Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Eagl3


Eagl3
veterán

Ötletes. :)

5 év múlva lehet, hogy elérhető lesz ez az alkalmazás, viszont a havi bérleti díja biztos nem két fillér lesz.

(#2) Khaal


Khaal
őstag

Milyen szélessávú kapcsolat kell ahhoz, hogy ez tényleg normális sebességgel működjön?

(#3) gtasystem


gtasystem
őstag

megnéztem az otoy.com screenshot-okat..elég komolynak tűnik.. :D
az árakra kíváncsi leszek..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#4) Dragbajnok


Dragbajnok
tag

"pedig azok között igencsak gépigényes programok is feltűntek."
Ezalatt milyen programokat kell érteni?

(#5) ddekany


ddekany
veterán

Játékoknál milyen olyan számítási feladat van, aminél elfogadhatóak az Internet késleltetései? Lehet találni ilyet biztosan, de kétlem hogy a számítások többsége ilyen lenne, akkor pedig ez nem fog segíteni ha gyenge a kliens vasa... Szóval mi akar ez lenni? Elég nesze semmi fog meg jól cikk...

(#6) Eagl3 válasza Dragbajnok (#4) üzenetére


Eagl3
veterán

Teljesen mindegy, a technika a lényeg.
Ezen az elven szinte bármi futtatható.

(#7) mephi666 válasza Khaal (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

egy emberes köteg optikai kábel szerintem megteszi :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) #56573440 válasza Eagl3 (#1) üzenetére


#56573440
törölt tag

de lehet hogy alternatíva lesz azoknak, akik pl hozzám hasonlóan nagyon ritkán játszanának, de ha kijn valami azért az végigtolnák. akkor egy hónapra befizetsz, játszol, aztán annyi. olcsóbb lenne mint venni egy középkat vga-t vagy félévente kukázni a vasat, mert a krízisz 23 megint optimalizálatlanul került ki. szerintem teljesen életképes az ötlet, én legalábbis nagyon tudnám értékelni

(#9) Bici


Bici
félisten

Egyre többet hallani erről a távolban számítós rendszerről, de én remélem, hogy ez még hosszú ideig nem szorítja ki a hagyományos számítást, vagy ha igen, akkor azok árát lejjebb nyomja, és/vagy olyan alacsony áron fogják adni, hogy megérje áttérni.
De sajnos, valószínűleg csak annak fogja anyagilag is megérni, aki egyébként boltban, újonnan szokott hardvert vásárolni.
Én mindig egy-két éves cuccokat veszek használtan, így ezzel az ár/érték aránnyal biztos nem fog tudni versenyezni, de ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) Thrawn válasza Dragbajnok (#4) üzenetére


Thrawn
félisten

A demón a Mercenaries 2: World In Flames játékot használták, de választhatták volna akár a Crysist is.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11) ddekany válasza ddekany (#5) üzenetére


ddekany
veterán

Ja, hogy ez ilyen szokványos terminálos modell, azaz kb semmi sem fut a kliensemen?

(#12) Ádibádi


Ádibádi
tag

Tényleg ötletes (kivi leszek a zöldek válaszára) ;)

Amúgy hasonló elgondolású dolog már régóta működik a neve pedig "streammygame" :U

A NŐKNEK ÁLLÍTÓLAG 70 HÁZIMUNKÁHOZ KELL ÉRTENI: A FŐZÉS ÉS 69...

(#13) Dragbajnok válasza Thrawn (#10) üzenetére


Dragbajnok
tag

Aham erre voltam kíváncsi ,hogy játékot is futtattak vajon rajta.

(#14) v.tom


v.tom
őstag

Kicsit hasonlít a SETI -re, csak fordítva működik a dolog :)

(#15) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

"...ehhez mindössze szélessávú internetkapcsolat, valamint a megfelelő kliensszoftver szükségeltetik."

