Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem arról volt szó még tavaly, hogy az 5Y10-et induláskor nyugdíjazzák a gyengusz grafika miatt?

(Gyengébbek kedvéért: az első core-M eresztésben az igp 100MHz-ről indul, ami 2D-ben is kevés).

Számomra fontos adat: 1420 gramm -> epic fail, ugyanekkora súlyból, de némileg olcsóbban lesz a nejemnek Elitebook 720 G2-je, 5200U-s procival.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) rudi válasza t72killer (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Az 5Y10-eket már egy ideje összemossák, az eredeti, 100 MHz-es már nincsen, mindenhol - a T300 Chíben is - az 5Y10c-t teszik be (sok azonosító program ki sem jelzi az eltérést), ami már 300 MHz-n hajtja az IGP-t 2D-ben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) t72killer válasza rudi (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem:R. Akkor 5Y10c-t kell írni. Necces kérdés amúgy, h boltban mivel vágják át az embert: beragadt 5y10-es termékkel a raktár végéből, vagy kap új 5y10c-set (ami a gyakorlatban ugyanolyan jó, mint az 5y71, ha rendesen be van hűtve)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) .mf


.mf
veterán

"Az összes Transformer Book modellhez hasonlóan tesztalanyainknál is szériatartozék a billentyűzet. Ezt a középen lévő zsanér ugyan mechanikusan tartja, de a tablettel csak mágneses kapcsolatban van, nincs átvezető tűsor. Az adatátvitelre Bluetooth szolgál, aminek előnye, hogy nem kell feltétlenül a tablethez dokkolni a billentyűzetet, hátránya viszont, hogy külön akkumulátort és töltést igényel, ami extra súlyt jelent, és azt, hogy a billentyűzeten lévő micro USB aljzat nem használható adatátvitelre."

Kérem a következőt :W

Nagyon remélem, hogy a W10 megjelenésével végre rendes kínálat is lesz, mert most mintha direkt rontanának el valamit (vagy valamiket) mindegyiken.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Azt hiszem maradok a T100-nál. :U

PS4

(#6) Khelben


Khelben
nagyúr

Throttling-ot nem mertetek nézni? :) Hamar kiderült volna, hogy a Core M nem hogy a Core I-hez nincs közel, de néha az Atomot is alulmúlja.

(#7) Egon válasza Khelben (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

A nálunk járt, Core M-5Y10 processzoros változat a legkomolyabb terhelés mellett sem csökkentette órajelét 2,0 GHz alá :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Khelben válasza Egon (#7) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ó, ezen átsiklottam. De akkor miért írták, hogy az I3 teljesítményét hozza? Azt hittem a 71-est tesztelték, ami kb. hozná az I3 teljesítményét, ha kibírná throttling nélkül 2 percnél tovább. A 10-es sehol nincs egy I3 5005U-hoz képest...

(#9) t72killer : tehetnek rá folyékony nitrogént is, nem csak túlmelegedés miatt veszi vissza az órajelet, hanem akkor is, ha átlépi a fogyasztási küszöböt. Yoga3 Pro mindkettőt gyönyörűen produkálja, pedig ott is aktív hűtés van. A 10c-vel elhiszem, hogy nincs ilyen gond, de arra meg nem lehet azt írni, hogy I3 teljesítményű...

[ Szerkesztve ]

(#9) t72killer válasza Khelben (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Asszem egy Anand-os tesztben olvastam, hogy az Asus-féle CoreM hűtés nem akkora katasztrófa mint a versenytársaké - igaz, az zenbook volt, nem Chi.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) ViZion


ViZion
félisten

uhh... nem ócók. Lehet én vagyok oldszkúl, de nem hiszek a passzív hűtésben... (a saját passzív vizemet kivéve... ;] :D )

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11) Polllen válasza mrhitoshi (#5) üzenetére


Polllen
nagyúr

Jaj már, ez újabb, a billentyűzet megoldás szerintem visszalépés, de jobb neve van és drágább... ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#12) troviko


troviko
senior tag

Nagyon szép gépek, és majdnem vettem is egy T100 Chi-t, aztán úgy döntöttem, hogy kivárok. 8 colos Win8.1-es tabletet cserélnék 10 colosra, vagy nagyobbra. Ezek a tabletek nagyon szimpatikusak voltak elsőre, aztán jöttek a gondok. A nagynak az ára nem tetszik, a kicsinek a procija. Irracionálisan drágán adják a Core M-es gépeket, így marad számomra az Atom vonal, viszont ha már Atom, akkor X7 legalább.
A Win10-et sem ártana megvárni, és egy olyan konfigot venni, amit már eleve ahhoz terveztek, drivereztek.

