Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) azopi74 válasza ClioRS (#100) üzenetére


azopi74
addikt

A technologies nem foglalkozik mobiltervezéssel. A technologies ip és (most már) brand licenszeléssel foglalkozik.

(#102) ClioRS válasza azopi74 (#101) üzenetére


ClioRS
őstag

Nem foglalkozik azzal, de van náluk, aki foglalkozott. Gondolom pont emiattntartották meg őket, hogy csak nézzenek ki a fejükből, ha kiadnak egy tabletet vagy telefont.

(#103) azopi74 válasza ClioRS (#102) üzenetére


azopi74
addikt

Minden bizonnyal. :)

(#104) WinPho


WinPho
senior tag

Szerintem meg Android-Win10 dual bootos lesz,dokkolóval és desktop appokkal. És Steve Ballmer meg Elop klónok fogják gyártani egy szép mező közepén éhbérért. A Mikulás vezetésével (tehát Finnország közepén).

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#105) vicze válasza ClioRS (#102) üzenetére


vicze
félisten

Továbbra is kérdezem, hogy megértetted te egyáltalán, hogy mennyi "Nokia" van abban a tableteben?
Mert hogy továbbra is pont annyi, mint amikor én feltelepíteni az N10-emre a Z launchert..
Le van írva fehéren feketén ahogy te szeretnéd, hogy a Foxconn tervezte, fejlesztette, gyártja és értékesíti.

[ Szerkesztve ]

(#106) hunter84 válasza vicze (#105) üzenetére


hunter84
aktív tag

Már miért lenne 0? A legfontosabb része, a neve Nokia.

Ha a kedvenc márkámat, a HTC-t holnaptól máshogy hívnák, többet semmit nem vennék tőlük.

(#107) azopi74 válasza WinPho (#104) üzenetére


azopi74
addikt

Nem dual-bootos lesz, hanem egyszerre fut a két rendszer VM-ben, de később közös kernel is lesz, Linus Torvalds vezeti majd rénszarvas-szánnal a törpék fejlesztőcsapatát Lappföldön.

(#108) azopi74 válasza vicze (#105) üzenetére


azopi74
addikt

Dehát láthatod, hogy tényleg csak a név számít, ha egy magát szakmainak csúfoló fórumon ilyen kommenteket olvasni ekkora számban, mi lehet a nagyközönség fejében... :)

(#109) azopi74 válasza hunter84 (#106) üzenetére


azopi74
addikt

Gratulálok hozzá, te vagy az igazi mintafogyasztó, minden marketinges álma :)

(#110) vicze válasza azopi74 (#109) üzenetére


vicze
félisten

Nézesd meg az irónia detektorod, úgy látszik nem működik. ;]

@hunter84: A felirat kívül van nem belül. ;]

[ Szerkesztve ]

(#111) azopi74 válasza vicze (#110) üzenetére


azopi74
addikt

Ok, bocs, nem láttam a szarkazmus táblát :)

(#112) a.hosszu


a.hosszu
csendes tag

A GSMArena mar lehozott egy olyan sort a cikk elejére, hogy "Turns out that the phone is nothing more than a concept device"..

(#113) azopi74 válasza a.hosszu (#112) üzenetére


azopi74
addikt

Ezt is: "Move along people, nothing to see here."

Mobilarena is követhetné a példát. Persze akkor kevesebb a klikk... ;)

(#114) virkir válasza WinPho (#104) üzenetére


virkir
veterán

Sz@r dolog egy totál elhanyagolt platform fanjaként látni ezeket? Mi?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#115) Fabianus válasza azopi74 (#109) üzenetére


Fabianus
tag

Ne becsüljük le a brand-ek értékét, és ne csináljunk úgy, mintha az csak a marketing kreálmánya lenne.