Mégis mennyire szélessávú? Szinkron gigabites kapcsolattal már eldöcög? :D

Szerk.: Nem tetszik nekem az a "ködösítés", persze szép dolog, hogy így gyökér kliensekkel is lehet erőforrás-igényes alkalmazásokat futtatni, csakhogy ennyiben ki is merülnek az előnyei, kellenek böszme szerverek amik ki tudják szolgálni a klienseket, kell ormótlan hálózat, ami ekkora adatforgalmat el tud látni kellően nagy sávszélességgel és alacsony késleltetéssel, ráadásul ez az infrastruktúra 24/7 szívja az energiát, míg az egyedi számítógépek idejük javarészében szépen kikapcsolva szunnyadnak, és akár energiatakarékosan is tudnak működni, a felesleges elemeket lekapcsolva, ha arról van szó.
Egy cég lokális belső hálózatában lehet hogy ez gazdaságos és hatékony, de a szórakozó tömegekre vetítve pláne gyérebben lakott térségekben...

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#16) Majstor


Majstor
senior tag

Alapötlet tényleg jó, de eléggé ingatag alapokon fekszik.

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#17) glutamin válasza VaniliásRönk (#15) üzenetére


glutamin
őstag

Nekem is emiatt vannak aggályaim a dolog miatt. Egyelőre ehhez még szűkösek a tyúkbélkábeleink :DD

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#18) #95904256 válasza v.tom (#14) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hm... épp azon gondolkodtam, ha nem túl drága, akkor futtatok rajta SETI-t... ;]

(#19) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Végülis nem rossz elgondolás, hogy gépek helyet hatalmas szerver parkok legyenek otthon meg egy darab monitorral elboldogulunk. Ha ez kicsit tovább fejlődik TV 2.0 néven futhatna.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#20) Alchemist válasza Feruendios (#19) üzenetére


Alchemist
addikt

"Végülis nem rossz elgondolás, hogy gépek helyet hatalmas szerver parkok legyenek otthon meg egy darab monitorral elboldogulunk."

Osztán majd lesz sírás-rívás, ha az amcsik, oroszok, ukránok, kínaiai elzárják a "csapot", mert vitatkoznak mennyi is legyen a gerincvonalon egy terabájt ára... vagy éppen azért, mert valaki kitalálja, hogy "terrorveszély" van és azért ma nem szövegszerkeszthetsz, csak állami-hivatalos weblapokat böngészhetsz.
Köszi, de ez a függés nekem nem kell.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#21) Devid_81 válasza Alchemist (#20) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Pedig egy ilyen a terrorista és vagy hackerek legfőbb lelőhelye is lehetne. :K
Gondolj bele, ha egy egyszerű hackernek nincs elég pénze kódfeltörős gépre, csak egy jó net kell és kész :))

Kezdünk kicsit mátrixosodni... :U :U

...

(#22) phpmoli válasza Alchemist (#20) üzenetére


phpmoli
tag

miert, most honnan szerezzuk az aramot, amivel a sajat geped megy?

(#23) Foglalt név válasza VaniliásRönk (#15) üzenetére


Foglalt név
addikt

Valahogy azt sem látom annyira elterjednek, hogy minden háztartásban aggregátor lenne, pedig ott is van az elosztóhálózatnak vesztesége és te is gondolom lekapcsolod éjjel a villanyt, nem?

A unified shader sem a véletlen műve, ha érted az analógiát.

Ami inkább problémás lehet itt, az a késleltetés, interakciót igénylő feladatoknál. Szerintem.

(#24) VaniliásRönk válasza Foglalt név (#23) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A PC-t nem kell feltankolni unified shaderekkel, ha érted az analógiát. Mellesleg sokan saját kútról oldják meg a vízellátást, és egyesek olyan dolgokra is vetemednek, hogy a vezetékes gáz mellett vegyestüzelésű kazánnal, uram bocsá kandallóval fűtenek.

