Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xTc


xTc
aktív tag

Kicsit azért rápislogtam az árcédulára. Az rendben van, hogy prémium meg hasonlók, de véleményem szerint kicsit sok ez az ár érte.

(#2) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát nálam utolsó szempont a kinézet. Nem dísznek szánom.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3) contaxg


contaxg
veterán

A teszt akkor lett volna igazán korrekt, ha Asus USB-N53+Linksys E4200 párost is lemérítek. ;) A WNDA3100v2 szerintem lefogta a Linksys-t, ami egyébként már 40k környékén beszerezhető.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4) HaRdCoRe^mp4


HaRdCoRe^mp4
tag

Szerintem ez ár-értékben eléggé... ööö.. hogy is mondjam... szóval rossz

Telszámom: 30/899-78-49

(#5) FishAir


FishAir
senior tag

FAST Networking Solution
FAST - EASY STABLE

Oh my word. De erőltetett.
Egyetértek, kit érdekel, hogy hogy néz ki. Fel a falra szekrényt rá, azt hagyszóljon. :)

iDontcare

(#6) Duree


Duree
veterán

Kár érte,mert az Asus túl vastagra szabta az árcédulát.A kinézete pedig a legutolsó szempont legalábbis nálam.Mindent összevetve nemigazán jó,azért 60 ezer forintért már ismerje föl a Hdd-t.Én biztosan nem venném meg.

duree54

(#7) Cyberpunk válasza Duree (#6) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ott az RT-N16 fele ennyiért az kezeli a HDD-t is. Ráadásul Tomato fw-vel elég durván fel lehet okosítani. Persze az nem néz ki ennyire dizájnosan. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8) osztraksajt


osztraksajt
őstag

60K?

Egy pöttyet elgurult a gyógyszer a marketingeseknél. :)) Max a fele, de csak mert lakkfekete és dizájn. :DDD

(#9) micimacko


micimacko
aktív tag

Úgy látom nem csak én gondolom úgy, hogy ezeknél nagyon elgurult a gyógyszer. :Y

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#10) rudi


rudi
nagyúr

Egy dolgot nem vesztek észre sárcok: ez a kommersz routerek leg-legje, az abszolút csúcsmodell. Az ilyen nem azért csinálják, hogy a legjobb ár/érték mutatója legyen, van az a réteg, aki megteheti, hogy aránytalanul sokat fizet a csúcsért. Aki meg nem tartozik ebbe, vegye meg a lényegesen olcsóbbat meg alig lassabbat (magam is megtettem), abszolút fölösleges itt a fórumban meghökkenni az áron.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) rudi válasza contaxg (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Minden bizonnyal így van, de mivel az E4200 lényegében ugyanarra a hardveres alapra épül, mint az Asus borítékolható, hogy kb. ugyanannyit teljesítenek majd teljesen azonos környezetben (ami ugye Wi-Fi esetében nem is létezik). Ha lesz végre egy 450-es adapterünk és tudásban hozzá illő notebookunk (3 kiépített antennás), akkor viszahívjuk a csúcs routereket egy max tempó mérés erejéig, később pedig egy 450-es USB-s adaptert (ami tudtommal most még nem létezik), állandósítunk Wi-Fi tesztekhez.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) velizare válasza xTc (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

256mb ram, 600Mhz, ha lehet rá torrentet rakni, ez neked vígan eltorrentezik egy-egy csendesebb napon.

remélem az elődjével ellentétben erre már lesz custom firmware.

@Rudi: kicsit félrevezető, hogy N450es csúcssebességet írtok, főleg a konkurens gyártók n900as termékjelöléseivel szemben.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#13) contaxg válasza rudi (#11) üzenetére


contaxg
veterán

Jól hangzik!

