SIM-em.
Nem mintha annyira használnám ezt a tele dolgot, nem szoktam nagyítgatni fotózáskor, mert egyik sem tud semmi értelmeset produkálni olyan esetekben szerintem.
Mennyire van teletolva kényelmi funkciókkal és gyári appokkal?
Háttér alkalmazásokat bunkó módon bezárja magától és kamuzik, hogy fut még, de újra kell indítania? (Honorom van, ez a legbosszantóbb az egész EMUI-ban, semmi más bajom nincs vele.)

[ Szerkesztve ]

(#44) logitech1


logitech1
tag

Köszi a tesztet :) ezen az áron el fért volna benne 6gb ram.

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#46) Phoenixy válasza V@ns (#43) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Itt a tesztben ugye le volt írva, hogy ezek az extra appok: "Számológép, diktafon, időjárás (AccuWeather alapokon), WebStorage (5 GB), fájlkezelő, témák és Selfie Master".
A logouton volt a héten szintén egy teszt, itt még olvashatsz, hogy mi extra található a speciális beállítások > Zenmotion fülön: Logout: Zenfone 5

Még, amit megjegyeznék:
A számológép tud mindenféle valutaváltást és mértékegység váltást is.
Beállítható, hogy az összes hívást automatikusan rögzítse, vagy csak amelyeket szeretnél.
Kijelző beállításokban érhető el a Splendid opció (bocsi, angolul használom) itt a képernyővel minden beállítható, kék fény szűrés, színhőmérséklet, színárnyalat, kontraszt, van több séma is, illetve lehet minden automata is.
Van még az AI Boost (megnövelt CPU teljesítmény) és AI csörgés (zajos helyen hangos, halk helyen halk a csörgés), amik extrák, de ezek is szerepeltek a tesztben.

Láttam egy jó videót, ahol egy P20 Lite-tal hasonlítják össze a Zenfone 5-öt és a végén van ilyen is, hogy melyik tölti újra a megnyitott appokat, (a P20 Lite sokkal többször tölti újra őket) az a rész 04:10-nél kezdődik: https://www.youtube.com/watch?v=VgODK1sVB8U

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 20 Pro

(#47) joey04


joey04
titán

Hát ez a csomag így szóra sem érdemes. Ez az érdekes modell tőlük. Ez vasban, üzemidőben meg árban is fel tudja venni a harcot a xiaomival is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) doooo


doooo
veterán

És akkor erre a másodlagos kamerára mondja valaki, hogy több értelme van, mint egy zoom kamerának... :U Csak égetik magukat... pedig a fő kamerával egész jó képeket lehet készíteni... nem egy Zenfone Zoom S, de tűrhető.

(#49) DamianB válasza joey04 (#47) üzenetére


DamianB
őstag

Na ez viszont tényleg érdekes telefon ezen az áron nem is hallottam róla . Ha be tudják hozni 60 k ba ezt fogom most már ajánlani.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#50) Halaman válasza macskea (#35) üzenetére


Halaman
tag

Zenfone 2 tulajdonosként kérlek mesélj még

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.