Nem csak egy fizikai eszközt veszel egy dobozban, hanem támogatást, szervíz hátteret, szolgáltatásokat, tarozékkínálatot, garanciális feltételeket, stb. Ezekre pedig az emberek nagyrésze a múltbéli tapasztalatai alapján a termékre kerülő logó alapján von le következtetést.
Nyilván létezik a marketinges brand építés is, de nem csak az a háttér. A brandhez kapcsolódó érzések pedig elég jól beépülnek az emberekbe, még akkor is, ha próbálnak objektív maradni.

Nyilván, ha egy terméken kizárólag a rásztázott logó kapcsolódik egy régi márkanévhez, az logikusan nem ér sokat annak aki ezzel tisztában van. Az átlag fogyasztó viszont általában nincs tisztában a háttérrel.

(#116) Emtra


Emtra
tag

Maximum N és nem Nokia lehet... De ki tudja

(#117) Pearce válasza virkir (#114) üzenetére


Pearce
aktív tag

Mit? Hogy a fanok még mindig azt hiszik, hogy a Nokiának valahol hatalmas erőforrásai vannak és éppen valami baromi nagy és innovatív dolgok ügyködik?
Vagy hogy az N1 tabletet a Nokia tervezi meg gyártatja?
:DDD Hát igen, elég nehéz ezt látni... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#118) ClioRS válasza vicze (#105) üzenetére


ClioRS
őstag

"Le van írva fehéren feketén ahogy te szeretnéd, hogy a Foxconn tervezte, fejlesztette, gyártja és értékesíti"
Értem én, hogy mit mondasz. De azt te sem tudod megmondani, meg én sem, hogy a tervezés során volt-e ott valaki a Nokiától, aki beleszólt 1-2 dologba, vagy nem. Csak ti itt ezermilliószázalékra meg vagytok győződve, hogy ez úgy volt, hogy rádobták a nevet aztán kész. Ezt magyarázom, hogy azt kijelenteni, hogy ez 100%-ban Foxconn termék, a Nokia nevet meg rászitálták, lehetetlen. Nem tudom miért elképzelhetetlen, hogy beleszóltak a termékfejlesztésbe. Valóban a munka jó nagy részét a Foxconn csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#119) WinPho válasza virkir (#114) üzenetére


WinPho
senior tag

Nagyon. Le lett rombolva a karácsonyi hangulatom és karácsonyi dalok helyett áttértem death metalra. Egy világ omlott össze bennem. 2 is.

(#117) Pearce
:F Ki hiszi ezt?

[ Szerkesztve ]

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#120) Blyan válasza WinPho (#119) üzenetére


Blyan
félisten

Hát azok, akik kardoskodnak, hogy a Foxconn Nokia egy feltámadás kezdete... :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#121) azopi74 válasza Fabianus (#115) üzenetére


azopi74
addikt

"Nem csak egy fizikai eszközt veszel egy dobozban, hanem támogatást, szervíz hátteret, szolgáltatásokat, tarozékkínálatot, garanciális feltételeket, stb"

Jelen esetben ezek közül egyiknek sincs semmi köze a Nokiához.

"Nyilván, ha egy terméken kizárólag a rásztázott logó kapcsolódik egy régi márkanévhez, az logikusan nem ér sokat annak aki ezzel tisztában van. Az átlag fogyasztó viszont általában nincs tisztában a háttérrel."

