Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Jó teszt! :C

Az hogy lehet hogy a HD8770-ben is ugyan ze a chip van de a 192bit-el. [link] [link]

Amikor a chip tudtommal 128bit-re van tervezve.
de ha nem jól tudom akkor miért hozták ezt ki 128bit-re?

[ Szerkesztve ]

(#2) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Azta hogy odacsap a7850-nek. Mármint a 270 :D

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) djculture


djculture
félisten

Elég felejthető egy vga pláne ilyen áron az a helyzet. Normális ára ennek maximum 30k lenne, akkor el lehetne őket adni így nem...

[ Szerkesztve ]

(#4) MongolZ


MongolZ
addikt

Számomra csalódás.
Ahogy néztem máshol is a tuningokat, a memória enyhe szűkkeresztmetszet.

(#5) Steve1207 válasza djculture (#3) üzenetére


Steve1207
veterán

Mire elfogynak a "régiek", majd lemegy ennek is az ára optimálisra. Utána meg behoznak valami hasonló jellegűt, mint anno a 7790 és kitöltötték az űrt (persze azt akkora ismételten értelmetlen áron)
Ettől függetlenül szerintem nem rossz, nincsenek akkora különbségek, ami az egyiken megy az a másikon is, kis kompromisszumos ez a szegmens. Ha ez kevés manapság, akkor fentebb kell nézelődni egyébként is.

.

(#6) gabesz199 válasza MongolZ (#4) üzenetére


gabesz199
csendes tag

sirva fakadok.... 6870 ocm van (semmit nem ér ) és akkor gondolkozok cseréljek.e? 10% ért max.... na ellehet felejteni....

Mosoly :)

(#7) JanR válasza gabesz199 (#6) üzenetére


JanR
addikt

Nem csak ez az egy VGA-juk van :)

(#8) Spancho


Spancho
őstag

Mostanában kéne nekem egy új gép.
7770-ben gondolkodtam ,de ez 5-10 fps-el jobban teljesít, bár drágább is lesz (nem is kicsit).
A nVidiának lesz mostanában valami új szériája ? Notikban már látok 700m-es szériát ,de az asztaliról semmit se tudok.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#9) Prof


Prof
addikt

Nem rossz, hozza az 5870 eredmenyeit ahogy nezem, kisebb fogyasztassal 128 biten.
Bar azert szepen latszik, hogy egy gyarilag tuningolt 7790 semmi mas. :P

[ Szerkesztve ]

(#10) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Végre egy cikkben is meg lett említve, ami nekem rögtön feltűnt, mert pont ilyet akarok hamarosan venni. Valahogy hiányzik a 7850-es kártyának megfelelő az új generációból. Remélem, nem járok úgy, hogy elfogy a régi, de még nem lesz új.

(#11) .mf


.mf
veterán

Amerikában 139 USD-ért (30 kHUF) középkategóriás, itt viszont 40 kHUFért már felső-középkategóriába ér bele az ára, a teljesítménye viszont halovány középkategória.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) GETLEF válasza .mf (#11) üzenetére


GETLEF
újonc

majd lemegy az ára ha elfogy a prev. gen, 30k körül jó kis kártya lesz ez :)

the hammer of justice is unisex.

(#13) Sondi1986 válasza .mf (#11) üzenetére


Sondi1986
addikt

Szerintem is azért drága hogy gyorsan el vigyék a 7790-est és át veszi a helyét.

(#14) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Nagyon vártam ezt a kártyát, de nekem is csalódás, a 7790-hez képest nem megy annyival jobban, mint amennyivel többet fogyaszt.

(#15) _Atesz


_Atesz
addikt

Ez 40-ért? Annyiért 7850-et kapok, ha 2gb-os kell, akkor pedig hozzá rakok 3-4 ezrest és megvan az is. Lőjék csak be olyan 37k-ra és azt mondom reális.

(#16) b.daniel


b.daniel
senior tag

Karácsonykor 30k körül fog menni,annyiért sztem bőven jo lesz:)

(#17) Spancho


Spancho
őstag

Arról lehet tudni valamit ,hogy az nvidiának lesz e ebben az évben megjelenő új szériája a középkategóriában ? (VGA)

[ Szerkesztve ]

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#18) Lacccca87 válasza Spancho (#17) üzenetére


Lacccca87
őstag

Az éven nem.
Jövőre is max 2. negyedév végén.

[ Szerkesztve ]

(#19) Spancho válasza Lacccca87 (#18) üzenetére


Spancho
őstag

Köszi.
Egy gtx 750 azért nem lett volna rossz.
Ha másért nem legalább az árak miatt.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#20) mghltm


mghltm
addikt

ha a gyari hulladek hutes helyett ( hangos es melegszik rendesen ) normalis hutoset vesz az ember, 140dolcsiba kerul. 150dolcsiert 3 ev garos 7850-et adnak, ez a kartya eddig bukta...

