Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) X@b3e


X@b3e
addikt

Na a második Giga S2H lap már elindult, megy is szépen. Sajna a processzorlefogató keretben nincs furat, mint az előzőnek, így egyelőre nem tudtam ráeszkábálni a TT Sonic Tower coolerem.
Lusta voltam újrahúni az Xp-t (MCE), csak leszedtem először a régi drivereket, lap+cpucsere, utána új driverek fel. Viszont van egy ismeretlen PCI device-m :F (alaplapi hang tiltva), pedig elvileg minden driver fent van. Nem tudom, mi lehet.. Másnál nem fordult elő ilyesmi?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#302) Oliverda válasza X@b3e (#301) üzenetére


Oliverda
félisten

ATI SMbus lesz az szerintem. Van ilyen eszközöd a System devices alatt?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#303) mv


mv
aktív tag

Az elöbb próbáltam ki a Lost: Via Domus-t. 1280x1024-ben low-on játszhatónak tűnik az integrálttal. :C

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#304) Neil Watts válasza mv (#303) üzenetére


Neil Watts
veterán

:Y ok...
A Gigának nincs nV8200 integráltal szerelt lapja?

(#305) X@b3e válasza Neil Watts (#304) üzenetére


X@b3e
addikt

Én még csak Asusban láttam, de még ritka, mint a fehér holló...

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#306) X@b3e válasza Oliverda (#302) üzenetére


X@b3e
addikt

Az SMBus megvan

System Devices

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#307) ChRiS_RS válasza X@b3e (#306) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Esetleg próbáld meg Everesttel kideríteni.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#308) TomBoy1986 válasza X@b3e (#306) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Én az ATI HDMI-s hang"kártyájára" tippelek. Nekem a 3870-nél az volt így megbújva.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#309) X@b3e


X@b3e
addikt

Csak azt nem értem, hogy ha feltotlom az összes drivert Xpress installal, akkor akkármi is az, miért marad ismeretlen :F
Mind1, inkább letiltottam, ne keresgélje folyton a drivert.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#310) #65675776 válasza X@b3e (#309) üzenetére


#65675776
törölt tag

Amennyiben a HD Audio Bus-on akar valami szközt telepíteni, akkor az tényleg a a HDMI audiovezérlő. XP 32 bit driver. Más OS-ek alá nem kell külön.

(#311) X@b3e válasza #65675776 (#310) üzenetére


X@b3e
addikt

Na holnap megnézzük :R
Elvileg Xp-ből van ez is facsarva, de ki tudja, milyen pontosan a lelki világa :D

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#312) X@b3e válasza #65675776 (#310) üzenetére


X@b3e
addikt

Talált-süllyedt :C

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#313) Integra


Integra
titán

gyors kérdés:
szerintetek kijön a 780g matx formátumban alaplapra integrált gpu rammal??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#314) X@b3e válasza Integra (#313) üzenetére


X@b3e
addikt

A Sapphire verziójáról azt mondták, de az sem kapott dedikált memóriát

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#315) Turmoil válasza Integra (#313) üzenetére


Turmoil
senior tag

J&W lesz, ami neked kell, volt már róla szó ebben a témában.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#316) Integra válasza Turmoil (#315) üzenetére


Integra
titán

j&w?
wasistdas?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#317) Turmoil válasza Integra (#316) üzenetére


Turmoil
senior tag

Egy gyártó, tudtommal jönnek már Mo-ra is a cuccaik, és az ő lapjukon van side-port memory.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#318) Integra válasza Turmoil (#317) üzenetére


Integra
titán

hm..
érdekes hogy a többiek nem raknak rá integrált ramot a vga chiphez..
de nem is ez, hanem hogy ennyire egységesen nem tesznek, nincsen senki aki rárakna.
pedig kéne

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#319) #65675776 válasza Integra (#318) üzenetére


#65675776
törölt tag

Olcsó lapot ezzel nem akarnak drágítani. Igazából az márérdekesebb, hogy a készülőben levő GA-MA78G-S3H-n sincs. Pedig ott aztán lenne hely neki.