Pontosan erről van szó. De egy idő után szép lassan elamortizálódik a brand értéke ilyen esetekben is, ha a brand tulajdonosa nem óvja megfelelően az értékét. Klasszikus esetben a brand tulajdonosa és a termék gazdája megegyezik, ilyenkor erről nincs értelme beszélni, elemi érdek a márkanév értékének megőrzése/építése. Következő fokozat, ha a brand-et bérbe adják egy adott piacon, de más, (szintén consumer) piacokon jelen van a gyártó saját brand-del. Ez is még kedvező eset, hiszen nagyon súlyosan érinthető a márka értékének rombolása a tulajdonost, hiszen azonnal érzékelné annak negatív következményeit a saját piacain is. Harmadik lehetőség, amikor a consumer piacról kivonult, hajdani nagy márkák tulajdonosai bocsátják áruba a brand-et, ez már rosszabb helyzet, hiszen a brand-licenszelés csak egy huszadrangú tevékenység, akár a márkanév totális consumer piaci elértéktelenedése sem okozna gondot a gyártó core piacain. A Nokia ilyen helyzetben van (ha nem számítjuk a Here üzletágat). Kérdés, hogy milyen licencelési politikát fog folytatni. Jelenleg még semmit nem lehet biztosan tudni, most szigorú minőségi kontrollt ígérnek, és hatalmas szabadalomportfóliójuk speciális helyzetben vannak, így élhetnek árukapcsolással is, és diktálhatnak olyan feltételeket, hogy legyen némi beleszólásuk a termék jellemzőibe . Az első fecske (az N1) ugyan hardveresen "rendben van", de a Nokia magára is húzta a vizes lepedőt a magukra vállalt ipari formatervvel, még ha tisztában vagyunk is azzal, hogy ez egy bullshit, egyszerűen a Foxconn iPad mini-s gyártósorainak minimális módosításávál történt "újrahasznosításáról" van szó, ebben a formatervben semmi Nokia nincs . Persze "designed by Nokia" szöveggel nem nagyon tudnák máshogyan kampányolni a terméket, mivel csak a ipari desing-ról lehet szó, hiszen műszaki tervezéshez se eszközei, se erőforrásai nem maradtak a Nokiának, így jobb híján maradt a formaterv. De szerintem már megbánta a Nokia az egész N1-et, túl nagy visszhangot keltett a cucc a világpiacokon is, pedig szerintem szerették volna, ha a kínai piacon senki nem is hall az egészről, de az a fránya IT bulvársajtó szeret szenzációt kelteni :)

(#122) Blyan válasza azopi74 (#121) üzenetére


Blyan
félisten

De szerintem már megbánta a Nokia az egész N1-et, túl nagy visszhangot keltett a cucc a világpiacokon is, pedig szerintem szerették volna, ha a kínai piacon senki nem is hall az egészről, de az a fránya IT bulvársajtó szeret szenzációt kelteni :)

Ha így volt, akkor gyermeki naivságban szenvednek a Nokia vezetői...

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#123) azopi74 válasza Blyan (#122) üzenetére


azopi74
addikt

Hát igen, főleg, hogy a Microsoft Lumiáit hirdető Nokia.com címről három egérkattintással el lehet navigálni az N1 oldalára, ott virít a link a Technologies oldalán közvetlenül az Invent with Nokia alatt, mint referencia, amire rákattintva mintha váratlanul az Apple oldalára térítettek volna el - nem csak a termék miatt - ,csak a Nokia felirat, és a Lollipop-os háromszög-kör-négyzet kezelőfelület zavarja meg az összképet :)

(#124) dz1989 válasza Graphics (#83) üzenetére


dz1989
senior tag

Ez legyen a legnagyobb hibám. :)

[ Szerkesztve ]

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#125) dz1989 válasza #09819904 (#85) üzenetére


dz1989
senior tag

De még is úgy az igazi ha egy adott nemzetet képviselő márka abban az orszàgban gyárt. Szerinte...

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#126) kromatika


kromatika
veterán

Jó lesz mert legalább még egy nagy nevű gyártóval bővülne az android piac.

(#127) azopi74 válasza kromatika (#126) üzenetére


azopi74
addikt

Akarod mondani, még egy nagy gyártó nevével :)

(#128) Deller2010


Deller2010
tag

NOKIA 1100 - Android 5.0-val

Processor - ARM MT6582 @ 1.30 GHz (1 processor, 4 cores)
Processor ID - ARM implementer 65 architecture 7 variant 0 part 3079 revision 3
Motherboard - gionee82_wet_jb5

Memory - 466 MB

| regular IT guy |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.