Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) elpatkorado


elpatkorado
aktív tag

Hajrá Nokia! Bízom bennetek. :DD

(#2) onetri


onetri
tag

taps nokia!

(#3) ZeroLimit


ZeroLimit
tag

Egyre jobbak a Nokiák :DD :C

(#4) shaddam


shaddam
aktív tag

Az már rég rossz ha fingós appokkal kell eladni valamit

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#5) Misály válasza shaddam (#4) üzenetére


Misály
addikt

es hol a fingos app?

(#6) Fkris válasza shaddam (#4) üzenetére


Fkris
őstag

Ezek mind a legnépszerűbb játékok az összes platformon(legalábbis a játékok többsége az lesz, a többi meg sakk/dáma/baggammon,aknakereső/torpedó).

Ha te csinálsz a Gameloftnak egy fingós appot, akkor viszont teljes mértékben helytálló az állításod!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#7) blade zte


blade zte
őstag

Szomorú, hogy nem hardveren, gyakran frissített os-en, hanem ingyen appokon tartanak fenn egy valaha jó oprendszert. :(

Oppo find 7 astro black

(#8) (An)Dante válasza blade zte (#7) üzenetére


(An)Dante
őstag

Hát nem tudom, de a Series 40 Touch azért elég durva előrelépés. Az új felület a MeeGo Swipe és a Symbian Belle legjavát örökölte (felülről lehúzható értesítési rendszer, multitouch támogatás, Outlook kompatibilitás, stb.) és azért hardver terén sincs ok panaszra. Hány jobban felszerelt hagyományos mobil van a piacon, mint az Asha 311?

Az ingyen letölthető játékokkal csak vonzóbbá akarja tenni a Nokia a készülékeit. Szerintem ebben nincs semmi gáz.

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#9) imisomogyi válasza (An)Dante (#8) üzenetére


imisomogyi
aktív tag

Így van! Részemről sokkal ésszerűbbnek tartok egy ilyen telefont, mint egy olcsó andoroidot! Azt tegyék magasabb árkategóriába, mindig naprakész szoftverrel és erős hardverrel. Alul pedig maradjanak ezek a jólműködő félokos telefonok. Ugyanis, (SZVSZ) ha valaki okostelefont akar venni feltételezem, nem egy szaggató, gondolkozó rendszer akar a kezében látni. Az S40 pedig minden kritériumnak megfelel! Hajrá, hajrá Nokia!

(#10) blade zte válasza (An)Dante (#8) üzenetére


blade zte
őstag

Ja hogy csak 35ezer ft? Az valamivel elfogadhatóbb(azt hittem valami minimum 70-ezer forintos mobilokról van szó)

Oppo find 7 astro black

(#11) madd dogg


madd dogg
senior tag

C6-osom van, és egyre többet gondolkodok azon, hogy a váltásnál szükségem lesz e "okostelefonra".

Valójában nem akarok főzött romokat pakolni egy droid alapú gépre. Kell az nekem? Hogy kiküszöböljem azt, hogy gyárilag szaggat? Én optimalizáljam a rendszert? Mellesleg sok hátránnyal is járHAT! egy főzött rom.

Almás telefonok tulajdonosainak kb 5%-a jailbrakel. Lehet MO-n nagyobb az arány, de mennyivel egyszerűbb egyszer elmenni a fagyis mellett, amiből 60 másodperc alatt lesz egy progid, amit használhatsz akár évekig, és nem kell vesződni a telefon feltörésével.

WP ugyanezt fogja nyújtani, ezen az úton van, ez a Nokia célja.

De ha valakinek nincs szüksége 8MPx-es kamerára, 4,5"-os kijelzőre, akkor azt fogja érdekelni szerintetek, hogy az adott progi Java alapú, vagy egészen más? Ha a Nokia minden értelmes szoftvert elérhetővé tesz egy zökkenőmentes és gyors rendszerhez, ami ennyire olcsó, akkor miért választanánk ZTE-t, vagy egyéb olcsó droidot? Letölteni 100 appot, aminek a fele HUmmer a jegen, finghang és géppuskahang?