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#21) Sondi1986 válasza mghltm (#20) üzenetére


Sondi1986
addikt

Nem nagyon alkalmazzák a ref hűtőket: [link]

(#22) mghltm válasza Sondi1986 (#21) üzenetére


mghltm
addikt

most megnyugtattal, rohanok venni egyet! varj, 10dolcsis engedmeny utan a 7850 is 140dolcsi-ra jon ki, de inkab 2db 260x-et veszek

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#23) Silenzio válasza Spancho (#8) üzenetére


Silenzio
addikt

Vegyél 7790-et, már vidéki kiskerekben is 35, két héten belül 30-32-re esik le az ára, most csökkentette az AMD.

Szegény AMD megint kezdi a f@szkodást, ilyet utoljára a 6950/70 idején csináltak. Átszabott 7790 2 GB rammal, amiről már bebizonyosodott, hogy fölösleges, mert a gpu nem képes érdemben használni, és 30W-os fogyasztási töblettel, amit sem a magasabb órajel, sem az egyébiránt fölösleges 2 giga ram nem indokol. Jahhogy DX11.2 meg trúaidó anyámkínnya? Mi használja ki ezeket? És mi fogja? Semmi garancia nincs rá, hogy ezek valaha számítani fognak.

Kedves AMD, úgy kellett ez nekünk, mint kis hazánknak a sok-sok stadion. Tudom, hogy új évben alap az új termékciklus, de csíkszélesség csökkentésig ez így egy nagy-nagy nulla.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#24) AAntii


AAntii
őstag

Nesze semmi, fogd meg jól, ennek a kártyának kb. semmi értelme ezen az áron (ha tényleg 40k-n nyit).

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#25) Sondi1986 válasza Silenzio (#23) üzenetére


Sondi1986
addikt

Főleg hogy iponban már van 7790-es 29k is.

(#26) diegho


diegho
nagyúr

600ft-al több az ipon-ban az msi660-as, mint az asus 260x, teljesítményben pedig laza 40% előnye van a 660-nak. Ez a kártya talán 33-ért jó vétel lenne, ennyiért viccnek is rossz.

(#27) Neovenator válasza Sondi1986 (#1) üzenetére


Neovenator
senior tag

Nesze semmi, fogd meg jól típusú kártya. Tisztára megéri, 30W-tal többet eszik a 7790-nél, van rajta dupla mennyiségű, amúgy teljesen felesleges RAM és még drágább is, nem is kicsit. A hülyének is megéri.

[ Szerkesztve ]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#28) Firkavadasz


Firkavadasz
tag

Jó kis kártya, de csalódás. Köszi a tesztet, és hogy a HD 7850 is benne volt.

A pletykákat az irigyek INDÍTJÁK, az ostobák TERJESZTIK, és a hülyék HISZIK EL.

(#29) Abu85 válasza Silenzio (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tudunk egészen konkrét adatokat adni, hogy mi használ majd TrueAudio-t: Dying Light, Thief, Murdered: Soul Suspect, Lichdom, Star Citizen és Sonic & All-Stars Racing Transformed
A DX11.1/11.2/Mantle támogatás az mindegy, mert azt támogatja a HD 7700+ sorozat is. Tehát ehhez nem kell 260X, hanem jó a HD 7700+, azaz minden GCN.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) djculture válasza Abu85 (#29) üzenetére


djculture
félisten

Legtöbb ember sima fejhallgatóval játszik annál ad bármi pluszt ez a TrueAudio?

(#31) Abu85 válasza djculture (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azzal lesz a legjobb.

[link] - ilyesmi lesz. Próbáljátok ki.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) DeadMeat válasza Abu85 (#31) üzenetére


DeadMeat
veterán

Hátranéztem :B :DDD

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#33) stratova válasza Sondi1986 (#1) üzenetére


stratova
veterán

A magyarázat ennyi:
Specs status: Rumored
Azt asztali HD 8000 sorozat, R5/R7R9 2xx részben megújult sorozat.
AMD a GCN szériában eddig sem használt 192 bites buszt (64, 128, 256, 384 és 512 amivel ilyen kártyák készültek).

(#31) Abu85 ez valami epic :D
djculture: igen csak sajnos a hangkártyák hősora óta nem nagyon volt ilyen (amúgy van hasonló tudású elérhető árú kártya pl PCI-e foglalatban?). Az A3D-t mint technológiai elődöt Abu is megemlítette ebben a cikkben. Most végre újra lehet.

[ Szerkesztve ]

(#34) djculture válasza Abu85 (#31) üzenetére


djculture
félisten

Elég jó de az elég vicces hogy ilyet már az első Vortex chippes A3D hangkártya is tudott a 2000-es évek előtt.

[ Szerkesztve ]

(#35) AAAgold


AAAgold
senior tag

A 30%-os többletfogyasztás kicsit soknak tűnik az 5% teljesítmény előnyért...

Akkor már inkább 7790-re esik a választásom, olcsóbb is, kisebb a fogyasztása is.

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#36) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Miért kell minden cikkbe beleírni, hogy milyen jó az áruk, és, hogy olcsóbbak?