Üdv,

Rudolf
A facebookon már priviztünk egy jó fél éve

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#14) Angel1981


Angel1981
veterán

Nagyon tetszik - bár a 60 ropi kicsit tényleg sok, 50-nel már kiegyeznék, mert "lélektani határ". :)

(#15) Sza_Sa válasza Angel1981 (#14) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nálam is kb. annyi. Elkezdtem olvasni a cikket, az első oldalnál mondom magamba, -nem lesz ez olyan rossz,- majd ahogy haladtam előrébb egyre erőteljesebben fogalmazódott meg bennem az a gondolat hogy azonnal felteszem az apróra a D-link Dir-825-ömet. Már gondolatban fogalmaztam a hirdetés szövegét is mikor rákattintottam az utolsó oldalra, és rápislantottam az árra, Mennyííííí????? Hatvan???? Inkább nem hirdetek :D

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#16) nemdan


nemdan
senior tag

hát jó kis cucc..bár ez a 450mbit/s adatátvitel meg a 300mbit/s adatátvitel is csak elméleti..nem jutottunk még el arra a szintre, hogy gyakorlatban is tudni hozzák :D :D
na meg kicsit azért drága..60e ft-ból komplett szervert összeraksz otthonra,ami tud 300mbit/s-ot wifin és az már mégis csak egy gép!

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#17) rudi válasza velizare (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

N450 csúcssebességet írtunk, hol? Alapvetően a gyártók csinálják ám a kamut, mert nincs 900-as Wi-Fi szabvány, de még a 450 Mbps is egynagyon-nagyon elvi csúcssebesség, szerintem már a 100-150 Mbps-os valódi adatátvitelnek is örülni lehet majd :) Múltkor a Netgear cikk elején leírtam, hogy megy ez a nevezgetés.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) rudi válasza Sza_Sa (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért csak fogalmazd azt a szöveget! Mire hónapok múlva lesznek 450-es adapterek, addigra ez a router a konkurenseivel együtt lemászhat akár 50 000 forint alá is :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) lujó55


lujó55
őstag

Pozitív: passzív hűtés.
Negatív: ár.
"jár hozzá egy állvány, az Asus szerint erre szerelve működnek leghatékonyabban antennái" Ja, persze! :D

[ Szerkesztve ]

(#20) ecaddict


ecaddict
senior tag

Maradok az RT-N16-nál. Csak az árban látok hatalmas ugrást...

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#21) velizare válasza rudi (#17) üzenetére


velizare
nagyúr

nem versz át! :DDD

"Az Asus RT-N66U fő különlegessége, hogy mindkét működési frekvenciáján, 2,4 és 5 GHz-en is háromcsatornás, tehát 450 Mbps-os elvi csúcssebességre képes."
ez ugye tartományonként akar ennyi lenni. eztuán elemi matematikát alkalmazva kijön az n900, pont ahogy a linkelt cikk elején az írva vagyon.
egyébként nem veszünk össze, egy pillanatig sem merült fel bennem, hogy ezek a számok valós, kimérhető adatátviteli sebességet jeleznének.

csak azért kötözködök, mert hülyén néz ki, hogy az ánusz n900asként hirdeti ezt a csodát, ti meg n450ként, mintha elvitte volna róla a cica az 5GHz-s tartományt.

egyébként hogyhogy nem ismerte fel a vinyót?

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#22) rudi válasza velizare (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Jogos, az idézett mondat nem 100%-osan tiszta, tekerek rajta egyet.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) Amacs


Amacs
aktív tag

Nem hétköznapi belsővel rendelkezik. Ha képes szétosztani gigabitet, akkor még talán érthető is az ára. Folyton beleesünk abba a hibába, hogy az itteni fizetésekhez mérten gondolkodunk. Ami persze természetes, de van ahol ilyen összegekkel nem foglalkoznak.

(#24) nemdan


nemdan
senior tag

aki jó hálózati sebességet akar az maradjon kábelen...netre meg tökéletes a wifi is :DDD

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#25) velizare válasza Amacs (#23) üzenetére


velizare
nagyúr

itt találsz róla némi referenciát.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#26) contaxg válasza nemdan (#24) üzenetére


contaxg
veterán

Ebben is van valami! ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#27) BlackPriest


BlackPriest
őstag

:Y 60k? valakinek a gépe nem ér ennyit. nem most fogok ilyet venni...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#28) h-yle válasza rudi (#18) üzenetére


h-yle
addikt

Az Intel Centrino 6300 az nem 450-es? Vagy azzal van valami bibi? Mert én belesuvasztottam egyet a notimba, szóval kapni lehet. :)

Mondjuk 450es router, meg 3. antenna beszerelési kedv hiányában nekkem sose lesz 450Mbp/s-es. :))