Örülök, jó úton jár a Nokia, ideje lesz pár részvényt vennem :)

(#12) margithid


margithid
veterán

Most akkor a smybiant állítják csak le, az S40 megy tovább?

(#13) imisomogyi válasza madd dogg (#11) üzenetére


imisomogyi
aktív tag

Majdnem ,,lájkoltam,, a bejegyzésedet! :)
Így viszont csak +1

(#14) madd dogg válasza imisomogyi (#13) üzenetére


madd dogg
senior tag

Thx :)

margithid: az s40 marad.

(#15) Sn00k


Sn00k
veterán

Ki az aki meg vesz egy S40 platformot , mert kap hozza pár csili-vili game appot... lol bár ízlések és pofonok.

3njoy the Lif3

(#16) Pete55555 válasza Sn00k (#15) üzenetére


Pete55555
addikt

Fordítsuk meg. Ki az, aki venni akar S40-et, és nem örül az ingyen játéknak ?
Lehet, hogy nem ez adja el a telefont, de a felhasználóknak nem rossz dolog.

...Szeretem leracsniztatni...

(#17) bigkrisz96


bigkrisz96
tag

Ezek most komolyan rezisztívek?

[ Szerkesztve ]

(#18) bigkrisz96


bigkrisz96
tag

Mármint nincs bajom vele, de ma már egy picit elavult.
Amúgy az op. rendszerek egyre jobbak a Nokiákon.
(Jó az állapotsáv.)

(#19) (An)Dante válasza bigkrisz96 (#17) üzenetére


(An)Dante
őstag

Az Asha 311 kapacitív, a 305 és 306 rezisztív, de azokon is megy a kétujjas nagyítás.

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#20) blade zte válasza bigkrisz96 (#18) üzenetére


blade zte
őstag

Azért van így mert a nokia teljesen máshogy "olcsósítja" okostelóit, és ezt nem szoktuk meg.Amíg androidok mindig prociban voltak gyengébbek leginkább, meg felbontásban(jólvan ramban, kamerában, de kevésbé radikálisan), addig a nokiánál a ramot rakják szerintem túl kicsire, de prociban erös(persze csak a csúcs nokiákhoz mérten).

Oppo find 7 astro black

(#21) (An)Dante válasza blade zte (#20) üzenetére


(An)Dante
őstag

Mivel a Series 40 modelleken utólag telepített szoftvereknél (egyelőre) nincs párhuzamos futtatás így túl sok RAM sem kell. Az egyrészt drága, másrészt sokat fogyaszt. A processzor esetén viszont ez az órajel állítgatásával kordában tartható.

Számomra a platformból és a mostani Asha sorozatból három dolog hiányzik: háttérben is futó Skype kliens, dokumentum nézegető és GPS-alapú offline gyalogos navigáció (ha már a térkép úgyis rajta van).

A Nokia és a Microsoft partnerség a Symbianra már elhozta az Office csomagot, néhány QWERTY-gombos Asha pedig üzleti levelezést kapott. A Skype szintén a Microsoft kezében van, a Nokia 2710 pedig már évekkel ezelőtt kínált hangos offline navigációt, kevesebb memóriával. A három szolgáltatás mindegyike megoldható lenne tehát és ezekkel hosszú időre bebiztosíthatná magát az alsó szegmensben.

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#22) blade zte válasza (An)Dante (#21) üzenetére


blade zte
őstag

Épp ezért zuhan a nokiatelók vásárlási eredménye:Androidon nincsenek ilyenek hogy nincs ilyen progi meg nincs olyanprogi, miden letölthető, olcsótelók is elfuttatnak egy adobe readert,skype-ot, youtube-ot,flashet,bármit.Legtöbb készüléken sok alkalmazás alapból elérhető, és nem csak a 200-ezres telókon.Na ezért jó a sok ram, meg már lassan alsókategóriába beérkező(zte grand x) 2-magos procik, nagy képernyő.Sokan mondják hogy jaaj az androidon ezt meg azt kell csinálni hogy jól működjön... dehogy kell, a lassan 2 éves zte blademen volt offline navigáció, skypeot is simán rárakhatnám, ha használnám.Mindenben jobb a zte blade procit leszámítva.A lényeg, hogy még az úgy 4-5 éves legelső androidos teló is el tud ilyeneket futtatni, főleg ha azt a "rootolást" megcsinálod.Ha nem akarsz pénzt költeni telóra, de azért kockáztatnál, mert úgyis mindegy, mert régi, akár android 4.0-át is rakhatsz rá, és lehet hogy nem teljes már a rendszer, de tudja az ilyen kis android berkekben semmiségeket, mint egy skype, vagy egy offline gps.Ezért rosszak az ilyen s40 modellek, mert annyira minimumra viszik, hogy a legfontosabb programokat csakúgy hanyagolják, helyette játékokat adnak ingyen.
És androidon nincs üzleti modell stb.Mindnet letölthetsz.