(#320) X@b3e válasza Integra (#318) üzenetére


X@b3e
addikt

Most, hogy 1 Gb DDR2 cirka 4-5k, még ha lassacskább is valamivel, nem sokat befolyásol.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#321) shtml válasza Turmoil (#317) üzenetére


shtml
őstag

Kár, hogy a Firewire portot lefelejtették, pedig jól tud az jönni pl. DV kameránál.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#322) Integra válasza #65675776 (#319) üzenetére


Integra
titán

ok, ez még érthető is.
beleveszel kb a semmiért 4 giga ramot.
de ez amit mondasz alaplap, miért fura hogy nincsen benne?
mondjuk nemtom hogy milyen lap ez,,, :)
mod: közben megtaláltam
ez valami upgradelt verziója lenne a 780g-nek és ezért mondod hogy még ezen sincsen és ez már furcsa?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#323) mv


mv
aktív tag

GA-MA78GM-S2H tulajok! Használ valaki speedfant?

Mi lehet 90 fokos az alaplapomon?

[ Szerkesztve ]

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#324) shtml válasza mv (#323) üzenetére


shtml
őstag

Nézd meg a BIOS-ban, hány alaplapi hőérzékelő szenzort jelez ki. Lehet, hogy a chipnek (Winbond szokott lenni, de a speedfan kiírja) van 3 bemenete, de a lap ezekből csak kettőt használ, a harmadik meg szabadon lebeg. Ilyenkor minden hülyeséget ki tud jelezni, mivel a speedfan nem tudhatja, melyik bemenetre nincs szenzor kötve.

Nekem (még) nincs ilyen lapom, csak tippelek.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#325) mv válasza shtml (#324) üzenetére


mv
aktív tag

Ez a 90fok körüli érték a processzorhőmérséklettel együtt nő vagy csökken 5-10fokot. Nem állandó érték. A chip típusa IT8718F. A biosban két értéket jelez ki.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#326) #65675776 válasza mv (#325) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az gyaníthatóan a PWM hőmérséklete. Annak meg nem extra akár a 110-120°C sem.

(#327) shtml válasza mv (#325) üzenetére


shtml
őstag

Nem hinném, hogy a BIOS kijelezné a PWM FET-ek hőmérsékletét, de a SpeedFan minden szenzort feltérképez. Ha együtt mozog a processzor hőmérsékletével, akkor valószínűleg az van, amit daa-raa írt.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#328) mv válasza shtml (#327) üzenetére


mv
aktív tag

Ezek szerint ez teljesen normális, köszönöm a felhomályosítást.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#329) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Azért kérdés ha az Intel kijön a jövõben valami jobb IGP -vel amivel kisebb erõforrást követel a CPU -tól és hatékonyabb fogyasztású, beérheti az AMD -vel szerelt 780G -t.
1080p film lejátszása az Intel féle rendszert 1-2 szer annyira foglalta le a processzort mint az AMD - 780G esetében.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#330) Atlantis


Atlantis
veterán

Egész elgondolkoztat ez a lap. Hadd kérdezzek pár hülyeséget.

1., Szerintetek Phenom procival és NVidia Quadro VGA-val elboldogulna? Vagy illik mellé AMD VGA-t tenni...
2., Integrált AMD és külön Quadro nem zavarnák egymást?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#331) zoltanz válasza Atlantis (#330) üzenetére


zoltanz
nagyúr

1 Tényleg nem illik hozzá, izlése válogatja :)

2 Nem szabad, hogy az integrált és a diszkrét VGA gondot okozzon, tehát bátran én sem olvastam ilyesmi negatív tapasztalatokról.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#332) Atlantis válasza zoltanz (#331) üzenetére


Atlantis
veterán

A Quadro biztos pont. Akkor Intel lesz. Kösz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#333) VaniliásRönk válasza Atlantis (#332) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

:F Épp azt írta, hogy nem lesz gond AMD chipset + nVidia VGA felállással...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#334) HookR válasza VaniliásRönk (#333) üzenetére