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#29) rudi válasza h-yle (#28) üzenetére


rudi
nagyúr

De-de, 450-es, de egyszer 450 a 2,4 GHz-en, egyszer meg az 5 GHz-en. Ehhez viszont mindkét frekvenciánál kell a három kiépített antenna, szóval, ahogy írtad, magában az adapterrel még nem vagyunk nyerők. Ráadásul az abszolút csúcs sebességnél az is lényeges, hogy a Wi-Fi antennák ne a nagy frekvenciás CPU és RAM környékén tekeregjenek.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) Apika


Apika
Közösségépítő

Húzós áron kínálják...

(#31) Jack@l


Jack@l
veterán

Na végre, hogy majd egy év után kihozták, de ennyiért vigye aki nem fizetésből él...
Viszont legalább a hülye ventit kiszedték belőle, ez pozitív. 20-25 -öt talán megérne, afelett rohadjon rájuk. Majdcsak bekullog egy tp-link, csont ilyen belsővel, 15e-es árcédulával :D

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#32) h-yle válasza rudi (#29) üzenetére


h-yle
addikt

Csatlakozó van a 3. antennának, szóval "laborkörülmények közt" meg lehet oldani a tesztet, bár annyira senkit nem hajt a tatár. :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#33) .:LoMAX:. válasza Jack@l (#31) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

:C

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#34) #95590400


#95590400
törölt tag

60k? mivel díszítették, arannyal?
amikor piacra dobták az n16-ot, kb. ilyen kategóriának számított és mégis 40 alatt maradtak vele. igaz a forint se volt ekkora trágyalé.
erős dizájnrúter, ha a szokott nyögvenyelős asus supportot és fw meg programkörítést kapja mellé a vevő, akkor hihetetlenül nem éri meg. akinek telik rá, sem olyan hülye, h megvegye.

(#35) worxland válasza Jack@l (#31) üzenetére


worxland
addikt

A TP-Link dettó egy éve ígérgeti a 2543-at és a 2843-at, ehhez képest a 2543 most jelent meg. A 15 ezer is kérdéses, mivel a 2543 21 ezer körül kezdődik, és csak kamu-dualband.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#36) velizare válasza rudi (#29) üzenetére


velizare
nagyúr

Ráadásul az abszolút csúcs sebességnél az is lényeges, hogy a Wi-Fi antennák ne a nagy frekvenciás CPU és RAM környékén tekeregjenek.

én ezt így ki sem mérném tbh, mert nincs információértéke. nem is túl életszerű, hogy hat antennáért méterekre mazzagokat húzogassak, mert elvész a mobilitás.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#37) Apika


Apika
Közösségépítő

Az USB adaptere egy ház mögé rakva még elmegy, de egy notebooknál nem túl szép látvány...

(#38) velizare válasza Jack@l (#31) üzenetére


velizare
nagyúr

nem vagy tisztában az árakkal. az elődjét nem kapod meg újonnan 20-25ért.
másrészről ez a router annak készült, aki otthon rápakol legalább 10-15 hálózati elemet (asztali gépek, laptopok, nagyképernyős okostelefonok, okostévék, médialejátszók, NAS, hálózati nyomtató, stb.). ilyen társaságban a 60ezres router még a legolcsóbbak közé tartozik.

@avman: sajnos a releaselt firmware-re többen is panaszkodtak smallnetbuilderen, hogy tele van az angol nyelvű felület scriptelési hibákkal, nem fut végig a wizard, stb. az asus kihozott egy frissítést, amivel ezeket részben (?) orvosolta.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#39) rudi válasza velizare (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem kell azt kivezetni, a gépen belüli kábelezés elég szépen oda tud csapni a Wi-Fi sebességnek. Itt szépen leírják, meg ki is mérik.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) Jack@l válasza worxland (#35) üzenetére


Jack@l
veterán

Engem az ilyen 800millió mega per seces wifi annyira nem hat meg, a hatótáv úgyis csökken a sebességhajszolással(a sima g-s is jó bőven 1-2-3 laptoppal netezni). Inkább a ram/proci/rom/usb ami igazán számít. (bár lassan erre is lesznek sokkal olcsóbb és jobb alternatívák, pl: raspberry-pi)
@cain69: pont ezért kéne az előd tudásához mérni a vastagon fogó ceruzát, mert az se volt kutya mikor kijött, sajna még most 2-3 év után is igen drága maradt

