Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ati_X_321


Ati_X_321
aktív tag

tokjó lesz
majd jönnek a szlogennal, hogy unod má hogy fejleszteni kell a gépedet, meg nem indul el a cucc és de azér akad is?
10k/h azt örökre a fellegekben lehetsz :)

(#52) ddekany válasza Bici (#50) üzenetére


ddekany
veterán

A legtöbb alkalmazásnál a képernyő nagy részét át lehet küldeni mint primitív rajzolási parancsokat (vonal, téglalap, stb), és aztán csak a kliensen megrajzolni. Lásd remote desktop meg X11, sőt, OpenGL ha már CAD. Persze itt pont arról volt szó, hogy a kliensen nincs izom GPU, tehát gondolom a durvább 3D nézeteket már mint rasztert kellene átküldeni, de azokon a fényképszerű nézeteken már nem is annyira feltűnő a tömörítés, főleg nem átlagfelhasználónak.

(#53) Cane válasza Dragbajnok (#4) üzenetére


Cane
őstag

3d sakk ;]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#54) Bici válasza ddekany (#52) üzenetére


Bici
félisten

Hát, nem is tudom... Ok, lehet, hogy az egyszerűbb dolgokra jó lenne, de azért nem szerkesztenék fényképet ezzel a módszerrel...
pl. el tudod képzelni, hogy CAD-es látványterv készítésnél az árnyék széle kockásodik, vagy jpeg tömörítési hibák vannak rajta? Lehet, hogy a munka bizonyos fázisait nem befolyásolja, ha elég jó a tömörítés minősége és sávszélesség is van, de megnézem azt a grafikust, aki nem hányja le a monitort ha sokáig így kell dolgoznia.
Én inkább a helyi renderfarmok helyettesítésében látok ésszerűséget, vagyis a nem valósidejű renderre tökéletes lehet.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#55) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Sztem ez az egesz rengeteg kerdest, problemat felvet..Igy nem egy egyszeru kezenfekvo dolog lessz...Nemhiszem ,hogy a mezei userek hozzaferhetnek majd... Berelt szoftverek stb? Berelt tarhely is lessz akkor? Tobb szaz ember ott fog telepitgetni az usereknek ? Pl en azt akarom ,hogy egy nagy felbontasu videot rendereljen nekem az a gep akkor felraknak nekem mondjuk kulon egy 3d studio maxot ? Vagy akarmi mas szamitas igenyes feladatot akarok barmit felraknak nekem? Nem lattam ,hogy mukodik a dolog igaz...De azt sem tudom elkepzelni,hogy csak a szamitasokat kuldje el a gepunk... Ha igy lenne akkor valoszinuleg ugy kellene megirni a programokat, hogy ezt a szolgaltatast igenybe tudjak venni es ne alapbol a mi gepunk vegezze... Ok van kliens szoftver de az mit csinal? Mert tulajdonkeppen ezt csak ugy tudom elkepzelni, hogy atveszi az operacios rendszer szerepet es mindent atiranyit az internetre, hogy majd ott az a szuper gep letudja futtatni a feladatokat majd mindent visszakuld...(tehat egy nagy kerulovel hasznaljuk a sajat gepunk)... Ha pedig nem erre valo ,akkor mire ? Milyen feladatokat lehet ezen vegulis futtatni?... Jatekot ezen soha az eletbe nem fog futtatni senki szerintem... (Mert nemfognak jatekokat venni az usereknek berbe , 1 seriallal nem lehet 5x felrakni , warezzel nemfogjak beszennyezni a cuccost.Mi pedig nemhiszem ,hogy barmit is telepithetgetnenk azon a gepen (Nemhiszem ,hogy tavoli asztal accontokat fognak arulgatni,hogy kedvunkre aztcsinaljunk amit akarunk...) Na mindegy... Csak hirtelen igy eszembe jutott ez a par dolog...
Szal sztem ezt max a nasa veszi igenybe meg ilyenek : )

Bocsi az ekezetert ami nincs :)

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#56) ddekany válasza Bici (#54) üzenetére


ddekany
veterán

Na igen, mondjuk Photoshop-ra elég cikis a módszer... bár pláne ha csak a változásokat küldik át, akkor végül is mehet az veszteség nélküli tömörítéssel is. Amire ez elterjed, azt a néhány grafikust/tervezőt már csak el fogja bírni a háló. Sajnos nem látok nagy technikai akadályt. Mondjuk esetleg a hálózat megbízhatóságát úgy általában. Nem is kell hogy leszakadjál, elég ha elkezd ingadozni az oda-vissza (roundtrip) idő... akár néhány tized másodperces már állati zavaró lenne. Ha meg rohad a háló... már most is csúnya fennakadást okozhat a munkában.

(#57) ddekany válasza Kicsimix (#55) üzenetére


ddekany
veterán

Hogy az AMD-s számítási felhő mi akar lenni, az nem világos, de úgy tűnik a te géped csupán terminál benne, azaz a kész "képet" kapja a szervertől, és visszaküldi hogy mit csinálsz az egérrel és billentyűzettel.

A szoftver bérlés... messze van még, amíg teljesen átáll az ipar arra, szóval ki tudja hogy lesz. De te elvileg nem telepítesz semmit, mert a felhőben minden "felhőre kiadott" szoftver eleve telepítve van, azt maga a szoftvert fejlesztő cég végzi el egyszer, nem kötődik felhasználóhoz. Te csak átutalod a pénzt az Autodesknek, aztán "rámész" a 3DS Max-ra kb mint valami weboldalra, és használod amíg tart hozzá a jogosultságod. Legalábbis valami ilyesmi az alapötlet. A tárhely érdekes kérdés... gondolom azt is bérelnéd valakitől (de ehhez azért kell majd valami elosztott, tükrözéshez hasonlító rendszer, mert gigás állományok mentése különben nem lesz vicces).

[ Szerkesztve ]

(#58) Bici válasza ddekany (#56) üzenetére


Bici
félisten

Háát, végülis igazad van. Ha minden progi külön módszerrel küldi a képet és a gangot, akkor megoldható ésszerű keretek közt. Csak így vagy a terminálnak kell nagyon okosnak lennie, vagy az azon futó mini os-t kell majd bővíteni hogy minden progi jó minőségben jelenlen meg. Mint a kodekek esetében.
Az optikai háló megoldás lesz a hálózati problémákra is - talán.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#59) metre1


metre1
tag

Gondolom multi-s szervernek is lehetne beállítani egy ilyet és mondjuk call of duty 4 szerverként adná a grafikai és egyébb infókat a klienseknek. Kevesebb lenne az esély csiterkedésre. Vagy nem.

Samsung Syncmaster 740N, Gigabyte EP-35-DS3, Q9505, GSKILL 2*2GB DDR2 1000MHz, Galaxy GF9800GT, WD 320GB Caviar, Razer Diamondback egér és alátét

(#60) Marshal


Marshal
csendes tag

CCP-nek az EVE-online játékában elvileg a grafikán kívül mindent a szerverek számolnak. Ott pedig pont a rettentő adatforgalom és számításmennyiség a probléma amivel meg kell küzdenie a hálózatnak és a szervereknek. Főleg ha váratlanul nagy teher irányul az egyik helyre. Úgytudom egyébként, hogy AMD procis IBM szervereket használnak rengeteget.

Itt elvileg nem lehet csalni mert mint írtam mindent a szerver számol és ha a kliensben bármi eltérést észlel akkor fel sem tudsz logolni.

Szóval itt is lenne LAG és anyázás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.