Szerk.: És ahogy már írták, így azért jelent némi nehézséget a nagytestvérnek megfigyelni téged, nem kínálod neki tálcán az összes személyes adatodat.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#25) Bici válasza Devid_81 (#21) üzenetére


Bici
félisten

Alchemist-nek igaza van; ha a gázt el lehet zárni, akkor ezt is.
Ha a hekkernek nincs pénze kódfeltörős gépre, akkor erre sem biztos, hogy lesz, mert legjobb esetben is éppen hogy csak a hardverek bolti ára alatt lesz a számítási teljesítmény ára. Ráadásul tutira megnézi majd az a nagy teljesítményű szerver, hogy mit számoltatnak vele...

(#22) phpmoli: Az áram, és internet szolgáltatótól mindenképp függesz, de még egy újabb szolgáltatót belekeverni a függőségbe biztos nem javít a rendelkezésre álláson.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#26) phpmoli válasza Bici (#25) üzenetére


phpmoli
tag

epphogy 2-rol 1-re csokken a szolgaltato.

(#27) leviske


leviske
veterán

Mocrosoftéktól nem egy kísértetiesen hasonló elgondolás futott ugyan ezen az fantázianéven? :)

(#28) VaniliásRönk válasza phpmoli (#26) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Miért is? :U

#27 leviske: Dehogynem, és már akkor sem tetszett. :D

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#29) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Vagy nem érkezik be időben a havidíj, és pont egy fontos munka közben kikapcsolják a szolgáltatást.

(#30) villamos válasza [CS]Blade2 (#29) üzenetére


villamos
őstag

Nem hinném, hogy azonnal kikapcsolják. Előbb küldenek egy figyelmeztetést, hogy: Hahó! Még nem fizettél! És mellé meglepnek egy sárga csekkel, arra az esetre, ha az eredetit elvesztetted, széttépte a kutya stb. Erre előfizető megijed, befizeti mind a két csekket, így a következő havi csekken 0 Ft "Befizetni nem kell" szöveg fog szerepelni... :DD

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#31) Tüzi

Kíváncsi vagyok mit akarnék kisajtolni a netből.

Most olvastam, hogy egy gúgli keresés 8g CO2-t termel. Ez napi 225milióval beszorozva nem is rossz. Még szervereket, mééég... A Net nyír ki minket.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#32) Tüzi válasza Tüzi (#31) üzenetére

*mit akarnak még kisajtolni
elírtam bocs

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#33) VaniliásRönk válasza villamos (#30) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Már ha nem feledkezik meg a figyelmeztetés kiküldéséről a szolgáltató, mert ilyen is előfordul. Vagy tévesen kiszámláz egy komplett részecskeszimulációt esetleg egy tréfás kedvű hacker feltöri a rendkívül biztonságos jelszavadat aztán mehet a szokásos utánajárás, közben elképzelhető hogy kikapcsolják a szolgáltatást, ahogy szerencsétlen kisnyugdíjasok szoktak járni a százezres gázszámlával.

#31 Tüzi: Nem a szerverekkel van a probléma, mert a számítási kapacitás centralizálása elvileg jó, a probléma a kliens és a szerver közti kapcsolat biztosítása, na az igényelne veszett sok járulékos anyag és energiafelhasználást, arról nem beszélve, hogy egy ilyen hálózat fizikailag mennyire sérülékeny lenne.
A Google-ről meg... gondolj bele, hogy mennyi ideig tartana, ha a te géped egyedileg fésülné át a netet, és közben mennyi energiát használna fel...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#34) Foglalt név válasza VaniliásRönk (#24) üzenetére


Foglalt név
addikt

Dehogynem kell feltankolni. Az otthoni 4870-esed épp úgy eszi az áramot, mint a serverben lévő. A kihasználtsága a szerverben viszont sokkal jobb lesz. Nem véletlen hogy erőltetik a gyártók is a hybrid(alaplapi+diszkrét vga) megoldásokat.
Kandallóm nekem is van, de tisztában vagyok vele, hogy sosem lesz olyan hatásfoka, mint egy normális központi fűtésnek vagy csak horribilis áron.

