Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Mi a francnak kellett mindbe beletolni Nvidia kartyat. Azt meg elfogadom, hogy van akinek szuksege van ra, de az also szegmensben total felesleges osszemosni a kreativhasznalatot "gamer" videokartyakkal. Az kulon lol, hogy elonynek emeltek ki egy vekony notinal, hogy 2 ventillator is van benne. A suvito ventillator nagyon pozitiv hatassal van a munkara. A hab mar csak az lenne a tortan ha a processzorokban meg az IGP-t is letiltottak gyarilag, hogy csak dGPU-val lehessen hasznalni kotelezoen. Nincs eleg gamer noti a palettajukon, hogy mindenbe raknak dGPU-t?

Pedig anelkul milyen jo kis gep lenne 16 inches 4k-s kijelzovel, vekony, konnyu koritesben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) ROBOTER


ROBOTER
addikt

A negyed vesémet odaadnám egy ilyen monitorért, de ezzel az oldalaránnyal egy 18''-os notebook is elviselhető méretű lenne.

#1Tigerclaw:

Ez nekem is fáj, de azért annyi érthető a dologban, hogy egyre jobban kihasználják a GPU-kat az ilyen célú szoftverek. Egyre több az AI-nek csúfolt funkció (átméretezés, zajszűrés stb.) aminek kell a GPU.

(#3) Teasüti válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nehéz lenne elképzelni egy videós munkát dVGA nélkül, azon belül is nVidia dominál. De manapság már a fotós szoftverek is egyre jobban szeretnek hardveresen gyorsítani.
Mire kell neked creator laptop dVGA nélkül? Én még ilyet nem is láttam.

Ugyan csak átfutottam a cikket - hátha akad monitor is -, de nem úgy tűnt nekem eddig, h a ProArt-okat az alsó szegmensbe szánják.

[ Szerkesztve ]

(#4) ROBOTER válasza Teasüti (#3) üzenetére


ROBOTER
addikt

Arra gondol, hogy pl. egy fotósnak, aki nem rendezvényeket fotóz napi 1000 képpel, hanem művész, grafikus stb. egy halkabb gép + negyede ekkora VGA teljesítmény is elég lenne, de lehet még a procin is lehetne engedni picit, ezzel pedig az áron is lehetne picit javítani.

Ez a gondolat messzire vezet, tökéletesen látszik, hogy az integrált GPU-k fejlődése mesterségesen van visszafogva, ütközik mindenkinek az üzleti érdekével, egy izzadtságszagú kínlódás az egész évek óta. Persze majd lehet az Apple átvágja ezt a csomót.

Nyilván üzletileg törvényszerű, csak szomorú, hogy ha akarsz egy kiváló képernyőt, vegyél egy drága kazánt mellé. Én mindenre ilyen monitort szeretnék egy notebookba. Fotót szerkeszteni, programozni, böngészni, videót nézni. Amióta van egy 12,4''-os OLED tabletem, mellette minden a "szódával elmegy" kategória.

(#5) Teasüti válasza ROBOTER (#4) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szerintem kb minden tech savy arra vár, mikor lesz az oled sztenderd. :)
Ezt laptopban tudtommal egyedül a creator változatok kapják meg jelenleg, ahhoz meg csomagolják az erőművet is törvényszerűen, mert vmivel meg kell indokolni a 2-3000 dolláros árcédulát.

(#6) 1dude válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


1dude
aktív tag

Lesz dGPU nélküli Zenbook is. Csak ne az a Vega 7 lenne minden AMD prociban...

(#7) PavelVagyok válasza ROBOTER (#4) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

Szerintem akinek nem felel meg ezek alapján az ne vegye meg ezt a gépet, nekem eddig bevált. Azt nem vettem meg ami nem felelt meg, azt meg igen ami megfelelt. Problem Solved.

[ Szerkesztve ]

(#8) ROBOTER válasza PavelVagyok (#7) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ha nem akarok semmit értelmeset mondani, nem mondok semmit, nekem ez vált be.

(#9) Tigerclaw válasza Teasüti (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A kreativitas nem hardver kerdese. Biztos gyorsit utofeldolgozaskor, de cserebe nehezebb vastagabb, hangosabb, melegebb, tobbet fogyaszt, sot extra hibaforras, amit mar tobbszor lattunk pont nVidia GPU-k notiba epitesekor, illetve joval dragabb is. Eleg lett volna bele egy modern Intel vagy AMD processzor, Tiger Lake Iris Xe IGP-vel, vagy Lucienne Vegaval.

Mit nem adnek egy vekony 16 inches jobb 4k paneles notiert amiben csak IGP van.

Remelem az IGP-k nincsenek letiltva.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) Tigerclaw válasza 1dude (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Sajnos ugy nez ki "iden" az egyetlen Van Gogh processzor csak a Steam Deckbe kerul, szoval meg egy ideig marad a Vega. Iden se leptek elobbre a mobil szegmensben. Mindenhonnal csak Tiger Lake omlik. Sot meg a rancfelvart Renoir utod a Lucienne is csak mutatoban van. Valoszunileg a bergyartas problemai miatt azt engedtek el. Kellett a darabszam a jatekkonzoloknak meg a szervereknek.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) Tigerclaw válasza Teasüti (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Creative "beleposzintnek" a legjobb szerintem a belepo Macbook Air vagy Pro. Gyors, optimalizalt, ultrahordozhato, ultracsendes. Melle egy milc kamera esetleg egy kis gimballos akciokamera + mini drone. Vagy ha rajzol, akkor egy iPad ceruzaval.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) 1dude válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


1dude
aktív tag

Én abban bizom, hogy a DDR5 -öt várják vele. Venném is egyből a Zenbook 14 Flip OLED -et.

(#13) Postman78


Postman78
újonc

Sziasztok. Asus laptopba szeretnék +RAM ot tenni. Erről a fajta RAM ról mi a véleményetek? Nem találtam róla sehol több infót. [link] Köszönöm a válaszokat.

(#14) Tigerclaw válasza Postman78 (#13) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez nem epp az a forum. Keress egy Asus laptopos forumot, de ird meg a laptop tipusat is, de van amelyikben mar nincs ures slot. Ha IGP-s a noti akkor nem art ha gyorsabb RAM-ot raksz bele, de ahhoz megint csak ismerni kellene a pontos tipust.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) Postman78 válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


Postman78
újonc

Bár valóban nem igazán ide való, de köszönöm a gyors választ. A kompatibilitás már megvan. Csak erre a gyártóra vagyok kíváncsi, mert nem találok róla véleményeket.

(#16) 1dude válasza Postman78 (#15) üzenetére


1dude
aktív tag

Kb a legjobb RAM gyártó a világon (G.Skill).

(#17) Postman78 válasza 1dude (#16) üzenetére


Postman78
újonc

Thx. Köszi az infót és a megerősítést! ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.