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#23) (An)Dante válasza blade zte (#22) üzenetére


(An)Dante
őstag

Az Asha 305 kártyafüggetlenül 79 euró, az Asha 311 pedig 117 eurós áron kezdett és ezek elég gyorsan esni fognak. Egy több éves, garancia nélküli mobillal nem érdemes összevetni az árát.

Nyilván Androidra is van hivatalos offline navi, de közel sem ingyen. A készülékek feltörése és a lopott szoftverek telepítése pedig végkép nem jelenthet viszonyítási alapot.

A Nokia hagyományos mobiltelefon eladásai nem csökkentek. Az elmúlt negyedévben 73,5 millió fogyott ami az előző negyedévhez képest 4%-os, a tavalyi évhez képest pedig 2%-os bővülés.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#24) Orton96


Orton96
aktív tag

De ronda ez az Asha 311...
A 305-306 külsejével biztos népszerűbb lenne.

(#25) madd dogg válasza blade zte (#22) üzenetére


madd dogg
senior tag

De ezek a telók továbbra is azoknak készülnek, akik nem fognak rootolni, nincs rá idejük, és esetleg skype-ra sincs szüksége.

Vaterom 3110c-je kezdi megadni magát. Ma érkezett meg a gsmline-tól az Asha 300, postával 30k volt. Magamnak 30-ért egy symbian telót vennék használtam, de édesapám 5-6 évig fogja használni (előző 5 éves), és neki egy stabil, egyszerű és Igényes! telefonra volt szüksége. Más gyártó nem nyújt már ilyet klasszikus gombkiosztással, ráadásul ez is félig touch. Nem tudom ki mennyire ismeri ezt a telefont, de marha gyors. Ahogy hozzáérek belép minden almenübe, és itt nem szép átvezető animációról beszélek, ami a várakozást hivatott elrejteni. Na mindegy.

Szóval ezek az S40-es telók azoknak készültek, akik klasszikus értelemben vett telefonálásra használják a cuccot, némi extrával. Mellesleg skype ide skype oda. Az ismeretségi körömben egy embert nem láttam még mobillal skype-olni. :)

Jönnek lassan az alsó kategóriás WP készülékek, és betöltik az űrt, ami benned keletkezett :)

(#26) margithid válasza madd dogg (#25) üzenetére


margithid
veterán

Én skype-oltam már androidos telefonommal, nagyon célszerű ha külföldi emberkével beszélsz, ráadásul a kamerát is bekapcsoltam, igaz akkor megfagyott a történet:)
Abban igazad van, hogy az S40nek lesz létjogosultsága, de szvsz az lenne a logikus ha a teljes érintőkijelző mellett nem feletkeznének meg a querty-s gépekről sem.
A hagyományos kialakitást azt hiszem el lehet felejteni, de quertynek van még létjogosultsága, nemhiába bb is kijön majd egy ilyen készülékkel bb10zel és ha igazak a pletykák wp8 is kapható lesz ilyennel.

De az S40es készülékek árának nem szabad 30 max 35k-nál többnek lenni, az afeletti ársáv meg maradjon meg wp8 nak. Én bízom nokiában, esetleg kínai gyártókban, ahogy most is kijött egy olcsó wp mobil (610, 50k) úgy wp8cal is ki fog jönni hasonló árban.

(#27) Ricardo válasza margithid (#26) üzenetére


Ricardo
félisten

Én vibert használok a külföldi kapcsolattartásra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.