Ezen felül van még pár hibája ezeknek a gépeknek. Én még megbocsájtom, hogy nincs a billentyűzetben extra háttértár, és/vagy akku, de azt már nem, hogy nincs rajtuk rendes méretű USB port, amire rá lehet dugni külső perifériát.

Szóval várnom kell. A kövi tabletem Win10-es lesz, minimum 10 colos, Full HD-s, 4 Gb RAM-mal, 128 gigás háttértárral (tőlem lehet eMMC-is, csak sok hely legyen), és vagy egy teljes méretű USB port kell rá nekem, vagy egy USB 3.1 C-type csati. Ezen felül legyen 150 körül az ára.
Ez a Chi egész jó próbálkozás volt, de az apróbb hibáin elhasalt. Remélem a folytatás már átgondoltabb lesz.

https://www.oldtech.hu/

(#13) rudi válasza troviko (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Attól tartok a konfiguráció és az ár, amit megszabtál újonnan vásárolt készüléknél még évekig nem fog teljesülni. Használt Surface 3 Pro ára talán 1-2 év múlva lemegy ennyire (akkor talán én is veszek egyet). Ugyanis, kb. mindenki olyan gépet szeretne, amit leírtál, de van a világnak egy jelentős része, ahol a te célárad dupláját is örömmel kiadnák érte.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) troviko válasza rudi (#13) üzenetére


troviko
senior tag

Ha mélyebben belegondolsz, egyáltalán nem biztos, hogy jövőre nem lesznek ilyen notik. Ez a Chi T 100 nagyon közel jár. Atom proci adott, tehát milyen különbségekről is beszélünk? +2 Gb RAM és +64 Gb háttértár. Meg egy USB port.
Rebesgetik, hogy az SSD-k ára nagyot fog zuhanni jövőre, a RAM-ok ára is csökkenhet. Az USB port meg 1 dolláros tétel.
Szóval lényegében nem írtam bele olyasmit, amit ne lehetne felfogni egy komolyabb éves upgrade-ként. Semmi olyan nincs az általam vágyott konfigban, ami annyira megdobná az árát. Ez a Chi T 100 most 160 rugó, fél év múlva le fog dobni legalább 30-40 rugót az árából.
Egy korrekt utód, még ha 20-30 rugóval drágábban is lépne piacra, akkor is becsúszna az ára az említett 150k környékére. Pár hónap után. Újonnan. Azt a pár hónapot meg kivárom.
Nekem Pro Surface nem kéne, a ventilátor miatt, amúgy jó gép, csak nem éri meg az árát.

Egyéb iránt, ha már Surface, nekem a sima Surface 3 már tökéletesen elég lenne, csak az MS nagyon túlárazta. Ha valaki legyártaná ugyan azt, az MS-re jellemző prémium ár nélkül, akkor megvenném simán.
Maga a tablet még nem is lenne annyira piszok drága, de ha még a Type Covert is megveszi hozzá az ember +50 rugóért... na ott már elgurult a gyógyszer.

https://www.oldtech.hu/

(#15) Gusztáv válasza troviko (#14) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ha lassan nem 300 Ft lenne egy dollár, hanem mondjuk 230, mint kb 1 éve, akkor egyből nem így nézne ki ezeknek a gépeknek az ára. Sajna mi duplán szívunk a gyenge forint és az erős dollár árfolyam miatt. Windowsos táblagépről a teljes méretű usb csatit lehagyni szerintem is bűn, azokon az ember napi szinten használ pendrive-ot.

Laci

(#16) rudi válasza troviko (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem érted a lényeget. Egy általad leírt gép sokak álma, sokan kifizetnek érte sok pénzt ezért el is kérik majd érte, és nem fognak azzal foglalkozni, hogy vannak kevésbé szolvens rétegek, akik csak féláron vennék meg. Ők majd megkapják továbbra is a 2 GB-os, 32/64 GB eMMC-s modelleket mert a win10 nem kért többet a win8-nál (sőt kevesebbe) és ennyi, így működik a piac, nem a vásárlók vágyai szerint.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) t72killer válasza troviko (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sztem a flip TP200 lesz nálad a befutó. Jó eséllyel a 150eFt-os limitbe is belefér majd.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) ViZion válasza Gusztáv (#15) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Meg ha a kereskedő és az állam nem rakna rá ca. 15+30%-ot, akkor is jobb lenne...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20) Tünci86


Tünci86
csendes tag

Sziasztok!

Elég régi topic,de hátha jár erre valaki...

Nyertem egy Asus T100chi -t. Valamiért nagyon halk. Max hangerőn is fele olyan hangos sincs mint pl a telefonom akár,próbáltam fülessel is, de úgysem jó. Ez ilyen és ne várjak többet, vagy beállítási probléma lehet, esetleg szervízelendő?

Huawei Mate 20 Pro //Lenovo Legion // Polar M430

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.