A nagytestvérről meg kár beszélni. Vérvételen a hölgy a saját adatbázisukból nem tudta beazonosítani a tb-számom, ellenben az iwiw-en gyakorlatilag bárkinek megnézheted mikor és kivel volt az utolsó együttléte, a parkereso.hu-n(nem tudom van-e pont ilyen) pedig kiderítheted borotvált-e a hónalja. Ha csak itt a fórumon rákeresel, kideríted, hogy x user mikor játszotta ki a cod4-et, használt-e tegnap everestet, mert ő adja ki az adatokat, ezekután van értelme attól félni, hogy valaki logolja, merre mozogtam a crysisban? Kétlem :U

(#35) leviske válasza VaniliásRönk (#28) üzenetére


leviske
veterán

Hát akkor tartom magam ahhoz, hogy nehéz lesz bevezetni... Ehhez kéne egy nagyon minőségi internetszolgáltató és még ezek után meg is kéne győzni a felhasználókat.

Amúgy végülis a MS nem ennek a tervezetnek a szabadalmaztatásával bukott meg nemrég? Vagyis egy ehhez szorosan kapcsolódóval. (Fizetni a pc használatért.)

Nem feltétlen tartom okos dolognak az AMD részéről ebbe belefolyni...

(#36) ddekany válasza Foglalt név (#34) üzenetére


ddekany
veterán

"ezekután van értelme attól félni, hogy valaki logolja, merre mozogtam a crysisban? Kétlem :U"

Gondolom a hír arról akart szólni, hogy, képletesen, "Crysis-ra" is jók lesznek a terminállá alacsonyított PC-k... De akkor nyilván minden más is szerveren menne, és azért aki ettől nem tart, az vagy a jobbik oldalán helyezkedik áll annak a bizonyosnak amit szívni lehet, vagy buta.

(#37) Foglalt név válasza ddekany (#36) üzenetére


Foglalt név
addikt

Nem igazán látom még mindig, hogy hétköznapi felhasználó milyen erőforrásigényes feladatot futtat otthon, aminek az adatai nem kerülhetnek nyilvánosságra(feltételzve, hogy megszegik az ilyen információgyűjtéssel kapcsolatos törvényeket). Mert egy msn, amiben személyes infokat irogat feltételezem nem igényli a központi szerver kapacitását(persze eddig is átfutott 1-2 szerveren, csak nem számolt vele, hanem továbbította, tárolta).

(#38) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha ez beválik, akkor lőttek a felhőtlen szórakozásnak! :O :O :O

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40) VaniliásRönk válasza Foglalt név (#37) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem érted a lényeget, de látom az a fajta ember vagy aki nem is fogja megérteni soha, úgyhogy nem is kísérletezek a lehetetlennel. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#41) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem is az a fura hogy egy 2Mb-s ADSL-en ez hogy futna :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) zlutor válasza VaniliásRönk (#15) üzenetére


zlutor
aktív tag

Azert az a 'boszme gep' a 24/7-es uzemevel hol ezt a klienst, hol azt a klienst szolgalna ki. Szoval, nem menne feleslegesen soha - marmint a terv szintjen...

Az igenyelt savszelesseggel szerintem is problema lesz. A jelenlegi halozatok erre azert nincsenek felkeszitve. De adja az eg, hogy ne legyen! Akkor az a ceg, ahol dolgozom, jol fog jarni, nekem meg - remelem - sokaig lesz munkam. ;)