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#41) #95590400 válasza velizare (#38) üzenetére


#95590400
törölt tag

akkor nem hazudtolták meg magukat, az erős hardver kapott egy gyenge szofferes körítést.
monnyuk ddwrt-t lehet rátenni az asusokra már hivatalosan is, erre nem tudom lesz-e verzió.
nekem most az van fent az n16-on, a wifije pár hét után nem megy a g-s sebességek fölé. próbálgattam csak n-es beállításon, de úgy egyik lapos sem tudott csatlakozni. n-es wifivel. hurrá.
este megy rá a tomato. ha meg nem gondolom magam.

(#42) velizare válasza rudi (#39) üzenetére


velizare
nagyúr

azt hittem, elsősorban külső adapterben gondolkoztok. vagy amelyik előbb kijön? egyik esetben sem nagyon életszerű, hogy az egyszeri user a külső antennákat pakolgassa szerteszét.

@avman: elvileg a tomato augusztus óta támogatja, sőt, egy részét onnan vették.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#43) adamka16


adamka16
őstag

Jól mutat a polcon, talán ezzel minden pozitívumot leírtam :U
Ekkora sebességet wifin-t egy 150mbps Asus beépített wifije+ TP 1043-al lazán hozni lehet, 722N vevővel még többet is (~10-11MB/s) és mennyiért? alig több mint 10 rugó.
Ez 60e? köszi.. de nem!

(#44) Tikakukac


Tikakukac
titán

Réteg cucc, bitangul néz ki, akinek megéri az vegye, mert hardveresen nem rossz :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45) toldlea


toldlea
csendes tag

Hát gusztustalan mennyit el mernek kérni érte és még forradalmi újítást sem hoz..

@ Rudi

Jók ezek a cikkek, meg kell mutatni a csúcshardvereket, ez egyértelmű.
Viszont gyakrabban foglalkozhatnátok jobb ár/érték arányú cuccokkal is, ami úgymond az
átlagemberekhez szólna. Persze értem én hogy az kevésbé izgalmas.. ellenben hasznosabb lenne.

(#46) wolfnet


wolfnet
tag

Szerintem ha megnézzük a router piacot, akkor leszögezhetjük hogy (és itt persze azokra gondolok akiknek ilyesmi tudású eszközre szükségük lehet) ez a készülék igen is jó darab. Tp link-es alternatívák kezelő felülete szegényes és hiányos, valamint a sok frissítés miatt "foltozott", másik szomorú dolog hogy - habár olcsóbb és ez pozitív de sajnos - hűtés szempontjából elég gyengék a TP-link készülékek. Ahogy nézem az asus ad erre is. Lehet hogy soknak tűnik a 60ezer forint, de ha megnézzük mit kapunk igazából csak egyszer kell kifizetni. Nekem is tetszik! :)

Privátban érdeklődj! :)

(#47) tha_answer


tha_answer
őstag

s elavult lesz mindjárt... 802.ac

(#48) SLYM


SLYM
veterán

milyen különbség van ezek között meg az én 14.000 forintos TP-Link TL-WR1043ND routerem között? 80 megabitet ez is elvisz 1-2 szobával arrébb is és még a kertben is tudok vele netezni, ami 4 fal és 15 méter távolságra van

[ Szerkesztve ]

(#49) adamka16 válasza SLYM (#48) üzenetére


adamka16
őstag

Jól néz ki... bár ez véleményem szerint szubjektív dolog. Felteszed egy szekrény tetejére, vagy oda ahol a kutya se jár, és még akár egy féltégla is lehet. A másik, meg ezekhez is csak el kell vinni a vezetéket, táp+minimum a wan-ba egy kanóc, és már rögtön tök mindegy hogy néz ki ha lafog a kanóc.
Mostanába én se fogok 1043-ról váltani... :R

(#50) wolfnet válasza SLYM (#48) üzenetére


wolfnet
tag

semmi :D bocs

[ Szerkesztve ]

Privátban érdeklődj! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.