Lehet, hogy egyszer azok lesznek, de most hiába a nagy csinnadratta, a 270 és a 260 is drágább jóval, mint a 7870 és a 7790. Egyszerűen nem igaz, hogy olcsóbb, az meg pláne elég költői, hogy félpénzért van. Egyszerűen nem éri meg ilyet venni ma.

(#37) djculture


djculture
félisten

Különben én ezt a 2 giga ddr5 ramot se értem ezeken, szerintem abszolute gyenge ez a kártya 2 giga videoram kihasználásához. Csak fölöslegesen növeli az árát. Mintha lett volna erről írás is hogy 5% ot számított aq 7790-nél a több ram, nagyobb felbontáson 1gigával meg 2-vel is kifullad a gpu.

[ Szerkesztve ]

(#38) Diocles válasza Abu85 (#31) üzenetére


Diocles
aktív tag

Ez semmi, ez már prociból és régóta elvégezhető, vannak nagy precizitású opensource szoftverek rá, vagy a razer sorround is ezt csinálja valószínűleg kisebb pontosság mellett.

Én akusztikai térmodellezést várok tőle. Ezt nézzétek meg. Ha ezt nem fogja tudni, akkor ezen is csak a márketing dipártment dolgozott.

(#39) Silenzio válasza stratova (#33) üzenetére


Silenzio
addikt

"Most végre újra lehet."

Wow, ez aztán a fejlődés. Végre újra kapunk valamit, amivel már a 2000-es évek elején rendelkeztünk. Ennek lassan állampolgári jognak kéne lennie, nem új fícsörnek. :W

Mellesleg ez az egész dolog annak a gyakran emlegetett, szerencsétlen mezőgazdasági munkásnak bizony elveszi a szeme világát...

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#40) Def26


Def26
félisten

Iponban 32k egy gtx650ti boost. [link] Ez meg 40k? Kicsit (nagyon) drágállom.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#41) djculture válasza Def26 (#40) üzenetére


djculture
félisten

Mondjuk az egy nagyon kókány kártya 786mb-os ha jól rémlik a többi ram meg külön 64bites buszon van hozzá kókányolva.. 20k-t nemér az egész...

[ Szerkesztve ]

(#42) Komplikato válasza djculture (#41) üzenetére


Komplikato
veterán

Biztos rosszul értelmeztem, de a témához tartó tesztben ha gagyi, ha nem gagyi szénné alázta a 40K-s R260X-et, nem??? :U

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#43) djculture válasza Komplikato (#42) üzenetére


djculture
félisten

Nézd meg hogy a tesztben milyen kártya szerepel :
NVIDIA GeForce GTX 650 Ti BOOST 2048 MB

Amit a fórumtárs linkelt az meg az 1 gigás felirattal rendelkező kiherélt, gyakorlatilag 768megás verzió (a maradék memória 64 bites buszon díszként van a nyákon)

[ Szerkesztve ]

(#44) syberia válasza Sondi1986 (#25) üzenetére


syberia
veterán

Vagy 38-ért GTX 650Ti 2Gb Boost :K ami egy butított GTX 660

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#45) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Tetszetős kártya, de 40 ezerért biztos h nem veszem meg. 30ezerért még okés lenne, de 40 körül inkább 7850.

Troll mód on: Nvidiát meg épeszű ember manapság nem vesz :DDD Troll mód off

[ Szerkesztve ]

(#46) Oliverda válasza antikomcsi (#36) üzenetére


Oliverda
félisten

Hol látod azt a cikkben hogy a 260X-nek jó az ára? :F

Az R9 270X nem tudom hogy jön most ide. Abból per pillanat kb. 2500 forinttal olcsóbb a HD 7870 (ASUS viszonylatban), viszont a 270X 10%-kal gyorsabb.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47) KillBorn


KillBorn
senior tag

Szóval annyival gyorsabb a 7790-nél amennyivel magasabb az órajele. Illetve ha R7 szériára optimalizálnak valami drivert AMD-ék azzal nettó a 7790 is nyer.

Annak érdemes ezt venni aki 7770-ről vagy alatta lévőről váltana.Amúgy aki ragaszkodik az egy tápcsatlakozós VGA-khoz annak más választása nagyon nincs.

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#48) XharX válasza djculture (#43) üzenetére


XharX
aktív tag

A 2 gigás verziónál is ugyanúgy flex a memvezérlés mint 1-nél, itt teljes sávszéllel 1,5-et ér el(persze az most már kérdés, hogy ez már mire elég amire a fele nem, de az elv ugyanaz).

[ Szerkesztve ]

(#49) - = Zk = - válasza Abu85 (#31) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jelenleg egy 7.1es Genius fejhallgatóm van. terveztem egy Xonar DG vételét...
leteszteltem a videóval a fejhallgatót, nekem tökéletesen megfelel :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#50) Sn00k


Sn00k
veterán

Király teszt!
Igaz itt a 7850-es kari szerepel , de rávilágított számomra, hogy jó választás volt a 7870-es sapphire , amit a napokban rendeltem :DDD

3njoy the Lif3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.