Szoval, hajra AMD! :D

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#43) ddekany válasza Foglalt név (#37) üzenetére


ddekany
veterán

Az MSN és társai lényegükből adódóan "cloudosak", de lassan a MS Word megfelelője is költözik át a szerverekre (Google docs), és igen, nagytesóilag főleg ezek a cikik, nem a játékok felhősödése. Viszont épp a Crysis és társai miatt nem lett még "hivatalosan" kilátásba helyezve az otthoni teljes értékű gép teljes halálra ítélése, és -- most jön a lényeg -- azzal együtt az arra íródó nem-crysis de mégsem-felhős szoftvereké sem. Persze nyilvánvaló volt, hogy előbb-utóbb (20 év?) elterminálosodunk minden téren (csak cloudnak hívják, mert az nem hangzik olyan nyomasztóan), csak itt lent szar ezt látni, érted... tehát a minimum, hogy nem örülünk ennek a mostani fejleménynek. És nagytesó paráktól eltekintve... minél több kontroll van ez eladónál, neked, a vevőnek (dolgozó hangya, nem here), jellemzően annál rosszabb. Mert nyilván nem kevesebb, hanem több bevételt akarnak ezzel, ergo gépvásárlás megtakarítás ide vagy oda, a végén többet fogsz fizetni az bizonyos.

(#44) mope


mope
tag

Én inkább a másik oldalról közelíteném meg a dolgot.
Adott otthon egy asztali és egy laptop amin fut a progi leszedem hozzá a home patch-et crackellem és máris az otthoni hálón az asztali besegít a számításba. Így a régi gépeket is fel lehetne használni.

Ez így tetszene, mert most is van egy gépem (p4 3ghz) amivel a párom netezik.

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#45) Khaal


Khaal
őstag

Én inkább azt várom, hogy végre odáig fejlődjenek az energiatakarékos funkciók, hogy szövegszerkesztés, internet, filmnézés alatt tényleg csak a minimálisan szükséges erőforrásokat használja a gép, minimális pár wattos fogyasztással. Egy CnQ-s energiatakarékos AMD proci egy integrált vga-s lapban "lekapcsolós" nvidia vga-val társítva már közel van ehhez, de még lenne min fejleszteni.

(#46) Sotho


Sotho
őstag

Az lenne a kiirályság, ha egy ilyen szuper- szerveren lenne saját virtuális gépem, rendes felülettel és ugyanúgy futtatok rajta bármit mint az itthonin. játék esetén csak a kép/hanganyagot (mint a filmet)kéne elküldenie szerintem ez simán megoldható.Bár én tuti nem erre használnám.

[ Szerkesztve ]

(#47) ddekany válasza Sotho (#46) üzenetére


ddekany
veterán

Csak ez technikailag nem lenne racionális, mert erőforrás pazarló. Meg persze, épp az az egyik cél (hosszútávon), hogy az átlag felhasználónak ne kelljen telepítéssel meg konfigurálással foglalkoznia, egyszerűen csak bérled a szoftvert és kapásból használod. Persze a bérelt szoftver lehetne VMWare is, és akkor raksz rá Windows-ot... :)

(#48) #21346560 válasza mope (#44) üzenetére


#21346560
törölt tag

Volt (vagy még van is, nem tudom) pár éve már ilyesmi!
Igaz az csak annyi hogy a futó gép kapacitását a "rák kutatások", meg a NASA használta különböző számítások elvégzésére.
Elég komoly volt, országok versenyeztek, hogy hol mennyi számítás történt.
Anno én is "elkezdtem", de mivel a proci folyamatosan 100%-on terhelve ment, sajnáltam az áramot, azaz a saját pénztárcám érdekében kiléptem a dologból :B

[ Szerkesztve ]

(#49) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Én szerintem alapvetően nem is otthoni felhasználásra fejlesztették ki. Sokkalta többet profitálhat belőle egy mérnökiroda. Feleslegesen is görcsölünk azon, hogy vajon a crysis játszható marad-e a rendszer reakcióideje miatt.

Jevons paradox

(#50) Bici válasza Sotho (#46) üzenetére


Bici
félisten

Simán megoldható?
Akkor valami tömörített minőségben akarod nézni a desktopot?
Vagy kiépítesz mindenhova legalább 100Mbites netet? Bár szerintem az sem lenne elég...

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.