HookR
addikt

Jó, de nem elég lassan és olvashatóan. ;)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#335) Atlantis válasza VaniliásRönk (#333) üzenetére


Atlantis
veterán

Azt is írta, hogy tényleg nem iillik hozzá.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#336) Oliverda válasza zoltanz (#331) üzenetére


Oliverda
félisten

Színben nem illik hozzá?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#337) zoltanz válasza Oliverda (#336) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Abban sem :K (lehet váltani FireGL -is, és kerek lesz)

Szerintem vásárolható kb ezt írtam, mindenki maga tudja.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#338) Atlantis válasza zoltanz (#337) üzenetére


Atlantis
veterán

FireGL nyomába nincs a Quadronak, de ez nem ezen topic témája. Azonkívül szerintem venni sem lehet.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#339) Oliverda válasza Atlantis (#338) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#340) fLeSs válasza Atlantis (#338) üzenetére


fLeSs
nagyúr

sztem elég rosszul értelmezted amit írt.
mi az hogy nem illik hozzá? azért, mert olcsó a lap, abba drága VGA nem mehet? sztem ez hülyesség.
a lapvásárlásnál csak arra kell figyelni, hogy az a lap amit veszel támogassa azt a procit, amit kinéztél magadnak, és kész.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#341) VaniliásRönk válasza Atlantis (#335) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Csak poén volt. :W

Egyébként a FireGL-nek csak a támogatás a baja (nem ATi oldalról), nem a vas sz@r.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#342) Atlantis válasza fLeSs (#340) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem voltam elég konkrét: nem lehetnek stabilitási problémák abból, hogy egy AMD chipset-es alaplapba egy NVidia kártyát teszek? Az integrált VGa semmiképp nem tud bezavarni? Gondolom BIOS-ból teljesen ki lehet kapcsolni.

VaniliásRönk: Kösz a tesztet, de valamiért ők is csak Intel alapot választottak... :)
Ez egy nagyon jó oldal, nem ismertem eddig.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#343) fLeSs válasza Atlantis (#342) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem lesznek.
ha instabilitást tapasztalsz, akkor az nem a chipset, hanem a gyártó hibája.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#344) Atlantis válasza fLeSs (#343) üzenetére


Atlantis
veterán

Köszönöm. 4 magot szeretnék mindenképp és AMD-vel olcsóbban kihozható, csak emiatt aggódom kicsit.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#345) VaniliásRönk válasza Atlantis (#342) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A tesztet Oliverda linkelte...
Ha azt mondod xy program jobban fut Intel rendszeren, az rendben van, de ez a "valamiért csak"? :F

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#346) Oliverda válasza Atlantis (#344) üzenetére


Oliverda
félisten

Arra akkor nem árt figyelni hogy ez a lap csak a 95W-os CPU-kkal üzembiztos hosszabb távon is, tehát akkor csak a 9550 vagy a 9650 jöhet majd számításba.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#347) Atlantis válasza VaniliásRönk (#345) üzenetére


Atlantis
veterán

Tényleg...No, ez sem az én napom. :) Nem tudom, ezek a programok mennyire válogatósak proci terén, a Core megjelenéséig a munkaállomásokba is előszeretettel raktak Opteronokat...most viszont a Xeon mellett Core2-eseket preferálják, ez csak jelent valamit.

Oliverda: Köszönöm a linket. Létezik olyan lap ezzel a chipsettel, amelyik legalább a 9750-es elbírja?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#348) VaniliásRönk válasza Atlantis (#347) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

GigaByte MA78G-DS3H

Szerk.: Tévedtem, ennek is ugyanolyan a PWM blokkja... 780G-vel sajnos nincs komolyabb egyelőre.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#349) VaniliásRönk válasza VaniliásRönk (#348) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha nem kell int. VGA: MA790X-DS4

#350 Oliverda: És az egyetlen hely, ahol kapni lehet itthon: [link] :D

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#350) Oliverda válasza Atlantis (#347) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez sanszos lehet de még nem próbáltam: [link] :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.